Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, zorro napisał(-a):
1. Jak działa technologia satellite wave nie musisz mi tłumaczyć.
Miałem Citizena  CC2006-53E z kalibrem F100. Sprzedałem bo po pierwsze za duży jak dla mnie 45mm po drugie jak wcześniej wspominałem ten kaliber nie ustawiał automatycznie strefy czasowej (samą godzinę łapał w 3 sekundy na otwartym terenie przy ładnej pogodzie) po trzecie  tytan łatwo się rysował pomimo Duratec. 
2. Odpowiedź na trudne pytanie: Jeżeli jesteś w Londynie a Junghans złapie sygnał z Frankfurtu a nie ze Szkocji to będzie godzina do przodu wtedy możesz skorygować o godzinę. W takiej samej sytuacji w przypadku Citizena będziesz musiał skorygować tak samo czas plus dodatkowo ustawić czas letni/zimowy bo sam się na pewno nie ustawi. Tylko tyle i aż tyle. 
Na koniec podglądowo zdjęcia mojego Junghansa, któremu w przyszłym roku stuknie równe 10 lat.
Pierwsze zdjęcie producenta dwa następne moje. 
 
 
5D1E49FA-1EE7-44C1-B625-57EEDEE7E0C0.jpeg.dcbb443bd190e148acfaca9934d692eb.jpeg
IMG_3850.thumb.jpg.98b0c00bc590f47f326cc35872da5590.jpg
IMG_3849.thumb.jpg.7703ce60a5a1f9c19872de99ecba5db2.jpg

 

Junghans piękny - gratuluję, ale zdjęcia chyba nie do tego wątku.
Robię to wszystko po to, aby jasno i bez półprawd określić zasady działania RC. Jak wszystko jest wiadome, to nie ma pomyłek i zaskoczeń typu: "ale jak to? ale dlaczego to się staneło?"

1. Nie pouczam nikogo tylko porządkuję fakty - pisałem już o tym. O "Satelite Wave" chętnie podyskutuję (dla dobra ogółu) w oddzielnym temacie.
2. Akurat Junghans (bo Citizen nie) może odczytać sygnał zarówno z wieży w Anglii, jak i z Niemiec tak więc nie wiesz z jakim czasem Ci się zsynchronizuje a nie wiedząc, czy posiadany zegarek uwzględnia czas letni i go automatycznie ustawia, czy nie, nie wiesz także (będąc na południowo-wschodnim wybrzeżu Anglii), czy ustawiony automatycznie w nocy czas jest poprawny, czy błędny (nawet o 2 godz.).
Jeszcze gorzej jest w USA, bo tam jest jedna wieża, która nadaje jeden czas (trzeba wiedzieć jaki) i są 4 (cztery) strefy czasowe oraz stany, które nie wprowadzają czasu letniego.
Jaka więc godzina będzie poprawna w Los Angeles, jaka w Arizonie a jaka w Nowym Jorku? (Jak można się pomylić o trzy godz. to nie ma sprawy.)

@zorro Nie bierz proszę do siebie personalnie moich spostrzeżeń, bo nie taki jest cel.

Pozdrawiam
 

Edytowane przez alpaczino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, alpaczino napisał(-a):

