Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Czyli wybrałem dobrze. Citizen górą! :) 

 

 

IMG_20211013_093345.jpg

 

👉 i to wyraźnie górą. Widać także powtarzalność czasu synchronizacji - modele Citizena z różnymi kolorami cyferblatów w tych samych warunkach zsynchronizowały się praktycznie jednocześnie.

Dodatkowo jest jeszcze w Citkach z Satellite Wave zdecydowanie szybsza synchronizacja samego czasu i daty (RX-TME), o której wspominałem w poprzednich postach i która jest w większości przypadków wystarczająca oraz porównywalna w swoim zakresie (bo nie w działaniu) do Radio Controlled nie mającego przecież i tak informacji o strefie czasowej.

Edytowane przez alpaczino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam od jakiegoś czasu canvasa do mojego bn0150-10e i ta opcja wpadła mi w oko, chociaż te pomarańczowe przeszycia są trochę takie... mech. 

Będzie waszym krytycznym okiem... zgrywało ?

Screenshot_20211110-110639.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, beriam napisał(-a):

Szukam od jakiegoś czasu canvasa do mojego bn0150-10e i ta opcja wpadła mi w oko, chociaż te pomarańczowe przeszycia są trochę takie... mech. 

Będzie waszym krytycznym okiem... zgrywało ?

Screenshot_20211110-110639.png

ło.... Panie jak nie jak tak !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, beriam napisał(-a):

Szukam od jakiegoś czasu canvasa do mojego bn0150-10e i ta opcja wpadła mi w oko, chociaż te pomarańczowe przeszycia są trochę takie... mech. 

Będzie waszym krytycznym okiem... zgrywało ?

Screenshot_20211110-110639.png

Myślę, że będzie żarło! 

Poproszę o namiar na paseczek jeśli można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, incubus05 napisał(-a):

Myślę, że będzie żarło! 

Poproszę o namiar na paseczek jeśli można

 

Bez pomarańczy.

Czarne przeszycie będzie sensowniejsze 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, beriam napisał(-a):

 

Bez pomarańczy.

Czarne przeszycie będzie sensowniejsze 😉

Ja myślę, że pomarańczka idealnie zgra się że wskazowką minutową. I ja bym tak uderzył. 

Przeszycia wyglądają ładnie w mojej opinii 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, incubus05 napisał(-a):

Ja myślę, że pomarańczka idealnie zgra się że wskazowką minutową. I ja bym tak uderzył. 

Przeszycia wyglądają ładnie w mojej opinii 

 

Są gusta i guściki 🙂

Wysłałem PW.

 

Z czarnym przeszyciem zyska na uniwersalności po części 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, beriam napisał(-a):

 

Bez pomarańczy.

Czarne przeszycie będzie sensowniejsze 😉

e czarne i czarne - to do wskazóweczki podpasuje i daje trochę ożywienia :) tak twierdzimy ja i Kot sąsiada w którym zagnieździł się demon !!! 

 

Dddd.jpg.b58022c2e924d7aae2e7eb2cb634e35f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, unadarek napisał(-a):

e czarne i czarne - to do wskazóweczki podpasuje i daje trochę ożywienia :) tak twierdzimy ja i Kot sąsiada w którym zagnieździł się demon !!! 

 

Czyli kot twierdzi ,że pomarańczowy jako akcent, czy jednak zostać w klimatach demonicznych czyli czarno czarnych przeszyciach, bo trochę się pogubiłem 😎 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, beriam napisał(-a):

 

Czyli kot twierdzi ,że pomarańczowy jako akcent, czy jednak zostać w klimatach demonicznych czyli czarno czarnych przeszyciach, bo trochę się pogubiłem 😎 

 

Ja tylko powtarzam co kazał Ci przekazać - pomarańczowy :) teraz możne i tam jest  pewne rozluźnienie i tolerancja ...kto wie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, unadarek napisał(-a):

Ja tylko powtarzam co kazał Ci przekazać - pomarańczowy :) teraz możne i tam jest  pewne rozluźnienie i tolerancja ...kto wie ....

Oby to rozluźnienie nie przerodziło się w sraczkę 😁👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, beriam napisał(-a):

 

Czyli kot twierdzi ,że pomarańczowy jako akcent, czy jednak zostać w klimatach demonicznych czyli czarno czarnych przeszyciach, bo trochę się pogubiłem 😎 

 

Polecam Ci ożywienie zegarka jakimś kontrastującym przeszyciem. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Polecam Ci ożywienie zegarka jakimś kontrastującym przeszyciem. :) 

Wezmę to pod rozwagę.

