Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PeLeLy

Dobry Start w Ruskich :)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

ostatnimi czasy zacząłem mocniej interesować się starszymi zegarkami ze wschodu tj. Poljoty, Slavy, Łucze, Pobedy itp. Jest tego jednak dosyć sporo i stąd moje pytanie. Czy jeżeli chodzi o wyżej wymienione i podobne im marki zegarkowe są takie egzemplarze, których szczególnie warto szukać, albo mechanizmy na które należy zwrócić uwagę? Oczywiście każdy poszukuje tego co mu się podoba, jednakże czy są jakieś, jakby to powiedzieć, wyróżniające się zegary, którymi warto się zainteresować? Jestes zupełnie nowy w tym temacie i chciałbym zacząć go trochę pogłębiać, a gdzie lepiej jak nie tu na forum :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Szczególnie warto szukać:

1. Rakieta 3031

2. Nii 24 godzinowy

3. Zaria gazomierz

4. Slava Tranzystor Data

5. Rodina "Kosmos" - automat z datą, napis na tarczy KOSMOS

 

:)

 

Na tym koniec żartów.

 

Wszystkie radzieckie są warte zainteresowania. Co się komu podoba to kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś miejsca w internecie, poza naszym bazarem i znana platforma handlowa, gdzie można szukać?

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olx, allegro. Najlepiej bazary w różnych miastach. Tam chyba najlepsze oferty można trafić. Bądź też poza granicami kraju.

 

Pozdrawiam

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak Yakovlev rozwalił już system :D To ja tak od siebie tylko może dodam, żeby zwracać uwagę na oryginalność i nie kupować na aukcjach jak leci wierząc opisom. Na allegro jest masa bezczelnych oszustów składających zegarki z czego popadnie i sprzedających je jako "święte graale". Nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy też nie próżnują i robią coraz piękniejsze "nowe stare tarcze" do poszukiwanych modeli. Tym sposobem co piąty Poljot de luxe lub co dziesiąty sputnik okazuje się dokładnie tym co chcemy kupić. Polecam lekturę tego forum oraz zadawanie pytań. Mówię to z własnego doświadczenia. Pozwala to na uniknięcie posiadania wiadra złomu za grube pieniądze.

Pozdrawiam!

PS

Polecam śledzić dział "Kupię sprzedam zamienię oddam". To źródło pewnych i dobrych zegarków z "rodziny" z rzetelnym opisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie warto szukać:

1. Rakieta 3031

2. Nii 24 godzinowy

3. Zaria gazomierz

4. Slava Tranzystor Data

5. Rodina "Kosmos" - automat z datą, napis na tarczy KOSMOS

 

:)

 

Na tym koniec żartów.

 

Wszystkie radzieckie są warte zainteresowania. Co się komu podoba to kwestia gustu.

Jacek to teraz wreszcie będę wiedział czego szukać :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Jacek to teraz wreszcie będę wiedział czego szukać :D :D :D :D

 

  :D  tych powyżej to można sobie poszukać najwyżej na fotkach. Znane są najwyżej 1-3 egzemplarze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak Yakovlev rozwalił już system :D To ja tak od siebie tylko może dodam, żeby zwracać uwagę na oryginalność i nie kupować na aukcjach jak leci wierząc opisom. Na allegro jest masa bezczelnych oszustów składających zegarki z czego popadnie i sprzedających je jako "święte graale". Nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy też nie próżnują i robią coraz piękniejsze "nowe stare tarcze" do poszukiwanych modeli. Tym sposobem co piąty Poljot de luxe lub co dziesiąty sputnik okazuje się dokładnie tym co chcemy kupić. Polecam lekturę tego forum oraz zadawanie pytań. Mówię to z własnego doświadczenia. Pozwala to na uniknięcie posiadania wiadra złomu za grube pieniądze.

Pozdrawiam!

PS

Polecam śledzić dział "Kupię sprzedam zamienię oddam". To źródło pewnych i dobrych zegarków z "rodziny" z rzetelnym opisem.

Dzięki :) Właśnie czytałem o tym, że w tej chwili skoro jest zapotrzebowanie na konkretne modele to masowo tłoczone są do nich np. tarcze, jak to jest w przypadku Atlantica Worldmastera. Podobnie jest z ruskimi, sporo składaków i zegarków z nowymi częściami.