Junghans piękny - gratuluję, ale zdjęcia chyba nie do tego wątku.
1. Nie pouczam nikogo tylko porządkuję fakty - pisałem już o tym. O "Satelite Wave" chętnie podyskutuję (dla dobra ogółu) w oddzielnym temacie. Robię to wszystko po to, aby jasno i bez półprawd określić zasady działania RC. Jak wszystko jest wiadome, to nie ma pomyłek i zaskoczeń typu "ale jak to? ale dlaczego to się staneło?"
2. Akurat Junghans (bo Citizen nie) może odczytać sygnał zarówno z wieży w Anglii, jak i z Niemiec tak więc nie wiesz z jakim czasem Ci się zsynchronizuje a nie wiedząc, czy posiadany zegarek uwzględnia czas letni i go automatycznie ustawia, czy nie, nie wiesz także (będąc na południowo-wschodnim wybrzeżu Anglii), czy ustawiony automatycznie w nocy czas jest poprawny, czy błędny (onawet o 2 godz.).
Jeszcze gorzej jest w USA, bo tam jest jedna wieża, która nadaje jeden czas (trzeba wiedzieć jaki) i są 4 (cztery) strefy czasowe oraz stany, które nie wprowadzają czasu letniego.
Jaka więc godzina będzie poprawna w Arizonie a jaka w Nowym Jorku? (Jak można się pomylić o trzy godz. to nie ma sprawy.)@zorro Nie bierz proszę do siebie personalnie moich spostrzeżeń, bo nie taki jest cel.

Pozdrawiam
 

To już jest taka dyskusja akademicka, który sygnał w Londynie będzie silniejszy czy ze Szkocji czy z Niemiec. Nie zmienia to faktu ze kwestie obsługi RC Niemcy lepiej rozwiązali niż Japończycy. Prościej. 
Co do terytorium USA to w instrukcji Junghansa jest jasno napisane ze strefy czasowe trzeba sobie samemu ustawiać. Pisałem już o tym w wątku. 

Pozdrawiam 

Edytowane przez zorro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MieszkoMieszko Jeśli "dynksy" to te schowane przyciski, to najlepiej sprawdzić w instrukcji, którą zamieściłem w tym wątku, kilka postów wcześniej. H128 to kaliber (mechanizm), który jest w tym modelu a dolny dynks jest m.in. do sprawdzania, czy ostatnia synchronizacja czasu i daty zakończyła się sukcesem, czy nie, albo do wymuszenia ręcznej synchronizacji 👉 no ale wszystko jest w instrukcji, więc proponuję, żebyś odkrywał sam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki na pewno zajrzę. Ale będę musiał poszukać sam bo nie mogę pobrać "załącznika". Niemniej jednak i tak bardzo dziękuję za częściowe wprowadzenie w "elektryki". Jak mówiłem wcześniej nie znam się totalnie na ED

Jestem z Poznania a dynks to takie bliżej nieokreślone coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

A powiedzcie po co są te dwa dynksy po bokach?

 

Do wciskania ;)  :D

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Ok dzięki na pewno zajrzę. Ale będę musiał poszukać sam bo nie mogę pobrać "załącznika". Niemniej jednak i tak bardzo dziękuję za częściowe wprowadzenie w "elektryki". Jak mówiłem wcześniej nie znam się totalnie na ED

Jestem z Poznania a dynks to takie bliżej nieokreślone cośemoji13.png

ale z mechanicznych nie rezygnuj - bo to kwintesencja zegarków :) ja idę w odwrotna stronę :) mechanicznych trochę :) - kwarce o tyle dobre że nie musisz się martwić o nakręcanie/ustawianie - kiedy chcesz nie patrząc bierzesz no i nie maja rozrzutu dziennego po kilka sekund :) 

 

PS - dynks też się pija w pewnych kręgach  ;) to tak jagodówka dla ubogich :) 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale z mechanicznych nie rezygnuj - bo to kwintesencja zegarków ja idę w odwrotna stronę mechanicznych trochę - kwarce o tyle dobre że nie musisz się martwić o nakręcanie/ustawianie - kiedy chcesz nie patrząc bierzesz no i nie maja rozrzutu dziennego po kilka sekund  
 
