Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. Jakoś tak wpadam raz na parę miesięcy, staram się nie spędzać za dużo czasu na forum, dzieci tak szybko rosną, że szkoda czasu. Stwierdziłem, że zegarkowe będę odwiedzał, jak znajdę jakąś perełkę wartą pokazania. Citizen robi przepiękne dress watche, warte swej ceny. Mam już na oku trzy kolejne, w tym jedną wariację kolorystyczną Twojego modelu ;) Pozdrawiam serdecznie, a po postach widzę, że Twój gust zegarkowy mocno poszybował w górę.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, unadarek napisał(-a):

..ale ma dwie subtarcze a to już coś ..... !!!

Czyli zegarek uniwersalny. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i przyszedł, jednak upolowany 
Na tymczasowym pasku, jaki miałem pod ręką, bo bransa się nie nadaje.
20211009_141112.thumb.jpg.423ebbc30b6acc840506af875a020537.jpg
Oryginalny pasek gumowy też jest do zabicia normalnie miałem po nim otarcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, incubus05 napisał(-a):

No i przyszedł, jednak upolowany 😉

Na tymczasowym pasku, jaki miałem pod ręką, bo bransa się nie nadaje.

20211009_141112.jpg

Wystaw za 150zł, pójdzie jak moje dwie poprzednie 🤣 200 zeta nie chcieli dawać 😉 tzn wysta za 199 i pogoń za 150. Jak co mam tropica nowego 20mm czarnego od rlg mięciutki.

Edytowane przez eddi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach





Hejka. Jakoś tak wpadam raz na parę miesięcy, staram się nie spędzać za dużo czasu na forum, dzieci tak szybko rosną, że szkoda czasu. Stwierdziłem, że zegarkowe będę odwiedzał, jak znajdę jakąś perełkę wartą pokazania. Citizen robi przepiękne dress watche, warte swej ceny. Mam już na oku trzy kolejne, w tym jedną wariację kolorystyczną Twojego modelu Pozdrawiam serdecznie, a po postach widzę, że Twój gust zegarkowy mocno poszybował w górę.


Tak Citizen to moje odkrycie roku 2021. Myślę że mają jeszcze wiele do zaoferowania. A co do gustu to wydaje mi się że poszedłem w różnorodność kolekcji, bynajmniej nie chciałem mieć samych diverów ale mój wybredny charakter nie pozwala mi do końca się określić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pasek z gumy fluorowej są ok. a ten ma fajnie rozwiązaną drugą szlufkę. Z tym, że nie do każdej koperty pasuje ze względu na specyficzny profil. Przymierzam się, aby go spróbować z bn0150 lub benkiem tylko czekam na cieńkie teleskopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Miszkolc napisał(-a):
7 godzin temu, incubus05 napisał(-a):

Pasek z gumy fluorowej są ok. a ten ma fajnie rozwiązaną drugą szlufkę. Z tym, że nie do każdej koperty pasuje ze względu na specyficzny profil. Przymierzam się, aby go spróbować z bn0150 lub benkiem tylko czekam na cieńkie teleskopy.

Nie, nie, on ma prosty profil, więc będzie pasował na pewno. Ja go używam z citkiem bn0190.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Miszkolc napisał(-a):
15 godzin temu, incubus05 napisał(-a):

Pasek z gumy fluorowej są ok. a ten ma fajnie rozwiązaną drugą szlufkę. Z tym, że nie do każdej koperty pasuje ze względu na specyficzny profil. Przymierzam się, aby go spróbować z bn0150 lub benkiem tylko czekam na cieńkie teleskopy.

...a skąd bierzesz teleskopy... z netu -czy u siebie skąś ...? to jakieś firmowe, mocniejsze ?

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teleskopy przychodzą z paskami. Nazbierało mi się ich już trochę. Ten pasek ma akurat quick release, więc nie wymieniałem mu teleskopów, siedzi na takich, z jakimi przyszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teleskopy przychodzą z paskami. Nazbierało mi się ich już trochę. Ten pasek ma akurat quick release, więc nie wymieniałem mu teleskopów, siedzi na takich, z jakimi przyszedł.
Większość diverów i tought od Citizena i Seiko ma "grube" teleskopy. Zastosowanie standardowych powoduje, że są one luźne w gnieździe, ale najgorzej jest jak zegarek ma przewiercone uszy. W takim przypadku teleskop wypadnie z gniazda i uwolni pasek.
Na zdjęciu po kolei:
1 standardowy
2 standardowy quick
3 gruby ze standardową końcówką
4 cieńki z grubą końcówką
5 oryginalny seiko do divera1ce826d496dd83e3d5b0f52fbd5353c8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Miszkolc napisał(-a):

