Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze to nie wyobrażam sobie, żeby pisać do sprzedawcy o zwrot różnicy w cenie danego przedmiotu w jakimś, krótkim okresie czasu. Skoro się coś kupiło to znaczy, że cena pasowała. Nikt pistoletu przy głowie nie trzymał i trochę to słabe. Może zdenerwować, ale trzeba przyjąć na klatę. Trzeba jednak im oddać, że najwidoczniej tak jak Amazon w tej kwestii umieją się zachować. Sklepy zabezpieczają się w takich promocjach przed zwrotem tylko jednego produktu i tu może być podobnie @tomaliusz Nie sprawdzałem jednak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;] 

IMG_20201216_091756.jpg


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł @lysolek i pozamiatał te nasze BNy.. 🤣 🤣
To i ja zatem dorzucę się do tego przerywnika reklamowego (w którym sam zresztą biorę czynny udział.. 🤣) i wkleję citka Signature. Bo dziś on na nadgarstku wygodnie sobie usiadł.
0993b52578d8de12972101c1032a5f06.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krygo napisał:

Szczerze to nie wyobrażam sobie, żeby pisać do sprzedawcy o zwrot różnicy w cenie danego przedmiotu w jakimś, krótkim okresie czasu. Skoro się coś kupiło to znaczy, że cena pasowała. Nikt pistoletu przy głowie nie trzymał i trochę to słabe. Może zdenerwować, ale trzeba przyjąć na klatę. Trzeba jednak im oddać, że najwidoczniej tak jak Amazon w tej kwestii umieją się zachować. Sklepy zabezpieczają się w takich promocjach przed zwrotem tylko jednego produktu i tu może być podobnie @tomaliusz Nie sprawdzałem jednak. 

 

Właśnie o to chodzi, że prawo chroni w tym momencie takie zakupy i należy z niego korzystać. W Polsce to jest niewyobrażalne, ale na zachodzie w wielu miejscach/w większości jest to honorowane. Czy to zakup elektroniczny czy fizyczny. Bo wyobraź sobie, że sadzisz się na lodówkę i kupujesz za 8 tys PLN, a 2 dni później ona zostaje przeceniona na 4 tys PLN bo "wyprzedaż". Nie czułbyś się najlepiej, a jak miałeś przewidzieć taki spadek ceny? W nieskończoność nie można wstrzymywać się z zakupem.

 

Na zachodzie to normalna praktyka, w POL to jeszcze w morde można dostać jak tylko o coś zapytasz jako klient (zwykły, zbalansowany, nienamolny).

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie prawo sprzedawcy (o ile sztucznie nie zawyża ceny), że jak mu się podoba to może zrobić promocję. Napisałem przecież, że to faktycznie niefajne uczucie zapłacić więcej, ale biorę to na klatę... Czułbym się bardziej niekomfortowo prosząc o zwrot różnicy niż użytkując dany przedmiot w cenie na jaką sam przystałem. Skończmy to jednak bo ochoty na potencjalne przepychanki nie mam. Czułem potrzebę podzielenia się swoim zdaniem (być może bez sensu) bo czuję, że Twojego spojrzenia na sprawę i tak pewnie nie zmienię. Tak czy inaczej z chęcią dowiedziałbym się ile oni nadal zarabiają sprzedając te zegarki za 712 pln z hiperszybką dostawą... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie muszą jeszcze zarabiać, czasem trzeba przyciągnąć klienta do siebie lub opierdzielić zwroty :P 

Tak było np. z Frogami w świetnej cenie które okazały się zwrotami nie każdy niestety oddaje nienoszony zegarek ;) 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, tomaliusz napisał:

Niekoniecznie muszą jeszcze zarabiać, czasem trzeba przyciągnąć klienta do siebie lub opierdzielić zwroty :P 

Tak było np. z Frogami w świetnej cenie które okazały się zwrotami nie każdy niestety oddaje nienoszony zegarek ;) 

 

Wydaje mi się, że sklepy z UK zaczynają wywalać wszystko od siebie byle się pozbyć. Nie dalej niż wczoraj czytałem, że mają przepełnione stany magazynowe, a dogadanie się z UE nie idzie gładko, więc z dniem 31.12.2020 wygasa ruch produktów bez dodatkowych zobowiązań. Także ceny wzrosną od stycznia jak sie nie dogadają na linii UK-UE. A kto chciałby od stycznia kupować takie BN0118 na bransie za ponad 2 tys?

