Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość McIntosh

Klub Miłośników Zegarków Vacheron Constantin

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że ten tytuł należy do Blancpain.

 

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

Blancpain to najstarsza marka, ale najstarsza utrzymująca ciągłość działania to Vacheron Constantin.

 

 

"Blancpain is said to be the oldest registered watchmaking brand in the world. It all started in 1735, when Jehan-Jaques Blancpain opened the company’s workshop on the upper floor of his house in Villeret, Switzerland.(...) Blancpain knows periods of inactivity, but the brand was revived in 1983."

 

"Jean-Marc Vacheron started his company in 1755 in Geneva, Switzerland. Although founded twenty years after the world’s oldest registered watch brand, Vacheron Constantin is the oldest watchmaker that has been in production without interruption."

 

https://www.catawiki.com/stories/4813-5-of-the-world-s-oldest-watch-brands

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co rozumiemy poprzez utrzymywanie aktywności. Owszem, podczas kryzysu kwarcowego Blancpain nie produkował zegarków pod własną marką, ale nie znaczy to, że firma przestała istnieć w tamtym okresie. Jako członek SSIH zajęła się po prostu produkcją samych mechanizmów dla pozostałych marek 'koncernu'. Sam rok 1983 jest znaczący z uwagi na fakt, że SSIH sprzedało Blancpain w ręce Jacques Piguet, co pozwoliło im wrócić do produkcji oraz sygnowania własnych zegarków.

W moim odczuciu to nadal Blancpain powinien być traktowany jako najstarsza i nieprzerwanie działająca firma zegarkowa. Ona z mapy świata nigdy nie zniknęła, po prostu przez krótki (relatywnie) czas zmieniła profil działalności. To nie taka sama bajka jak "skupowanie" po latach historii np. A.Lange&Sohne.

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wygląda na to, że Lange się przełamał. Znaki na ziemi i niebie wskazują, że niedługo zobaczymy: stalowy, sportowo - casualowy model (120m), z niebieską tarczą i bransoleta.

 

 

Poczekamy, zobaczymy...

 

 

Dziś o 14 ma być wiadomo co to za nowość.

Ale zapowiada się co najmniej interesująco

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Odrębną kwestią jest grupa do której skierujesz pytanie o rozpoznawalność. Inny będzie wynik tutaj na forum, inny wśród powiedzmy "celebrytów", a jeszcze inny z ulicznej sondy ;)

...

Jestem pewien, że nikt z nich nie będzie wiedział czym ta firma się zajmuje.

 

 

...

Ale zapowiada się co najmniej interesująco

Mam taką nadzieję.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak wyrazistej tożsamości???

No litości.

Najstarsza manufaktura zachowująca ciągłość działania!

Najwyższa półka.

Można oczywiście mieć pretensje, że jakiś single malt to nie jest żołądkowa gorzka - lider rynku, no można.

Litości, naprawdę myślisz że księgowi Richemont liczą na palcach jednej ręki miłośników gawędziarzy? Pytanie brzmi dlaczego manufaktura z takim dorobkiem jest dopiero 13-sta w wartości sprzedawanych zegarków dając się wyprzedzić nie tylko markom popularnym ale także niszowym w tym obydwu markom z „ holy trinity”.

post-55792-0-32727500-1571935708_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nachodzą mnie myśli o zostawieniu sobie 2 zegarków (zakupy związane z ważnymi wydarzeniami w życiu), pozbyciu się reszty i zakup jednego z tych:

efc3964a7fb818e8fb4b9506f0936707.jpg

 

3e9ebf18cf31c99235ded4d3daa62572.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi fajniejszy.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie drugi ładniejszy i w dodatku bardziej uniwersalny. Jak dobrze pamiętam, doszła ostatnio wersja z czarną tarczą.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie drugi ładniejszy i w dodatku bardziej uniwersalny. Jak dobrze pamiętam, doszła ostatnio wersja z czarną tarczą.

Dokładnie.

Mnie niebieski się najbardziej podoba.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Mnie niebieski się najbardziej podoba.

A mi biały. Niebieskiemu brakuje tych czerwonych akcentów które są w wersji białej i czarnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, bardziej przemawia nr.1  - linia, tarcza .... ale chętnie bym oba przygarnął  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VC jest dopiero 13, bo nazwę wymawia się stosunkowo trudno i wielu polskich celebrytów napotkało w związku z tym przy próbie zakupu obiektywne trudności w interakcji z autoryzowanymi dealerami. Z kolei Rolex i Omega są na samym czele, bo łatwo i krótko. :P:D:lol:;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vacheron Constantin Traditionelle ref. 80172/000P-9505 z kalibrem 2755 (kalendarz wieczny, repetier minutowy, tourbillon). Wszystko mi się w nim podoba. No dobra, poza ceną. Chrono24 mówi 1,7 mln złociszy "używka", 2,7 mln nowy  :lol: 

[video=youtube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

W ciągu ostatnich kilku lat Vacheron Constantin zaprezentował nietuzinkowe, wspaniałe zegarki, które zapadły w moją pamięć. Mam na myśli Reference 57260, Maitre Cabinotier Retrograde Armillary Tourbillon, Les Cabinotiers Celestia, Les Cabinotiers Symphonia, Twin Beat. Nie inaczej będzie w roku 2020, a oto najnowsze dzieło genewskiej manufaktury.

 

vc_91990_000t-b633.jpg

 

W uzupełnieniu zdjęcia zegarka wrzucam opis z press roomu, ale jak tylko czas pozwoli, to opracuję swój artykuł opisujący to piękne dzieło sztuki.

 

https://www.horologium.pl/dokumenty/vacheronconstantin_ref.91990.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najnowsze dzieło jest raczej tylko do podziwiania. Odczyt godziny ze względu na pstrokaciznę na tarczy będzie zdecydowanie utrudniony.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To coś dla mnie :) już wiele razy zlapalem sie na tym, ze na swoje zegarki patrze dla przyjemnosci a czas i tak sprawdzam na telefonie. Zeby nie bylo czas z zegarka tez potrafie odczytac. VC ma swietne zegarki a Overseas jest u mnie ponad Royal Oak i na rowni z Nautilusem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To najnowsze dzieło jest raczej tylko do podziwiania. Odczyt godziny ze względu na pstrokaciznę na tarczy będzie zdecydowanie utrudniony.

Do ogarnięcia jest tylko połowa tarczy, więc nie byłoby tak źle.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie dali prawej strony tarczy. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okropnosc... :unsure:  Ale szacun za mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Okropnosc... :unsure:

To jest szuka mikromechaniki, a nie okropność. Moim zdaniem, widoczne krzywki oraz dźwignie wizualnie uatrakcyjniają mechanizm retrograde.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuka rowniez moze byc ladna i brzydka - ta dla mnie jest brzydka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.