Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

alex37

3x OMEGA SPEEDMASTER na allegro, co myślicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nieznany sprawca uszczęśliwił 3 osoby odsprzedając w "dobrej cenie" swoje speedmastery. Co myślicie o tych aukcjach? Zdjęcia ewidentnie "ebajowe".

 

http://allegro.pl/omega-speedmaster-ref-3510-50-00-zegarek-i6601127858.html

http://allegro.pl/omega-speedmaster-ref-3510-50-i6601375459.html

http://allegro.pl/zegarek-omega-speedmaster-ref-3510-50-i6598766242.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez na to zwróciłem uwagę ale myślałem ze miał 1 ale teraz widzę ze miał 3 takie po 3500...conajmniej dziwne?

 

Zdjęcia papierów tam były...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowo - chłop miał włam na konto ;)

 

Czy ci ludzie hasło na pocztę mają w postaci loginu czy imienia żony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowo - chłop miał włam na konto ;)

 

Czy ci ludzie hasło na pocztę mają w postaci loginu czy imienia żony ?

ale ze oco chodzi? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ze oco chodzi? :)

Lepiej dwa razy powtórzyć niż zostawić Kolegę w nieświadomości. Zegarek wystawił oszust podszywając się pod wiarygodne konto (stąd ten włam i hasła).

Kupujesz, dostajesz np. marną podróbkę lub kamyczek i zaczynasz ścigać bogu ducha winnego właściciela konta, który również jest tu ofiarą.

Czujność ponad wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dwa razy powtórzyć niż zostawić Kolegę w nieświadomości. Zegarek wystawił oszust podszywając się pod wiarygodne konto (stąd ten włam i hasła).

Kupujesz, dostajesz np. marną podróbkę lub kamyczek i zaczynasz ścigać bogu ducha winnego właściciela konta, który również jest tu ofiarą.

Czujność ponad wszystko.

 

Wow - naprawdę tak robią? Ale to musi być na szeroka skale bo musisz mieć dostęp do konta allegro, poczty połączonej z allegro i trzeba to zrobić stosunkowo szybko żeby się właściciel konta nie zorientował (chociaż nawet jak się zorientuje to kont szybko nie odzyska....). Pytanie czy da się potwierdzić czy te aukcje faktycznie były takimi ustawkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow - naprawdę tak robią? Ale to musi być na szeroka skale bo musisz mieć dostęp do konta allegro, poczty połączonej z allegro i trzeba to zrobić stosunkowo szybko żeby się właściciel konta nie zorientował (chociaż nawet jak się zorientuje to kont szybko nie odzyska....). Pytanie czy da się potwierdzić czy te aukcje faktycznie były takimi ustawkami?

Niestety byłem takim kupującym, na szczęście szybka reakcja moja i policji uratowała mi kilka tysięcy, ale sprawca nie został złapany. To prawdziwa gangsterka ze skradzionymi dowodami osobistymi, kontami w banku na słupy itd itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kiedyś kupiłem coś tam i przyszedł mail od oszusta. Na szczęście skontaktowałem się ze sprzedającym i udało się nie stracić. Uważajcie na wszystko nietypowe.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dwa razy powtórzyć niż zostawić Kolegę w nieświadomości. Zegarek wystawił oszust podszywając się pod wiarygodne konto (stąd ten włam i hasła).

Kupujesz, dostajesz np. marną podróbkę lub kamyczek i zaczynasz ścigać bogu ducha winnego właściciela konta, który również jest tu ofiarą.

Czujność ponad wszystko.

 

Z tą drobną różnicą, że nie dostaniesz nic, bo nie taka jest idea tego działania, żeby Ci jeszcze cokolwiek wysyłać ;)

 

Sprawę ratuje program ochrony kupujących, płatności PAY i kartą. Jeśli płatność PAY nie jest możliwa - bądźcie czujni !

 

-------------------

 

Z mojego doświadczenia - przekazałem raz taką sprawę na milicję, miałem nr konta i działający nr telefonu sprawcy (!), po pewnym czasie ta sama osoba wystawiła kolejnego fejka (jestem pewien że to była ta sama osoba lub grupa osóB), o czym szybko telefonicznie powiadomiłem milicjanta prowadzącego tą sprawę, natomiast kretyn jeden zupełnie się tym nie zainteresował - leniowi nie chciało się nawet sprawdzić tejże aukcji. Nie otrzymałem do dziś informacji, więc pewnie nie wykryto sprawcy :) Takich mamy milicjantów w tym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu ten proceder kwitnie, Allegro ma to gdzieś, podobnie jak policja ( tak się oni teraz nazywają ).

 

Mam wrażenie że policja zajmie się tym co się zrobi medialne albo na co przyjdzie polecenie z góry, zwykłego obywatela ma w nosie - 2 lata temu ukradziono mi spod domu auto ( nietanie ), już po 3 tygodniach -  w trakcie których nikt się ze mną nie kontaktował i nikt o niczym nie informował a moje zapytania były zbywane - dostałem postanowienie o umorzeniu postępowania. Chyba liczyli że sprawcy sami się zgłoszą.

Umiesz liczyć - licz na siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym procederem nie jest tak do końca że tylko kradną hasła

była sytuacja że właściciel konta "użyczył" swoje konto za opłatą

oszust skontaktował się z allegrowiczem w celu wynajęcia konta aby wyprzedać towar z lombardu

 

ja sam zostałem kiedyś oszukany przez nieuczciwego sprzeadwcę na innym forum- miałem wszystkie dane gościa od adresu po numer konta i telefonu

do tego całą historię rozmu gdzie wszystko było czarno na białym

po miesiącu dostałem zawiadomienie o niewykryciu sprawcy


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu ten proceder kwitnie, Allegro ma to gdzieś, podobnie jak policja ( tak się oni teraz nazywają ).