 

Oczywiście to moje myślenie - nie jestem specjalistą. 

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też podchodzi. Nie podoba mi się tylko okno daty, aż się prosi, by zrobić je okrągłe.

43 mm średnicy, 12,4 grubości, cena w przeliczeniu bodajże 1073 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Royal Marines

IMG_20201216_214906.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany i odskoczni od tych wszystkich nurków, prawdziwy field watch, znany i lubiany Ray Mears po zmianie gaci ;)

 

20201216_230601-1000px.thumb.jpg.562b43a3e3b23109ece70c96a8f251c6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu niespodzianka, bo gacie w całkiem przyjemnej cenie aktualnie: https://www.cheapestnatostraps.com/collections/on-sale/products/deluxe-seat-belt-nato-gray-and-black

Jest też single pass, ale osobiście mi nie podchodzą takie paski. Wolę zwykłe NATO. Link do singla: https://www.cheapestnatostraps.com/collections/on-sale/products/single-layer-seat-belt-strap-gray-and-black

Te konkretne paski są naprawdę bardzo dobrej jakości, dość grube, a nie cienka szmatka. Przy zakupie pięciu pasków dostępny rabat 20%.

 

Jakby ktoś chciał, to mogę po cenie zakupu oddać ciekawy pasek od BluShark. Nowy, nienoszony, jeszcze w folii, szerokość 20mm. O taki: https://www.blusharkstraps.com/collections/knit-weave/products/knit-weave-bonsai-green-watch-strap. Kosztował mnie jakieś 60 PLN. To było moje pierwsze podejście do singla i niestety chybione. I tutaj pod znakiem zapytania staje zakup perlonu, bo to zdaje się też single pass jest.

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Totalnym G-Shock-u jakie śliczne Citizeniki macie :)..... no i oczywiście po nieśmiertelnym jednym dwóch lub trzech BN0118 :)  i tak Trzymać :) !!!👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wetknę jeszcze kij w mrowisko i wrócę do tematu nieco objechanej bransolety w BN0118. Mam tą samą w BN0147 i w sumie nie wiem skąd taka niechęć do niej (chyba że mój nadgarstek jest jakiś ułomny) ,  fakt zapięcie nieco przydługie ale bez problemu można sobie z tym poradzić przekładając ogniwo na jedną bądź drugą stronę (tak asymetria pozwala dopasować się do nadgarstka) i mikroregulacji nie jest do niczego potrzebna , przedłużka dla nurków to super sprawa szczególnie dla osób (takich jak ja) lubiących branse na ciasno , w trakcie dnia gdy łapka lekko spuchnie wystarczy pyk i jest ulga (przy standardowych trzeba to od razu uwzględniać przy skracaniu).

Czyżby ta niechęć co niektórych wynikała z powielania zasłyszanych opinie i oglądaniu fotek w necie ? Nie wiem. Dla mnie jest wystarczająco wygodną aby nie narzekać i ci co ją też mają (Patryk i Karol)  raczej również nie narzekają.

