Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
toXic PL

Casio G Shock GST

Rekomendowane odpowiedzi

No pasek wygląda git. Czegoś takiego szukałem. Jedyny żal że nie jest skórzany ale tak czy inaczej trzeba pasek zamówić. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców serii GST. Czy jest jakaś różnica w wielkości wersji 100/110 oraz 120/130? Z różnic, to chyba luminescencja na znacznikach i nieco inny ich wygląd (niestety w 100/110 MZ ciekawszy). Jakieś jeszcze różnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano all !!

Jakaś straszna cisza tu nastała, czyżby brak fanów GST ?  <_< 
Jestem tu BO:
- mój pierwszy post na forum
- mój pierwszy zegarek w życiu którym okazał się model GST-W110D-1A9 
Moje wrażenia:
- zegarek jest świetny ! :wub:
  Bardzoooo długo zastanawiałem się nad wersją kolorystyczną ze względu na duży wybór który oferuję  Casio. Ostatecznie wybrałem model ze złotymi wstawkami. Moim zdaniem ta wersja  niszczy system, złote indeksy rzucają się w oczy z daleka !  B) 
- zegarek "krzyczy", że jest na nadgarstku, nie da się przejść obojętnie obok i nie zwrócić uwagi na te cacko
- bransoleta jak najbardziej na plus mimo iż to zwijka z blachy, ale bardzo dobrej jakości. Dzięki takiemu rozwiązaniu całość jest dużo lżejsza niż zegarek z pełnymi ogniwami
- multiband robi robotę, zegarek aktualizuję się codziennie bez problemów mniej więcej o godzinie 2  w nocy. Zegarka nie wystawiam w kierunku okna tak jak zaleca producent, a po prostu śpię nie zdejmując go z ręki  B)
 
-
tough solar, na razie niewiele mogę się wypowiedzieć gdyż zegarek mam zaledwie od 4 dni. Poziom naładowania cały czas utrzymuję się na poziomie medium mimo iż próbowałem go podładować naświetlając latarką przez 2 godziny. Być może będzie lepiej wiosną/latem jak będzie wystawiany na parapet i słońce go zasili na 100%
- podświetlenie, genialne nie ma żadnych problemów z odczytem godziny
- stoper, timer, budzik wszystko działa bez zastrzeżeń 
jedynym minusem jakim ja dostrzegłem jest dość słaba czytelność wyświetlaczy ze względu na wersję negatywną, czasami trzeba się dobrze przyjrzeć żeby odczytać wskazania

Teraz kilka pytań do Was, starych wyjadaczy  :D 
1. Macie jakieś swoje sposoby żeby doładować akumulator do poziomu H  :ph34r: 
2. Znacie strony gdzie mogę dokupić bezel, obudowę modułu? Szukałem i nie znalazłem :( 

Na koniec WIELKIE podziękowania dla Mateja za pomoc, złoty koleś!!  B) 

To tyle z mojej strony drodzy koledzy, załączam dwie fotki strzelone telefonem.

post-93742-0-53061300-1516456832_thumb.jpg

post-93742-0-67923600-1516456951_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano all !!

Jakaś straszna cisza tu nastała, czyżby brak fanów GST ? <_<

Jestem tu BO:

- mój pierwszy post na forum

- mój pierwszy zegarek w życiu którym okazał się model GST-W110D-1A9

Moje wrażenia:

- zegarek jest świetny ! :wub: Bardzoooo długo zastanawiałem się nad wersją kolorystyczną ze względu na duży wybór który oferuję Casio. Ostatecznie wybrałem model ze złotymi wstawkami. Moim zdaniem ta wersja niszczy system, złote indeksy rzucają się w oczy z daleka ! B)

- zegarek "krzyczy", że jest na nadgarstku, nie da się przejść obojętnie obok i nie zwrócić uwagi na te cacko

- bransoleta jak najbardziej na plus mimo iż to zwijka z blachy, ale bardzo dobrej jakości. Dzięki takiemu rozwiązaniu całość jest dużo lżejsza niż zegarek z pełnymi ogniwami

- multiband robi robotę, zegarek aktualizuję się codziennie bez problemów mniej więcej o godzinie 2 w nocy. Zegarka nie wystawiam w kierunku okna tak jak zaleca producent, a po prostu śpię nie zdejmując go z ręki B)

- tough solar, na razie niewiele mogę się wypowiedzieć gdyż zegarek mam zaledwie od 4 dni. Poziom naładowania cały czas utrzymuję się na poziomie medium mimo iż próbowałem go podładować naświetlając latarką przez 2 godziny. Być może będzie lepiej wiosną/latem jak będzie wystawiany na parapet i słońce go zasili na 100%

- podświetlenie, genialne nie ma żadnych problemów z odczytem godziny

- stoper, timer, budzik wszystko działa bez zastrzeżeń

- jedynym minusem jakim ja dostrzegłem jest dość słaba czytelność wyświetlaczy ze względu na wersję negatywną, czasami trzeba się dobrze przyjrzeć żeby odczytać wskazania

 

Teraz kilka pytań do Was, starych wyjadaczy :D

1. Macie jakieś swoje sposoby żeby doładować akumulator do poziomu H :ph34r:

2. Znacie strony gdzie mogę dokupić bezel, obudowę modułu? Szukałem i nie znalazłem :(

 

Na koniec WIELKIE podziękowania dla Mateja za pomoc, złoty koleś!! B)

 

To tyle z mojej strony drodzy koledzy, załączam dwie fotki strzelone telefonem.

