Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, beriam napisał(-a):

 

To czarny ?

Zielony wygląda całkiem, całkiem ;)

Tak , czarny. Zielony też fajny ale brałem czarnego bo bardziej uniwersalny.

To co jest fajne w tym pasku (tak jak i w podobnym od Bartona) to obrobienie dziurek gumą , zapobiega strzępieniu się tkaniny , miałem podobny od Morellato i tam tego nie było przez co strzępiło się niemiłosiernie nawet w dziurkach z których nie korzystałem.

IMG_20220228_194514.jpg

2 godziny temu, revolta4 napisał(-a):

Szkoda ze zwężene. Lepsze by były proste na całej długości. 

Rzecz gustu , mi zwężenie kompletnie nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, GTB napisał(-a):

Tak , czarny. Zielony też fajny ale brałem czarnego bo bardziej uniwersalny.

To co jest fajne w tym pasku (tak jak i w podobnym od Bartona) to obrobienie dziurek gumą , zapobiega strzępieniu się tkaniny , miałem podobny od Morellato i tam tego nie było przez co strzępiło się niemiłosiernie nawet w dziurkach z których nie korzystałem.

IMG_20220228_194514.jpg

Rzecz gustu , mi zwężenie kompletnie nie przeszkadza.

Jak mówisz rzecz gustu wolę nie zwężene 😋😋😋😋

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2022 o 13:31, solar21 napisał(-a):

Znalazłem w szufladzie takiego Citizena. Po rodzicielu, leżał tam 20 lat. Warto bawić się w sprzedawanie? Wywalić trochę szkoda, ale też tylko się przewala w tej szufladzie. 

IMG_20220227_103919.jpg

IMG_20220227_103939.jpg

 

A sprawny jest w ogóle? Bo jak tyle leżał i bateria wylała to kiszka, koszt naprawy przewyższy jego wartość.. Ale jeśli sprawny byłbym zainteresowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, krisu2 napisał(-a):

 

A sprawny jest w ogóle? Bo jak tyle leżał i bateria wylała to kiszka, koszt naprawy przewyższy jego wartość.. Ale jeśli sprawny byłbym zainteresowany

 

Baterii nie było, wsadziłem nową. Wszystko działa, zegarmistrz powiedział, że jakby się zatrzymywał, wypadałoby przesmarować mechanizm, ale na razie od 2h chodzi. 

Gdy poogarniałem cyferki, wyszło, że zegarek leży w szufladzie od równo 30 lat. 

IMG_20220301_170414.jpg

IMG_20220301_170349.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kowalsulik napisał(-a):

Posiada ktoś może ?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka



IMG_20220301_175125.jpg

A no zdarzyło się że posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, GTB napisał(-a):

Tak , czarny. Zielony też fajny ale brałem czarnego bo bardziej uniwersalny.

To co jest fajne w tym pasku (tak jak i w podobnym od Bartona) to obrobienie dziurek gumą , zapobiega strzępieniu się tkaniny , miałem podobny od Morellato i tam tego nie było przez co strzępiło się niemiłosiernie nawet w dziurkach z których nie korzystałem.

 

Dziurki niewykorzystane są najgorsze :)

A tak na poważnie, teleskopy dają rade, czy wymieniłeś na grubsze ?

Edytowane przez beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, beriam napisał(-a):

 

Dziurki niewykorzystane są najgorsze :)

😂

40 minut temu, beriam napisał(-a):

A tak na poważnie, teleskopy dają rade, czy wymieniłeś na grubsze ?

Benek ma grube teleskopy ,  wywaliłem te z zestawu i wsadziłem jego oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.02.2022 o 11:41, GTB napisał(-a):

Dojechał gumowo-szmaciany chińczyk . Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne , nie ma się do czego przyczepić , miękkość akuratnia (ani za twardy ani za miękki jak silikony) tak więc śmiało mogę polecić ( jedynie na temat trwałości na razie nic nie mogę powiedzieć.

IMG_20220228_113047.jpg

 

 

Masz może porównanie z Bartonem Hybrid? Jeśli tak, to jak wypada ten chiński pasek na tle droższego brata?