No chyba , że chodzi wyłącznie o aspekty wizualne przy BN0118 bo rzeczywiście na pasku (szczególnie dobrze dobranym) zyskuje on sporo na uroku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za siebie się wypowiem. Nie chodziło mi absolutnie o komfort i ergonomię. Nie miałem tego zegarka na bransie wystarczająco długo na nadgarstku, aby zabierać w tej kwestii głos. Moje niezbyt pozytywne wrażenia na temat bransolety dotyczyły właśnie kwestii wizualnej. Trochę mi trąciła tanim chińskim odlewem z plastiku, pomalowanym srebrzanką. Widziałem zdjęcia innych zegarków Citka w tytanie, gdzie bransy wyglądały znacznie lepiej, stąd też taka moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja swoje 3 grosze dorzucę..
Otóż pierwsze wrażenia jakie są, wszyscy wiemy i już zostało to napisane. Ale, ja osobiście chciałem tego BN właśnie na bransie (pasek dojdzie jakiś z czasem), więc wiedziałem co mnie czeka. Potwierdzam, że zapięcie jest przydługie trochę. Mam 18,5cm, płaski nadgarstek. Póki co, nie mogę dopasować idealnie bransy. Wiem, przekładałem ogniwa, bliżej jednej, lub drugiej strony itd. Ostatecznie zostawiłem tak jak mam we wszystkich tj. po środku nadgarstka. W moim przypadku bransa leżała by idealnie gdyby nie ta wysuwka właśnie. Tak, zdemontowałem tę część na próbę. Było lepiej, ale ani to wyglądało, ani nie było idealnie. Więc, zostawiłem w oryginale całość i już. Jest ciut za luźno - ogólnie lubię luźniej nosić zegarki - ale wolę już tak niż w drugą stronę. Jest ok. Nie marudzę.
Zegar mam prawie codziennie na ręku już drugi tydzień. Owszem nie używam go w kopalni itd. Noszę normalnie, czasem idzie pod mankiet koszuli. Szczerze? Kurde, na prawdę jest spoko ta bransa. Wiem, ktoś powie, boś się przyzwyczaił. To też. Fakt. Chyba Maciek kiedyś pytał, jak porównuję z ockiem s100, to już mówię. Ockowa bransa wygląda i ładniej i zapięcie też wygodniejsze i siedzi idealnie i też jest leciutka, bo też tytan.. ALE ta w citku BN0118, po dwóch tygodniach nie ma choćby jednej włoskowatej nawet ryski, nawet na zapięciu, co dla mnie jest wręcz niesamowite. Zwłaszcza gdy porównam właśnie z bransą ocka s100, który już raptem po nie wiem, może 3 razach na ręku, pod mankietem koszuli w dodatku, zaczął łapać ww włoskowate ryski na zapięciu. I już ich trochę ma. A desk divingu nie zaliczył ani razu. Skąd?
Tu bransa citka, wciąż wygląda jak nowa. Jedynie co, to, że nie jest już taka "świeżo szorstka", a wygładzona. Więc wygodniejsza.
P. S. Gdyby ktoś miał zapięcie citka 18mm to prośba o kontakt. Najlepiej nowe i tytanowe, ale pomyślę i nad innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ja tam jak kiedyś się dorobie nieśmiertelnego BN0118 to zrobię mu na podmiankę  pasek z dętki do roweru - bo hipotetycznie załóżmy że będę z nim nurkował na Karaibach i podmorskie prądy mnie zniosą na bezludną wyspę - wtedy co.... ano ściągam zegarek znajduje widełki   i mam... proc do polowania na lokalną zwierzynę (oczywiście niedużą) lub obrony przed drapieżnikami wiec tym sposobem rozszerzam uniwersalność zegarka BN0118 o dodatkową funkcje i to niedużymi kosztami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, unadarek napisał:

... ja tam jak kiedyś się dorobie nieśmiertelnego BN0118 to zrobię mu na podmiankę  pasek z dętki do roweru - bo hipotetycznie załóżmy że będę z nim nurkował na Karaibach i podmorskie prądy mnie zniosą na bezludną wyspę - wtedy co.... ano ściągam zegarek znajduje widełki   i mam... proc do polowania na lokalną zwierzynę (oczywiście niedużą) lub obrony przed drapieżnikami wiec tym sposobem rozszerzam uniwersalność zegarka BN0118 o dodatkową funkcje i to niedużymi kosztami. 

 

To wcale nie jest taki głupi pomysł takie paski ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.