Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Paweł Bury.

Zakopane - ferie zimowe luty

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - wyjazd na pewno do Zakopanego od 13 lutego na około tydzień 7-8-9 dni - jakieś namiary na fajną chatę z drewna z kominkiem maksymalnie styl góralskiej chaty nic ze szkła i stali tylko drewno i skóry na ścianach i jak najbliżej do fajnych miejsc nie piszę jakich bo nie wiem nie byłem i dla tego się wybieram 

Wyjazd z żoną i córką bez nart głównie wędrówki zwiedzanie (czego?) - żadnych dużych hoteli ani spędów 

Jak ktoś ma namiary bo był, jest właścicielem, zna kogos kto był  i poleca proszę o info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo, to kolega dziany... ja tam w wakacje zostawiłem... o kurde... Kolejka na Kasprowy kosztowała nas 2+2 coś koło 400pln... Jeśli nie masz nacisku na narty to wybierz się tam latem... Masz mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzania na Słowacji, (Spisski Zamek) dzień dłuższy i w ogóle. My większość czasu spędzaliśmy w Bukowinie w Termach, a dokładnie w basenie zewnętrznym z widokiem na Tatry. Polecam też "Burego Misia"... W Zakopanem miałem wrażenie, że górole na każdym kroku chcą nas ceprów z dudków obrać ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latem to lubię się moczyć w morzu najlepiej ciepłym a nie wyjazd z jednych gór w drugie góry.Zakopane tak jak Karpacz to typowo górska miejscowość najpiękniejsza zimą.

Jak kasa szybko pójdzie to będziemy chleb z pasztetem jedli ale Zakopca zobaczyć bym chciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, o "chatę z kominkiem" może być trudno, chyba, ze chcesz cały domek dla siebie wynająć. Jest oczywiście cała masa kwater, ale jeśli chcesz sam pokoik z kominkiem, to w ferie będzie prawdopodobnie kosztował tyle, ile pokój w hotelu ;)

No chyba, że gdzieś dalej od centrum Zakopanego (co ma swoje plusy, bo możesz wynająć pokój np. w Zębie czy Gliczarowie, ale wtedy do centrum trzeba dojechać busem/autem.

Zakopane zimą ma swój fantastyczny urok - ja jestem aktualnie na ten weekend (jest fajnie, bo już biało), a generalnie z 4/5 razy w roku, w tym także na ferie (chociaż na nartach nie jeżdżę). Można pospacerować w niższych partiach gór (fantastycznie skrzypiący śnieg pod nogami i ... pusto na szlakach), pozwiedzać (Muzeum Tatrzańskie itp.) czy "ukulturzyć" w Teatrze Witkacego, który ma swoją niepowtarzalną atmosferę. Koniecznie trzeba także odwiedzić termy, a tych teraz jest w okolicy 5 + aquapark w samym Zakopanem.

Plus dużo więcej do zwiedzania w samym Zakopanem i okolicach (chociażby Nidzica).


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona szukała kwater i ładne domy z bali z kominkiem w głównym salonie (wspólnym) oferują za 1200-1500zł 6-7 nocy rzeźbione meble łózka ściany z bali  

Pensjonaty/kwatery z wyposażeniem bardziej nowoczesnym bez klimatu to od 700 do 900  jak by teraz rezerwował ładne czyste ale bez tego czegoś zdecydowanie wolę dołożyć do skóry z dzika na podłodze 


A wyciąg na Kasprowy kosztuje 69zł za osobę tam i z powrotem więc za nasza trójke w 2 paczkach bym się zmieścił najwyżej dzień na Vi-Fonach bymy jechali  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 69 zł to ty już tam od czwartej rano musisz stać  :D i wjedziesz na szczyt wypijesz herbatkę i dali jazda do dołu, aktualnie pobyt na przy wykupionym bilecie góra-dół  to 1h

inaczej tylko biletomat lub net wtedy jesteś niezależny przejazd w dół o której się załapiesz na bilet :D

Ceny w sezonie zimowym w knajpach min 30% do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, no chcesz to jedziesz, proste... Ale zaplanujcie wizytę u Burego Misia, koniecznie... http://www.burymis.pl/burymis/


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiamy się aby pojechać gdzieś na ferie w góry.

