Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, KaszK76 napisał(-a):

Jak oceniacie mechanizmy kwarcowe typu h800/804, f150 stosowane w zegarkach z rynku japońskiego w seriach Attesa czy też Exced?

Przykładowo h80x mają przeciętną dokładność na poz. +/-15s na m-c ale z drugiej strony dobrze działającą łączność radiowa. Czy są to trwałe mechanizmy?

Ja mam Citizena CC 3001-51L na f150 od początku 2018 roku i wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Paulus57 napisał(-a):

Ja mam Citizena CC 3001-51L na f150 od początku 2018 roku i wszystko jest OK.

Ja Attese na h804 i też jest ok ale pytam z czystej ciekawosci:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, KaszK76 napisał(-a):

Ja Attese na h804 i też jest ok ale pytam z czystej ciekawosci:)

Ciekawość zawsze w cenie. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Ciekawość zawsze w cenie. ;) 

Zgadza się:).

Znajomy z pracy ma od nowości citizena chronograf z komunikacją radiową. Jak twierdzi zegareczek ma już blisko 15 lat i tylko raz wymieniał w nim baterię no i przy okazji uszczelkę.

Edytowane przez KaszK76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, KaszK76 napisał(-a):

Zgadza się:).

Znajomy z pracy ma od nowości citizena chronograf z komunikacją radiową. Jak twierdzi zegareczek ma już blisko 15 lat i tylko raz wymieniał w nim baterię no i przy okazji uszczelkę.

+- 15 sekund to jest dobry wynik - dla kwarca - a korekta radiowa  nawet raz na tydzień i zegarek jest dokładny - h800 jest dobrym układem - a akumulatorek - jak dobrze dbasz i dobrze trafisz z jakością  to nawet z 20 lat wytrzyma (dobrze doładowywany)  - wieczny kalendarz jeszcze i masz ogólnie zegarek bezobsługowym - jedynie na słońce wystawiać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, unadarek napisał(-a):

+- 15 sekund to jest dobry wynik - dla kwarca - a korekta radiowa  nawet raz na tydzień i zegarek jest dokładny - h800 jest dobrym układem - a akumulatorek - jak dobrze dbasz i dobrze trafisz z jakością  to nawet z 20 lat wytrzyma (dobrze doładowywany)  - wieczny kalendarz jeszcze i masz ogólnie zegarek bezobsługowym - jedynie na słońce wystawiać 

Dzięki za odpowiedź.

Ciekaw jestem jak długo jeszcze  będzie nadawany sygnał radiowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hrw9bJx.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KaszK76 napisał(-a):

Dzięki za odpowiedź.

Ciekaw jestem jak długo jeszcze  będzie nadawany sygnał radiowy

w 2021r. podobno mieli wyłączyć  w Niemczech bo funduszy brakło na utrzymanie -  ale podobno już są fundusze wiec - dopóki będą pieniądze :)  powoli citizen przechodzi na gps :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, unadarek napisał(-a):

w 2021r. podobno mieli wyłączyć  w Niemczech bo funduszy brakło na utrzymanie -  ale podobno już są fundusze wiec - dopóki będą pieniądze :)  powoli citizen przechodzi na gps :) 

Nie miałem pojęcia, że takie problemy są z Radio Controlled, Chyba wykreślę z mojej listy i pozostanę z modelem który mam (satelita). A jak wygląda w tym kontekście Multiband 6 od Casio? Ten sam nadajnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Nie miałem pojęcia, że takie problemy są z Radio Controlled, Chyba wykreślę z mojej listy i pozostanę z modelem który mam (satelita). A jak wygląda w tym kontekście Multiband 6 od Casio? Ten sam nadajnik?

ja bym na pewno został z satelitą - na tą informacje natknąłem się  w dwóch  miejscach na jakiś portalch  w 2019 lub 2020 rok zdaje się i wtedy zacząłem się zastanawiać nad sensownością kupowania zegarka rdio control - ale potem już widziałem informacje że to będzie działać dalej - ale ogólnie to nie tylko zegarki ręczne  - kolejnictwo, radio telewizja też korzysta z tego wzorca czasu - co do casio - tak ten sam nadajnik jeden w naszym zasięgu - ogólnie jak nazwa wskazuje na casio  - jest tylko 6 na świecie :) 

 

to ten dla nas

DCF.jpg.16009143e7f7f2a350bed46a026c3616.jpg

Dcf77.jpg.bffcb0c5f1c838dcb860fd472671608b.jpg

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś wyłączą ten nadajnik, to raz na tydzień ustawisz czas z netu.

Dla mnie nie jest to powód by się pozbyć zegarka, który lubię :)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewane kotlety!

Wchodzisz na forum i czytasz to samo co kilka lat temu a może już kilkanaście?

No żadnych postępów i dużo ludzi odchodzi bo po co w kółko odpowiadać na te same pytania i problemy.

Sorki ale tak mi się skojarzyło teraz z tym pytaniem o nadajnik i rzekomym porzuceniem sygnału nadawania.

Dużo ludzi odeszło, najbardziej brakuje kolegi Seven ale z perspektywy czasu rozumiem czemu ... ciągle czytasz to samo 

... deja vu?

