Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, bart_us napisał:

Przecież one wszystkie tak maja , że do ;20 sek jest Ok a potem jest rozjazd do 50.

Nie wszystkie 😉 

U mnie jak u Patryka, trafia idealnie i bn0151 którego miałem też był OK.

 

33 minuty temu, Vonziej napisał:

Popieram stanowisko Patryka, te bransoletowe trafiają lepiej 😈

Tjaaaa, ten wadliwy to ten co Maciek odesłał, przebrali w pasek i sprzedali taniej i widać że nie raz 🤣 

A chyba już ostatni na stanie to może i tak jest ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tomaliusz napisał:

 

Tjaaaa, ten wadliwy to ten co Maciek odesłał, przebrali w pasek i sprzedali taniej i widać że nie raz 🤣 

A chyba już ostatni na stanie to może i tak jest ;)

 

Nie do końca ;)

Ten egzemplarz zawitał do mnie 30 listopada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, beriam napisał:

 

Nie do końca ;)

Ten egzemplarz zawitał do mnie 30 listopada.

Żartowałem 😉 

Imo trzeba mieć trochę pecha bo naprawdę w japońcach rzadko mi się to zdarzało :)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tomaliusz napisał:

Żartowałem 😉 

Imo trzeba mieć trochę pecha bo naprawdę w japońcach rzadko mi się to zdarzało :)

 

Wiem ;)

Chyba jednak odeśle, teraz ten fakt nie daje mi spokoju.

Wszystko przez was, tak bym pewnie uwagi nie zwrócił  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, beriam napisał:

 

 

Wszystko przez was, tak bym pewnie uwagi nie zwrócił  :)

 

ooo to to, bardzo dobrze prawisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Wiem
Chyba jednak odeśle, teraz ten fakt nie daje mi spokoju.
Wszystko przez was, tak bym pewnie uwagi nie zwrócił 

Jak po ciemaku sprawdzisz to nie widać żadnych wad, że nie trafia itd..
39074cc4912b7dc2e6bd4eeacdb33e7a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, clusca napisał:

No nie trafia idealnie w część indeksów, nie ma jednak tragedii. Zapewniam Cię, że jeżeli chcesz odesłać i zamówić inny egzemplarz, to możesz trafić znacznie gorzej. Ja bym zostawił :)

zamów drugi i gorszy odeślij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, p.r.p. napisał:

Nie wiem czy wszystkie, mój BN0118-55E idzie wręcz idealnie.. emoji6.png

 

53 minuty temu, tomaliusz napisał:

U mnie jak u Patryka, trafia idealnie i bn0151 którego miałem też był OK.

 

Panowie, macie po prostu większą tolerancję na "nietrafianie". W trzech sztukach, które miałem/mam u siebie wszystkie trzy miały przedział, w którym nie trafiały idealnie, a w zasadzie trafiały w połowie między indeksami.

Chcecie mi powiedzieć, że to "prawo serii"? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek, jak mowie że trafia to trafia i nie ma tu żadnej tolerancji.

Zamów czwartego, może będziesz miał teraz szczęście 😉

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie mój egzemplarz odpowiada. Czarnego nie będę odsyłał. Ma rozjazd między 45 a 55 sekundą, ale kompletnie mi to nie przeszkadza. Za to niebieski jedzie z powrotem, bo nie potrzebuję dwóch "zezolców", tym bardziej, że jest w nim znacznie gorzej pod tym względem.

Dodam, że w tym na bransie było niemal identycznie jak w czarnym na pasku.

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz Maciek, mój trafia tak jak Tomka. Aż teraz nie mogę patrzeć na swojego BL1258-53L, bo ten już jest troszeczkę na niektórych indeksach rozjechany przy nim.. 🤣 Ale i tak go lubię, jest piękny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, rozumiem że gdzieś może idealnie nie trafić i powiedzmy w kilku sekundach można to zobaczyć ale w połowie indeksu to zgadzam się że porażka :unsure:

A tak w ogóle na nowej szmacie :D 

 

IMG_20201211_183557.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez Was człowiek zaczyna robić głupie rzeczy. 😤

Najpierw rano zacząłem "strzelać" teleskopami. Bez Forum, to do głowy by mi to nie przyszło, że można coś takiego wymyślić.

