Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Lipa polski odział odpisał mi o moim Citizen tak. Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość.

Bardzo mi przykro, ale nie posiadamy żadnych informacji na temat modelu ze zdjęć. Producent nie posiada już informacji w swojej bazie.
Pozdrawiam, szkoda miałem nadzieję że coś poradzę bo jak z 80 / 90 lat  może pochodzić to chciałem mieć potwierdzenie autentyczności szkoda taka firma i dokumentacji nie ma..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

NNO1byn.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA UWAGA, ATTATTENTIO ATTENTION, ACHTUNG! ACHTUNG,ВНИМАНИЕ ВНИМАНИЕ, QAPHELA  QAPHELA, WHAKAARO WHAKAARO,انتباه انتباه, 注意 注意, ДИККАТ ДИККАТ : w najbliższy Piąteczek  to jest za 478 000 sekund- następuje Blek Frajdej - jest to ostatni momencik na pozbycie się za pu ceny zegareczków w celu zgromadzenia funduszy na zakup w super extra atrakcyjnych cenach nowiusieńkich zegareczków nowszej serii :)

 

PS: tak Tylko przypominam !!!

 

1379904466_Zrzutekranu2021-11-20100502.jpg.60a2abadcaa42df955f0f28290cdf303.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na canvas o którym wspominałem kilka stron wcześniej.

Myślę, ze jest dobrze ;)

Polish_20211120_105447618.jpg

Polish_20211120_105530387.jpg

Polish_20211120_105516533.jpg

Edytowane przez beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, beriam napisał(-a):

Skusiłem się na canvas o którym wspominałem kilka stron wcześniej.

Myślę, ze jest dobrze ;)

Polish_20211120_105447618.jpg

Polish_20211120_105530387.jpg

Polish_20211120_105516533.jpg

b. rozsądna decyzja - nie podjęta w przypływie chwili skutkuje - dobraniem właściwego mocowania zegareczka do nadgarstka jako i w sferze jakościowej oraz kolorystycznej  !!!  👍🍻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, beriam napisał(-a):

Skusiłem się na canvas o którym wspominałem kilka stron wcześniej.

Myślę, ze jest dobrze ;)

Polish_20211120_105447618.jpg

Polish_20211120_105530387.jpg

Polish_20211120_105516533.jpg

Myślę, że jest bardzo dobrze👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, beriam napisał(-a):

Skusiłem się na canvas o którym wspominałem kilka stron wcześniej.

Myślę, ze jest dobrze ;)

Polish_20211120_105447618.jpg

Polish_20211120_105530387.jpg

Polish_20211120_105516533.jpg

 

Świetny pasek w wersji czarnej był by fajny z czarnym obyciem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, bos_kg napisał(-a):

 

Świetny pasek w wersji czarnej był by fajny z czarnym obyciem..

 

Są gusta i guściki ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P

2 minuty temu, beriam napisał(-a):

 

Są gusta i guściki ;) 

 

Prawda nie jest zły bym skamła mi by się czarna wersja podobała,  a jak z dbaniem o niebo bo to nie skóra chyba jeans..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, beriam napisał(-a):

Skusiłem się na canvas o którym wspominałem kilka stron wcześniej.

Myślę, ze jest dobrze ;)

Polish_20211120_105447618.jpg

Polish_20211120_105530387.jpg

Polish_20211120_105516533.jpg

👉 Jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.11.2021 o 11:12, beriam napisał(-a):

Szukam od jakiegoś czasu canvasa do mojego bn0150-10e i ta opcja wpadła mi w oko, chociaż te pomarańczowe przeszycia są trochę takie... mech. 

Będzie waszym krytycznym okiem... zgrywało ?

Screenshot_20211110-110639.png

Możesz podać namiar na ten pasek? Świetny jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, 1_Dominik napisał(-a):

Możesz podać namiar na ten pasek? Świetny jest.

 

Pasek robiony na zamówienie.

PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio interesowałem się aplikacjami na smartfony, przy pomocy których można zsynchronizować czas i datę w zegarku Citizen z technologią "Radio Controlled".

Zainstalowałem i sprawdziłem na Androidzie i tel. Samsung apkę "Junghans Mega" (link) 👉 no i działa. :rolleyes: Znaczy synchronizuje czas i datę z moimi Citkami. Sprawdzałem na trzech różnych modelach (tj. z różnymi kalibrami) i zarówno z kopertą z tytanu, jak i ze stali nierdzewnej. W każdym przypadku udało się ustawić czas na zegarku zgodnie z tym, który pokazywany jest w aplikacji. Synchronizacji można dokonać z zegarem atomowym online, czasem systemowym telefonu lub można nawet wymusić synchronizację z czasem ustawionym ręcznie w apce. B)

Sam proces synchronizacji trwa ok. kwadransa, czyli porównywalnie z synchronizacją z wież radiowych (znaczy długo).

Przypuszczam, że ta apka zadziała także z zegarkami innych producentów z technologią radiowej synchronizacji czasu i daty (z pewnością z Junghansem), ale nie sprawdzałem.