Koronnym przykładem jest temat GW-9400 notabene który założył kolega Seven 9 lat temu a od co najmniej 6 lat nic nowego się tam nie dowiesz a jeszcze Ktoś ostatnio pytał o temat problemu "pomkomana" 🤭 

Kiedyś to było 😉

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Miszkolc napisał(-a):

Nie wiem, czy w północnej Polsce nie łapie brytyjskiego nadajnika.
 

moze być -  tez kiedyś o tym myślałem  - jakby ktoś miał zegarek w tym regionie Polski  niech przestawi strefę czasowa na Londyn i włączy odbiór i było jasne czy ściąga :) 

527238087_Zrzutekranu2022-09-17130716.jpg.3f084df9a796e387267a3edb93399066.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze być -  tez kiedyś o tym myślałem  - jakby ktoś miał zegarek w tym regionie Polski  niech przestawi strefę czasowa na Londyn i włączy odbiór i było jasne czy ściąga  
527238087_Zrzutekranu2022-09-17130716.jpg.3f084df9a796e387267a3edb93399066.jpg
 
Zabawię się może dzisiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Miszkolc napisał(-a):
2 godziny temu, unadarek napisał(-a):
moze być -  tez kiedyś o tym myślałem  - jakby ktoś miał zegarek w tym regionie Polski  niech przestawi strefę czasowa na Londyn i włączy odbiór i było jasne czy ściąga emoji4.png 
527238087_Zrzutekranu2022-09-17130716.jpg.3f084df9a796e387267a3edb93399066.jpg
 

Zabawię się może dzisiaj

jeśli będzie Ci się chciało przestawiać to daj znać czy coś wyjdzie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli będzie Ci się chciało przestawiać to daj znać czy coś wyjdzie  
Ok. Ustawię Citka i Casio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, ustawiłem na Londyn zarówno Citka jak i AWG dodatkowo rozlegulowałem je tak, aby wskazywały błędną godzine. Po nocy znalazłem je zsynchronizowane do czasu w UK. W obu przypadkach zegarki informowały że proces synchronizacji przebiegł prawidłowo.
Pytanie, czy na pewno przestawienie strefy domowej na Londyn, ustawia odbiornik na angielski nadajnik? Czy też zegarek odbiera na wszystkich pasmach. Sprawdzę to, ustawiając przy następnej próbie jako strefę domową Tokjo, a czas światowy na Nowy Jork. Nie ma szans fizycznych aby odebrać sygnały z tamtych nadajników. Jeżeli się zsynchronizuje, to będzie oznaczało że odbiornik w multibandzie nasłuchuje na wszystkich 6 pasmach.8786f3e8b0867c15a044ca407d08c2e0.jpg&key=3bc0b643e0e9036b23895e6e79ada4cac3c8b209ba1a7e3ab100f20148c75e9d

PS. mieszkam na wsi 16km od centrum Gdańska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q4XUrsK.jpeg

uCKJUIC.jpeg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Miszkolc napisał(-a):

Tak jak pisałem, ustawiłem na Londyn zarówno Citka jak i AWG dodatkowo rozlegulowałem je tak, aby wskazywały błędną godzine. Po nocy znalazłem je zsynchronizowane do czasu w UK. W obu przypadkach zegarki informowały że proces synchronizacji przebiegł prawidłowo.
Pytanie, czy na pewno przestawienie strefy domowej na Londyn, ustawia odbiornik na angielski nadajnik? Czy też zegarek odbiera na wszystkich pasmach. Sprawdzę to, ustawiając przy następnej próbie jako strefę domową Tokjo, a czas światowy na Nowy Jork. Nie ma szans fizycznych aby odebrać sygnały z tamtych nadajników. Jeżeli się zsynchronizuje, to będzie oznaczało że odbiornik w multibandzie nasłuchuje na wszystkich 6 pasmach.8786f3e8b0867c15a044ca407d08c2e0.jpg&key=3bc0b643e0e9036b23895e6e79ada4cac3c8b209ba1a7e3ab100f20148c75e9d

PS. mieszkam na wsi 16km od centrum Gdańska

dzięki za eksperyment - dobrze wiedzieć ale to tylko wnosi czas przesunięty - spoko spróbuj z tym ustawieniem Tokio  - ale wątpię, do stref czasowych jest przypisana częstotliwość i dlatego masz właściwą godzinę w innym wypadku byłby cyrk godzinowy bo u Ciebie łapie dwie strefy więc którą by ustawiał ?    -  były zegarki na rynek japoński gdzie miały tylko jedna strefę i to nie działało w Europie - starsze casio - dlatego ręcznie ustawiasz strefę czasową a resztę już zegarek załatwia - ale można sprawdzić moze się mylę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa też zegarki, które mają tylko RC na Europę, np. ten z białą tarczą od beriam


Ustawiłem, ale eksperyment może się nie powieść, dzisiaj jest dużo chmur i wilgoci w powietrzu, więc propagacja fal jest gorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie eksperymentu. W okolicach Gdańska odbierany jest sygnał zarówno niemiecki jak i angielski. Wybór strefy determinuje nasłuch nadajnika i ustawienie czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.