Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Vonziej napisał:

 

czeba było brać BeNka z niebieską tarczą :D 

 

Przez wrodzoną grzeczność nie zaprzeczę.

 

4NMBFVA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał o zdjęcie BeNka? Nie? No cóż to proszę

IMG_20210123_145650.jpg

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Vonziej napisał:

Ktoś pytał o zdjęcie BeNka? Nie? No cóż to proszę emoji16.png

 

... ja już nie mogłem się doczekać na "świeże" zdjęcie"  .... i jest ..... i czuję się jakbym go miał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja podrzucę swojego.

Był na ori tytanie ale mam inne preferencje.

 

Mam jeszcze pytanie do uzytkownikow:

Po zmianie na silikon, gume, skórę lub  nylon (ale nie nato) czasami podczas zakładania lub sciągania zegarka wyskakuje dolny teleskop. Teleskopy ori, nie zmienialem. Na tytanie to nie występowało.

Ktoś  się z tym spotkał? Jakieś sugestie jak to wyeliminować?

 

20210123_153039_01.jpg

Edytowane przez idindigo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nazwa BeNek przyjęła się już chyba na stałe . Cieszę się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wrzucę zdjęcie że mam nie tylko Gts 😀

 

KIqBQwj.jpg 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kornel91 napisał:

A ja wrzucę zdjęcie że mam nie tylko Gts 😀

 

..też  chce takie :)  jakie to modeliki - no i dzisiaj nie zasnę - ślicznotki :) - a mogłeś pojedynczo pokazywać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kornel91 napisał:

Jajecznica to citizen as4020 

a dzięki - kiedyś czytałem twoją recenzje ale dawno temu dopiero teraz przypominam (ale jeszcze raz przeczytam)  - bardzo mi się ten zegarek podobał  i podoba jak i pozostałe 2 

4 minuty temu, revolta4 napisał:

Niebieski ktoś na bazarku wystawił 

dzięki  zerkne

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, unadarek napisał:

..też  chce takie :)  jakie to modeliki - no i dzisiaj nie zasnę - ślicznotki :) - a mogłeś pojedynczo pokazywać :) 

Jak dobrze pamiętam to nie lubisz przecież chrono 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eddi87 napisał:

Jak dobrze pamiętam to nie lubisz przecież chrono 😜

właśnie lubię - wszystkie takie mam :) im tarcz więcej tym lepiej, im przycisków więcej tym lepiej im komplikacji więcej tym lepiej :)  po prostu jak już mam coś na przegubie :) to niech ma tych funkcji ile inżynierskie głowy zdołały wymyśleć - a jak są to mechaniczne to jeszcze bardziej cieszy - a tu proszę tarcze, bezel obrysowany, cyferblat pięknie  wyindeksowany na cyferblacie musi się coś dziać - dlatego podobają się mi  - co nie znaczy że zwykłe mi się nie podobają - Citizen ma to coś w sobie nie wiem co że mnie przyciąga, stary, nowy po prostu wierze w jego solidność - teraz przeglądałem na forum tematy Seiko i jednak to nie to, niedawno kupiłem Seiko chronograf (SNDC89P1)  ładny ale brakuje mu jednak Eco -Driva i to bardzo  - ładnie chodzi na miesiąc ok 1-2 sekund do przodu , ale.... no właśnie czegoś brakuje , przeglądam Seiko automaty bo ktoś mi mówił że są lepsze od Citizenów szczególnie divery ale .... z tego co tam wyczytałem to jakość ich  wykonania spdała więc chyba też bede sie rozgladął za przywitym automatem Citizena ale jak odłoże gotówkę   - Casio tez kupiłem z radyjkiem i na światło ( to jest jednak przyszłość zegarków)   ale to Casio w plastykogumie do innych zastosowań, ogólnie, Casio mam 3  ale one jakoś nie wzbudzają u mnie takich emocji jak Citizen - oglądałem Casio Oceanusa ale jak zobaczyłem  tu na forum  że zegarek za pare tysięcy wali w połowie indeksów to mi przeszły wszystkie Oceanusy z falą odpływu -może jak będzie gdzieś tani ale za tysiące na pewno bym go nie wziął - protreki i mrg - Casio fajne nie powiem - ale dla mnie  Citizen to Citizen :) , jeszcze tylko muszę popatrzeć na Orient i  z jednego w miarę możliwości finansowych kupić aby mieć przekrój czwórka z Japonii, ale reszta będa tylko Citizeny :)   Więc Niech Moc i Citizeny będą z Wami :)  ...no jeszcze zapmniałem ze Omegę z jedną też bym chciał mieć ;) 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, unadarek napisał:

właśnie lubię - wszystkie takie mam :) im tarcz więcej tym lepiej, im przycisków więcej tym lepiej im komplikacji więcej tym lepiej :)  po prostu jak już mam coś na przegubie :) to niech ma tych funkcji ile inżynierskie głowy zdołały wymyśleć - a jak są to mechaniczne to jeszcze bardziej cieszy - a tu proszę tarcze, bezel obrysowany, cyferblat pięknie  wyindeksowany na cyferblacie musi się coś dziać - dlatego podobają się mi  - co nie znaczy że zwykłe mi się nie podobają - Citizen ma to coś w sobie nie wiem co że mnie przyciąga, stary, nowy po prostu wierze w jego solidność - teraz przeglądałem na forum tematy Seiko i jednak to nie to, niedawno kupiłem Seiko chronograf (SNDC89P1)  ładny ale brakuje mu jednak Eco -Driva i to bardzo  - ładnie chodzi na miesiąc ok 1-2 sekund do przodu , ale.... no właśnie czegoś brakuje , przeglądam Seiko automaty bo ktoś mi mówił że są lepsze od Citizenów szczególnie divery ale .... z tego co tam wyczytałem to jakość ich  wykonania spdała więc chyba też bede sie rozgladął za przywitym automatem Citizena ale jak odłoże gotówkę   - Casio tez kupiłem z radyjkiem i na światło ( to jest jednak przyszłość zegarków)   ale to Casio w plastykogumie do innych zastosowań, ogólnie, Casio mam 3  ale one jakoś nie wzbudzają u mnie takich emocji jak Citizen - oglądałem Casio Oceanusa ale jak zobaczyłem  tu na forum  że zegarek za pare tysięcy wali w połowie indeksów to mi przeszły wszystkie Oceanusy z falą odpływu -może jak będzie gdzieś tani ale za tysiące na pewno bym go nie wziął - protreki i mrg - Casio fajne nie powiem - ale dla mnie  Citizen to Citizen :) , jeszcze tylko muszę popatrzeć na Orient i  z jednego w miarę możliwości finansowych kupić aby mieć przekrój czwórka z Japonii, ale reszta będa tylko Citizeny :)   Więc Niech Moc i Citizeny będą z Wami :)  ...no jeszcze zapmniałem ze Omegę z jedną też bym chciał mieć ;) 

Wiedziałem że lubisz :) bo pamiętałem Twoje zdjęcie z samymi chrono. A ja mam odwrotnie lubie porządek i symetrie na tarczy do tego stopnia że jak np. na godzinie 3 jest data i nie ma indeksu choćby w połowie a zamiat niego duże okiento to nie biere :). Jest jeden orient jedno seiko kilka G i teraz jak szukam  tylko Citizen.  A tak poza tym...

 

Citizen team strong. 😁

20210124_115002_HDR.thumb.jpg.12c9294c7d71eb7fc761533a68644766.jpg

 

Edytowane przez eddi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w niedzielne południe 🙂 tak się zastanawiam lepiej na meshu czy oryginalnym pasku ?

 

IMG_20210124_120300.jpg

IMG_20210121_121946.jpg

Edytowane przez Alo70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Alo70 napisał:

Witam w niedzielne południe 🙂 tak się zastanawiam lepiej na meshu czy oryginalnym pasku ?

 

 
 
 

pasek mi się lepiej podoba  ale to Ty będziesz nosił wiec słuchaj Siebie :)  ale Citizenik przedni w moim guście :) 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Alo70 napisał:

Witam w niedzielne południe 🙂 tak się zastanawiam lepiej na meshu czy oryginalnym pasku ?

