Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Może jest na Miyocie 821a, ta ma stop sekundę. 

to powinien mieć i dokręcanie koronką 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Może jest na Miyocie 821a, ta ma stop sekundę. 

A ja na fotce widzę 8203, więc to jest zwykła Miyota. Nie słyszałem, żeby w Majty wkładali wyższą Miyotę... Ta 8203 ma dokręcanie, a nie ma stopki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Vonziej napisał(-a):

 

A ja na fotce widzę 8203, więc to jest zwykła Miyota. Nie słyszałem, żeby w Majty wkładali wyższą Miyotę... Ta 8203 ma dokręcanie, a nie ma stopki

bez flaszki nie rozbieriosz  - jak nie rozkręcisz to się  nie dowiesz  :) to znaczy wreszcie który jets 8200 czy 8203a czy na 821a czy moze coś innego .... macie wiec powiedzcie -  to on ma dokręcanie koronką i stop sekundę czy nie ma ? czy moze w nowszych już te funkcje są ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, unadarek napisał(-a):

bez flaszki nie rozbieriosz  - jak nie rozkręcisz to się  nie dowiesz  :) to znaczy wreszcie który jets 8200 czy 8203a czy na 821a czy moze coś innego .... macie wiec powiedzcie -  to on ma dokręcanie koronką i stop sekundę czy nie ma ? czy moze w nowszych już te funkcje są ? 

 

Mi się wydaje, że NY0040 wychodziły tylko z 8203, który ma samo dokręcanie, ale nie ma stopki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Vonziej napisał(-a):

 

Mi się wydaje, że NY0040 wychodziły tylko z 8203, który ma samo dokręcanie, ale nie ma stopki

bo ja mam w planach w przyszłości go kupić - wiec jest tak- chce używkę - a jak używka to starsza będzie - wiec będzie miała o czym piszesz- ale moze w nowych teraz produkowanych wstawili coś nowszego - wtedy stare zapewne będą tańsze ale pozbawione przydatnej  funkcji i warto byłoby wiedzieć że nowsze maja  więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NY0040 nie miały nigdy stop sekundy, dokręcanie owszem. Może to jakaś radosna twórczość poprzedniego wlaściciela. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, unadarek napisał(-a):

bo ja mam w planach w przyszłości go kupić - wiec jest tak- chce używkę - a jak używka to starsza będzie - wiec będzie miała o czym piszesz- ale moze w nowych teraz produkowanych wstawili coś nowszego - wtedy stare zapewne będą tańsze ale pozbawione przydatnej  funkcji i warto byłoby wiedzieć że nowsze maja  więcej. 

 

Te nowe reedycje (Fugu np) Majtka to nie jest to samo Darek. Może i stop sekunda jest, ale no to nie jest oryginał - klasyk. Tylko po prostu reedycja. Dokręcanie jest mega opcją i było od zawsze - tak jak pisze @dzyndzl. Stop sekunda - jak dla mnie na przykład to jest niepotrzebna i nie zwracam na to uwagi :)

 

Podsuma - oryginalny, prawdziwy, klasyk NY0040 nigdy nie miał stop sekundy - dokręcanie od zawsze. Te nowe reedycje (Fugu np) Majtka to nie jest to samo Darek -farbowane lisy . Przeczytałem trochę na zagranicznych forach i jest informacja o tym, że najnowsze sztuki NY0040 otrzymały nowy mechanizm ze stop sekundą, ale na tarczy cały czas widnieje 8203. Jeżeli chcesz używany kupić i taniej to raczej tylko bez stop sekundy. Ja mam 2 majtasy i oba nie mają jej. Nie narzekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Vonziej napisał(-a):

 

Te nowe reedycje (Fugu np) Majtka to nie jest to samo Darek. Może i stop sekunda jest, ale no to nie jest oryginał - klasyk. Tylko po prostu reedycja. Dokręcanie jest mega opcją i było od zawsze - tak jak pisze @dzyndzl. Stop sekunda - jak dla mnie na przykład to jest niepotrzebna i nie zwracam na to uwagi :)

 

Podsuma - oryginalny, prawdziwy, klasyk NY0040 nigdy nie miał stop sekundy - dokręcanie od zawsze. Te nowe reedycje (Fugu np) Majtka to nie jest to samo Darek -farbowane lisy . Przeczytałem trochę na zagranicznych forach i jest informacja o tym, że najnowsze sztuki NY0040 otrzymały nowy mechanizm ze stop sekundą, ale na tarczy cały czas widnieje 8203. Jeżeli chcesz używany kupić i taniej to raczej tylko bez stop sekundy. Ja mam 2 majtasy i oba nie mają jej. Nie narzekam :)

..no i o to chodziło - dzięki za wyjaśnienie - myślałam po prostu że nowsze moze poprawione i lepsze są z stop sekunda ( łatwiej ustawić czas dokładnie)  ale jeśli nie ma za bardzo co poprawiać to można tylko  zepsuć - to po prostu mnie uspokoiłeś - jeśli jest dokręcanie koronką we wszystkich  to super  - wiec nie będę zwracał uwagi na tą stop sekundę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Może jest na Miyocie 821a, ta ma stop sekundę. 