 

Na allegro widziałem sporo ruskich czasomierzy u użytkownika supler. Ktoś może się wypowiedzieć na temat jego produktów? To że ma mnóstwo holowników na aukcjach już wiem :)

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Dzięki za podlinkowanie, bardzo fajny i pomocny temat :)

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  :D  tych powyżej to można sobie poszukać najwyżej na fotkach. Znane są najwyżej 1-3 egzemplarze :D

Jacek przecież wiem , stąd te śmieszki :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Á propos Zarii Gazomierz...

 

https://www.ebay.com/itm/172392231559

Bardzo specyficzny, ale również bardzo ładny zegar! 

 

Co do samej dyskusji, ktoś z Was miał styczność z sikorami od użytkownika Supler na allegro, i mógłby się wypowiedzieć ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Daj jakiegoś linka do jego aukcji, bo nie chce mnie się szukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo specyficzny, ale również bardzo ładny zegar! 

 

Co do samej dyskusji, ktoś z Was miał styczność z sikorami od użytkownika Supler na allegro, i mógłby się wypowiedzieć ? :)

Wrzuć link do jego aukcji, to prędzej ktoś Ci coś powie. Czy sprzedaje składaki, drogi chłam czy może dobre zegarki w uczciwej cenie. Osobiście nie znam tego sprzedawcy. Jest kilku kolegów z forum, którzy również sprzedają na allegro. Osobiście brałem od TheSovietWatches i Korsarz_63 i jestem zadowolony :rolleyes:

Pozdrawiam.

Edit: Już te zegarki chyba gdzieś widziałem? :rolleyes::ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaje różne zegarki, nie jest kolekcjonerem tylko sprzedawcą, jeśli ktoś wie czego szuka to u niego można trafić fajne sztuki, wiem bo kupiłem kilka; ale można jego aukcjach zobaczyć różne składaki, choć osobiście wątpię by zajmował się składaniem, raczej ma duże źródło i czerpie z niego zarówno diamenty jak i błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Co do samej dyskusji, ktoś z Was miał styczność z sikorami od użytkownika Supler na allegro, i mógłby się wypowiedzieć ? :)

W większości OK. Jak będziesz coś chciał kupić a nie będziesz miał pewności to zapytaj w odpowiednim wątku.

 

...  Osobiście brałem od TheSovietWatches i Korsarz_63 i jestem zadowolony :rolleyes:

A spróbował byś nie być ;) To koledzy z tego działu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam wszystkim serdecznie :) Zgłoszę się z już wybraną sztuką w celu weryfikacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Tylko nie z taką w opcji "kup teraz" bo może się okazać, że zanim dostaniesz odpowiedź aukcja już się skończy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości OK. Jak będziesz coś chciał kupić a nie będziesz miał pewności to zapytaj w odpowiednim wątku.

 

A spróbował byś nie być ;) To koledzy z tego działu :)

Oj, no wiem kto :) Ale nie mówię żeby nie było, że się podlizuję czy coś :);) Po prostu zeznaję zgodnie z prawdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie z taką w opcji "kup teraz" bo może się okazać, że zanim dostaniesz odpowiedź aukcja już się skończy :)

Nie no, wiadomo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na allegro widziałem sporo ruskich czasomierzy u użytkownika supler. Ktoś może się wypowiedzieć na temat jego produktów? To że ma mnóstwo holowników na aukcjach już wiem

Chłopie daruj sobie tego gościa. Aukcje podbija z kilku kont. Zegarki picowane , polerowane , specjalnie pod aukcje. Zdjęcia obrabiane, wady sprytnie ukrywane , często składaki ..... itd  Jest to jeden ze sprzedawców których należy omijać szerokim łukiem podobnie jak Zbigniew ileś tam itd...  Sprzedaje masówkę , a chce kasy jak za jakieś rzadkości.... Nie wspominając , że jakoś nie może założyć sobie firmy - bo mu te poholowane zegarki ludzie by zwracali.  Zresztą było o nim  , tu na forum , nie raz....

 

Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za ostrzeżenie Zdzisiek!