Myślimy o kilku kierunkach:

Zakopane - tylko czy to dobry czas? W ferie może być drożyzna i tłumy.

Ustrzyki - myśleliśmy aby pojechać http://www.bieszczadzka-ostoja.pl/galeria/ - już tam kiedyś byliśmy, tyle że latem i było fajnie.

Zieleniec - nie byliśmy więc nie wiem.

Szczyrk - pewnie Wisła bądź Bielsko-Biała - np tutaj fajnie o wygląda: http://hotelnabloniach.pl/galeria/ - też kiedyś byliśmy i było fajnie.

 

 

Jaki kierunek polecacie? Dla osób średniozaawansowanych w sztuce narciarskiej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tutaj, też jadę w lutym na parę dni, po drodze postój w Krakowie na zwiedzanie. No i się karne Pendolino w końcu :D Z Kołobrzegu do Krakowa 900km w 9h niecałe.

 

 

https://www.booking.com/hotel/pl/gaoralskie-domki-javorina.pl.html?aid=383263;sid=b4c4b812334564d24e529ebdcb26113b


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zastanawialiście sie nad wynajęciem sobie mieszkania? Jest to czasami tańsza wersja od wynajęcia sobie domku. No i o wielwe więcej mieszkań w dobrej cenie jest blisko centrum Zakopanego.

Tutaj jest ich sporo:

http://www.sunandsnow.pl/index.php

Widzę,że ceny ok. Jednak w styczniu to ciężko jednak będzie coś znaleźć na luty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobote bukowałem, jest sporo kwater w przeroznych cenach.

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w samym centrum na Krupówkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zorientowani może ktoś pomoże 

Jadę do Zakopca  czy jest możliwość ominięcia tej zakopianki która wiecznie jest zakorkowana ? miałem jechać pociągiem ale jakieś przesiadki podobno w Krakowie trzeba robić a ja za wygodny jestem  -_-

Będę jechał od Wrocławia autobahnem bardzo proszę o poradę jak się kierować z wioski do wioski aby ominąć korki - wolę jechać dłuższą trasą aby tylko nie stać w korkach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ominiesz, możesz jechać na Wadowice, Suchą Beskidzką, Rabkę, Nowy Targ i Bukowinę, Poronin, ale to jest dookoła... i nie wiem czy jest sens...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie opcje:

1. Jedź z Krakowa (zjazd z A4) expresówką do Lubienia i odbij na Mszanę Dolną. Potem przecinasz Rabkę Zdrój i jedziesz przez Czarny Dunajec, wjazd przez Chochołów i Koscielisko.

2. W Gliwicach zjeżdżasz na Tychy, Oświęcim i jedziesz przez Wadowice i Suchą Bieskidzką i na Czarny Dunajec.

 

Zakopianka ma newralgiczne punkty w Naprawie, Skomielnej, Białym Dunajcu i Poroninie. Reszta jest w miarę ok.

 

Jeszcze pytanie, kiedy jedziesz - bo to ważne :)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobota za tydzień 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...Warszawa zaczyna ferie, więc może być lekki ruch;)

Mimo wszystko proponowałbym A4 do Krakowa, choć jeśli mogę coś doradzić, to obserwuj na bieżąco ruch, bo wystarczy jedno zdarzenie i stoisz przed zjazdem na Zakopiankę.

Potem rekomenduję drogę nr 1 - naprawdę spoko.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Dzięki bardzo - jutro rozpiszę sobie trasę  według Twoich wskazówek  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę tą drogą w środę, jak coś byłoby nie tak - dam znać :)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu byliśmy w Białym Dunajcu, pensjonat "U Doroty". regionalny klimat, możliwość wyżywienia, klimatyczne podwórko z miejscem na ognisko. i ceny przystępne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł - przejechałem dzisiaj drogę (z ciekawości pojechałem łamaną trasą, czyli zakopianką od Krakowa do Rabki, potem skręciłem na Czarny Dunajec.

No i polecam od Lubienia jednak na Mszanę, bo Zakopianka rozkopana przed Skomielną Białą, źle się jedzie.

Jednym słowem polecam tę trasę, którą wcześniej polecałem ;)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki piękne za info - jakieś korki były czy jazda cały czas? Pytam bo dobija mnie stanie w miejscu a jeszcze bardziej podjeżdżanie po 3 metry 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.