Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):


W zegarkach modowych raczej nie spotkasz mechanizmów Casio.

A za pomocą kropek, przecinków i dużych liter mógłbyś nam pomóc lepiej zrozumieć, co masz na myśli, pisząc swoje posty.

 

 

Niby wspomniany modowy zegarek ma,

Mechanizm zegarka
 

Japoński Mechanizm Citizen Miyota AL21 i przez  ten mechanizm pomyślałem że to z serii Casio..

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, bos_kg napisał(-a):

 

 

Niby wspomniany modowy zegarek ma,

Mechanizm zegarka
 

Japoński Mechanizm Citizen Miyota AL21 i przez  ten mechanizm pomyślałem że to z serii Casio..

 

 

w zegarkach modowych i nie tylko przeważnie są mechanizmy citizena lub seiko epson, lub coś z szwajcarskich

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, unadarek napisał(-a):

w zegarkach modowych i nie tylko przeważnie są mechanizmy citizena lub seiko epson, lub coś z szwajcarskich

 

Oj to nie wiedziałem dzięki wiedzą się przyda, to jedyny zegarek modowy z ciekawości kupiony niż że to coś dobrego itp, a i tak jak by dało radę bym do tego modowego spróbował mechanizm mechaniczny wsadzić jak mały znajdę. Wyszła by taka lasówka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, bos_kg napisał(-a):

 

Oj to nie wiedziałem dzięki wiedzą się przyda, to jedyny zegarek modowy z ciekawości kupiony niż że to coś dobrego itp, a i tak jak by dało radę bym do tego modowego spróbował mechanizm mechaniczny wsadzić jak mały znajdę. Wyszła by taka lasówka..

 

ale w dużej mierze siedzą w nich najtańsze ich mechanizmy za parę dolarów  - nawet -  seiko epson, citizen, czy szwajcarskie   są w odpustowych zegarkach za 30zł oczywiście z najniżej półki cenowej  - ogólnie jak na ten zakres cenowy to są dobre do zegarków tanich , w miarę dokładne dlatego firmy je  kupują - lub zlecają pod swoim logo do zrobienia zegarka - kup po 30zł parę zegarków i znajdziesz większości takie same malutkie środki np:

 

1935476834_Zrzutekranu2021-11-10201801.thumb.jpg.47d1d238e564eb762dbcfee2434d2568.jpg

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Ja zaczynam unikać casio nie ze są złe tylko dlatego ze wiele marek modowych itp jest dla tym samym otwierasz mechanizm ten sam co casio a inne opakowanie..

Dużą niewiedzę w temacie tu widzę, lub celową ignorancję.. Radzę zajrzeć do działu Casio. Poszukać w internecie co to Casio Master of G, seria MR-G, śliczna seria Oceanus, poczytać co to jest Casio Tough Solar, Multi-Band 6 etc. i dopiero porównywać czy znajdzie się te rzeczy w zegarkach modowych itp. Casio produkuje modele już od taniutkich kilkudziesięciu zł za model, do nawet kilkudziesięciu TYSIĘCY złotych za topowy model. Więc warto trochę liznąć chociaż temat..
Przepraszam za przydługi przerywnik. Oczywiście pozostając w temacie Citka, czego nie wybierzesz, będziesz pan zadowolony. Podobnie zresztą jak z pozostałymi firmami, które koledzy tu polecili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym kupić coś z czwórki Japończyków - niż modowe - które są przesadzone cenowo tylko dla loga - miałem 3 modowe i po zajrzeniu do środka znajdowałem seiko epson za parę dolarów a zegarek kosztował z 800zł wiec już nawet na nie nie patrze  - bo i po co - jak za tyle to w czwórce Japończyków do koloru i wyboru mam zegarków - nawet używki w dobrym stanie wole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie "modówek" większego sensu nie ma moim zdaniem. Jeśli kupować zegarek to od firmy, która produkuje zegarki a nie skarpetki.