GRATY ;) cieszę się, że mogłem pomóc. Zerknij tutaj, może coś pomoże.

https://youtu.be/4WacqVGy8i0

Najważniejsze, NIECH SIĘ NOSI ;)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem, mam taka samą instrukcje ładowania :-)

Może ktoś z forum zna inne sposoby na doładowanie akumulatora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz sobie sprawić taką wypasioną latarkę za 4k$. Myślę że 142,000 luxów powinno szybko zegarek naładować. :P  :D

dz0xMjAwJmg9NzU5_src_152809-3.jpg


Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, niezła rakieta  :lol: 
Poczekam do wiosny na słoneczko :) Póki co poziom Medium wystarczy żeby korzystać z wszystkich dobrodziejstw tego zegarka  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test z bardzo pozytywnym wynikiem więc dziele się z Wami, bo być może komuś się przyda.
Jak naładowałem zegarek z poziomu M do H w 20 min 
Zawiesiłem około 10 centymetrów nad zegarkiem żarówkę LED z gwintem GU10 7W 550 lm o barwie ciepłej i pozostawiłem na 20min w celu sprawdzenia czy taki pomysł ma sens. Bardzo miło się zaskoczyłem jak zobaczyłem wskazanie poziomu H  :) 
Szkoda, że nie ma możliwości sprawdzenia procentowego naładowania, bo być może mój akumulator był na pograniczu między M, a H dlatego tak szybko osiągnął najwyższy poziom.
Może komuś się przyda - polecam sprawdzić   :)

Edytowane przez Gallson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test z bardzo pozytywnym wynikiem więc dziele się z Wami, bo być może komuś się przyda.

Jak naładowałem zegarek z poziomu M do H w 20 min

Zawiesiłem około 10 centymetrów nad zegarkiem żarówkę LED z gwintem GU10 7W 550 lm o barwie ciepłej i pozostawiłem na 20min w celu sprawdzenia czy taki pomysł ma sens. Bardzo miło się zaskoczyłem jak zobaczyłem wskazanie poziomu H :)

Szkoda, że nie ma możliwości sprawdzenia procentowego naładowania, bo być może mój akumulator był na pograniczu między M, a H dlatego tak szybko osiągnął najwyższy poziom.

Może komuś się przyda - polecam sprawdzić :)

Obejrzyj filmik Mateja z przykładem kostki GW-M56101aer tam fajnie opisuje zależności ładowania.

Masz teraz na H ale zegar potrzebuje dużo więcej czasu na naładowanie na maxa w szczególności jak ładujesz sztucznym światłem.

 

Tąpnięte z MI6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pasek wygląda git. Czegoś takiego szukałem. Jedyny żal że nie jest skórzany ale tak czy inaczej trzeba pasek zamówić. :D

 

Jak pisałem tak zrobiłem. Stwierdzam że jednak nie ma żalu że nie jest on ze skóry.  Wybór padła na pasek od modelu GST-W130- 1A. Z założonym paskiem prezentuje się tak:

 

 9cc5276e1db86ebbmed.jpg

 

Teraz to nawet do garniaka pasuje :-)  Wadą tego paska jest to że spadła waga całości :-(

 

 

Siemano all !!

Jakaś straszna cisza tu nastała, czyżby brak fanów GST ?  <_< 

Jestem tu BO:

- mój pierwszy post na forum

- mój pierwszy zegarek w życiu którym okazał się model GST-W110D-1A9 

Moje wrażenia:

- zegarek jest świetny ! :wub:  Bardzoooo długo zastanawiałem się nad wersją kolorystyczną ze względu na duży wybór który oferuję  Casio. Ostatecznie wybrałem model ze złotymi wstawkami. Moim zdaniem ta wersja  niszczy system, złote indeksy rzucają się w oczy z daleka !  B) 

- zegarek "krzyczy", że jest na nadgarstku, nie da się przejść obojętnie obok i nie zwrócić uwagi na te cacko

- bransoleta jak najbardziej na plus mimo iż to zwijka z blachy, ale bardzo dobrej jakości. Dzięki takiemu rozwiązaniu całość jest dużo lżejsza niż zegarek z pełnymi ogniwami

- multiband robi robotę, zegarek aktualizuję się codziennie bez problemów mniej więcej o godzinie 2  w nocy. Zegarka nie wystawiam w kierunku okna tak jak zaleca producent, a po prostu śpię nie zdejmując go z ręki  B) 

