Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Warda mam, jak najbardziej, ale muszę przyznać, że kolor i faktura tarczy bardziej mi się w tym Citku podoba. Oczywiście biorąc pod uwagę całokształt, to Citek nie ma startu do Krzyśka, ale tarcza w Citizenie jest kozacka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki żółty kolor wydaje się ok. do "ideału" wakacyjnego uniwersalnego zegarka brakuje WR 10 atm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe "majty" full leme

NY0155-58X_Catalog.jpg

 

Zdjęcie z neta

 

 

A także zegarek z samolotem na tarczy AW1735-03X

AW1735-03X_Catalog.jpg

Edytowane przez petruss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z myśliwcem jak dla piętnastolatka ;)

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, alpaczino napisał(-a):

Ten "full lume" to wznowione Fugu.

Pozdrawiam

I w Fugu też są blaszkowe ogniwa, czy tylko endlinki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I w Fugu też są blaszkowe ogniwa, czy tylko endlinki?
Ogniwa są pełne, tak jak w najnowszym Majtasie. Te koperty 44 mm z Fugu są teraz równiwż wykorzystywane w Majtasach.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do klubu Citizena. Kupiony zupełnie na spontanie. Razem od tygodnia. Citizen NH8389-88LE

 

IMG_20220808_073831.thumb.jpg.ccc9fad313452628b7e0f3914a00d9b8.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ok 3-4 lata temu zakupiłem zegarek Citizen AT 8040-57E w sklepie Japan Online Store. Zakup do naszej granicy przebiegł idealnie. Największym minusem po naszej stronie nie licząc naliczonych oplat był czas oczekiwania związany z obsługą celną.

Obecnie chodzi mi po głowie zegarek oparty na mechaniźmie F150, model CC3081-52E lub CC3085-51L.

W związku z tym mam do Was pytanie jaka jest obecnie najdogodniejsza forma zakupu zegarka z Japoni?

Drugie pytanie dotyczy zegarków z mechanizmem F150, jak je oceniacie w stosunku do standardowych zegarków opartych na komunikacji radiowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, KaszK76 napisał(-a):

Witam,

Ok 3-4 lata temu zakupiłem zegarek Citizen AT 8040-57E w sklepie Japan Online Store. Zakup do naszej granicy przebiegł idealnie. Największym minusem po naszej stronie nie licząc naliczonych oplat był czas oczekiwania związany z obsługą celną.

Obecnie chodzi mi po głowie zegarek oparty na mechaniźmie F150, model CC3081-52E lub CC3085-51L.

W związku z tym mam do Was pytanie jaka jest obecnie najdogodniejsza forma zakupu zegarka z Japoni?

Drugie pytanie dotyczy zegarków z mechanizmem F150, jak je oceniacie w stosunku do standardowych zegarków opartych na komunikacji radiowej?

Mam od ponad 4,5 roku model CC3001-51L i działa bez zarzutu. Ma bdb rezerwę energii i mimo, że noszę go raz na 2 miesiące (mam sporo innych) nigdy się nie zatrzymał bądź sygnalizował problem (z innymi eco-drive'ami się zdarza). Niestety nie ma żadnego radiowego i nie mam odniesienia, ale z tego co wiem synchronizacja przebiega szybciej w satelitarnych (F150). No a dla globtrotera plusem jest, że "pilnuje" czasu wszędzie a radiowe są uzależnione od nadajników naziemnych. Polska jest w zasięgu, ale np. Australia już nie etc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Mam od ponad 4,5 roku model CC3001-51L i działa bez zarzutu. Ma bdb rezerwę energii i mimo, że noszę go raz na 2 miesiące (mam sporo innych) nigdy się nie zatrzymał bądź sygnalizował problem (z innymi eco-drive'ami się zdarza). Niestety nie ma żadnego radiowego i nie mam odniesienia, ale z tego co wiem synchronizacja przebiega szybciej w satelitarnych (F150). No a dla globtrotera plusem jest, że "pilnuje" czasu wszędzie a radiowe są uzależnione od nadajników naziemnych. Polska jest w zasięgu, ale np. Australia już nie etc. 

Dziękuję za odpowiedź. W modelach opartych na F150 podoba mi się czytelna pozbawiona zbędnych informacji tarcza.

Jak w F150 ustawia się czas letni/zimowy. Wiem że nie odbywa się to z automatu tak jak w moim obecnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KaszK76 napisał(-a):

Dziękuję za odpowiedź. W modelach opartych na F150 podoba mi się czytelna pozbawiona zbędnych informacji tarcza.

Dlatego też min. wybrałem ten model. Nie ukrywam też, że był to "satelita" o najbardziej przystępnej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że oba wymienione przez Ciebie modele są dostępne w sklepie Sakura Watches. Nie wiem czy mają najlepsze ceny, ale czas realizacji zamówienia na pewno mają rewelacyjny. Na początku lutego kupiłem u nich mojego Citka PMD56-2951 i od kliknięcia zamówienia do odebrania z rąk kuriera minęło niespełna 5 dni. W międzyczasie skontaktował się ze mną DHL w sprawie dokumentów potrzebnych do obsługi celnej, wszystko szybciutko im wysłałem, oni raz-dwa wyliczyli opłaty i przesłali mi fakturę, dzięki czemu nie było żadnych opóźnień przez te procedury i całość trwała tylko tyle ile potrzeba na transport z Japonii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, drkadrys napisał(-a):

Chciałem czarnego, a wskoczył niebieski 

 

 

Jak go oceniasz? Mam już BN0211, ale myślę nad czymś lżejszym jako o alternatywie dla g-shocków. Ta koronka nie wbija się w dłoń przy pracach manualnych?

1080362.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.