Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
tomaliusz

Citizen

Recommended Posts

Szukam do swojego Obywatela nowej gumy.

Co byście polecili w rozmiarze 20mm :)

7 minut temu, beriam napisał(-a):

Szukam do swojego Obywatela nowej gumy.

Co byście polecili w rozmiarze 20mm :)

Ja bym poszukiwania zaczął od Aliexpress. 

2 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Ja bym poszukiwania zaczął od Aliexpress. 

Jak to się stało ze sam na to nie wpadłem 

Dziękuję dobry człowieku 🙄 

2 minuty temu, beriam napisał(-a):

Jak to się stało ze sam na to nie wpadłem 

Dziękuję dobry człowieku 🙄 

Myślę, że gumę dobrej jakości można kupić tam już za nieco powyżej 10 USD. Ostatnio kupiłem do swojego Alpinista (dedykowana) i nawet pasuje. Inna sprawa, że założenie profilowanej gumy to wyzwanie i... stek brzydkich wyrazów podczas operacji (wykonywać samodzielnie i na osobności ;) ). Gumy mają to do siebie, że są podatne na lekkie odkształcenie i chyba wystarczy tylko dobrać szerokość a reszta się dopasuje. 

IMG_20210502_212240.jpg

Od chwili rozpakowania paczki jest stale na nadgarstku. Dla mnie zegar idealny. Rozmiar w sam raz, czytelny, a co dla mnie najważniejsze, lekki, w odróżnieniu od innych, podobnych wielkością stalowych zegarów :)

20210501_215430226_iOS-800px.thumb.jpg.3e30d11a21cbf85bd76def8b6dde3254.jpg

3 minuty temu, clusca napisał(-a):

Od chwili rozpakowania paczki jest stale na nadgarstku. Dla mnie zegar idealny. Rozmiar w sam raz, czytelny, a co dla mnie najważniejsze, lekki, w odróżnieniu od innych, podobnych wielkością stalowych zegarów :)

20210501_215430226_iOS-800px.thumb.jpg.3e30d11a21cbf85bd76def8b6dde3254.jpg

...bo człowiek z Citizenem na ręku powinien się rodzić :) 

IMG_20210503_224355.thumb.jpg.aff64fac94e6e933fba554ce7b36bd89.jpg

aHW6Xwi.jpg

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Corgeut, Deep Blue, Hamilton, Nethuns, Oris, Phoibos, Zelos

To jeszcze spam zbliżeniowy z tostera.

IMG_20210504_203809.thumb.jpg.876276fced07332892f3b950976bce72.jpg

Jeden z moich Citizenów - Model BU0003-02P 

oie_rGQbINIT2pRR.jpg

Posted (edited)
5 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Jeden z moich Citizenów - Model BU0003-02P 

oie_rGQbINIT2pRR.jpg

o i tu tez coś się dzieje na cyferblacie :) i to rozumiem :) 👍

Edited by unadarek

6 minut temu, unadarek napisał(-a):

o i tu tez coś się dzieje na cyferblacie :) i to rozumiem :) 👍

Mnie spodobał się, bo ma  w sobie coś z retro-klimatów. Nawet wybaczyłem mu mnogość informacji, wolę proste, przynajmniej wiem która godzina. ;) 

2 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Mnie spodobał się, bo ma  w sobie coś z retro-klimatów. Nawet wybaczyłem mu mnogość informacji, wolę proste, przynajmniej wiem która godzina. ;) 

.. świat informacja stoi - np żeby nie życzliwy sąsiad to drugi sąsiad cały czas myślałby że swoje dziecko wychowuje .. także jak zegarek pokazuje dużo informacji to nie jets źle :)  a klimat retro też takie wrażenie odniosłem jak go zobaczyłem - to są właśnie takie małe dzieła sztuki :) 

3 minuty temu, unadarek napisał(-a):

.. świat informacja stoi - np żeby nie życzliwy sąsiad to drugi sąsiad cały czas myślałby że swoje dziecko wychowuje .. także jak zegarek pokazuje dużo informacji to nie jets źle :)  a klimat retro też takie wrażenie odniosłem jak go zobaczyłem - to są właśnie takie małe dzieła sztuki :) 

Mnie się kojarzy z jakoś z morzem i drewnianym żaglowcem. Nawet ten pusty i szeroki bezel nie razi.

