Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Grzesiek, petarda ten BA!! Na twoich fotach wygląda bosko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, p.r.p. napisał(-a):

Grzesiek, petarda ten BA!! Na twoich fotach wygląda bosko!

Eeee tam z tela foty 😅.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, clusca napisał(-a):

Pewnie :)

Citizen bn0147-57e

... na zdjęciu wygląda na pół Citizena - na raty brałeś - resztę doślą z drugą spłatą :) ? hihihihihihi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie Citizen, to HalfCitWithNoCrown ;)

 

* zapis fonetyczny hafcitłifnołkrałn

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BeNek i Siggy mają nowego kompana. 

20210709_075241-picsay.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, p.r.p. napisał(-a):

BeNek i Siggy mają nowego kompana. 

20210709_075241-picsay.jpg

Przystojnego kompana 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawił się Citizen BF2011-51EE.

 

2fe45d942dfd5913.jpg

 

698c062b7ee853e1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Topaz napisał(-a):

U mnie pojawił się Citizen BF2011-51EE.

 

2fe45d942dfd5913.jpg

 

698c062b7ee853e1.jpg

tez się nad nim zastanawiałem ale ...cos mi nie pasuje - to WR50, brak Eco-Drive  no i bransoletka z blaszek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, unadarek napisał(-a):

tez się nad nim zastanawiałem ale ...cos mi nie pasuje - to WR50, brak Eco-Drive  no i bransoletka z blaszek 

Troche byś uszanował wybory innych. @Topaz dostał zegar w prezencie od małżonki. Nic tylko krytykujesz jak ktoś coś wstawi nie po Twojej myśli. I skoro według Ciebie ma tyle wad to raczej się nad nim nie zastanawiałeś a ten wpis to zwykłe ********. Ps. @Topaz sikor ekstra 😎. Citizen team strong 💪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eddi87 napisał(-a):

Troche byś uszanował wybory innych. @Topaz dostał zegar w prezencie od małżonki. Nic tylko krytykujesz jak ktoś coś wstawi nie po Twojej myśli. I skoro według Ciebie ma tyle wad to raczej się nad nim nie zastanawiałeś a ten wpis to zwykłe ********. Ps. @Topaz sikor ekstra 😎. Citizen team strong 💪

ja opisałem dlaczego Ja go nie kupiłem - przecież nie zabraniam nikomu kupować tego zegarka - z wygląda jest ładny i mi się podoba - ok roku już na niego patrzę ale z tych powodów nie kupiłem i nie ma tu żadnej krytyki Nikogo - a pisze co Mi nie pasuje w tym zegarku co nie znaczy że Komuś to może przeszkadzać  - a to nie są poważne wady  - jeśli coś ma jakieś małe wady niedociągnięcia według Mnie to co mam siedzieć cicho i przytakiwać - założeniem tego forum chyba jest także dyskusja nad wadami a może nie są to wady  po to jest dyskusja nad zegarkami - bo moze się  mylę i nie jest to wada  i dobrze żeby ktoś to wyprostował wtedy czegoś nowego się uczę o zegarkach  - więcej powinno być opisów zegarków - a nie same zdjęcia i przytakiwanie że ładny, zdjęcie i przytakiwanie że ładny  - każdy jest użytkownikiem danego zegarka i dlaczego nie napisać o każdym modelu np jakie ma odchyłki  dobowe, miesięczne, coś o mechanizmie   - wady, zalety, o  bransolecie itd... i każdy opisuje w paru słowach swój zegarek i mam pogląd o całej serii - bo zegarek czasem z tej samej serii zegarkowi nie równy a tak mam pogląd z paru zegarków czy mi pasuje jego zakup czy nie oprócz wyglądu. Dam przykład - od ok roku obserwuje mechanizm - w zegarku Skyhawk Titanium jest C651 i powiem dwie rzeczy - elegancko trafia w indeksy oraz miesięczna odchyłka wynosi ok 3-4s co jest super wynikiem i dlatego na tym mechanizmie mogę śmiało polecać zegarki - na drugim Blackhawk jest mechanizm C650 i tam jest ok 4-5 s wiec również mogę go polecać i o takie rzeczy też mi tu chodzi aby podać takie dane - ktoś może ma takiego samego i można byłoby sprawdzić czy ma to samo lub zbliżone, przydatna wiedza o dokładności danego zegarka. Miałem model zegarka na module H500 - to są chronography i napisze że tam miałem odchyłkę 34s na miesiąc - bardzo dużo i nie wiem czy mi się taki model trafił czy wszystkie tak maja - a na tym module jest bardzo dużo zegarków i teraz nie wiem czy kupować/polecać następny na tym module zegarek czy nie,  bo dobrze byłoby aby ktoś jeszcze to sprawdził  - właśnie o takie rzeczy mi chodzi, po troszeczku informacji o każdym zegarku, dostrzeżone wady (może to nie wada) i na podstawie obserwacji przez użytkowników  danego modelu wyłania się obraz zegarka. 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, unadarek napisał(-a):

