Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nav

coś na co dzień

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie,

 

aktualnie mam U1 i jest to właściwie dla mnie ideał, tyle, że potrzebuje czegoś bardziej uniwersalnego a nie toolwatcha, czegoś co od biedy można założyć do marynarki, szukam zegarka uniwersalnego, który, tak jak U1 mógłby posłużyć mi kolejne 5-7 lat. Myślałem o Speedmasterze Professional, klasycznie pleksi itd, ale Omega ma niską klasę wodoszczelności, a ja... często myję ręce. Black Bay odpada- nie dam ze 2824 10k, podobnie MKII Kingston- choć jest piękny, Submariner jest za drogi, Breitling zbyt bling bling, Seiko i ew. modele GS odpadają, ze względu na problemy z profesjonalnym serwisem.

 

 

Czy macie jakieś pomysły- uniwersalny zegarek, nakręcany/automat, najchętniej nurek, do 44mm, do 15k, nowy lub używany, ale w bdb stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega Aqua Terra?


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega Aqua Terra?

Zdecydowanie stawiam na AT.

Porzadny zegar na lata. Wlasciwie toolwatch w przebraniu casuala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że nie jestem pewien czy znajdę AT na 8500, za 15k, też o niej myślałem...

 

LLD jest piękny, ale mało czytelny, zwłaszcza po przyzwyczajenia do U1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdziesz, znajdziesz...do tego jest tyle wersji, że na pewno coś dla siebie wybierzesz.

Ja aktualnie gdybym kupował, szukałbym powtórnie Skyfalla, ewentualnie któregoś Golfa. Świetna jest także limitka "Ryder cup", ale to pewnie już wyższe koszty.

Bardzo uniwersalny zegar, czasami mocno żałuje że sprzedałem Skyfalla (Przemek - jakiś sprzedawał, daj znać :) ).


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panerai jest ładne, ale dla mnie za mało dają w stosunku do ceny jaką żądają... Może zbyt snobistycznie, ale skłaniam się ku Omedze, IWC, Zenith'owi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na alle Master Co-axial, niebieska w tej kasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Speedmasterze Professional, klasycznie pleksi itd, ale Omega ma niską klasę wodoszczelności, a ja... często myję ręce. ?

Przez mycie rąk Speedmasterowi się nic nie stanie. Skoro skłaniasz się ku Omedze, to Speedmaster będzie doskonałym wyborem. Nie przejmuj się klasą wodoszczelności.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, już kilka razy czytałem, że wodoszczelność zapewnia 10atm, do tej pory miałem nurki, więc nie było problemu...

Speedmaster bardzo mi się podoba, zwłaszcza że to klasyka, ale obawiam się właśnie tych 5atm w codziennym użytkowaniu.

 

AT wydaje się być lepszym rozwiązaniem, choć nie tak ładnym (wg mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 5 ATM możesz spokojnie zachlapać zegarek.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podoba Ci się Speedy, to wybór masz prosty - Speedy :)

Ten zegarek ma u mnie dożywocie, a o mycie rąk nie masz się co martwić, o ile nie myjesz przy okazji zegarka ;)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przecieralem oczy ze zdumienia jak jakiś koleś pływał w basenie że swoim Speedmasterem na ręce, później się dalej wygrzewal na leżaku po czym wskakiwal spowrotem do basenu. Mysle że spokojnie możesz z nim na nadgarstku nawet brawurowo myć ręce :)

 

Takie rzeczy się dzieją jeżeli sprzedawca informuje że zegarek ma wodoszczelność 50m, a nie tłumaczy dokładnie na czym to polega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat z wodoszczelnością jest mi z grubsza znany, ale przykład z basenu zabawny :D (z drugiej strony zegarek to rzecz użytkowa).

 

Przymierzałem AT- jednak nie moja bajka, zegarek piękny, ale po prostu świeci na nadgarstku, chciałbym coś mniej rzucajacego się w oczy. Speedmaster wypadł lepiej, odrobinę mniejsza koperta a ja mam chudy nadgarstek.

 

Poprzeglądam jeszcze forum i WUS, może wpadnie mi w oczy coś ciekawego. Oczywiście jeśli macie jakieś pomysły, to chętnie poczytam.

 

dqknya.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spedy'ego regularnie myję pod bieżącą wodą, nic mu nie jest. Jesli tak Cie to martwi, to najlepszy będzie typowy nuek: 300M, PO, itp.

 

Bierz Moonwatcha z szafirem, hesalit jest dla ludzi o mocnych nerwach :)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy dla mnie Speedmaster to właśnie plastikowe szkiełko, można przepolerować, wymienić, nie ma niebieskiego rantu...kwestia gustu, wiec nie ma sensu dyskutować.

 

PO jest bardzo gruba- myślę że jako codzienny zegarek może być uciążliwa w noszeniu.

 

Nie wiem, zastanawiam się, Black Bay cały czas mi się podoba, ale nonsensem jest dla mnie wykładanie takiej kasy za mechanizm, który miałem już w zegarkach za 1,5k pln...

 

Do tego jeszcze dyskusja w temacie Rlexa, Omegi odnośnie podprodukcji w Chinach...

 

 

P.S 

 

Własnie zobaczyłem, że od 2017 Black Bay będzie na własnym mechanizmie Tudora... MT5602- ktoś ma jakieś szersze info- rzeczywiście in-house, czy rozwinięcie Ety?

 

P.P.S Doczytałem sobie w temacie Tudora....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.