I dokręcanie ma,  może do setu albo do nowszych jest werk inny. 

 

 

 

20210329_161325_HDR.jpg

 

20210329_204340_HDR.thumb.jpg.d6b1b29e10282a307cafd5789c8c5ade.jpg

Edytowane przez eddi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, unadarek napisał(-a):

..no i o to chodziło - dzięki za wyjaśnienie - myślałam po prostu że nowsze moze poprawione i lepsze są z stop sekunda ( łatwiej ustawić czas dokładnie)  ale jeśli nie ma za bardzo co poprawiać to można tylko  zepsuć - to po prostu mnie uspokoiłeś - jeśli jest dokręcanie koronką we wszystkich  to super  - wiec nie będę zwracał uwagi na tą stop sekundę 

 

Bardzo dobra decyzja. Jeżeli będę się niebieskiego wyzbywał to dam Ci znać w pierwszej kolejności - dogadamy się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, dzyndzl napisał(-a):

NY0040 nie miały nigdy stop sekundy, dokręcanie owszem. Może to jakaś radosna twórczość poprzedniego wlaściciela. 

Nowy set z timestore raczej tam nie grzebali. 

 

 

20210329_161325_HDR.jpg

52 minuty temu, Vonziej napisał(-a):

 

Te nowe reedycje (Fugu np) Majtka to nie jest to samo Darek. Może i stop sekunda jest, ale no to nie jest oryginał - klasyk. Tylko po prostu reedycja. Dokręcanie jest mega opcją i było od zawsze - tak jak pisze @dzyndzl. Stop sekunda - jak dla mnie na przykład to jest niepotrzebna i nie zwracam na to uwagi :)

 

Podsuma - oryginalny, prawdziwy, klasyk NY0040 nigdy nie miał stop sekundy - dokręcanie od zawsze. Te nowe reedycje (Fugu np) Majtka to nie jest to samo Darek -farbowane lisy . Przeczytałem trochę na zagranicznych forach i jest informacja o tym, że najnowsze sztuki NY0040 otrzymały nowy mechanizm ze stop sekundą, ale na tarczy cały czas widnieje 8203. Jeżeli chcesz używany kupić i taniej to raczej tylko bez stop sekundy. Ja mam 2 majtasy i oba nie mają jej. Nie narzekam :)

Temat rozwiazany. A majtas dalej spoko zegarek pomimo wieku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowy set z timestore raczej tam nie grzebali. 
 
 
20210329_161325_HDR.thumb.jpg.714109d5a9abe9e77cb729724f95309a.jpg
Faktycznie jest tak, jak@Vonziej napisał, ostatnie wypusty mają 8204, ciekawe skąd taka decyzja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dzyndzl napisał(-a):

Faktycznie jest tak, jak@Vonziej napisał, ostatnie wypusty mają 8204, ciekawe skąd taka decyzja emoji848.png

Szpejów im brakło a popyt jest 🤣 to wkładają co mają. Ciekawe co siedzi w setach niebieskich jak by puscili po 699 jak teraz czarne. 

Edytowane przez eddi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Vonziej napisał(-a):

 

A ja na fotce widzę 8203, więc to jest zwykła Miyota. Nie słyszałem, żeby w Majty wkładali wyższą Miyotę... Ta 8203 ma dokręcanie, a nie ma stopki

Wielkiej różnicy w cenie między 8215 a 821a nie ma (35 do 45 USD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Vonziej napisał(-a):

 

Bardzo dobra decyzja. Jeżeli będę się niebieskiego wyzbywał to dam Ci znać w pierwszej kolejności - dogadamy się :)

spoko i wielki dzięki narazie gromadzę fundusze- dla mnie to są prawdziwe zegarki - nakręcany, automat - ja jak kupie to nie będę się pozbywał automatów, nie będę mieć ich dużo ale to będą niesprzedawalne zegarki  bo to jest kwintesencja zegarka - można mieć elektroniczne smartwatche kwarcowe ale od takich nakręcanych mechanicznych  się zaczęły zegarki na świecie i ja takie kiedyś miałem  i na takich też  skończę  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, unadarek napisał(-a):

