Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Recommended Posts

Jak coś zapraszam na bazarek ;] 

Screenshot_20240222_161448_com.instagram.android_edit_75706590605113.jpg

👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Czyżby coś nowego???

Screenshot_20240225-210446.png

Screenshot_20240225-210709.png

Edited by petruss

Panowie, ciągle myślę nad Citkiem w Eco drive z RC lub Satelicie. Ale które linie jakościowo będą najbliżej The Citizen? Pod względem mechanizmów i wykonania? No i bardzo istotne mało widzę modeli na których nie byłoby tyle subtarcz... A na tych subtarczach mi nie specjalnie zależy... 

18 godzin temu, alpaczino napisał(-a):

Popatrz na linię "Attesa".

Tylko że attesa ma bardzo dużo subtarcz albo duże rozmiary... Może inaczej... Jest mniejszy wybór tych bez subtarcz i w rozmiarze do 40mm

W dniu 29.02.2024 o 18:38, alpaczino napisał(-a):

Ta jest śliczna i bez "wężowiska" ;) :

https://citizen.jp/shop/attesa/g/gCB0287-68L/

Wiem, śliczny jest.

A ta linia exceed? Widzę że to bardziej smukłe zegarki .. ogólnie ciężko mi połapać się w kwarcowej technologii Citizena. Jest jakby dla mnie bardzo nielogiczna jeśli chodzi o oznaczenia modeli itd.

Posted (edited)

Niestety, nie polubiliśmy się z Tsuyosa. Nie mój styl zegarka (niestety, nad czym ubolewam). Za bardzo... Zwracajacy na siebie uwagę, taki jakby dla Yupee. Dla młodego, energicznego, w koszuli kolorowej z podwiniętymi rękawami, sunglasami, białymi lnianymi gatkami 3/4 i markowymi espadrylami gdzieś na wakacjach nad morzem w towarzystwie zacnych dam w bikini. Albo ktoś starszy po 40stce, kto w lustrze widzi właśnie kogoś takiego  No taki obraz mi się jawi.

Czyli nie ja ;) 

Za to ten... Już od początku się polubiliśmy. Nie zwracam uwagi na mechanizm, w takim budżecie liczy się dla mnie coś zupełnie innego - jaksoc, detale, design. I jeśli kwarc to czy wali prosto w indeksy. A ten trafia na całej tarczy co mnie cieszy.

I jest taki jakiś... Swój własny inny niż pozostałe, nie krzyczy że jest prawie kimś. I dobrze leży, ma też mikroregulację. Jest też szafir i 10atm przy 41/10mm (wchodzi pod mankiet)

I prawie połowę tańszy od Tsuyosy 😉

I jest granatowy ale tylko w świetle. Aparat nie uchwycił. Słoneczny szlif 

Jak dla mnie argumenty wystarczające.

IMG_20240319_170346961.jpg

IMG_20240319_170431898_HDR.jpg

IMG_20240319_170421084_HDR.jpg

Screenshot_20240319-180610.png

Edited by Petru23

Jednak decyzja zapadła i na sprzedaż idzie BN0150-10E.

Obywatel używany jako model do zdjęć i tyle.

Można rzec nowy.

Jaka będzie realna wartość czasomierza ?

PXL_20240321_081138480.jpg

Posted (edited)

Jednak ta Tsuyosa potrafi zawrocic w głowie. Pytanie, czy niebieski kolor będzie mi odpowiadał oraz czy sprzedawca naściemniał w ofercie 🤗

Na szczęście odroczona płatność, darmowy zwrot i ochrona allegro. Zastępcze pudełko niby tylko...

No i wytłumaczyć żonie, dlaczego Eco drive odlatuje i na jego miejsce wskakuje ten. Może nie zauważy ;)

Edit

Przyszedł i... Krzywo cyklop naklejony albo tarcza lekko skoszona. Później wrzucę zdjęcia. No nie mam szczęścia do citka...

Edited by Petru23