W dniu 2.05.2021 o 12:23, Breitling 13048 napisał(-a):

IMG_20210502_111601.jpg

Czyżby w tle dworek osmolicki?

16 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Mnie się kojarzy z jakoś z morzem i drewnianym żaglowcem. Nawet ten pusty i szeroki bezel nie razi.

..i o to w tym chodzi jak małe dzieło sztuki dobre skojarzenia przywodzi, już sam fakt że jak patrzysz na niego to masz skojarzenia i intryguje ... 

dlatego lubię jak cos na cyferblacie się dzieje - kiedyś w latach 80-90 nosiłem takie gołe zegarki nakręcane nawet nie automaty i powiem były bezpłciowe :) dlatego teraz lubię takie właśnie - bo tamte po prostu mi się przejadły :)  ogólnie bez tarcz ale z dużymi wskazówkami i indekasami też fajowo wyglądają jak np BeNek czy NY0040 - takie diverki - najmniej podobają mi się  "gołe"  garniturowce pospolite   -  właśnie z powyższego powodu  ....

44 minuty temu, unadarek napisał(-a):

dlatego lubię jak cos na cyferblacie się dzieje - kiedyś w latach 80-90 nosiłem takie gołe zegarki nakręcane nawet nie automaty i powiem były bezpłciowe :) dlatego teraz lubię takie właśnie - bo tamte po prostu mi się przejadły :)  ogólnie bez tarcz ale z dużymi wskazówkami i indekasami też fajowo wyglądają jak np BeNek czy NY0040 - takie diverki - najmniej podobają mi się  "gołe"  garniturowce pospolite   -  właśnie z powyższego powodu  ....

Dla mnie zagadką nierozwiązalną są zachwyty nad Nomosami, choć sam trochę temu uległem i mam "nomosowatego" Seagulla. Trochę tłumaczy to cena ;) . 

7 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Dla mnie zagadką nierozwiązalną są zachwyty nad Nomosami, choć sam trochę temu uległem i mam "nomosowatego" Seagulla. Trochę tłumaczy to cena ;) . 

to znaczy masz tego takiego z subtarcza pod spodem - powiem one delikatnie tak wyglądają tak arystokratycznie :) jeśli dobrze się rozumiemy -  ale cena  to inna liga  - za tą ceną to bym czegoś innego poszukał - ale różne są gusta :)  to jakie kształty, wzory zegarków są to przekracza czasem wyobraźnię wiec .... w zegarkach coraz mniej mnie dziwi (oprócz ceny) :) ... a ludzie jak mają kasę to kupują wszytko brzydkie jak noc zegarki obsadzone klejnotami heheheh normalnie tragedia jak to widzę  ... wiec nie dziw się :) 

10 minut temu, unadarek napisał(-a):

to znaczy masz tego takiego z subtarcza pod spodem - powiem one delikatnie tak wyglądają tak arystokratycznie :) jeśli dobrze się rozumiemy -  ale cena  to inna liga  - za tą ceną to bym czegoś innego poszukał - ale różne są gusta :)  to jakie kształty, wzory zegarków są to przekracza czasem wyobraźnię wiec .... w zegarkach coraz mniej mnie dziwi (oprócz ceny) :) ... a ludzie jak mają kasę to kupują wszytko brzydkie jak noc zegarki obsadzone klejnotami heheheh normalnie tragedia jak to widzę  ... wiec nie dziw się :) 

Bo wszystko jest dla ludzi. Bogaci przecież nie kupią 1000 zegarków z Chin, tylko jeden :) . 

3 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Czyżby w tle dworek osmolicki?

tak :) dzisiaj też byłem co potwierdza gpr 👍 😁 zapomniałem fotki zrobić , w sumie nie było kiedy  , zdejmowałem pompę z hydroforu bo chyba padła na majówce  :( 

Screenshot_2021-05-05-18-52-18-567_com.casio.gshockconnected.jpg

Jak widać połączyłeś spacer z przejażdżką.