Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, unadarek napisał(-a):

👍🍻

 

4 godziny temu, Miszkolc napisał(-a):

Bardzo sie mnie podobaemoji6.png emoji106.png

 

5 godzin temu, unadarek napisał(-a):

👍🍻

 

4 godziny temu, p.r.p. napisał(-a):

Wiedziałem, że na żywo będzie piękny. emoji3.png Kcem go mieć i ja! emoji7.png

 

4 godziny temu, tomaliusz napisał(-a):

Super!!!

Gdzie to dajom?

Gratuluję :)

Dzięki, muszę tylko bransoletę skrócić i tylko się cieszyć.

A kupiony tu https://www.amazon.pl/gp/product/B08JGDT7RJ/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

nie wiem czy to najtańsza dostępna opcja, ale za to szybko dotarł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, alpaczino napisał(-a):

Dżdżysto ...
20211105_155553.jpg

Pozdrawiam
 

...o bulwa...... ale ziemniak !!! też super fajowy nawet ma konszachty z satelitami szpiegowskimi !!! Okaż go w całości swojego majestatu a tu tylko połowiczna prezentacja rzekłbym !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, alpaczino napisał(-a):

Voila emoji1314.png
20211105_082048.jpg20211105_081951.jpg

Pozdrawiam
 

...no Panie ..nie pogadasz ....super sztuka !!! ten również bardzo mi się podoba  !!! masywny nurek z ustawieniem z satelity :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On ma dość "odważną" stylistykę i w związku z tym nie jest zbytnio uniwersalny, ale mnie się podoba i bardzo lubię go nosić.
Ponadto jest wyjątkowo czytelny - rzut oka i ...

Pozdrawiam



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, alpaczino napisał(-a):

On ma dość "odważną" stylistykę i w związku z tym nie jest zbytnio uniwersalny, ale mnie się podoba i bardzo lubię go nosić.
Ponadto jest wyjątkowo czytelny - rzut oka i ... emoji41.png

Pozdrawiam


 

o to chodzi w zegarku - miałem citizena który mi się podobał (chodź mało który mi się nie podoba)  ale co... miał nie wypełnione cienkie  wskazówki czarna tarczę i nie widziałem wskazówek w zegarku hehehhe teraz chce jak najbardziej masywne -co do odważnej stylistyki - mi jest podobny do G-Shoków - w nurkowych zegarkach taka stylistyka jak najbardziej  i mi się zwaliście podoba  - przecież to dedykowany zegarek aby sobie popływać amatorsko :) - ogólnie wielu ludzi lubi stylistykę diver, driver,  pilotów lub militarnych z wyrazistymi indeksami i wskazówkami - dlatego G-Shocki maja takie wzięcie -  powiedz jak ten zegareczek ściąga sygnał - w pomieszczeniach da radę z satelity czy tylko na zewnątrz ?

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Miszkolc napisał(-a):

A pod wodą też łapie? emoji6.png

po obejrzeniu tej reklamówki - zawsze chciałem go mieć :)  to przykład jak działa reklamówka - mnie już mają !!!

 

https://www.youtube.com/watch?v=m3evM_chEkE

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, satanic napisał(-a):

o w mordę jeża ..... jak powiem ze mi się podoba to będzie wbrew mojej zasadzie ze nie smatwocze a jak powiem ze nie fajny to badzie wbrew temu co widzę - i co ja mam powiedzieć, myśleć  ... ? zawiesiłem się....  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej wspomniałem o swoim zakupie Citizen, tu wam podam że ma jedną małą wadę pasek ma szlufkę tą luźna za dużą i z ruchem ręki zsuwa się z paska i bard o odstaje pasek. Z czasem jak znajdę klasyczną firmową bransoletę zmienię jak będzie do charakteru zegarka pasować..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wBJnlaJ.jpeg

1Ywji3m.jpeg 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...] powiedz jak ten zegareczek ściąga sygnał - w pomieszczeniach da radę z satelity czy tylko na zewnątrz ?
 
A pod wodą też łapie?
po obejrzeniu tej reklamówki - zawsze chciałem go mieć   to przykład jak działa reklamówka - mnie już mają !!!

 
W pomieszczeniach łapie tylko przy oknach - skierowany pod kątem 45 stopni na zewnątrz, do góry. Pod wodą nie łapie.  Tryb "DIVE" z zasady blokuje niepotrzebną pod wodą komunikację.
 