Myślę że w cenie niejednej modówki można znaleźć baaardzo ciekawy model czy to Citizen, Orient, Seiko czy Casio. I na pewno nie będzie wtopy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, p.r.p. napisał(-a):


Dużą niewiedzę w temacie tu widzę, lub celową ignorancję.. emoji6.png Radzę zajrzeć do działu Casio. Poszukać w internecie co to Casio Master of G, seria MR-G, śliczna seria Oceanus, poczytać co to jest Casio Tough Solar, Multi-Band 6 etc. i dopiero porównywać czy znajdzie się te rzeczy w zegarkach modowych itp. emoji6.png Casio produkuje modele już od taniutkich kilkudziesięciu zł za model, do nawet kilkudziesięciu TYSIĘCY złotych za topowy model. Więc warto trochę liznąć chociaż temat.. emoji6.png
Przepraszam za przydługi przerywnik. Oczywiście pozostając w temacie Citka, czego nie wybierzesz, będziesz pan zadowolony. Podobnie zresztą jak z pozostałymi firmami, które koledzy tu polecili.

 

Ja znam Casio słabo miałem serię mpt kostkę za dzieciaka elektronika, Casio  więc szczerze mało wiem o Casio znam historię co na kanale tictalk Krzysiek Humeniuk powiedział. Jak na przedział cenowy są dobre ponad 4 lata miałem Casio kostkę z serii mpt więcej nie znam co do Casio..

Edytowane przez bos_kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, bos_kg napisał(-a):

 

Ja znam Casio słabo miałem serię mpt kostkę za dzieciaka elektronika, Casio  więc szczerze mało wiem o Casio znam historię co na kanale tictalk Krzysiek Humeniuk powiedział. Jak na przedział cenowy są dobre ponad 4 lata miałem Casio kostkę z serii mpt więcej nie znam co do Casio..

zajrzyj na dział Casio - poczytaj pooglądaj zdjęcia to i zdanie zmienisz - w Citizenie też się rozejrzyj - ogólnie to możesz i te kupować i te - masz czwórkę  Japończyków - wszytko co potrzebujesz znajdziesz . Kase szykuj a bezmiar fajnych zegareczków znajdziesz !!!

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Kupowanie "modówek" większego sensu nie ma moim zdaniem. Jeśli kupować zegarek to od firmy, która produkuje zegarki a nie skarpetki.

Myślę że w cenie niejednej modówki można znaleźć baaardzo ciekawy model czy to Citizen, Orient, Seiko czy Casio. I na pewno nie będzie wtopy

Tylko ten niby modowy mnie kosztował tylko 100 zł, nie kupiony z niewiedzy a chęci sprawdzenia czy to badziew i po roku maksymalnie padnie straci kolor itp bo w sieci są chwalone i tyle. Ja uwielbiam quartz od poljot ale nie trafiłem złotej a jak była cena była większa niż wartość zegarka i wtedy zaryzykowałem z modowym..

2 minuty temu, unadarek napisał(-a):

zajrzyj na dział Casio - poczytaj pooglądaj zdjęcia to i zdanie zmienisz - w Citizenie też się rozejrzyj - ogólnie to możesz i te kupować i te - masz czwórkę  Japończyków - wszytko co potrzebujesz znajdziesz . Kase szykuj a bezmiar fajnych zegareczków znajdziesz !!!

 

Pomyślałem sobie poljota nie trafiłem polecili Seiko, tu po pytalem dzięki temu trafiłem na Citizen jaki tu pokazałem wpadł 2 Citizen. Marzy mi się Patek ale to nie na mą kieszeń tak samo jak Citizen Datejush 2 srebrno złoty podobny do Rolex ale też cenowo mnie przerasta zakup..

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, bos_kg napisał(-a):

Tylko ten niby modowy mnie kosztował tylko 100 zł, nie kupiony z niewiedzy a chęci sprawdzenia czy to badziew i po roku maksymalnie padnie straci kolor itp bo w sieci są chwalone i tyle. Ja uwielbiam quartz od poljot ale nie trafiłem złotej a jak była cena była większa niż wartość zegarka i wtedy zaryzykowałem z modowym..