Czy macie może jakieś doświadczenia z innymi aplikacjami na smartfona służącymi do radiowej synchronizacji czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, alpaczino napisał(-a):

Ostatnio interesowałem się aplikacjami na smartfony, przy pomocy których można zsynchronizować czas i datę w zegarku Citizen z technologią "Radio Controlled".

Zainstalowałem i sprawdziłem na Androidzie i tel. Samsung apkę "Junghans Mega" (link) 👉 no i działa. :rolleyes: Znaczy synchronizuje czas i datę z moimi Citkami. Sprawdzałem na trzech różnych modelach (tj. z różnymi kalibrami) i zarówno z kopertą z tytanu, jak i ze stali nierdzewnej. W każdym przypadku udało się ustawić czas na zegarku zgodnie z tym, który pokazywany jest w aplikacji. Synchronizacji można dokonać z zegarem atomowym online, czasem systemowym telefonu lub można nawet wymusić synchronizację z czasem ustawionym ręcznie w apce. B)

Sam proces synchronizacji trwa ok. kwadransa, czyli porównywalnie z synchronizacją z wież radiowych (znaczy długo).

Przypuszczam, że ta apka zadziała także z zegarkami innych producentów z technologią radiowej synchronizacji czasu i daty (z pewnością z Junghansem), ale nie sprawdzałem.

Czy macie może jakieś doświadczenia z innymi aplikacjami na smartfona służącymi do radiowej synchronizacji czasu?

znaczy jak go synchronizujesz ? długie fale z plikami danych  wysyła telefon do zegarka i ręcznie wymuszasz synchronizacje - telefony mają w ogóle nadajniki 77,5kHz  ?   czy chodzi o zegarki z BT ?

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o zegarki z BT (ja takich Citizenów nawet nie mam) i nie chodzi o wysyłanie plików z danymi,

👉 ta synchronizacja odbywa się poprzez dźwięki wysyłane z głośnika telefonu a dzieje się to tak:

1. W zegarku  z technologią "Radio Controlled" (w moim przypadku marki Citizen) ręcznie uruchamia się tryb synchronizacji - tzw. "RX" - zegarek próbuje odebrać fale radiowe z dokładnym czasem i datą.

2. W telefonie w przedmiotowej aplikacji, po uruchomieniu odpowiedniej funkcji, emitowana jest poprzez głośnik seria dźwięków. Te dźwięki wydobywające się z głośnika telefonu można opisać, jako "chrobotania" (i to chyba najwłaściwsze ich określenie). Zalecają zwiększyć głośność w telefonie na max.

3. Po ok. kwadransie, tak jak pisałem we wcześniejszym poście, w zegarku ustawia się godzina i data taka, jaką ustawiliśmy w aplikacji tj. do wyboru, albo zgodna z zegarem atomowym online (NTP), albo zgodna z czasem systemowym smartfona, albo zgodna z dowolnym czasem i datą ustawioną ręcznie w tej aplikacji.

 

Nie wiem, czy kolejność uruchamiania zegarka i sygnałów z aplikacji ma znaczenie (nie chciało mi się tego sprawdzać), ale w podanej powyżej kolejności zegarek ustawił się na nowy czas z aplikacji, czyli zadziałało. B)

Tak jak pisałem wcześniej przypuszczam, że powyższy sposób synchronizacji czasu działa nie tylko z zegarkami "Radio Controlled" od Citizena, ale także z zegarkami innych producentów stosujących jakieś tam odpowiedniki "Radio Controlled" (z pewnością Junhans, bo to ich aplikacja, może Seiko lub Casio - ale ja nie sprawdzałem).

 

Jak dla mnie bomba - nie trzeba być w zasięgu anten radiowych emitujących sygnał dokładnego czasu a można ręcznie zsynchronizować zegarek.

Minusem jest, że w nocy automatycznie się to nie stanie. :rolleyes:

 

W sklepie Play i w AppStore zauważyłem też inne apki do synchronizacji czasu w zegarkach z "Radio Controlled" i dlatego pytałem, czy ktoś miał z nimi jakieś doświadczenia.

 

Mam nadzieję, że teraz jest to wszystko jasne 👉 polecam wypróbowanie samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, alpaczino napisał(-a):

Tu nie chodzi o zegarki z BT (ja takich Citizenów nawet nie mam) i nie chodzi o wysyłanie plików z danymi,

👉 ta synchronizacja odbywa się poprzez dźwięki wysyłane z głośnika telefonu a dzieje się to tak:

1. W zegarku  z technologią "Radio Controlled" (w moim przypadku marki Citizen) ręcznie uruchamia się tryb synchronizacji - tzw. "RX" - zegarek próbuje odebrać fale radiowe z dokładnym czasem i datą.

2. W telefonie w przedmiotowej aplikacji, po uruchomieniu odpowiedniej funkcji, emitowana jest poprzez głośnik seria dźwięków. Te dźwięki wydobywające się z głośnika telefonu można opisać, jako "chrobotania" (i to chyba najwłaściwsze ich określenie). Zalecają zwiększyć głośność w telefonie na max.