 

Chcę wymienić skórzany pasek w moim Citku AS2050-10E na coś mniej sztywnego. Ten oryginalny pasek to niestety dla mnie porażka - pierwsze kilka centymetrów od koperty jest bardzo sztywne z powodu grubego wypełnienia między warstwami skóry, a z kolei na końcach niby jest bardziej elastyczny, ale zapięcie typu bransoletowego tworzy po zapięciu grubą kanapkę skóra + mechanizm zapięcia + skóra i też jest sztywno, a dodatkowo nierówno się układa na nadgarstku i zawsze jest przekręcony w stronę małego palca.

 

Dlatego myślałem nad Bartonem wersją hybrydową z cordurą, ale o ile ludzie wypowiadają się o nim w samych superlatywach jeśli chodzi i elastyczność (czyli to na czym mi bardzo zależy), to spotkałem się z opiniami, że szew łączący końce cordurowych szlufek jest drapiący.

W tym chińskim odpowiedniku szlufki są silikonowe, czyli powinno być super. Czy jest tu jakieś rozwiązanie utrzymujące szlufki w stałej pozycji, np. wypustki wchodzące w dziurki od wewnętrznej strony, czy latają sobie luźno? Trochę inaczej wygląda konstrukcja dolnej strony paska od strony koperty - w Bartonie jest takie karbowanie, które zwiększa elastyczność paska w tej części, a w chińskiej wersji jest o ile dobrze widzę wgłębienie na kilka centymetrów - czy to wgłębienie zwiększa elastyczność części paska, która się najbardziej zagina na bokach nadgarstka? Jeszcze jedna rzecz zwróciła moją uwagę w chińskim pasku - czy dobrze widzę, że dziurki są odlane w silikonie pod kątem zgodnym z kątem języczka klamry? W Bartonie chyba są na prosto, a to kątowe ustawienie dziurek chyba powinno gwarantować brak jakiegokolwiek zaginania pasja w klamrze?

Edytowane przez mpk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daj kolego foty

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Ta z ciekawości, jakaś konkretna fotka Cię interesuje? Pytam, bo też mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mpk napisał(-a):

 

Masz może porównanie z Bartonem Hybrid? Jeśli tak, to jak wypada ten chiński pasek na tle droższego brata?

 

Chcę wymienić skórzany pasek w moim Citku AS2050-10E na coś mniej sztywnego. Ten oryginalny pasek to niestety dla mnie porażka - pierwsze kilka centymetrów od koperty jest bardzo sztywne z powodu grubego wypełnienia między warstwami skóry, a z kolei na końcach niby jest bardziej elastyczny, ale zapięcie typu bransoletowego tworzy po zapięciu grubą kanapkę skóra + mechanizm zapięcia + skóra i też jest sztywno, a dodatkowo nierówno się układa na nadgarstku i zawsze jest przekręcony w stronę małego palca.

 

Dlatego myślałem nad Bartonem wersją hybrydową z cordurą, ale o ile ludzie wypowiadają się o nim w samych superlatywach jeśli chodzi i elastyczność (czyli to na czym mi bardzo zależy), to spotkałem się z opiniami, że szew łączący końce cordurowych szlufek jest drapiący.

W tym chińskim odpowiedniku szlufki są silikonowe, czyli powinno być super. Czy jest tu jakieś rozwiązanie utrzymujące szlufki w stałej pozycji, np. wypustki wchodzące w dziurki od wewnętrznej strony, czy latają sobie luźno? Trochę inaczej wygląda konstrukcja dolnej strony paska od strony koperty - w Bartonie jest takie karbowanie, które zwiększa elastyczność paska w tej części, a w chińskiej wersji jest o ile dobrze widzę wgłębienie na kilka centymetrów - czy to wgłębienie zwiększa elastyczność części paska, która się najbardziej zagina na bokach nadgarstka? Jeszcze jedna rzecz zwróciła moją uwagę w chińskim pasku - czy dobrze widzę, że dziurki są odlane w silikonie pod kątem zgodnym z kątem języczka klamry? W Bartonie chyba są na prosto, a to kątowe ustawienie dziurek chyba powinno gwarantować brak jakiegokolwiek zaginania pasja w klamrze?

Nie mam porównania do Bartona bo ich cena z wysyłką skutecznie mnie odstraszała od zakupu , od dłuższego czasu patrzyłem za tym typem u Chińczyków (miałem podobny od Morellato ale nie do końca był przemyślany).

 

Szlufki w chińczyku nie mają dodatkowych elementów do przytrzymywania ich w miejscu tylko są dość ciasno spasowane i nie przesuwają się przez co nieco utrudnione jest przekładanie końcówki przez nie - coś za coś.