 

IMG_20210124_120300.jpg

IMG_20210121_121946.jpg

Ktoś kiedyś napisał na forum "gacie są po to żeby je zmienić" czy jakoś podobnie :)

Edytowane przez eddi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, eddi87 napisał:

Wiedziałem że lubisz :) bo pamiętałem Twoje zdjęcie z samymi chrono. A ja mam odwrotnie lubie porządek i symetrie na tarczy do tego stopnia że jak np. na godzinie 3 jest data i nie ma indeksu choćby w połowie a zamiat niego duże okiento to nie biere :). Jest jeden orient jedno seiko kilka G i teraz jak szukam  tylko Citizen.  A tak poza tym...

ładna ta Twoja  kolekcja - też mi się podoba - nie powiem symetria też ważna rzecz a szczególnie jak zegarek właśnie nie ma tarcz  ładnie dobrałeś zegareczki, też z dwa takie Citizeny z czasem dokupię  - a rzutuje na mój gust jeszcze to że w latach 80 jak nosiłem zegarki to przeważnie były to rosyjskie Rakiety, Poljoty itd...  co ja się ich nanakręcałem bo to nie były automaty, i naustawiałem  z radia bo to były najdokladniejsze u mine źródło czasu - wiec troche czasu nosiłem takie bez tarcz  i jak widziałem z tarczami to mi się wtedy  strasznie podobały i tak zostało :) a jak piszesz to też przekrój zegareczków masz  i Citizeny :) to według mnie najbardziej sensowne małe zbieractwo :) Citizen z Eco-Drivem to dobra sprawa podładował baterie i nie martwisz się - że musisz oszczędzać bateria i nie włączać funkcji zegarka :)  tak jak w Casio masz niby automatyczne podświtlanie ale nie masz solara wiec jak je właczysz to on sie świeci czy trzeba czy nie - i wszyscy odradzają tą funkce właczać wiec po co ona jest jak nie moge z niej kozystac bo wywali baterie - a ciągłe rozkręcanie i bawienie sie w zmiany bateri i  uszczelki to lipa. (chodź faktycznie tam bateria to z 5zł kosztuje :) no ale jeszcze  dojdzie uszczelka lub silikon do smarowani starej,  chodź oring i wszelkiej maści uszczelek nie powinno się nigdzie stosować drugi raz :) ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te fajne BNy powyżej to ta seria BN0118-55E, chciałbym sobie o nich trochę poczytać. Polecacie jakieś! Na które warto zwrócić uwagę?
Z góry dzięki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, drkadrys napisał:

Na które warto zwrócić uwagę?

wprawdzie nie mam ale szukać aby jak najdokładniej trafiały w indeksy :) bo zdarzają się  pudłujące :)  a tak ogólnie fajowy zegareczek  :)  -

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, unadarek napisał:

pasek mi się lepiej podoba  ale to Ty będziesz nosił wiec słuchaj Siebie :)  ale Citizenik przedni w moim guście :) 

Jak tak patrzę i widzę je jednocześnie to z paskiem chyba bardziej do mnie przemawia 🙂. Ogólnie seria Signature im wyszła szkoda że już nie produkują i coraz trudniej je upolować i swoje kosztują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Alo70 napisał:

swoje kosztują.

... no właśnie żeby nie ten drobny szczegół , może jeszcze radyjko dostawić i byłoby pełny wypas   :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z radiem byłby całkowicie bezobsługowy, chociaż tak naprawdę ma wieczny kalendarz i robi sekundę na tydzień więc nie jest źle i braku synchronizacji nie odczuwam👍🙂.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Alo70 napisał:

Z radiem byłby całkowicie bezobsługowy, chociaż tak naprawdę ma wieczny kalendarz i robi sekundę na tydzień więc nie jest źle i braku synchronizacji nie odczuwam👍🙂.

mam pięć z wiecznym kalendarzem w tym jeden z radyjkiem (nie licząc Casio z radyjkiem, wiecznym kalendarzem oraz solarem)  - to fakt nie wymaga nic robieni w kwestii ustawiania - zegarek dla leniwych - z wiecznym kalendarzem dla półleniwych - bez radyjka i wiecznego kalendarza dla pracusia pilnującego daty i  prawidłowej godziny :) Sekunda na miesiąc - to jest to :) u mine jeden robi z 2-3 s to najlepszy wynik :) seiko za to robi z 1-2 na miesiąc hehehehhe ale bateryjkę trza wymieniać co jakiś czas :) Eco -drive to powinno wszędzie być :) dlatego bede kupowac tylko z Eco-driver lub solarem lub automata ( chodzi mi o zegrek :) ) 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.