Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość McIntosh

Klub Miłośników Zegarków Vacheron Constantin

Rekomendowane odpowiedzi

Powie mi ktoś coś o tym zegarku? prawdopodobnie koniec XIX wieku. Próba 750.

IMG_20200618_102758.jpg

IMG_20200618_101939.jpg

IMG_20200618_100736.jpg

IMG_20200617_190333.jpg

IMG_20200617_175937.jpg

IMG_20200617_175924.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2020 o 02:55, arti6 napisał:

Jeszcze raz dziękuję Wszystkim za miłe słowa. Mimo że pisałem o RO jako celu wyboru ze względu na pierwowzór. To dalej mi spać nie dają dwie rzeczy w Overseas. Po pierwsze genialny pomysł na bransoletę (wykorzystanie elementu krzyża maltańskiego)  i po wtóre wizerunek statku na deklu, który przywodzi mi na myśl dalekie podróże. Bardzo żałuję, że w nowych modelach dekiel został zastąpiony szkłem przez które widać wahnik ze złotą róże wiatrów. Oczywiście róża wiatrów ma większą wymowę: historyczną, filozoficzną, czy podróżniczą, ale ten okręt pod pełnymi żaglami... Dobra wiadomość jest taka, że zegarki z okrętem nie znikną z rynku, więc może kiedyś popłyniemy gdzieś razem.

jeśli nie masz dogmatycznego podejścia do wielkiej trójki to fifty six jest bardzo udanym zegarkiem - chyba pierwszy na forum więc tym bardziej gratulacje bo VC w ogóle nie pojawia się zbyt często. 

A Overseas mimo, że jako całość nie jest tak atrakcyjny jak RO ma dwie praktyczne przewagi nad AP. Świetny pakiet bransoleta/ pasek/guma z systemem szybkiej zmiany i chyba jako jedyny sportowiec ze zintegrowaną bransoletą z tej półki ma mikroregulację. Poza tym 41 mm VC na nadgarstku wygląda na mniejsze niż 41 mm AP. Dla mnie to plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, desmo napisał:

jeśli nie masz dogmatycznego podejścia do wielkiej trójki to fifty six jest bardzo udanym zegarkiem - chyba pierwszy na forum więc tym bardziej gratulacje bo VC w ogóle nie pojawia się zbyt często. 

A Overseas mimo, że jako całość nie jest tak atrakcyjny jak RO ma dwie praktyczne przewagi nad AP. Świetny pakiet bransoleta/ pasek/guma z systemem szybkiej zmiany i chyba jako jedyny sportowiec ze zintegrowaną bransoletą z tej półki ma mikroregulację. Poza tym 41 mm VC na nadgarstku wygląda na mniejsze niż 41 mm AP. Dla mnie to plus.

I tylko dodając 150WR a nie 50 no i antimagnetic :) Nowy Overseas jest również dla mnie ciekawszym zegarkiem od nowego RO i również od 15400.


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
3 godziny temu, MasterFan napisał:

I tylko dodając 150WR a nie 50 no i antimagnetic :) Nowy Overseas jest również dla mnie ciekawszym zegarkiem od nowego RO i również od 15400.

 

Dla mnie również jest ciekawszy, ale w tę negatywną stronę. Ciekawi mnie na przykład dlaczego Overseas nie ma stop sekundy. 🙂 I dlaczego wskazanie kalendarza wygląda jak "pryszcz" na tarczy. Skoro porównujemy, to dla mnie najbardziej spektakularnym zegarkiem o zacięciu sportowym w kontekście wzornictwa jest A. Lange & Söhne Odysseus. W ogóle Lange ma (nie wiem czy to dobre słowo) szczęście do wyjątkowo udanego designu. 

 

spacer.png

 

Gdybym miał wskazać firmę, w której kolekcji znajdę najwięcej zegarków przypadających mi do gustu, to byłoby to właśnie A. Lange & Söhne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A. Lange & Söhne Odysseus to inna estetyka, półka itd. Co do "pryszcza" trudno się nie zgodzić zwłaszcza kiedy porównuje się z Twoim zegarkiem. Nigdy nie miałem Lange & Söhne, ale wiem że kalendarz można lepiej wkomponować, tak żeby nie przeszkadzał i nie "pryszczył". Moim zdaniem takie rozwiązanie zaproponował z dużą skutecznością także Breguet. Zachowując doskonałą czytelność. Chowając datownik i na dodatek ten schowany datownik jest wielki.

Pozdrawiam. Artur. 

b..jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 1 0 dla Bregueta vs. ALS. Piękna kompozycja kalendarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
A. Lange & Söhne Odysseus to inna estetyka, półka itd. Co do "pryszcza" trudno się nie zgodzić zwłaszcza kiedy porównuje się z Twoim zegarkiem. Nigdy nie miałem Lange & Söhne, ale wiem że kalendarz można lepiej wkomponować, tak żeby nie przeszkadzał i nie "pryszczył". Moim zdaniem takie rozwiązanie zaproponował z dużą skutecznością także Breguet.


