Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość McIntosh

Klub Miłośników Zegarków Vacheron Constantin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Vacheron Club to jedna z moich pierwszych inicjatyw zegarkowych. Pierwsze próbki strony wykonałem w 2006 roku, ale później zawiesiłem projekt koncentrując uwagę na rozwoju portalu Chronos24. Następny był serwis Haute Horlogerie, epizod z WatchMania24 no i oczywiście znany szerzej AP Club. Od jakiegoś czasu chodziła mi po głowie myśl o reaktywacji Vacheron Clubu. Z myślami biłem się dość długo, aż w końcu przystąpiłem do działania, a to efekt  :).

 

http://www.vacheronclub.pl

 

Strona nie jest jeszcze kompletna. Nie zdążyłem przenieść artykułów o Vacheron Constantin, które kiedyś napisałem. Zrobiłem już jednak całkiem sporo więc pozwalam  sobie wrzucić link na forum. Zapraszam zainteresowanych tematem do śledzenia strony  :).

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Zapowiada sie świetnie. Film o ref. 57260 można oglądać bez końca  :)

Dzięki serdeczne :). Postaram się żeby strona była świetna i dopracowana pod każdym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to tak się pisze. Czar or tsar :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Tymczasem Vacheron Constantin informuje o poszerzeniu kolekcji Métiers d'Art o zegarki nawiązujące do chińskiego roku koguta zaczynającego się 28 stycznia 2017. Wygląda to następująco.

 

vc_86073.jpg

 

Mechanizm to dobrze znana konstrukcja 2460 G4 będąca zmodyfikowaną wersją kalibru 2450. Zmiany dotyczą przede wszystkim charakterystycznego sposobu wskazania czasu oraz daty w wybranych modelach Métiers d'Art sięgających roku 2005 kiedy wprowadzono do oferty zegarki uświetniające 250 lat istnienia firmy no i w roku 2007 za sprawą kolekcji "Maski". Najnowsze Ref. 86073 zostaną wykonane w limitowanych seriach, po 12 sztuk - dla wersji w platynie i w złocie.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kieszonkowo gablotowy z filmu  -_-  :wub:  -_-  :wub:

Że człowiek potrafi coś takiego zaprojektować i wykonać - nie do wiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Chyba za wschodnią granicą jest silne zapotrzebowanie na informacje o Vacheron Constantin. Połowę wejść na Vacheron Club mam z Rosji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czar robi swoje :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Czar robi swoje :)

 

To nie potrwa długo, bo docelowo strona główna będzie wyglądała zupełnie inaczej  :). Na razie składam swoje stare opracowania o Vacheron Constantin, które pisałem od 2006 roku. Znalazłem na kompie nawet pierwszą wersję Vacheron Clubu - wówczas stronę w całości napisałem we Flashu. Ech, wtedy to była koronkowa robota z tymi animacjami. Że też mi się chciało poddać tej bezsensownej modzie na Flash.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie o to mi chodziło. Tylko o sentyment Rosjan do dawnych, przedrewolucyjnych czasów. Niektóre marki zegarkowe, kurorty itd.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

No nie o to mi chodziło. Tylko o sentyment Rosjan do dawnych, przedrewolucyjnych czasów. Niektóre marki zegarkowe, kurorty itd.

Rozumiem. Kontynuując to, co napisałeś, mocną pozycję w Rosji ma też Breguet i Blancpain.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Materiał ze sporym terapeutycznym  potencjałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

W ogóle potencjał Métiers d'Art ukazuje nietuzinkową kreatywność Vacheron Constantin. Pamiętam jak Vacheron zaczynał budować tę kolekcję prezentując pierwsze z "dziwnych" zegarków w 2004 roku. Modele były dedykowane wielkim odkrywcom. Po 12 latach kolekcja mocno się rozrosła i nadal, podobnie jak kiedyś, budzi skrajne odczucia. Mnie najbardziej do gustu przypadła kolekcja Maski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Na stronę główną dorzuciłem animację obrazującą poszczególne procesy wytwórstwa zegarków Vacheron Constantin. Myślę, że na tę chwilę materiał video mam kompletny. Teraz muszę się solidnie wziąć za pracę nad zawartością tekstową. W przyszłości popracuję też nad mobilną wersją strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego (widzac taki kunszt i historie marki) VC nie jest tak popularny jak Patek? :rolleyes:

AP polecial z niezlym marketingiem i zegarkami "modowymi", ktorymi zainteresowaly sie gwiazdy i pewnie to pozwolilo im tak wystrzelic, ale Patek rowniez jest oszczedny w marketingu a jednak wiekszosc go zna i wybiera zamiast np. pieknych modeli VC -_-

 

ps

na filmiku overseas wskazowka chronografu nie centruje - troche dziwne... w filmie reklamowym taki babol??? :wacko:

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dlaczego (widzac taki kunszt i historie marki) VC nie jest tak popularny jak Patek? :rolleyes:

Jakość zegarmistrzostwa nie ma przełożenia na popularność marki. Przykłady? F.P. Journe, Laurent Ferrier, Maitres du Temps. W przeciwnym razie należałoby uznać, że najlepsze zegarki wytwarza Casio, Timex, Omega. Poza tym, kupując zegarek wybierasz nie tylko design, mechanizm, historię, ale także istotną rolę odgrywają emocje. A emocji nie da się wycenić ani przełożyć na racjonalne decyzje. Ja zastanawiam się, gdzie w Polsce wcięło Breguet? Ta świetna firma, ze wspaniałą historią, nie ma nawet w naszym kraju oficjalnego przedstawicielstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok - teoretycznie rozumiem, choc VC w przeciwienstwie do innych niszowych marek ma duza kolekcje i pelno modeli.

 

A czy nie zauwazyles na filmiku niecentrujacej wskazowki o ktorej pisalem? Pytam, bo jesli faktycznie tak jest, to to troche smutne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VC niszowy ?  W sensie , nie dla plebsu , który chce się pokazać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ok - teoretycznie rozumiem, choc VC w przeciwienstwie do innych niszowych marek ma duza kolekcje i pelno modeli.

F.P. Journe także ma pokaźną kolekcję. Natomiast Laurent Ferrier to młoda firma, dopiero się rozkręca. Trzymam za nich kciuki, bo bardzo mi się podobają ich zegarki przy czym mam na myśli nie tylko design. I chociaż bardzo ich lubię, to nie jestem psychicznie gotowy do tego, by wydać 150 tys. zł na zegarek.

 

A czy nie zauwazyles na filmiku niecentrujacej wskazowki o ktorej pisalem? Pytam, bo jesli faktycznie tak jest, to to troche smutne...

Mnie Vacheron Constantin nie smuci :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie Vacheron Constantin nie smuci :).

Tiaaaa... :)

 

A jakbys mial porownac werk VC caliber 5100 do AP 3150, to co bys napisal?  :rolleyes: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.