Teraz dla odmiany gapię się na wskazówkę sekundnika i na indeksy. I zauważam, że między dwudziestą a dwudziestą piątą sekundą nie trafia idealnie. 😵

Potem sprawdzam jeszcze raz - i już tym razem jest idealnie. Nad czym ja się w ogóle zastanawiam? 😖

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Nie zapomnijcie pod lupą wszystkiego obejrzeć ;) a tak na serio starzy wyjadacze a dziwi Was nietrafianie sekundnika? Przecie w kwarcach to norma jest. Trafienie dobrego egzemplarza to sztuka. Dużo droższe zegarki (Seiko Astron patrzę na ciebie) mają z tym problem także ten...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz, jaką sprawdzam to czy trafia w indeksy. Jeśli jest mała odchyłka, to zostaje, ale jak ląduje w połowie sekundy to już przegięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki nie trafiające w indeksy nie powinny być dopuszczone do użytku na terenie UE - po tej dyrektywie - szybciutko zaczęłyby trafiać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spoko, wiadomo, że piszemy tu pół żartem, pół serio :) Jest jednak jedno "ale". Zegarek to jest przede wszystkim urządzenie pomiarowe służące do odmierzania czasu. Każdy zegarek powinien z założenia pokazywać, która jest godzina. Jeżeli jest dodatkowo wyposażony w funkcję wskazania sekund, to powinien to robić prawidłowo. Tym bardziej zegarek kwarcowy, gdzie wskazanie czasu jest zdecydowanie dokładniejsze niż w mechaniku bez jakichś specjalnych certyfikatów (COSC i co tam jeszcze istnieje). Jeśli spojrzę na zegarek, to powinienem wiedzieć, że jest właśnie np. 21:35 i 51 sekund, a nie 21:35 i, albo 51, albo 52, i nie powinienem musieć czekać kilku sekund, aż wskazówka sekundowa wróci na swoje w miarę pokrywające się ze znacznikiem sekund miejsce, odliczyć ile tyknięć minęło od czasu, jak spojrzałem pierwszy raz, żeby się przekonać, że jednak była 21:35:51.

Mamy XXI wiek, roboty przeprowadzają operacje na otwartym sercu, wysyłamy sondy na Marsa, robimy szczepionkę na Covida w pół roku, gdzie badania kliniczne powinny zajmować dwa lata, a nie potrafimy wykonać silnika krokowego za rozsądne pieniądze, który będzie stabilnie pracował? To już mogli sobie ten sekundnik podarować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, clusca napisał:

Panowie, spoko, wiadomo, że piszemy tu pół żartem, pół serio :) Jest jednak jedno "ale".

 

Fundamentalnym zadaniem zegarka jest wizualne oddanie upływającego czasu - wiec mogliby się nie wygłupiać i zrobić to porządnie aby minuta była minutą a sekunda sekundą  wizualnie - bo czasowo się to zgadza ale wizualnie już nie a niestety musimy polegać na wizualnym oddaniu czasu  .... wiec fundament istoty czasomierza jest zachwiany kiedy sekunda nie jest właściwie wizualizowana   :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy mają obsesje trafiania w indeksy polecam zegarki z płynącą sekundą, np ze stajni Citizena 1f8845495d3adf5878677ae04077c40d.jpg&key=f8644006e750865b4f8b8da383746e64d234b98b34d3254f663ed1d59f0ac4a1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki ma rozmiar paska? I jak możesz to pokaż jak wyglądają z boku od strony koronki.W razie czego sprawdzałeś jak ze zwrotami

OK. Pomierzone. I jest niespodzianka. Damska wersja ma między uszami 15mm. Nie 16mm, nie 14mm, tylko właśnie dokładnie 15mm.
Pasek jest tej samej grubości co męski, tylko krótszy. No i węższy, 15mm w uszach i 18 mm zaraz za uszami.

8b5a87edc6b9fe3afdf8092091f992cd.jpg

16f1299fa234f9d0fbfceed88b6b3dda.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem na prezent. Tak jak myślałem zbyt duzej różnicy w grubości to nie ma. Ale z paskiem to jak zwykle przekombinowane. Coś ostatnio mam "szczęście" do nieparzystych pasków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak walkę przegrałem ze swoim wewnętrznym estetą :(

 

Zwrot  na watchshop.pl to wypełnienie www.latwezwroty.pl. , wydrukowanie listu i wysłanie na PP.

Rozumiem, ze już nic do sklepu nie musze pisać, ze zwracam itp.

Edytowane przez beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, beriam napisał:

Jednak walkę przegrałem ze swoim wewnętrznym estetą :(

Wewnętrzny Esteta podjął  słuszna decyzje co może skutkować w przyszłości posiadaniem zegarka trafiającego w indeksy. Brawo Wewnętrzny Esteta :) a szczególnie jak coś za 200zł lepiej celuje w indeksy :) 

 

1728989237_Zrzutekranu2020-12-12160702.jpg.ea51ecc74e7c0362fa297f5ba05b3f5e.jpg

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrząc na tego powyższego "citkowego skmei" to też idealnie nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.