Większość diverów i tought od Citizena i Seiko ma "grube" teleskopy. Zastosowanie standardowych powoduje, że są one luźne w gnieździe, ale najgorzej jest jak zegarek ma przewiercone uszy. W takim przypadku teleskop wypadnie z gniazda i uwolni pasek.
Na zdjęciu po kolei:
1 standardowy
2 standardowy quick
3 gruby ze standardową końcówką
4 cieńki z grubą końcówką
5 oryginalny seiko do divera1ce826d496dd83e3d5b0f52fbd5353c8.jpg

a je masz od kompletów z paskami jak pisał Kolega  czy gdzieś masz źródło dobrych kupowanych oddzielnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie, on ma prosty profil, więc będzie pasował na pewno. Ja go używam z citkiem bn0190.
Podeślij kolego fote

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 2 pozycje są z paskami, 3 pozycje zamawiam na ali 1.8 mm średnicy stosuję ją do pasków ze skóry, wtedy nie ma takiego luzu. Czwartą pozycje zamawiam na ebayu ze Stanów, ale ostatnio widziałem też na ali. Czasami jak kupujesz markowy pasek np. Hirscha, to jest opcja dokupienia tych teleskopów. W Strapcodr zdaje się, że też mają.
Ostatnia pozycja to z zegarkiem w komplecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, incubus05 napisał(-a):

Są w wysyłce gdzieś 3-7 dni z europy? 

 

Podobny to timexowego co u nas są za 4 dych. Tylko jak z miękkością tego timexa...

To nie wiem. 

Screenshot_20211010-133453.thumb.png.6ec1966dc2ef87ad6180e6cf16b828d5.png

Edytowane przez eddi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Miszkolc napisał(-a):

Pierwsze 2 pozycje są z paskami, 3 pozycje zamawiam na ali 1.8 mm średnicy stosuję ją do pasków ze skóry, wtedy nie ma takiego luzu. Czwartą pozycje zamawiam na ebayu ze Stanów, ale ostatnio widziałem też na ali. Czasami jak kupujesz markowy pasek np. Hirscha, to jest opcja dokupienia tych teleskopów. W Strapcodw zdaje się, że też mają.
Ostatnia pozycja to z zegarkiem w komplecie.

a ok - myślałem że to są jakieś komplet w rozmiarówkach np. 18-24mm i średnicach 1,5-1,8mm  w pudełku po np 10szt. - a tak oddzielnie. W allegro są ale nie wiem jak z jakością ich - ok trzeba będzie wybrać z allegro po parę sztuk u jednego aby wysyłka darmowa była.  dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, eddi87 napisał(-a):

Są w wysyłce gdzieś 3-7 dni z europy? 

 

Podobny to timexowego co u nas są za 4 dych. Tylko jak z miękkością tego timexa...

To nie wiem. 

Screenshot_20211010-133453.thumb.png.6ec1966dc2ef87ad6180e6cf16b828d5.png

Nie zdziwiłbym bym się gdyby to było to samo z inną klamerką 😉

Ale timexowego nie miałem okazji oglądać, więc się nie wypowiem.

Szukałem wszędzie na Ali, ale nie ma nigdzie z wysyłką z Europy.

32 minuty temu, kowalsulik napisał(-a):

Podeślij kolego fote

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

Proszę 

20211010_135338.jpg

20211010_135404.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, incubus05 napisał(-a):

Nie zdziwiłbym bym się gdyby to było to samo z inną klamerką 😉

Ale timexowego nie miałem okazji oglądać, więc się nie wypowiem.

Szukałem wszędzie na Ali, ale nie ma nigdzie z wysyłką z Europy.

Proszę 

20211010_135338.jpg

20211010_135404.jpg

Zamówię z alle najwyżej odeślę darmowym zwrotem 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu tutaj założyłem tani pasek za 14 zł z ali ze zwykłej gumy i o dziwo zmieściły się oryginalne teleskopy Citizena nawet z luzem. Na drugim zdjęciu teleskop od bn0150 i standardowy.871ab64ce116e5dd5dd0c967ffa46556.jpg292fddd38ae97654999d78aa6eb1231e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.10.2021 o 14:13, incubus05 napisał(-a):

No i przyszedł, jednak upolowany 😉

Na tymczasowym pasku, jaki miałem pod ręką, bo bransa się nie nadaje.

 

Dobrze mu na szmacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3cBTxdD.jpg?1


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.