3. Po ok. kwadransie, tak jak pisałem we wcześniejszym poście, w zegarku ustawia się godzina i data taka, jaką ustawiliśmy w aplikacji tj. do wyboru, albo zgodna z zegarem atomowym online (NTP), albo zgodna z czasem systemowym smartfona, albo zgodna z dowolnym czasem i datą ustawioną ręcznie w tej aplikacji.

 

Nie wiem, czy kolejność uruchamiania zegarka i sygnałów z aplikacji ma znaczenie (nie chciało mi się tego sprawdzać), ale w podanej powyżej kolejności zegarek ustawił się na nowy czas z aplikacji, czyli zadziałało. B)

Tak jak pisałem wcześniej przypuszczam, że powyższy sposób synchronizacji czasu działa nie tylko z zegarkami "Radio Controlled" od Citizena, ale także z zegarkami innych producentów stosujących jakieś tam odpowiedniki "Radio Controlled" (z pewnością Junhans, bo to ich aplikacja, może Seiko lub Casio - ale ja nie sprawdzałem).

 

Jak dla mnie bomba - nie trzeba być w zasięgu anten radiowych emitujących sygnał dokładnego czasu a można ręcznie zsynchronizować zegarek.

Minusem jest, że w nocy automatycznie się to nie stanie. :rolleyes:

 

W sklepie Play i w AppStore zauważyłem też inne apki do synchronizacji czasu w zegarkach z "Radio Controlled" i dlatego pytałem, czy ktoś miał z nimi jakieś doświadczenia.

 

Mam nadzieję, że teraz jest to wszystko jasne 👉 polecam wypróbowanie samemu.

hheheh nadal nie rozumiem - fala dźwiękowa jest falą mechaniczną  jak można fale dźwiękowa bez mikrofonu przekształcić w impuls elektryczny a co za tym idzie przekazać dane do zegarka nie posiadającego mikrofonu :)  -to chyba musieli wymyśleć Chińczycy .... a po resztą ...  bez flaszki nie rozbieriosz jak mawiają Japończycy z dorzecza Kongo !!!

 

jakby ktoś wiedział niech podzieli się wiedzą :)

 

co do wypróbowania :)  to spoko tylko - mam mały problem - mój telefon jest napędzany poprzez windows a to jest na android :) 

 

 

 

 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam konstrukcji odbiornika fal wbudowanego w zegarek, ale po doświadczeniu z użyciem aplikacji, opisanym w poprzednich postach przypuszczam, że jest on czuły w konkretnym zakresie częstotliwości fal długich tj. 30 - 300 kHz i to bez względu na to, czy są to fale radiowe, czy fale mechaniczne (czyli akustyczne i w tym zakresie słyszalne).
No ale nie o studiowanie natury fal albo budowy odbiorników tutaj chodzi. Ważne, że działa i że można "wgrywać" do zegarka czas i datę z komórki, która pobiera online w przedmiotowej aplikacji te dane z zegara atomowego albo tak, jak pisałem wcześniej, można ustawić ręcznie w aplikacji dowolny czas i datę i to "przesłać" do zegarka.
A więc "Radio Controlled" może działać także poza zasięgiem wież radiowych wysyłających dane o dokładnym czasie (nie automatycznie i z pewnymi niedogodnościami, o których wspomniałem, ale może działać).
Mam nadzieję, że się to wszystko komuś przyda.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis. Faktycznie dobre rozwiązanie niezależnie od tego jak to się naprawdę dzieje.

Mam tylko jedną uwagę. Nie wiem jak w zegarku Citizen Radio Controlled, bo nie mam, ale Casio ustawię szybciej niż w 15 minut ;)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, alpaczino napisał(-a):

Nie znam konstrukcji odbiornika fal wbudowanego w zegarek, ale po doświadczeniu z użyciem aplikacji, opisanym w poprzednich postach przypuszczam, że jest on czuły w konkretnym zakresie częstotliwości fal długich tj. 30 - 300 kHz i to bez względu na to, czy są to fale radiowe, czy fale mechaniczne (czyli akustyczne i w tym zakresie słyszalne).
No ale nie o studiowanie natury fal albo budowy odbiorników tutaj chodzi. Ważne, że działa i że można "wgrywać" do zegarka czas i datę z komórki, która pobiera online w przedmiotowej aplikacji te dane z zegara atomowego albo tak, jak pisałem wcześniej, można ustawić ręcznie w aplikacji dowolny czas i datę i to "przesłać" do zegarka.
A więc "Radio Controlled" może działać także poza zasięgiem wież radiowych wysyłających dane o dokładnym czasie (nie automatycznie i z pewnymi niedogodnościami, o których wspomniałem, ale może działać).
Mam nadzieję, że się to wszystko komuś przyda.

Pozdrawiam
 

fakt - niech tak pozostanie -( :)  pewnie Chińczycy stworzyli nanokrasnoludki co swoimi miniaturowymi raczkami w pocie czoła przenoszą dane z telefonu do zegareczka :) ) - ale jak działa to super - chyba uruchomię telefon  android i przetestuje na casio i citizenie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.