 

Z szacunku mówię milicja, jeśli rozumiesz co mam na myśli. Policjantów też znam kilku, ale na to miano trzeba sobie zasłużyć.

 

Co do omegi z tematu - rzecz ciekawa, akurat w okresie sprzedaży właściciel (firma) przebywał na targach i był czymś innym zajęty, zupełnie jakby ktoś wiedział kiedy uderzyć. Może niedoceniony pracownik? Ktoś już tam niestety wpłacił.

 

------------

 

Natomiast sam kiedys kupiłem takiego fejka, oczywiscie bez problemu odzyskałem pieniądze. Natomiast zanim zapłaciłem, założyłem temat na tym forum, bo zdjęcia były nieco podejrzane, niestety pomocy nie otrzymałem, pomimo wielu wyświetleń. Komentarze są w tym przypadku zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie oszustwo. Może właściciel firmy ma pilne rachunki do spłaty. Też kiedyś sprzedałem omegę za drobny ułamek ceny, w szybkiej licytacji. Niebawem dowiemy się zapewne z komentarzy na Allegro. Odnośnie lenistwa i bezradności policji w pełni się zgadzam z powyższymi opiniami. Poczucie bezpieczeństwa naszym kraju jest bardzo złudne. Po pierwszym kontakcie z policja złudzenia pryskają. Z reguły umarzają śledztwa, nawet jak przedstawisz niezbite dowody. Umiesz liczyć, licz na siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie oszustwo. Może właściciel firmy ma pilne rachunki do spłaty. Też kiedyś sprzedałem omegę za drobny ułamek ceny, w szybkiej licytacji. Niebawem dowiemy się zapewne z komentarzy na Allegro.

 

Ten sprzedajacy sprzedal 3 te omegi w ciagu 5 dni....napisalem do niego sms'a przed chwila (z czystej ciekawosci) i otrzymalem odpowiedz: "Witam! Mialem wlamanie na konto i zniego ktos sprzedawal raczej fikcyjne zegarki. Sprawa zostala zgloszona juz na policje. Allegro dzisiaj potwierdzilo wlamanie i poinformowalo kupujacych."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, liczysz na siebie a podatki, zus, vat (czyt. haracze) płać, bo będą problemy. Państwo fikcyjne, zaplecze taniej siły roboczej dla zachodnich korporacji, przykro patrzeć tylko, jak młodzi, wykształceni, szybko tracą złudzenia i zmuszeni są pracować poniżej jakichkolwiek kwalifikacji, bo nawet płytkarz czy mechanik dobrze zarobi w porównaniu do tego, co się im oferuje w tym "regionie" zarządzanym przez skorumpowaną agenturę i oficerów tajnych służb, pod przykrywką jakiegoś pisu czy innego ustrojstwa.

 

No a jak się to ma do zegarków? A no tak, ze w cywilizowanym kraju za normalną dzienną podstawową pensję kupujesz seikacza a za 3-4 tygodniową np ładnego zenitha, a tu odpowiednio masz 3-4 tygodnie takiej samej pracy za seiko a zenith to już okolica półtora roku, pod warunkiem, że nic nie jesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzedajacy sprzedal 3 te omegi w ciagu 5 dni....napisalem do niego sms'a przed chwila (z czystej ciekawosci) i otrzymalem odpowiedz: "Witam! Mialem wlamanie na konto i zniego ktos sprzedawal raczej fikcyjne zegarki. Sprawa zostala zgloszona juz na policje. Allegro dzisiaj potwierdzilo wlamanie i poinformowalo kupujacych."

Zauważyłem że 3 omegi w 5 dni. Ale model reduced - to taki model kolekcjonerski, który tylko zyskuje na wartości z czasem. Wielu traktuje ten model zegarka jak dobrze oprocentowaną lokatę. Współczuję poszkodowanemu właścicielowi konta, na które ktoś się włamał i kupującym stresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że 3 omegi w 5 dni. Ale model reduced - to taki model kolekcjonerski, który tylko zyskuje na wartości z czasem. Wielu traktuje ten model zegarka jak dobrze oprocentowaną lokatę. Współczuję poszkodowanemu właścicielowi konta, na które ktoś się włamał i kupującym stresu.

Z ciekawosci pytam, gdzie slyszales o kolekcjonerskim statusie tego modelu?


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą drobną różnicą, że nie dostaniesz nic, bo nie taka jest idea tego działania, żeby Ci jeszcze cokolwiek wysyłać ;)

 

Sprawę ratuje program ochrony kupujących, płatności PAY i kartą. Jeśli płatność PAY nie jest możliwa - bądźcie czujni !

 

-------------------

 

Z mojego doświadczenia - przekazałem raz taką sprawę na milicję, miałem nr konta i działający nr telefonu sprawcy (!), po pewnym czasie ta sama osoba wystawiła kolejnego fejka (jestem pewien że to była ta sama osoba lub grupa osó B), o czym szybko telefonicznie powiadomiłem milicjanta prowadzącego tą sprawę, natomiast kretyn jeden zupełnie się tym nie zainteresował - leniowi nie chciało się nawet sprawdzić tejże aukcji. Nie otrzymałem do dziś informacji, więc pewnie nie wykryto sprawcy :) Takich mamy milicjantów w tym kraju.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.