Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wszystko się da w każdym mechanizmie.
Niektóre mają osobny silnik każdą wskazówkę, ale większość (przynajmniej tych które mam od Citizena) ma osobno na sekundową i minutową sprzężoną z godzinową lub sekundową z minutową i osobno godzinową.

W przypadku H145 jest tak że minutowa jest na sztywno z sekundową, nie jest to błąd oprogramowania.
Jeżeli bardzo przeszkadza przesunięcie to zostaje przestawienie wskazowki u zegarmistrza (ustawić właściwie minutową na zegarku, zatrzymać i przestawić sekundową, a później przeprowadzić reset i ustawienie wskazówek w pozycjach referencyjnych).
Zwróć uwagę że jak w H145 odciągniesz koronkę i sekundowa lata żeby pokazać strefę, czy kalendarz to minutowa przesuwa się plynnie do przodu lub do tyłu, widać wtedy że jest na stałe sprzężona z sekundową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest tak jak piszesz to jest totalna głupota ,w instrukcji tego kalibru nie powinno być działu kalibracji wskazówek bo coś takie nie istnieje :( 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli jest tak jak piszesz to jest totalna głupota ,w instrukcji tego kalibru nie powinno być działu kalibracji wskazówek bo coś takie nie istnieje  
 
Wszystko jest ok, ta kalibracja nie służy korekcji niedokładności montażu wskazówek przez fabrykę, tylko do zorientowania wskazań z elektroniką po utracie zasilania, ewentualnie innym zdarzeniu które spowodowało rozjechane elektroniki ze wskazaniami (wg instrukcji może tak się zdarzyć pod wplywem np. silnego pola elektromagnetycznego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie przekonałeś mnie ,powiedz jeszcze czy sprawdzając odbiór sygnału ( OK lub NO ) po naciśnięciu przycisku (A) sekundnik też porusza się razem z minutową ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, kubaarek napisał(-a):

niestety nie przekonałeś mnie ,powiedz jeszcze czy sprawdzając odbiór sygnału ( OK lub NO ) po naciśnięciu przycisku (A) sekundnik też porusza się razem z minutową ?

Niestety, tak, porusza się razem z sekundową.

Wcześniej tego nie zauważyłem, napisałem więc że może to błąd w oprogramowaniu, jednak w każdej sytuacji gdy ustawiamy coś sekundnikiem (strefę, synchro, czas letni) to i minutowa się porusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś fajniejszego Citizena? :)

 

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda - on jest iście piękny.
Można sobie go nawet sprawić za 8,5 k - jest na Chrono24 (nawet z Polski ) albo za-pu-ceny z Honkongu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli okazał się też niezłą inwestycją.

Muszę swojego odkurzyć ;)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm... jakoś nie pykło między nami
20221123_210205.thumb.jpg.831e80fad51c26f7d6895d5ff8754b47.jpg
Między nami też nie.
Srebrna koperta dużo lepsza.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Sol napisał(-a):

Zna ktoś fajniejszego Citizena? :)

 

Pewnie są ale trzeba przyznać, że mimo drobnych niedoróbek bardzo fajny 😀

Jakby dołożyć bezel z ceramiki jakąś minimalną Mikroregulację  i może wyżej szkło żeby nie rysował się wewnętrzny ring w koło bezela i nie ma konkurencji w diverach do 10k😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.