Dziurki od wewnątrz są pod kątem i tak jak piszesz minimalizuje to zaginanie przy klamerce.

 

Co do zastosowania go w AS2050 - miałbym nieco mieszane uczucia , jakoś nie pasuje mi ten pasek do stylu zegarka , może spróbuj uderzyć do któregoś z forumowych paskorobów i zrobiłby ci dobrą , miękką skórkę pod to oryginalne zapięcie od niego ale dopasowane pod obwód twojego nadgarstka tak aby niewiele wystawał poza zapięcie (mam takie zapięcie i nawet próbowałem go wsadzić do tego chińczyka ale ta "kanapka" o której piszesz mnie odwiodła od tego pomysłu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na ręce

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka


Nie są to zdjęcia na poziomie #Dorian06, ale może pomogą. Jakbyś szukał technicznych czyli boki i tył, to są na olx.025575fca2ac5ffe345323fa16df51b0.jpga44036d95b99da3b602b38a6c0457bba.jpgeada86f41dde7038d8975bed2898d969.jpg9651ef9b28486678131789d081693504.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męska damka 🤫😉

Polish_20220302_091245883.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, kowalsulik napisał(-a):

Daj kolego foty

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

J7z koledzy poratowali fotkami w międzyczasie, ale proszę i ode mnie

20220302_122430.jpg

20220302_122437.jpg

20220302_122446.jpg

12 godzin temu, kowalsulik napisał(-a):

Na ręce

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

Nadgarstek ok. 18 cm

20220302_122738.jpg

20220302_122745.jpg

20220302_122752.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki w stajni zostaną chyba same Citki, ostatnio sprzedałem 8387 automat, ogólnie sprawdzają mi się bezobsługowe. Mam jednego z radio, bn150 jest super tylko szkło mineralne i już rysy. Chciałem coś do garnituru, koszuli szukałem orienta automata ale drażni mnie ciągłe ustawianie. Tu jest i radio i eco drive. Chyba się na niego skusze.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nadgarstek ok. 18 cm
20220302_122738.thumb.jpg.bd581b0632ccb82da33fd5e812f67a2c.jpg
20220302_122745.thumb.jpg.da98aeb831b5d95105b378f6ae603ba3.jpg
20220302_122752.thumb.jpg.a09e0b94f0071836524d0f467acf4151.jpg
A jeszcze jest wersja cb 0020 czym się różni ?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, GTB napisał(-a):

Co do zastosowania go w AS2050 - miałbym nieco mieszane uczucia , jakoś nie pasuje mi ten pasek do stylu zegarka , może spróbuj uderzyć do któregoś z forumowych paskorobów i zrobiłby ci dobrą , miękką skórkę pod to oryginalne zapięcie od niego ale dopasowane pod obwód twojego nadgarstka tak aby niewiele wystawał poza zapięcie (mam takie zapięcie i nawet próbowałem go wsadzić do tego chińczyka ale ta "kanapka" o której piszesz mnie odwiodła od tego pomysłu).

 

Dzięki za dodatkowe info o tym chińskim pasku. Na pasek skórzany od paskoroba się nie skuszę, bo ja się okropnie pocę w lecie - pot dosłownie cieknie mi po rękach - i skóra totalnie się u mnie nie sprawdza (o czym się niestety przekonałem już po kupieniu mojego AS2050). Też nie byłem pewien jak by się komponował ten model ze szmaciakiem lub hybrydą, ale na niemieckim forum ktoś pożenił ten model z czarnym szmaciakiem i nie wygląda to źle:

https://uhrforum.de/threads/am-suedpol-richtung-sueden-citizen-elegant-as2050-10e.438879/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowości zapowiadają się ciekawie.

Info z grupy na FB.

FB_IMG_1646488162454.jpg

FB_IMG_1646488167778.jpg

FB_IMG_1646488176101.jpg

FB_IMG_1646488315545.jpg

Edit.  JY8074-11X

Edytowane przez beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe...ale chyba żadnym nie byłbym zainteresowany... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu! A do mnie ten zielony Prime BN0157-11X gada! Brał bym!

dacd0edab9cb1c572b8c403af8a4e1b4.jpgb321a8e5f51175baf89d94760035547c.jpg3deb85cce53ebd5c24693957fa6fb168.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poparł  BN0157-11X   i tego ostatniego bez podanego symbolu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.