Zajrzyj na citizena np w sklepie  Timestore -gdzie sa przeceny i znajdziesz citizeny poprzeceniane - przecież to lepiej kupić niż jakieś - lub poszukać w sieci w innych sklepach przecen, zniżek itd... na Forum Koledzy czasem podają dobre okazje do zakupu itd...

2087411514_Zrzutekranu2021-11-10221924.thumb.jpg.1fe9f4b95bd059fdf962c0305fc3a407.jpg

1784505906_Zrzutekranu2021-11-10221816.thumb.jpg.3b2c4938b1ca4ab05f2591e7913b6112.jpg

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, unadarek napisał(-a):

Zajrzyj na citizena np w sklepie  Timestore -gdzie sa przeceny i znajdziesz citizeny poprzeceniane - przecież to lepiej kupić niż jakieś - lub poszukać w sieci w innych sklepach przecen, zniżek itd... na Forum Koledzy czasem podają dobre okazje do zakupu itd...

2087411514_Zrzutekranu2021-11-10221924.thumb.jpg.1fe9f4b95bd059fdf962c0305fc3a407.jpg

1784505906_Zrzutekranu2021-11-10221816.thumb.jpg.3b2c4938b1ca4ab05f2591e7913b6112.jpg

 

Ja kupiłem z podanych zniżek ostatnio w zegarki.net ten złoty z białą tarczą na brązowym pasku bo cały jest produkcji podobno citizen według sieci, sama firma produkuje swoje mechanizmy ja uwielbiam takie proste zegarki nie podchodzą mi udziwnione itp sportowe. Wszystkim dziękuje co radzą podpowiadają zapamiętam sobie wasze rady..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.11.2021 o 17:20, Paulus57 napisał(-a):

Staraj się unikać marek modowych a Casio, Citizen, Seiko to wybory oczywiste (na plus). Poza tym sporo chińczyków, ale tu warto zapytać przez zakupem na "chińskiej grupie forumowej", by nie wyrzucić niepotrzebnie pieniędzy. Odpuść sobie wynalazki. Przed zakupem, zapytaj bardziej zorientowanych kolegów z Forum.

 

Udało się dotarł wspomniany Citizen z przesyłką wyszedł mnie 110,00 zł tylko z dekla po nr nie znajduje mi nic w sieci, co daje do myślenia czy jest to oryginał..

IMG_20211112_130615.jpg

Screenshot 2021-11-10 15.30.56.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, bos_kg napisał(-a):

 

Udało się dotarł wspomniany Citizen z przesyłką wyszedł mnie 110,00 zł tylko z dekla po nr nie znajduje mi nic w sieci, co daje do myślenia czy jest to oryginał..

IMG_20211112_130615.jpg

Screenshot 2021-11-10 15.30.56.png

Nie jestem znawcą, ale wygląda na oryginał. Nie sądzę, by komuś opłacało się podrabiać kwarc Citizena (ten model). Nawet na deklu uczciwie napisane, że stalowy jest tylko dekiel a koperta już nie. 

No i wygląda całkiem przyjemnie, za takie pieniądze, tylko nosić i nie narzekać ;) . 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma za dużo bo jak był na topie to nie było jeszcze internetu w takim wymiarze pewnie gdzieś lata 80  :)  wiec i nie ma zdjęć :) - model prawdopodobnie  46-7529  z prawdopodobnym mechanizmem 2030 - i czy aby  przypadkiem nie jest damski :) jaki wymiar ma ?   ale z tym wszytkom mogę się mylić :)

 

to coś takiego tylko koronka inna -   to rocznik ok 1979

 

407389745_Zrzutekranu2021-11-12165549.jpg.c5fe6d3c79052a6b8dd54330cd1ede89.jpg

 

 

Citizen tyle tego klepie że można napisać doktorat z ich produkcji - bez flaszki nie ogarniesz ich produkcji a i z jedna flaszka będzie ciężko !!!