tez się nad nim zastanawiałem ale ...cos mi nie pasuje - to WR50, brak Eco-Drive  no i bransoletka z blaszek 

 

@eddi87, @unadarek, wszyscy na FORUM mamy rację. To nie reaktor atomowy, to miejsce relaksu i odpoczynku oczywiście opartego o wymianę wiedzy i radości. 

Żeby nie przedłużać opowiem trochę o tym Citizenie i dlaczego taki prezent dostałem.

Po pierwsze zakazałem żonie kupować mi zegarki (i inne elementy innych hobby też). Sam sobie kupuję, bo czerpie z tego przyjemność. Ale... ona i tak od czasu do czas coś mi kupi w prezencie. A kierowała się takimi (przepytałem na okoliczność otrzymania przedwczoraj prezentu) założeniami: "miał być eco-drive ale już kilka masz i są droższe niż kwarce, sorry to nie Gwizdka"; "wiem, że musi mieć minimum 50 metrów (w domyśle WR)"; "musi mieć ochronę pokrętła (w domyśle koronki)"; musi świecić (w domyśle mieć lumę chociaż na wskazówkach)"; "wiem, że bransoletka nie jest cała jak lubisz, ale przecież to do marynarki i tak zaraz pasek założysz"; "widziałam, że ostatnie wszystkie z czarnymi tarczami kupujesz, to też taki wzięłam".

 

To w zasadzie wszystkie jej ale i moje, jak się przed sobą przyznam, argumenty (szafiru nie wymagajmy w tej cenie ;) ).

Zegarek mnie cieszy, bardziej jest na jesień, ale i teraz założę kilka razy, luma obłędnie graficznie zaprojektowana (pokażę jak aparat znajdę lepszy), w zasadzie jest fajny. Polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Topaz napisał(-a):

 

@eddi87, @unadarek, wszyscy na FORUM mamy rację. To nie reaktor atomowy, to miejsce relaksu i odpoczynku oczywiście opartego o wymianę wiedzy i radości. 

Żeby nie przedłużać opowiem trochę o tym Citizenie i dlaczego taki prezent dostałem.

Po pierwsze zakazałem żonie kupować mi zegarki (i inne elementy innych hobby też). Sam sobie kupuję, bo czerpie z tego przyjemność. Ale... ona i tak od czasu do czas coś mi kupi w prezencie. A kierowała się takimi (przepytałem na okoliczność otrzymania przedwczoraj prezentu) założeniami: "miał być eco-drive ale już kilka masz i są droższe niż kwarce, sorry to nie Gwizdka"; "wiem, że musi mieć minimum 50 metrów (w domyśle WR)"; "musi mieć ochronę pokrętła (w domyśle koronki)"; musi świecić (w domyśle mieć lumę chociaż na wskazówkach)"; "wiem, że bransoletka nie jest cała jak lubisz, ale przecież to do marynarki i tak zaraz pasek założysz"; "widziałam, że ostatnie wszystkie z czarnymi tarczami kupujesz, to też taki wzięłam".

 

To w zasadzie wszystkie jej ale i moje, jak się przed sobą przyznam, argumenty (szafiru nie wymagajmy w tej cenie ;) ).

Zegarek mnie cieszy, bardziej jest na jesień, ale i teraz założę kilka razy, luma obłędnie graficznie zaprojektowana (pokażę jak aparat znajdę lepszy), w zasadzie jest fajny. Polecam. 