Jak już wspominałem 🍊 lub 🖤

Tylko subtelniej 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a może

 

13 minut temu, beriam napisał(-a):

Wezmę to pod rozwagę.

Jak już wspominałem 🍊 lub 🖤

Tylko subtelniej 😎

Kot mówi: weź dwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że BN0150 fajnie znosi kolorowe dodatki. Wskazówki są dość kolorowe i takie kolorowe przeszycia na pasku mu nie przeszkadzają. Ja też mu założyłem pasek z kontrastowym przeszyciem. Gdyby przeszycie było pomarańczowe, pasowałoby nawet bardziej.

45a257a89a565f90538bb674e07b0af8.jpg&key=47a6303b8ac2c9255efc02110cf032e4b4505839c84aa3cfe9281b7ab25caca3

af565a0c63e391f4564c4389f1add72c.jpg&key=9fd67e9d81c397b3c9378d990d24999da8d4f0f086b38f56ac4243d713af58d9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wczoraj udało się mi wylicytować Citizena jak z foto sprzedawcy, Moich jeszcze nie ma bo jest w drodze. Opis sprzedawcy Zegarek męski kwarcowy-Citizen Watch CO-Złocony-Serednica-ca-34mm. Stan bardzo dobry, na chodzie, mam nadzieje ze było warto z przesyłką wyszedł mnie 110,00 zł ciekawi mnie coś więcej o nim wygląda na kilku letni vintage może źle z dekla sprawdzam nr ref ale nic nie wyszukuje z ciekawości jak ktoś coś wie dajcie info, to chyba choroba w tym miesiącu 2 Citizen..

Screenshot 2021-11-10 15.30.17.png

Screenshot 2021-11-10 15.32.22.png

Screenshot 2021-11-10 15.30.56.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, bos_kg napisał(-a):

Hej wczoraj udało się mi wylicytować Citizena jak z foto sprzedawcy, Moich jeszcze nie ma bo jest w drodze. Opis sprzedawcy Zegarek męski kwarcowy-Citizen Watch CO-Złocony-Serednica-ca-34mm. Stan bardzo dobry, na chodzie, mam nadzieje ze było warto z przesyłką wyszedł mnie 110,00 zł ciekawi mnie coś więcej o nim wygląda na kilku letni vintage może źle z dekla sprawdzam nr ref ale nic nie wyszukuje z ciekawości jak ktoś coś wie dajcie info, to chyba choroba w tym miesiącu 2 Citizen..

Screenshot 2021-11-10 15.30.17.png

Screenshot 2021-11-10 15.32.22.png

Screenshot 2021-11-10 15.30.56.png

Ile masz w nadgarstku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Ile masz w nadgarstku?

 

Wspomniany tu wcześniej Citizen BD0043-08B ma 39 mm i leży wszam raz na nadgarstku powyżej mm był by za duży, tu foto obecnego na nadgarstku   i jest ok jak na zegarek z okrągłą kopertą zawsze miałem kostki Poljot czy dawniej Casio a nowy zakup ma 34 mm mniejszy. Myślę ten zakup nosić okazjonalnie bo na taki wygląda, nadgarstek według cm mam 17,5 cm to zegarki do 39mm powinnam nosić nic powyżej..

 

IMG_20211110_160234.jpg

Edytowane przez bos_kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, bos_kg napisał(-a):

 

Wspomniany tu wcześniej Citizen BD0043-08B ma 39 mm i leży wszam raz na nadgarstku powyżej mm był by za duży, tu foto obecnego na nadgarstku   i jest ok jak na zegarek z okrągłą kopertą zawsze miałem kostki Poljot czy dawniej Casio a nowy zakup ma 34 mm mniejszy. Myślę ten zakup nosić okazjonalnie bo na taki wygląda, nadgarstek według cm mam 17,5 cm to zegarki do 39mm powinnam nosić nic powyżej..

 

IMG_20211110_160234.jpg

Myślę, że rozmiar, dopóki l2l mieści się na nadgarstku, to kwestia indywidualnych upodobań. Średnica tarczy ma znaczenie, ale drugorzędne. Ja przy 18 cm noszę l2l nawet do 54 mm. Sam obwód nadgarstka też nie do końca wszystko wyjaśnia, bo jak płaski, to zegarek może mieć l2l większe a jak bardziej okrągły, to odwrotnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paulus57 napisał(-a):

Myślę, że rozmiar, dopóki l2l mieści się na nadgarstku, to kwestia indywidualnych upodobań. Średnica tarczy ma znaczenie, ale drugorzędne. Ja przy 18 cm noszę l2l nawet do 54 mm. Sam obwód nadgarstka też nie do końca wszystko wyjaśnia, bo jak płaski, to zegarek może mieć l2l większe a jak bardziej okrągły, to odwrotnie. 