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, unadarek napisał(-a):

nie ma za dużo bo jak był na topie to nie było jeszcze internetu w takim wymiarze pewnie gdzieś lata 80  :)  wiec i nie ma zdjęć :) - model prawdopodobnie  46-7529  z prawdopodobnym mechanizmem 2030 - i czy aby  przypadkiem nie jest damski :) jaki wymiar ma ?   ale z tym wszytkom mogę się mylić :)

Pewnie jak wiele klasyków 33-34mm a to już męski rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, unadarek napisał(-a):

nie ma za dużo bo jak był na topie to nie było jeszcze internetu w takim wymiarze pewnie gdzieś lata 80  :)  wiec i nie ma zdjęć :) - model prawdopodobnie  46-7529  z prawdopodobnym mechanizmem 2030 - i czy aby  przypadkiem nie jest damski :) jaki wymiar ma ?   ale z tym wszytkom mogę się mylić :)

 

To męski a ma wymiary 34 mm ma ten Citizen od święta tak zwane bym go nosił. No jak koperta kiepska to szybko się nie uszkodzi..

Edytowane przez bos_kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, bos_kg napisał(-a):

 

To męski a ma wymiary 34 mm ma ten Citizen od święta tak zwane bym go nosił. No jak koperta kiepska to szybko się nie uszkodzi..

dekiel masz stalowy - koperta niestalowa :) być możne mosiądz pozłacany - czasem bywają chromowane :)  -lata 70-80 tak robiono tańsze zegarki (stal była droga wtedy) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, unadarek napisał(-a):

dekiel masz stalowy - koperta niestalowa :) być możne mosiądz pozłacany - czasem bywają chromowane :)  -lata 70-80 tak robiono tańsze zegarki (stal była droga wtedy) 

 

Ok rozumiem o ile opis na deklu z tego zegarka tak myślę, a jest niczym nos stan to jak by był z tamtych lat to chyba by były znaki uszkodzenia jak by koperta była kiepska nie stalowa pozłaczana..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, bos_kg napisał(-a):

 

Ok rozumiem o ile opis na deklu z tego zegarka tak myślę, a jest niczym nos stan to jak by był z tamtych lat to chyba by były znaki uszkodzenia jak by koperta była kiepska nie stalowa pozłaczana..

zależny jak kto dbał - napis na deklu Base Metal Top oznacza stal nieszlachetną - w tamtym czasach przeważnie tanie zegarki robili z mosiądzu i pozłacali lub chromowali - tyle co jest  napisane na zegarku :)

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, unadarek napisał(-a):

zależny jak kto dbał - napis na deklu Base Metal Top oznacza stal nieszlachetną - w tamtym czasach przeważnie tanie zegarki robili z mosiądzu i pozłacali lub chromowali - tyle co jest  napisane na zegarku :)

 

Rozumiem tak się wkręciłem w zegarki że chciał bym o nich coś wiedzieć, nie że ładny i tyle może coś mi sam Citizen powie odezwałem się do nich. Takie firmy często mają dokumentację dobre i tyle co mi tu opisaliśćie jesteście skarbnicą wiedzy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, unadarek napisał(-a):

nie ma za dużo bo jak był na topie to nie było jeszcze internetu w takim wymiarze pewnie gdzieś lata 80  :)  wiec i nie ma zdjęć :) - model prawdopodobnie  46-7529  z prawdopodobnym mechanizmem 2030 - i czy aby  przypadkiem nie jest damski :) jaki wymiar ma ?   ale z tym wszytkom mogę się mylić :)

 

to coś takiego tylko koronka inna -   to rocznik ok 1979

 

407389745_Zrzutekranu2021-11-12165549.jpg.c5fe6d3c79052a6b8dd54330cd1ede89.jpg

 

 

Citizen tyle tego klepie że można napisać doktorat z ich produkcji - bez flaszki nie ogarniesz ich produkcji a i z jedna flaszka będzie ciężko !!!

 

Fakt podobne do tego co posiadam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.