Może przy okazji podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami i przemyśleniami nt. użytkowania Satellite Wave vs. Radio Controlled i mam nadzieję, że będzie to pomocne dla osób zastanawiających się, czy warto dopłacić do Satellite Wave (przepraszam, jeżeli ponawiam już wcześniej opisane fakty):
Synchronizacja czasu w Satellite Wave (RX-TME) jest szybka tj. ok. 5 sek. i albo się zsynchronizował, albo nie i działająca raczej na zewnątrz, albo w pomieszczeniach, ale tylko przy oknie. W Radio Controlled potrafi się zastanawiać 5 - 10 min. i pokazać, że nie dał rady, albo, że jednak się udało i działa na zewnątrz i w pomieszczeniach (chociaż w środku gorzej). Zauważyłem, że położenie zegarka względem masztu nadawczego ma znaczenie tzn. lepiej odbiera, jak część zegarka z anteną jest skierowana w jego stronę.
Synchronizacja lokalizacji w Satellite Wave (RX-GPS) trwa już dłużej bo 30 - 60 sek. - po tej synchronizacji ustawiana jest także strefa czasowa.
Najwięcej czasu zajmuje synchronizacja sekundy przestępnej w Satellite Wave (leap second) i trwa ok. 5 min.
Tak jak wspomniałem powyżej, synchronizacja Radio Controlled trwa od 1 min. do nawet 10 min. Zasięg Radio Controlled jest ograniczony tylko do zasięgu nadawczych masztów radiowych, których jest kilka na całym świecie (USA, Europa - Niemcy, Japonia - dwie wieże i Chiny). Oznacza to, że będąc w Afryce nie będzie się synchronizowało. Satellite Wave zsynchronizuje się na całym świecie - nawet w Amazonii. 
Technologia Satellite Wave żre znacznie więcej prądu i dlatego baterie w zegarkach z tą technologią są zdecydowanie większe i co za tym idzie także i same zegarki. Mój Satellite Wave, jak się go odłoży do szuflady to przy włączonej oszczędności energii potrafi 7 lat przeleżeć a Radio Controlled "tylko" 2 - 3 lata. Właśnie z powodu "prądożerności" Satellite Wave pomimo, że ma większą baterię synchronizuje się tylko raz na 6 dni a Radio Controlled co noc i próbuje więcej niż jeden raz. W związku z tym, że Satellite Wave synchronizuje się raz na 6 dni Japońcy zastosowali kaliber z większą dokładnością tj. +- 5sek. na miesiąc (co jest akurat zaletą). Piszę o tym dlatego, bo trzeba mieć świadomość, że ręczna synchronizacja z satelitą kilka razy dziennie szybko i skutecznie "wydoi" baterię.
Jest jeszcze jedna niespodzianka - sygnał z satelity nie zawiera informacji o czasie letnim i standardowym (DST) a sygnał z wież do Radio Controlled taką informację przesyła. Oznacza to, że w zegarkach z technologią Satellite Wave należy ręcznie ustawiać letnie przesunięcie czasowe a w tych z Radio Controlled nie. Właśnie wyświetliłem sobie taką sytuację - lecę do egzotycznego kraju na końcu świata, wysiadam z samolotu i synchronizuję zegarek z miejscową strefą czasową, ale do końca nie wiem, czy w danym kraju nie obowiązuje właśnie czas letni i zanim tego nie sprawdzę w inny sposób nie wiem, czy jestem o godzinę w plecy, czy nie. :unsure: Mój Satellite Wave miał być taki mądry i wszystkomający i dokładałem do jego zakupu jeszcze raz tyle w stosunku do Radio Controlled a tu taka sprawa...  oddajcie mi moje pieniążki...   .
 
Trochę przydługo, ale mam nadzieję, że komuś się to przyda. :huh:

P.S.
Jeszcze widok lumy...
20211108_081327.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zegar którego by musial  zobaczyć na zywca, na fotach niby fajny No ale.... Wątpliwości rozwiałoby "macanie" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, alpaczino napisał(-a):

 

 

W pomieszczeniach łapie tylko przy oknach - skierowany pod kątem 45 stopni na zewnątrz, do góry. Pod wodą nie łapie. ;) Tryb "DIVE" z zasady blokuje niepotrzebną pod wodą komunikację.