PS - dynks też się pija w pewnych kręgach  to tak jagodówka dla ubogich  
Bardziej chodzi o to że uważam iz Supertitanium z Duratect oraz Eco Drive to coś tak charakterystycznego dla Citzena jak DS dla Certiny albo rezerwa chodu dla Orienta i dlatego warto by mieć choć jeden egzemplarz. Gdyby to był automat to nawet nie byłoby dyskusji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Bardziej chodzi o to że uważam iz Supertitanium z Duratect oraz Eco Drive to coś tak charakterystycznego dla Citzena jak DS dla Certiny albo rezerwa chodu dla Orienta i dlatego warto by mieć choć jeden egzemplarz. Gdyby to był automat to nawet nie byłoby dyskusji emoji13.png

spoko - Citizen fajny ten jest i wysoka seria - dobra decyzja - chodź ja wole bardziej otarczowane :) hihihih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktoś z okolic Zielonej Góry co posiada jakie model The Citizen I dałby na żywo pooglądać co bym mógł się przekonać czy różnica w jakości jest tak kolosalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Jest tu ktoś z okolic Zielonej Góry co posiada jakie model The Citizen I dałby na żywo pooglądać co bym mógł się przekonać czy różnica w jakości jest tak kolosalna? emoji38.pngemoji38.png

bierz w ciemno - to jak randka w ciemno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest tu ktoś z okolic Zielonej Góry co posiada jakie model The Citizen I dałby na żywo pooglądać co bym mógł się przekonać czy różnica w jakości jest tak kolosalna?
O jakość bym się nie martwił.
Prędzej o wielkość - większość jest naprawdę mała i moim zdaniem trzeba przymierzyć przed decyzją o zakupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, M.Mike napisał(-a):

O jakość bym się nie martwił.
Prędzej o wielkość - większość jest naprawdę mała i moim zdaniem trzeba przymierzyć przed decyzją o zakupie

przecież to nie ślub że trzeba przeoogladać - tu zawsze można wsiąść błyskawiczny rozwód :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, siomon napisał(-a):

IMG_20211203_102237.thumb.jpg.4edec7a84d32a00de2da1594e66dfab9.jpg

Chyba mam podobnego...





Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


059923251715ffd33c80fc69618ef6d9.jpg

Edytowane przez mariaczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię akcent koloru na sekundniku. To zmienia odbiór całego cyferblatu, całego zegarka. Czarna luneta też nie szkodzi. W stylu Twojego mam BN0118

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O jakość bym się nie martwił.
Prędzej o wielkość - większość jest naprawdę mała i moim zdaniem trzeba przymierzyć przed decyzją o zakupie
Ten ma 38 i uwielbiam go więc chyba gorzej nie będzie?d1427d7e4b1ee447fa5a0b7c6f20e713.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, siomon napisał(-a):

Fajny, chyba nawet fajniejszy od mojego :(

Nawet na pewno fajniejszy

Edytowane przez zorro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, unadarek napisał(-a):

przecież to nie ślub że trzeba przeoogladać - tu zawsze można wsiąść błyskawiczny rozwód :)

 

A jak się bierze błyskawiczny rozwód? :rolleyes: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecież to nie ślub że trzeba przeoogladać - tu zawsze można wsiąść błyskawiczny rozwód

Wiadomo, ale w przypadku The może się to wiązać z kilkoma tysiącami zł straty ewentualnie zamrożeniem $$$ na wiele miesięcy.
Ten ma 38 i uwielbiam go więc chyba gorzej nie będzie?

Większość modeli ma 37-38mm, podejrzewam że będzie ok, ale jednak trzeba mieć na uwadze, że są małe (nie mówię że to źle, ale na pewno nie każdemu będzie to pasować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, alpaczino napisał(-a):

 

A jak się bierze błyskawiczny rozwód? :rolleyes: ;)

nie powiem - bo możne być wykorzystane w niecnych celach pod wpływem emocji :)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma japońską albo chińską rękę będzie mu pasować 37-38mm. Na większej będzie wyglądać śmiesznie. 

PMD56 fajny zegarek ale też bardziej na azjatyckie nadgarstki zaprojektowany. No i radio tylko na Japonię czyli tak jakby go nie było. 

B06863FF-4300-44E1-96FF-2DA2D71F23BE.jpeg

Edytowane przez zorro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.