 

..nie wiedziałem że to prezent - a to i wartość wzrasta - ja tylko napisałem dlaczego zrezygnowałem z jego zakupu chodź mi się podoba - właśnie takiego nie mam i tak przymierzałem się do niego ze względu na wygląd i adekwatną cenę - bardziej nie chodziło nawet o tą bransoletę i  te wr50 tylko o baterie - porostu nie chce mi się już rozkręcać zegarków i wymieniać baterii co dwa - trzy  lata - a co najśmieszniejsze w mojej mieścinie nie ma zegarmistrza żadnego i trzeba zegarek transportować dalej aby za 30zł baterie wymieniać , chodź bez problemu to robię sam od 35 lat w różnych zegarkach, jeszcze Casio z tymi swoimi śrubkami to ułatwia sprawę, w takich bardziej klasycznych też nie ma problemu jak ma wcięcia na przyrząd ale gorzej jak trzeba piłeczki gumowej używać aby dekiel odkręcić czasem stawia opór - dlatego rozwiązanie eco-driva uważam za super sprawę nie trzeba leźć do wnętrza - zdarzyło mi się że kurz się dostał podczas wymiany i był problem - paproch na tarczy - dlatego im mniej rozkręcania tym lepiej  - fakt że te zegareczki z eco-drive są droższe - w citizenie od ok 550zł w górę - a do tej kwoty to zwykłe. Citizen już powoli schodzi z zwykłych jak widzę baterii na rzecz ekologi i eco-drivera. 

Jakbyś mógł zrobić zdjęcie lumi w nocy - to byłoby super - bo moze jeszcze zrewiduję pogląd - on mi się podoba - a powód rezygnacji wyżej opisałem .

Niech się dobrze nosi !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znawcy od Citków ;) wiem że macie tu ważne sprawy i spory tematyczne, ale ja mam do Was pytanie.

O ile coś tam poczytałem, ale w sieci nie zawsze znajduje się prawdę... to nie każdy Eco-drive jest taki sam. Powiedzcie mi proszę czy wymienione modele mają taki sam "mechanizm" czy różnią się od siebie? Jeśli tak to czym?

 

Citizen BM8560-11XE (tu podobno: E101)

Citizen BN0118-55E

 

Wszystkim z góry dziękuję za merytoryczna pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, tomking napisał(-a):

Panowie znawcy od Citków ;) wiem że macie tu ważne sprawy i spory tematyczne, ale ja mam do Was pytanie.

O ile coś tam poczytałem, ale w sieci nie zawsze znajduje się prawdę... to nie każdy Eco-drive jest taki sam. Powiedzcie mi proszę czy wymienione modele mają taki sam "mechanizm" czy różnią się od siebie? Jeśli tak to czym?

 

Citizen BM8560-11XE (tu podobno: E101)

Citizen BN0118-55E

 

Wszystkim z góry dziękuję za merytoryczna pomoc :)

pierwszy jak piszesz  jest na E101 i zaliczany do sportowych  -  tańsza zwykła linia ten konkretnie w kopercie tytanowej co podnosi cenę z WR100 

http://www.citizen.pl/kolekcja/military/BM8560-11XE/

tutaj masz instrukcje 

http://www.citizen.pl/uploads/media/product/5e39443a6623d195042f2e13d95b1fbc.pdf

 

Drugi linia Promaster w kopercie tytanowej   - lepsze wykonanie i lepsze jakościowo podzespoły oraz zdaje się nowszy mechanizm E168,   -jest  zegarkiem  diver WR300 nurkowy - ale nie jestem pewny czy ma normę iso 6425 (brak obrotowego bezela z podziałką oraz niema wskaźnika naładowani baterii) 

 

instrukcja 

http://www.citizen.pl/uploads/media/product/0fba980f4c3370d1e76ed63afb8df1ed.pdf

 

Ogólnie to ja wolałbym wziąć tego drugiego z linii  Promaster BN ale to moja zdanie  - co do komplikacji to sam widzisz co mają - czyli niewiele - resztę masz w instrukcji - są prawie identyczne co do komplikacji ten konkretnie BN nie ma dnia tygodnia  ale ma dokładność miesięczna na poziomie + - 15 sekund - w drugim nie wiem- E101 ale moze mieć większą do 25s - instrukcja nie podaje - tym moze się różnić - oraz na pewno jakością wykonani - seria Promaster jest wyżej. Jeden i drugi szkiełka szafirowe co jest na plus !

Dużo kolegów z Forum go ma bardzo go chwalą - za wygodę w noszeniu.  Może któryś z posiadaczy też doda coś od siebie. :) 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj w ciemności Citizen BF2011-51EE, prezentacja lumy.