 

Może przy okazji podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami i przemyśleniami nt. użytkowania Satellite Wave vs. Radio Controlled i mam nadzieję, że będzie to pomocne dla osób zastanawiających się, czy warto dopłacić do Satellite Wave (przepraszam, jeżeli ponawiam już wcześniej opisane fakty):

Synchronizacja czasu w Satellite Wave (RX-TME) jest szybka tj. ok. 5 sek. i albo się zsynchronizował, albo nie i działająca raczej na zewnątrz, albo w pomieszczeniach, ale tylko przy oknie. W Radio Controlled potrafi się zastanawiać 5 - 10 min. i pokazać, że nie dał rady, albo, że jednak się udało i działa na zewnątrz i w pomieszczeniach (chociaż w środku gorzej). Zauważyłem, że położenie zegarka względem masztu nadawczego ma znaczenie tzn. lepiej odbiera, jak część zegarka z anteną jest skierowana w jego stronę.

Synchronizacja lokalizacji w Satellite Wave (RX-GPS) trwa już dłużej bo 30 - 60 sek. - po tej synchronizacji ustawiana jest także strefa czasowa.

Najwięcej czasu zajmuje synchronizacja sekundy przestępnej w Satellite Wave (leap second) i trwa ok. 5 min.

Tak jak wspomniałem powyżej, synchronizacja Radio Controlled trwa od 1 min. do nawet 10 min. Zasięg Radio Controlled jest ograniczony tylko do zasięgu nadawczych masztów radiowych, których jest kilka na całym świecie (USA, Europa - Niemcy, Japonia - dwie wieże i Chiny). Oznacza to, że będąc w Afryce nie będzie się synchronizowało. Satellite Wave zsynchronizuje się na całym świecie - nawet w Amazonii. ;)

Technologia Satellite Wave żre znacznie więcej prądu i dlatego baterie w zegarkach z tą technologią są zdecydowanie większe i co za tym idzie także i same zegarki. Mój Satellite Wave, jak się go odłoży do szuflady to przy włączonej oszczędności energii potrafi 7 lat przeleżeć a Radio Controlled "tylko" 2 - 3 lata. Właśnie z powodu "prądożerności" Satellite Wave pomimo, że ma większą baterię synchronizuje się tylko raz na 6 dni a Radio Controlled co noc i próbuje więcej niż jeden raz. W związku z tym, że Satellite Wave synchronizuje się raz na 6 dni Japońcy zastosowali kaliber z większą dokładnością tj. +- 5sek. na miesiąc (co jest akurat zaletą). Piszę o tym dlatego, bo trzeba mieć świadomość, że ręczna synchronizacja z satelitą kilka razy dziennie szybko i skutecznie "wydoi" baterię.

Jest jeszcze jedna niespodzianka - sygnał z satelity nie zawiera informacji o czasie letnim i standardowym (DST) a sygnał z wież do Radio Controlled taką informację przesyła. Oznacza to, że w zegarkach z technologią Satellite Wave należy ręcznie ustawiać letnie przesunięcie czasowe a w tych z Radio Controlled nie. Właśnie wyświetliłem sobie taką sytuację - lecę do egzotycznego kraju na końcu świata, wysiadam z samolotu i synchronizuję zegarek z miejscową strefą czasową, ale do końca nie wiem, czy w danym kraju nie obowiązuje właśnie czas letni i zanim tego nie sprawdzę w inny sposób nie wiem, czy jestem o godzinę w plecy, czy nie. :unsure: Mój Satellite Wave miał być taki mądry i wszystkomający i dokładałem do jego zakupu jeszcze raz tyle w stosunku do Radio Controlled a tu taka sprawa... 👉 oddajcie mi moje pieniążki... :P ;) :lol:.

 

Trochę przydługo, ale mam nadzieję, że komuś się to przyda. :huh:

super i dzięki za opis - z tym nie uwzględnieniem czasu letniego lub zimowego zaskoczyłeś mnie tak nie powinno być - nie chcem ale muszę to dogłębnie sprawdzić ile informacji przesyła satelita bo RC przesyła zdaje się z 12- 14 pakietów  - natomiast to że raz na 6 dni to super sprawa- powinno to być regulowane i można ustawić raz na 6 dni raz na 12 i 18 dni - przy dokładności ok 5 s na miesiąc codziennie sprawdzanie jest bez  sensu tak jak w radio control - to powinno tylko działać jak poprzedniej nocy  nie załapało  - wiadomo ze odbiorniki i nadajnik we wszystkich urządzeniach są prądożerne wiec nie ma co się dziwić ze wciąga więcej prądu. Wszytko to ratuje technologia Eco-driva - jest genialna - zasilanie słoneczne to przyszłość - no chyba że zasłonią nam słońce np po nuklearnej apokalipsie  !!! A satelitarne ustawianie to n przyszłość - bo radiowo jest już niepewne w 2021r mieli wyłączyć nadajnik w Niemczech - sprawa prosta - brak finansowania - ciekawe skąd wzięli forsę skoro dalej ślą - sporo zegarków zostanie bez sygnału i ludzie się wkurzą hehehh zegarek droższy przez coś co nie dział :)  dlatego waro inwestować w satelitarne bo tego nie wyłącza ale to niestety drogie jeszcze- ech te nowinki.

PS czekam kiedy wprowadzą ustawianie satelitarne lub Radio Control w zegarkach mechanicznych - bo tu to by się przydało !!!

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, revolta4 napisał(-a):

To jest zegar którego by musial  zobaczyć na zywca, na fotach niby fajny No ale.... Wątpliwości rozwiałoby "macanie" 

 

Osobiście uważam, że zasada zobaczenia "na żywca" to wręcz obowiązek i to przy zakupie każdego zegarka a nie tylko tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, revolta4 napisał(-a):

To jest zegar którego by musial  zobaczyć na zywca, na fotach niby fajny No ale.... Wątpliwości rozwiałoby "macanie" 

 

12.jpg.d92e104ecb876ac5b766c15dd6c7dce1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, alpaczino napisał(-a):

 

Osobiście uważam, że zasada zobaczenia "na żywca" to wręcz obowiązek i to przy zakupie każdego zegarka a nie tylko tego.

Jeżdżąc na złoty zegarkowe. Zegarki które wyglądały fajnie na fotach okazywały się średnie na żywca i odwrotnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Na takie się natknąłem podczas przeglądania singapurskiej na storny citizena.

7dfef59c35b162eb5145c41c5f96de41.jpg

.

 

Ta seria dość długo zalegała na dutyfree (6 modeli) większość po 160 USD.

Tu np. czerwony:

https://dutyfreeislandshop.com/citizen-nh8390-11x-c7-series-mechanical-automatic-calendar-gents-watch

 

Pewnie jeszcze wrócą, można zrobić subskrypcję, jeżeli ktoś reflektuje. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej link do ciekawego porównania technologii GPS wiodących Japończyków (trochę stary i pewnie już gdzieś podany, ale może nie wszyscy widzieli ):


W przypadku Citizena wykonywana jest synchronizacja RX-GPS, czyli z określeniem lokalizacji tzn. strefy czasowej, bo można w Citizenie zsynchronizować szybciej tj. tylko czas (RX-TME) i trwa to ok. 5 sek.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, alpaczino napisał(-a):

Poniżej link do ciekawego porównania technologii GPS wiodących Japończyków (trochę stary i pewnie już gdzieś podany, ale może nie wszyscy widzieli emoji848.png😞


W przypadku Citizena wykonywana jest synchronizacja RX-GPS, czyli z określeniem lokalizacji tzn. strefy czasowej, bo można w Citizenie zsynchronizować szybciej tj. tylko czas (RX-TME) i trwa to ok. 5 sek.

Pozdrawiam
 

...o dzięki - no właśnie satelita to satelita :) jakby mu ekranik odrobili gps dokomponowali z mapami to łatwiej z Citizenkiem drogę do domu z pubu można byłoby wytyczyć  :)  :) satelita to satelita a nie jakieś tam maszty radiowe długich fal - rodem z XIX wieku !!! Trzeba łączyć technikę z tradycjonalizmem !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, alpaczino napisał(-a):

Poniżej link do ciekawego porównania technologii GPS wiodących Japończyków (trochę stary i pewnie już gdzieś podany, ale może nie wszyscy widzieli emoji848.png😞


W przypadku Citizena wykonywana jest synchronizacja RX-GPS, czyli z określeniem lokalizacji tzn. strefy czasowej, bo można w Citizenie zsynchronizować szybciej tj. tylko czas (RX-TME) i trwa to ok. 5 sek.

Pozdrawiam
 

Czyli wybrałem dobrze. Citizen górą! :) 

 

 

IMG_20211013_093345.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.