Na powyższym zdjęciu jest ręka ziomka z Bexsonn i to niestety nie jest mój Odysseus. Co więcej, nigdy nie miałem zegarka Lange chociaż po ostatnich podwyżkach w AP myślę intensywnie, żeby to zmienić i mam już na oku kilka modeli niemieckiego producenta. Miałem natomiast Breguet Marine i nie jestem pewien czy chciałbym jeszcze wrócić do tego zegarka, bo wykonanie tarczy pozostawiało dużo do życzenia i nie mogłem wygodnie wyregulować długości kauczukowego paska.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do paska mogę się zgodzić regulacja jest słaba. Natomiast: tarcza i inne elementy nawiązujące do śruby okrętowej są genialne. Jest to jeden z niewielu modeli w którym korespondencja nazwy z wyglądem została świetnie ujęta; do mnie przemawia. Pasek kauczukowy również broni się wyśmienicie, w przeciwieństwie do bransolety. Oczywiście wszystko należy rozpatrywać pamiętając o marketingowym pomyśle i sposobie ułożenia akcentów. Mi ten zegarek kojarzy się z Upadkiem Ikara Brueghla (chociaż to nie ta epoka). AP jest przy omawianym zegarku po prostu OCZYWISTY i widoczny z kilometra))))! I tak jak jest OCZYWISTY, to jednocześnie oczywiście piękny w swej prostocie i wykonaniu. Zostawiając protokół rozbieżności na boku, chciałbym podkreślić, że bardzo mi się podoba ten imiennik starożytnego żeglarza.

Pozdrawiam Artur. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiecie przez pryszcz

 

 

 

arti6 gratuluję 56. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to jak wykonane jest okno daty - na żywo mnie osobiście bardzo rozczarowało i mocno zepsuło całościowe wrażenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciesze się, że powstał klub miłośników Vacheron Constantin, jest to moja ulubiona manufaktura, z wiadomych względów (cena😢) nie jestem posiadaczem żadnego zegarka tej firmy, ale często obserwuje co się nowego dzieje, jakie nowe czasomierze tworzy ta znakomita firma. Oczywiście bardzo też cenię takie marki jak Patek Phillipe, Audemars Piquet, Lange Sohne, czy Breguet, ale to Vacheron Constantin ma to coś w sobie, jeżeli miałbym kupić jeden czasomierz z wyższej półki to byłby Vacheron nawet podstawowa wersja. Ta marka przyciąga mnie do siebie, może kiedyś stanę się posiadaczem tych dział sztuki... a na razie gratuluję wszystkim właścicielom Vacheronów i zazdroszczę Wam. Pozdrawiam

Podobają mi się wszystkie Vacherony od Patrimony a kończąc na MÉTIERS D'ART.

Na pocieszenie fotka z netu wspaniały Malte z turbillionem.

vacheron-constantin-malte-mens-watch-30080-000p-9357.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
W dniu 27.07.2020 o 10:56, Mariux napisał:

Witam

Ciesze się, że powstał klub miłośników Vacheron Constantin, jest to moja ulubiona manufaktura, z wiadomych względów (cena😢) nie jestem posiadaczem żadnego zegarka tej firmy, ale często obserwuje co się nowego dzieje, jakie nowe czasomierze tworzy ta znakomita firma. Oczywiście bardzo też cenię takie marki jak Patek Phillipe, Audemars Piquet, Lange Sohne, czy Breguet, ale to Vacheron Constantin ma to coś w sobie, jeżeli miałbym kupić jeden czasomierz z wyższej półki to byłby Vacheron nawet podstawowa wersja. Ta marka przyciąga mnie do siebie, może kiedyś stanę się posiadaczem tych dział sztuki...

 

Życzę zatem realizacji marzenia zegarkowego. Teraz jest o to trochę łatwiej, bo Vacheron Constantin obniżył swój podstawowy poziom cenowy o około 35% w odniesieniu do czasów, gdy szefem firmy był Juan-Carlos Torres, a stało się tak za sprawą kolekcji Fiftysix. Podzielam też Twoją pasję zwłaszcza, że genewski producent zasługuje na uznanie. W ostatnich latach niemalże co rok zachwyca jakimś nietuzinkowym zegarkiem, a referencją 57260 zapisał się złotymi zgłoskami na kartach historii zegarmistrzostwa. Trochę szkoda, że firma odeszła od Pieczęci Genewskiej w niektórych swoich mechanizmach. Szkoda również, że zarzucili model Chronometre Royal 1907. Spośród modeli z aktualnej kolekcji marzy mi się zakup Cornes de Vache 1955.