 

57648d6d9fdb4fc5.jpg

 

 

Tu porównanie z Citizen Eco-drive Marinaut E111. Przy nim wypada blado, ale realnie w nocy po naświetleniu świeci czytelnie do 1 godziny.

 

d6c9ca0800ca10e3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, unadarek napisał(-a):

pierwszy jak piszesz  jest na E101 i zaliczany do sportowych  -  tańsza zwykła linia ten konkretnie w kopercie tytanowej co podnosi cenę z WR100 

http://www.citizen.pl/kolekcja/military/BM8560-11XE/

tutaj masz instrukcje 

http://www.citizen.pl/uploads/media/product/5e39443a6623d195042f2e13d95b1fbc.pdf

 

Drugi linia Promaster w kopercie tytanowej   - lepsze wykonanie i lepsze jakościowo podzespoły oraz zdaje się nowszy mechanizm E168,   -jest  zegarkiem  diver WR300 nurkowy - ale nie jestem pewny czy ma normę iso 6425 (brak obrotowego bezela z podziałką oraz niema wskaźnika naładowani baterii) 

 

instrukcja 

http://www.citizen.pl/uploads/media/product/0fba980f4c3370d1e76ed63afb8df1ed.pdf

 

Ogólnie to ja wolałbym wziąć tego drugiego z linii  Promaster BN ale to moja zdanie  - co do komplikacji to sam widzisz co mają - czyli niewiele - resztę masz w instrukcji - są prawie identyczne co do komplikacji ten konkretnie BN nie ma dnia tygodnia  ale ma dokładność miesięczna na poziomie + - 15 sekund - w drugim nie wiem- E101 ale moze mieć większą do 25s - instrukcja nie podaje - tym moze się różnić - oraz na pewno jakością wykonani - seria Promaster jest wyżej. Jeden i drugi szkiełka szafirowe co jest na plus !

Dużo kolegów z Forum go ma bardzo go chwalą - za wygodę w noszeniu.  Może któryś z posiadaczy też doda coś od siebie. :) 

 

 

Bardzo dziękuje za wyjaśnienie. Mam już Citizen BN0118-55E i jest to bardzo pancerny sprzęt. Nie dziwne że Ray Mears na wiele swoich wypraw wybrał właśnie ten zegarek. Ten BM8560-11XE po prostu mi się spodobał i liczyłem że to taki sam werk jak BN. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Topaz napisał(-a):

Po pierwsze zakazałem żonie kupować mi zegarki (i inne elementy innych hobby też). [...]. Ale... ona i tak od czasu do czas coś mi kupi w prezencie

 

Kurcze - teraz już takich żon nie produkują :( jedyne co to można z drugiej ręki coś upolować :(...  ;):D

 

Patrząc na to jaka jest cena tego zegarka, jak przy tym wygląda i że to Citizen to muszę przyznać że Szanowna Waści Małżonka się zna na rzeczy i trafiła w punkt... moja Szanowna ma zakaz kupowania zegarków bo ona zawsze coś "ze złotem" wybierze a ja nie poważam tego koloru... muszę jeszcze zainwestować trochę w szkolenie... :D

Reasumując fajny sikor.

 

 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomking napisał(-a):

 

Bardzo dziękuje za wyjaśnienie. Mam już Citizen BN0118-55E i jest to bardzo pancerny sprzęt. Nie dziwne że Ray Mears na wiele swoich wypraw wybrał właśnie ten zegarek. Ten BM8560-11XE po prostu mi się spodobał i liczyłem że to taki sam werk jak BN. 

tańsze są  BM7450-81L - bez szafiru i tytanu do 600zł i bardzo ładne  na E111 (miałem na tym werku citizenika i spoko - trochę większą miał właśnie miesięczne odchyłkę do 25s - ale to takie tam głupota ogólnie i tak trzeba od czasu do czasu robić korektę ) bardzo ładny zegareczek w cenie 586zł - może i taniej da się znaleźć 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-sports-eco-drive-bm7450-81l

 

 

1035436577_Zrzutekranu2021-07-10160657.jpg.eee51e54373b58271cad013fca5a304a.jpg

 

oraz jego odmiany

 

1972532438_Zrzutekranu2021-07-10160951.jpg.c12680ef40b04a5a13a34a38e9ce4ec1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.