spoko i wielki dzięki narazie gromadzę fundusze- dla mnie to są prawdziwe zegarki - nakręcany, automat - ja jak kupie to nie będę się pozbywał automatów, nie będę mieć ich dużo ale to będą niesprzedawalne zegarki  bo to jest kwintesencja zegarka - można mieć elektroniczne smartwatche kwarcowe ale od takich nakręcanych mechanicznych  się zaczęły zegarki na świecie i ja takie kiedyś miałem  i na takich też  skończę  :) 

mocne słowa i prawdziwe, szacun !!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kufa ile się sprzedało zegarków, których teraz się żałuje, .........bo się znudził, czy coś,............ ostatnio odkupiłem mojego pierwszego, zakupionego 9 lat temu, zegarka którego zakupiłem za "poważne" pieniądze, bo za 600 złotych, nie chodzę w nim, ale leży i patrzy na mnie a ja na niego.... :) ......................  nautica :) ale sentyment zostaje a zegar naprawdę spoko............ :) oczywiście to nie ten sam co sprzedałem, ale identyczny :) 

ps. a i na bateryjke, mam dwa na bateryjkę jeden własnie ten nautica a drugi adriatica i w nim czasami pokazuję swój nadgarstek, bo czarny, swiss made.... :) i hydromoda mu walłem... :) 

mam trzy na bateryjkę bo seiko arnie też, niby solarny ale aku ma ... :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, KobyS0 napisał(-a):

kufa ile się sprzedało zegarków, których teraz się żałuje, .........bo się znudził, czy coś,............ ostatnio odkupiłem mojego pierwszego, zakupionego 9 lat temu, zegarka którego zakupiłem za "poważne" pieniądze, bo za 600 złotych, nie chodzę w nim, ale leży i patrzy na mnie a ja na niego.... :) ......................  nautica :) ale sentyment zostaje a zegar naprawdę spoko............ :) oczywiście to nie ten sam co sprzedałem, ale identyczny :) 

ps. a i na bateryjke, mam dwa na bateryjkę jeden własnie ten nautica a drugi adriatica i w nim czasami pokazuję swój nadgarstek, bo czarny, swiss made.... :) i hydromoda mu walłem... :) 

mam trzy na bateryjkę bo seiko arnie też, niby solarny ale aku ma ... :) 

👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, beriam napisał(-a):

AirBrush_20210330095653.jpg

Też myślę czy mjta na szmaciora nie dać :) bo ori guma twarda jak kajdan a kajdan z puszek 🤣

Edytowane przez eddi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, eddi87 napisał(-a):

Też myślę czy mjta na szmaciora nie dać :) bo ori guma twarda jak kajdan a kajdan z puszek 🤣

 

Czytałem ze, faktycznie kajdan zasadniczo szału nie robi...

Guma jak guma, ja ściągnąłem od razu :)

Są użytkownicy, którzy twierdzą, ze jak na ten pułap cenowy jest całkiem nieźle;)

 

Pomysł dobry 👌

Ja zastanawiam się aby sobie nie nabyć  Tropic  lub Perlon 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, beriam napisał(-a):

 

Czytałem ze, faktycznie kajdan zasadniczo szału nie robi...

Guma jak guma, ja ściągnąłem od razu :)

Są użytkownicy, którzy twierdzą, ze jak na ten pułap cenowy jest całkiem nieźle;)

 

Pomysł dobry 👌

Ja zastanawiam się aby sobie nie nabyć  Tropic  lub Perlon 

22 czy 20 w Twoim Citku? Pytam bo tropic mam ale 22.

Edytowane przez eddi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, eddi87 napisał(-a):

22 czy 20 w Twoim Citku? 

 

20mm

To leciwy maluch 😋

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, beriam napisał(-a):

 

20mm

To leciwy maluch 😋

To jak tropic to też bym wzią 20mm czarny i myślę o canvas, to stary Citek, nie koniecznie czerwony, niestety sprzedany. 

 

1475655834_20201119_145209(2).thumb.jpg.3aebb83e2980f818fc7d85f1fb7f01b4.jpg

 

2093410271_20201119_144956(1).thumb.jpg.dc7474184685292ccb964e9d15611aa1.jpg

 

Można pomyśleć to dwa można zamówić, coś z uk, usa lub china dwa pasiory jedna przesyłka.

Edytowane przez eddi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, eddi87 napisał(-a):

To jak tropic to też bym wzią 20mm czarny i myślę o canvas, to stary Citek, nie koniecznie czerwony, niestety sprzedany. 

Można pomyśleć to dwa można zamówić, coś z uk, usa lub china dwa pasiory jedna przesyłka.

 

Mam tego Bartona obecnie,

Wygodny, szybko blaknie kolor. W moim przypadku też czerwony.

 

Można pomyśleć 👌 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.