 

spacer.png

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, McIntosh napisał:

 

Spośród modeli z aktualnej kolekcji marzy mi się zakup Cornes de Vache 1955.

 

spacer.png


Pięknie się prezentuje 😍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie „krowie rogi” zwróciły również moją uwagę. Design, rozmiar i mechanizm podoba mi się bardziej niż w ReMaster 01.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, desmo napisał:

Faktycznie „krowie rogi” 

Prędzej skarabeusz...;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś chciałbym się podzielić moimi odczuciami z przymiarki Overseas. Zegarek przy swojej 42mm średnicy wygląda na większy że względu na szerokość przy uszach. Na reku wyglądał OK, nie za mały. Wysokość już znaczna ale ciagle w normie. Przymierzałem, oglądałem i powiem szczerze, że po namyśle zdałem sobie sprawę, iż zabrakło mi emocji. Kolejny zegarek i gdyby nie znaczek pomyślałbym, że to bardziej popularna marka. Przekonałem się po raz n-ty, że dopiero przymiarka powie wszystko. 

Sprzedawczyni bardzo chciała mi go sprzedać i dała 3kE rabatu. Dodatkowo udowadniała, że sieć Wempe ma tylko 3szt w całych Niemczech. Chcąc nie chcąc mam rezerwację na zegarek, którego nie chce kupić;) 

IMG_20200912_151950.jpg

IMG_20200912_153042.jpg

IMG_20200912_151957.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem tak samo. Po przymiarce zegarek bardzo wygodny i lezal idealnie. Porzadnie wykonana bransoleta (choc i Pamy nie maja gorszej 😉), piekny mechanizm i...? Tarcza jakas taka nijaka/zwyczajna, bez smaczkow niczym sie nie wyrozniajaca... Dlatego pomimo swietnej koperty z bransa, calosc jest normalnie poprawna i np. przy AP RO wypada "biednie" 😉

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do VC to nie mogłem się doczekać na lepszy model. Ostatnio robiłem przegląd zabawek, zastanawiając się co można sprzedać, a co zostawić. VC zosaję))))!

Edytowane przez arti6
po połączeniu dwóch wpisów wyszła jakaś bzdura...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, kiedy zostanie wprowadzony do seryjnej produkcji.

 

image.jpeg.9a0bfa7ab0fb67040840674a59af13cf.jpeg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta wersja ugrzeczniona już się podoba. Ta jest jeszcze lepsza. Ale to zdecydowanie nie moja półka cenowa. Nie jestem psychicznie gotowy wydać sześciocyfrowej kwoty na jeden zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2020 o 16:07, alleck napisał:

Mnie ta wersja ugrzeczniona już się podoba. Ta jest jeszcze lepsza. Ale to zdecydowanie nie moja półka cenowa. Nie jestem psychicznie gotowy wydać sześciocyfrowej kwoty na jeden zegarek.

Myślę, że nie tylko Ty, ale większość forumowiczów miałaby ból głowy przeznaczając taką kwotę na jeden zegarek 😊

Tak na poważnie ja wiem, że to jest pierwsza liga, ale czasami jak się widzi te ich ceny to mimo wszystko, mimo całej ich historii, maestrii, wspaniałych modeli itd. ceny zwalają z nóg ... To są czasomierze dla "określonej" grupy osób, z grubym portefelem, żeby się poczuli wyjątkowo. Dla całej reszty sa inne modele 😀na szczęście dla nas jest duży wybór 😁

 

Zegarek jest świetny, sportowy model, dobrze dobrane kolory i ta tarcza o chropowatej fakturze, mistrzostwo. Bezel w kształcie podobnym do koła zębatego fajnie się komponuje z całością. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2020 o 15:22, mario1971 napisał:

Ciekawe, kiedy zostanie wprowadzony do seryjnej produkcji.

 

 

A to nie było w założeniu jako edycja limitowana/jednosztukowa z tego co pamiętam?

 

Tarcza jak dla mnie świetna - lepsza niż w wersjach standardowych. Pasek też fajny. Jedyne co mi psuje odbiór to koronki, a dokładnie ten ich brak symetrii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Smycel napisał:

A to nie było w założeniu jako edycja limitowana/jednosztukowa z tego co pamiętam?

 

Tarcza jak dla mnie świetna - lepsza niż w wersjach standardowych. Pasek też fajny. Jedyne co mi psuje odbiór to koronki, a dokładnie ten ich brak symetrii.

Kuba, pisali, że być może kiedyś, jako limitka będzie dostępny w sprzedaży. https://www.professionalwatches.com/vacheron-constantin-overseas-dual-time-prototype/?amp

A cena z pewnością będzie z kosmosu.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.