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez agremi
      Na sprzedaż pięknie zachowany vintage, lata 70-te. 
      Enicar Sherpa Star.
      Piękna złocona koperta 35 x 36,5 mm. 
      Raczej mały jak na dzisiejsze standardy męskich zegarków. Ale nie celujemy raczej do fanów nowoczesności. 🙂
      Mechanizm automatyczny Enicar AR 1145. Sprawny, na punktualnym chodzie. Przy ustawianiu godziny czuć ostatnio lekki opór, więc myślę że czyszczenie i smarowanie się przyda. Historia serwisowania nieznana. 
      Zdjęcia jak zwykle pokazują to, czego gołym okiem nie widać. Tarcza przepiękna, koperta w bardzo dobrym stanie. Wskazówki, jak widać, troszkę czas już naruszył, ale to tylko dodaje mu charakteru.
      Zważywszy na wiek, stan oceniam na mocne 7. Naprawdę świetnie się prezentuje. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Stan paska widoczny na zdjęciach. 
      Bez pudełka i papierów. 
       
      Cena 1650 zł. 
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
       
      Raczej niełatwo coś takiego znaleźć w takim fajnym stanie. 
      Zachęcam vitydżomaniaków!
       















    • Przez agremi
      Piękna Eterna Eternamatic. 
      Vintage, ok. 1970 r. 
      Mechanizm 1489k - oczywiście, jak wskazuje nazwa, automatyczny, z szybką zmianą daty (przez odciąganie koronki). 
      Rozmiar 36,5 x 42, ze względu na kształt koperty jest, powiedziałbym w sam raz i na większe i na mniejsze nadgarstki, ani za duży, ani za mały. 
      Zegarek mam od stycznia 2021, przyjechał z Niemiec. Bez pudełka i papierów. 
       
      Koperta podobno jest pozłacana…
      Przepiękna brązowa / czekoladowa tarcza. 
      Stan zegarka, moim zdaniem, super. Daję 7 w forumowej skali, z ostrożności, bo vintage. 
      Zegarek jest naprawdę piękny i robi super wrażenie. 
      Stan serwisowania nieznany, ale jest w pełni sprawny, na dobrym chodzie, punktualny, a nie wariat.
      Nigdy nie miałem z nim żadnego kłopotu. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Pasek używany kilka razy, stan bardzo dobry. 
       
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
      Cena 1650 zł. 

      Zdjęcia jak zwykle zrobiłem tak, że każda najmniejsza skaza wydaje się gigantyczna. W rzeczywistości widoczne jest może 5% z tego, a by dostrzec pozostałem 95% potrzebna jest solidna lupa.
       
      Polecam, jak ktoś lubi staruszki, to naprawdę warto!
       
       















    • Przez agat_x1
      Chciałbym skorzystać z szerokiej wiedzy forumowiczów. Otóż chodzi mi o identyfikację mechanizmu oraz lata produkcji zegarka zamieszczonego na tym ogłoszeniu OLX https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-a-mouser-wojskowy-zegarek-kolekcjonerski-CID87-IDUl04M.html?reason=observed_ad . Nie wnikam, czy to jest zegarek wojskowy czy też nie, lecz interesuje mnie tylko rodzaj werku - na moje niedoświadczone oko chyba ETA 390 (788)?. Proszę o uwagi i Wasze przemyślenia. 
    • Przez SLAWEK 01
      Cześć Wszystim!
      Szukałem na naszym Forum, ale nie znalazłem podobnego tematu, jeśli coś przeoczyłem to proszę o usunięcie tego tematu/wątku. 
      Jeśli jednak okazałoby się, że nie ma nic podobnego, to zachęcam Forumowiczów do pokazania czy też pochwalenia się indeksami w Waszych ulubionych czasomierzach i co w nich Was urzekło.
      Na początek mój stary Atlantic Master Mariner z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Uwielbiam vintage, a szczególnie tą markę. W zasadzie od właśnie tej starej, szwajcarskiej manufaktury zaczęła się moja przygoda i pasja z zegarkami. Po wielu latach odkryłem, że właśnie w tych "szalonych" latach siedemdziesatych, projektanci też poddali się temu trendowi i zaczęli iść dalej, szybciej jakoś inaczej niż dotychczas... odchodząc od klasycznych modeli, tym samym prześcigając się w swoich pomysłach. Jednym z elementów są między innymi właśnie indeksy godzinowe, niby nic specjalnego, niektórzy prawie wcale nie zwracają na nie uwagi i tak naprawdę służą im jedynie do odczytu godziny, chociaż też nie zawsze 😉. Jednak dla większości z nas, fascynatów zegarkowych to dość istotny element każdego zegarka, a szczególnie tych z duszą. 
      Tak więc na początek przedstawiam Atlantic'a Master Mariner'a z lat siedemdziesiątych z indeksami 3D w kształcie...no właśnie "małych samochodzików"???😉


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.