Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Świetna oferta powyżej :)

Możesz jeszcze zerknąć na DutyFreeIsland co mają ciekawego. Ten pierwszy z Twojego postu był na wyprzedaży za 122 euro, wybył niestety, ale może znajdziesz jeszcze coś ciekawego w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, eddi87 napisał:

Co lepiej free czy expres dhl? 

 

dhl dojdzie przed 6 stycznia najpewniej, a free kto to wie może 3 tyg może więcej? DHL pewny VAT, ale ultra szybko i pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Vonziej napisał:

 

dhl dojdzie przed 6 stycznia najpewniej, a free kto to wie może 3 tyg może więcej? DHL pewny VAT, ale ultra szybko i pewnie.

Vat jak się opłaca? Kurierowi jak przy pobraniu czy wcześniej przychodzi info do przelewu opłacenia i dostarczą jak dopiero opłace? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, eddi87 napisał:

Vat jak się opłaca? Kurierowi jak przy pobraniu czy wcześniej przychodzi info do przelewu opłacenia i dostarczą jak dopiero opłace? 

 

Przychodzi link DHL i przez ich stronę, tak najłatwiej. Jeżeli nie zdążysz opłacić to przy odbiorze z tego co wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DutyFreeIsland jest fajna opcja do wyboru, tj. przesyłka tzw. TAXFREE za niecałe 18 euro. Gwarantują, że nie będzie dodatkowych opłat. Przy droższych zegarkach w zasadzie obowiązkowa, a i przy tańszych może się kalkulować :)

W przypadku CW rzeczywiście przy DHL opłaty są pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, clusca napisał:

Na DutyFreeIsland jest fajna opcja do wyboru, tj. przesyłka tzw. TAXFREE za niecałe 18 euro. Gwarantują, że nie będzie dodatkowych opłat. Przy droższych zegarkach w zasadzie obowiązkowa, a i przy tańszych może się kalkulować :)

W przypadku CW rzeczywiście przy DHL opłaty są pewne.

23% trzeba doliczyć czy coś jeszcze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, eddi87 napisał:

23% trzeba doliczyć czy coś jeszcze? 

 

Licz około 25%. Jak zamawiałem z CW to zawsze DHL szybciutko. Nie lubie 1-2 msc czekać na zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, 25% około. Weź jeszcze pod uwagę, że w przypadku darmowej przesyłki z Creation Watches nie będziesz miał oryginalnego pudełka tylko tani składany tekturowy zamiennik. Zamawiając na DFI masz wybór "bez pudełka" lub za dopłatą 2,55 euro z oryginalnym pudłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc teraz trzeba liczyć żeby się nie przeliczyć :)

 

Zapytam tu bo w pulsarze raczej wieje pustkami.

Dziś przyszedł i czy to normalne że od  40 czyli od za 20 w górę do 60 lub 12 nie trafia w indeksy, o 1/3 się mija a reszta tarczy trafia?

20201230_142115_HDR.thumb.jpg.9206465cacbbbcb5c23ee810e59b2c4f.jpg.75a8793fcd153cb3fc17f748fb433d4b.jpg

Edytowane przez eddi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, że jak ma nie trafiać to najczęściej będzie to tak wyglądać jak opisałeś, choć oczywiście są gorsze przypadki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, eddi87 napisał:

Dziś przyszedł i czy to normalne

... to nigdy nie było, nie jest i nie będzie normalne .... :)  Reklamować do skutku !!! Ja nie  wymagam od zegarka wiele - pal licho niech już ma różnicę na miesiąc te 10-15s ale jest to urządzenie precyzyjne niech wiec i precyzyjnie pokazuje chodź czas trafiając w punkty i to w XXI wieku a jak konstruktorzy sobie nie radzą z tą prostą rzeczą to niech się zwrócą do NASA oni im pomogą rozwiązać ten problem :)

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, unadarek napisał:

... to nigdy nie było, nie jest i nie będzie normalne .... :)  Reklamować do skutku !!! Ja nie  wymagam od zegarka wiele - pal licho niech już ma różnicę na miesiąc te 10-15s ale jest to urządzenie precyzyjne niech wiec i precyzyjnie pokazuje chodź czas trafiając w punkty i to w XXI wieku a jak konstruktorzy sobie nie radzą z tą prostą rzeczą to niech się zwrócą do NASA oni im pomogą rozwiązać ten problem :)

Do tej pory wszystkie mi trafiały, kwarce i solary :) dlatego pytam. Lubie jak trafia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, eddi87 napisał:

Do tej pory wszystkie mi trafiały, kwarce i solary :) dlatego pytam. Lubie jak trafia :)

pewnie musiałby odpowiedzieć inny użytkownik :)  z podstawowej rzeczy jaką powinno być trafianie zrobiło się to że ludzie kupują nowy zegarek i cieszą się że trafia w indeksy - to jakbym kupił nowy samochód i się cieszył że zostawia dwa ślady a nie cztery  :) Jakby wszyscy zaczęli robić zwroty takich zegarków to by producent szybciutko to naprawił :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, że nietrafianie w indeksy nie jest za fajne, ale myślę też, że większość klientów, którzy kupują takie zegarki (w sensie, że niezbyt drogie kwarce) nawet nie wie, że coś im tam nie trafia. Po prostu nie zwracają na to uwagi, albo nie wiedzą, że może być lepiej. Możemy sobie narzekać, nie kupować, zwracać, ale raczej producenci się tym nie przejmą specjalnie. Jest na to jednak rada. Moje wszystkie automaty trafiają w indeksy... od czasu do czasu, średnio raz na sekundę ;)

 

A tutaj cytat ze strony TAG HEUER, który do najtańszych raczej nie należy, na temat ichnich zegarków kwarcowych:

 

The second hand isn’t hitting the markers

Don’t worry if your watch’s second hand isn’t aligned to the markers on the dial. This is normal and is due to the play required for proper working of the movement gear train. You may notice a different level of side shake for each second impulse.