 

 

Racja tylko ja patrze względem estetyki bo zegarek za duży do ubioru Casual był by nie to ze błędem ale nie estetycznym wyborem pod tym kontem patrze jak miałem kostki to były mniejsze i jako s ok było serio od lat pierwsze okrągłe zegar, za dzieciaka niewiedza i zegarki nie dość ze kiepskie czerniały itp to nie patrzyłem na nic po za tym ze ładny. Z początkiem 2020 zechciałem mieć zegarek lepszy  niż Casio i bardziej charakterystyczny i trafiłem na Poliot kostka od tego się ze wpadłem w chorobę zegarkową ze mam 3 Poliot kostki  na prube zaryzykowałem z zegarkiem marki Pierre Ricaud kostka pozłacana  jeszcze są 2 Casio ale do sprzedania i teraz te Citizen i siedzę w tym teraz oś naprawdę lepszego szukam podobają mi się quartz z patrk filippe moze kiedyś zakupie pozłacany lub złoty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, bos_kg napisał(-a):

 

 

Racja tylko ja patrze względem estetyki bo zegarek za duży do ubioru Casual był by nie to ze błędem ale nie estetycznym wyborem pod tym kontem patrze jak miałem kostki to były mniejsze i jako s ok było serio od lat pierwsze okrągłe zegar, za dzieciaka niewiedza i zegarki nie dość ze kiepskie czerniały itp to nie patrzyłem na nic po za tym ze ładny. Z początkiem 2020 zechciałem mieć zegarek lepszy  niż Casio i bardziej charakterystyczny i trafiłem na Poliot kostka od tego się ze wpadłem w chorobę zegarkową ze mam 3 Poliot kostki  na prube zaryzykowałem z zegarkiem marki Pierre Ricaud kostka pozłacana  jeszcze są 2 Casio ale do sprzedania i teraz te Citizen i siedzę w tym teraz oś naprawdę lepszego szukam podobają mi się quartz z patrk filippe moze kiedyś zakupie pozłacany lub złoty..

Staraj się unikać marek modowych a Casio, Citizen, Seiko to wybory oczywiste (na plus). Poza tym sporo chińczyków, ale tu warto zapytać przez zakupem na "chińskiej grupie forumowej", by nie wyrzucić niepotrzebnie pieniędzy. Odpuść sobie wynalazki. Przed zakupem, zapytaj bardziej zorientowanych kolegów z Forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Staraj się unikać marek modowych a Casio, Citizen, Seiko to wybory oczywiste (na plus). Poza tym sporo chińczyków, ale tu warto zapytać przez zakupem na "chińskiej grupie forumowej", by nie wyrzucić niepotrzebnie pieniędzy. Odpuść sobie wynalazki. Przed zakupem, zapytaj bardziej zorientowanych kolegów z Forum.

 

Ja zaczynam unikać casio nie ze są złe tylko dlatego ze wiele marek modowych itp jest dla tym samym otwierasz mechanizm ten sam co casio a inne opakowanie, a zobaczyłem mechanizm qauartz od Poljiot i uznałem ze ok jest od tego się zaczęła przygoda z quartz jak zauwazył…em ze są lepsze mechanizmy  quartz i tak trwam bo dobry mechanizm jak w zegarkach vintage do teraz potrafią bez  serwisu działać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Ja zaczynam unikać casio nie ze są złe tylko dlatego ze wiele marek modowych itp jest dla tym samym otwierasz mechanizm ten sam co casio a inne opakowanie, a zobaczyłem mechanizm qauartz od Poljiot i uznałem ze ok jest od tego się zaczęła przygoda z quartz jak zauwazył…em ze są lepsze mechanizmy  quartz i tak trwam bo dobry mechanizm jak w zegarkach vintage do teraz potrafią bez  serwisu działać..

W zegarkach modowych raczej nie spotkasz mechanizmów Casio.

A za pomocą kropek, przecinków i dużych liter mógłbyś nam pomóc lepiej zrozumieć, co masz na myśli, pisząc swoje posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.