 

😜

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wrzuciłem Obywatela na nowy pasek. Gruby i twardy jak cholera. Ale powoli się układa. Ta grubość pasuje do grubego zegarka.

e552803a98d2f87d8e90871e9dd95580.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, clusca napisał:

Też jestem zdania, że nietrafianie w indeksy nie jest za fajne, ale myślę też, że większość klientów, którzy kupują takie zegarki (w sensie, że niezbyt drogie kwarce) nawet nie wie, że coś im tam nie trafia. Po prostu nie zwracają na to uwagi, albo nie wiedzą, że może być lepiej. Możemy sobie narzekać, nie kupować, zwracać, ale raczej producenci się tym nie przejmą specjalnie. Jest na to jednak rada. Moje wszystkie automaty trafiają w indeksy... od czasu do czasu, średnio raz na sekundę ;)

 

A tutaj cytat ze strony TAG HEUER, który do najtańszych raczej nie należy, na temat ichnich zegarków kwarcowych:

 

The second hand isn’t hitting the markers

Don’t worry if your watch’s second hand isn’t aligned to the markers on the dial. This is normal and is due to the play required for proper working of the movement gear train. You may notice a different level of side shake for each second impulse.

 

😜

 

to fakt że większość nie zwraca uwagi na tą sprawę,  czytałem już ileś lat temu że mają problem z kwarcami ze względów właśnie użytkowania to znaczy wstrząsy itd... i konstrukcyjnie słabo daje się wyeliminować to nietrafianie po prostu sekundnik się przesuwa   i to zdarza się nawet w b.drogich zegarach, gwarancje tego nie obejmują (zależy od producenta)  - ale ludzie, to wcale ich nie tłumaczy (przecież są zegarki które cały czas trafiają i jak to wytłumaczyć ? )   mamy peny poziom rozwoju technologii według mnie b.słaby jeszcze ale wystarczający aby zrobić zegarek trafiający w indeksy, niech wstawiają moduły korygujące niech zegarek będzie droższy o te parę dolarów w produkcji ale niech trafia, Nic bardziej człowieka nie irytuje niż nie trafiające w swoje miejsce wskazówki :) Automaty to fajna sprawa - ale to iście na łatwiznę i przymykanie oka na szerszy problem kwarców nietrafiających wskazóweczkami gdzie powinny :) 

45 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

Właśnie wrzuciłem Obywatela na nowy pasek. Gruby i twardy jak cholera. Ale powoli się układa. Ta grubość pasuje do grubego zegarka.

kolorystycznie też .... chodź przeszycie powinno być pomarańczowe jak wskazówka :)

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

Właśnie wrzuciłem Obywatela na nowy pasek. Gruby i twardy jak cholera. Ale powoli się układa. Ta grubość pasuje do grubego zegarka.

e552803a98d2f87d8e90871e9dd95580.jpg

To Maratac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomaliusz napisał:
To Maratac?


Nie. To pasek z Aliexpres. Jak będę przy komputerze, to mogę podrzucić link. Wykonanie jest OK. Od spodu podszyty skórą, gruby, bardzo równo przeszyty a do tego jest bardzo porządnie wykonana klamerka - częściowo polerowana a częściowo szczotkowana. Tylko otwory na zapięcie nie są obrobione i mogą się z czasem strzępić.

7291152c35e64d0933af01aca56d8d29.jpg

 

link do paska:

https://pl.aliexpress.com/item/4000883753759.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1dff5c0fIRYU8l

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, unadarek napisał:

kolorystycznie też .... chodź przeszycie powinno być pomarańczowe jak wskazówka

 

Nawet jest dostepna wersja z pomarańczowym przeszyciem, i taką bym pewnie chętnie kupił, ale wtedy pasek jest czarny a nie granatowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie jaki super pasujący pasek udało mi się dorwac. Prawie jak oryginalny kevlar Na zdjęciu nie widać, ale klamra jest praktycznie w takim odcieniu jak koperta

IMG_20201231_140032.thumb.jpg.61d2ba0282dcfcfeeeff6de8e2640ef7.jpg

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał:

Nawet jest dostepna wersja z pomarańczowym przeszyciem, i taką bym pewnie chętnie kupił, ale wtedy pasek jest czarny a nie granatowy.

ogólnie to szczegół bo bardzo fajnie wygląda :) na granatowym - hhehehe mazaczek pomarańczowy i podrasować nitki ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk, patrz. Specjalnie dla Ciebie fotka

IMG_20201231_143647.jpg

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie. Ja póki co szukam innej klamry do bransy. Ceny trochę jednak powalają..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, p.r.p. napisał:

Ładnie. emoji16.png Ja póki co szukam innej klamry do bransy. Ceny trochę jednak powalają..

 

Zamiennika poszukaj, sprawdź czy inna klamra w ogóle pasuje gabarytowo i sensowo, a potem wrzucaj pieniądze w sygnowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.