- tough solar, na razie niewiele mogę się wypowiedzieć gdyż zegarek mam zaledwie od 4 dni. Poziom naładowania cały czas utrzymuję się na poziomie medium mimo iż próbowałem go podładować naświetlając latarką przez 2 godziny. Być może będzie lepiej wiosną/latem jak będzie wystawiany na parapet i słońce go zasili na 100%

- podświetlenie, genialne nie ma żadnych problemów z odczytem godziny

- stoper, timer, budzik wszystko działa bez zastrzeżeń 

jedynym minusem jakim ja dostrzegłem jest dość słaba czytelność wyświetlaczy ze względu na wersję negatywną, czasami trzeba się dobrze przyjrzeć żeby odczytać wskazania

 

Teraz kilka pytań do Was, starych wyjadaczy  :D 

1. Macie jakieś swoje sposoby żeby doładować akumulator do poziomu H  :ph34r: 

2. Znacie strony gdzie mogę dokupić bezel, obudowę modułu? Szukałem i nie znalazłem :( 

 

Na koniec WIELKIE podziękowania dla Mateja za pomoc, złoty koleś!!  B) 

 

To tyle z mojej strony drodzy koledzy, załączam dwie fotki strzelone telefonem.

 

Co do wyboru modelu to popieram. Sam jak zobaczyłem tą wersję to wiedziałem że to jest ten jedyny :-)

 

Co do ładowania to zima jest po prostu tragiczna. Zdarzyło mi się że zegarek rozładował się na maksa.A że jest to jeden z 2 moich zegarków (ten bardziej lubiany) to jest noszony praktycznie dzień w dzień. Jednak długi rękaw robi swoje :(

Po ładowaniu pod lampką halogenową 20 W z odległości około 10cm po 3-4 godzinach poziom naładowania jest M

Jednak lato to zupełnie inna sprawa. Praktycznie cały czas mam H

 

Części zamienne możesz bezpośrednio zakupić u dystrybutora Zibi. W magazynie Zibi pracuje miła Pani i możesz tam załatwić wszystko przez telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie klepnełem swojego na eglobalu ,myśle że koło środy powinien być. ;)  :P  :D

Witam

I jak, czy zegarek doszedł z tej firmy eglobal

Ja właśnie zamierzam kupić i się cykam czy to nie jakaś lipa

https://www.eglobalcentral.pl/zegarek-casio-g-shock-g-steel-tough-solar-analog-gst-s110-1a-srebrny--czarny.html?gclid=EAIaIQobChMI7rvjl6Dr2AIVD_EbCh3muQDyEAQYASABEgJpifD_BwE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wacha56ks Oglądałem, narazie utrzymuje się H i mam nadzieje, że tak pozostanie.

urbek Na pasku prezentuje się równie dobrze jak na bransolecie i również planuje zakup paska. Możesz mi powiedzieć gdzie go kupiłeś i w jakiej cenie?
Do Zibi napisałem maila, ale brak odpowiedzi więc będę musiał zadzwonić. Chcę kupić w przyszłości bezel oraz obudowe modułu (koperte), bo wydaję mi się że ten zegarek pozostanie u mnie na długie lata i z czasem trzeba będzie odświeżyć wygląd.
Co do ładowania to słyszałem od znajomego, że ten typ paneli słonecznych muszą być ładowane źródłem światła zbliżonego barwą do słońca - być może to głupota, ale ja tak zrobiłem i mi wystarczyło 20minut żeby wskoczyć na H.

pilot122 z opinii użytkowników forum jest to sprawdzony sklep, sam chciałem kupić tam lecz nie było tego modelu którego chciałem.

Edytowane przez Gallson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

urbek Na pasku prezentuje się równie dobrze jak na bransolecie i również planuje zakup paska. Możesz mi powiedzieć gdzie go kupiłeś i w jakiej cenie?

Do Zibi napisałem maila, ale brak odpowiedzi więc będę musiał zadzwonić. Chcę kupić w przyszłości bezel oraz obudowe modułu (koperte), bo wydaję mi się że ten zegarek pozostanie u mnie na długie lata i z czasem trzeba będzie odświeżyć wygląd.

Co do ładowania to słyszałem od znajomego, że ten typ paneli słonecznych muszą być ładowane źródłem światła zbliżonego barwą do słońca - być może to głupota, ale ja tak zrobiłem i mi wystarczyło 20minut żeby wskoczyć na H.

 

Pasek zakupiłem w serwisie przy salonie Zibi. Koszt 86 PLN. Co prawda musiałem czekać z 1,5 miesiąca ale warto było.

Najlepiej zadzwoń do centrum serwisowego w Sochaczewie i poproś o połączenie z magazynem.

Co do ładownia to całkiem możliwe że faktycznie tak może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest super! Spodziewałem się około 140zł

Dzięki za rade, jak będę zamawiał to w ten sposób ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cygańską nutę  :P  :D  Gratuluje zakupu, świetny zegar. Ja w moim zakochałem się od pierwszego wejżenia, mam jeszcze chętkę na carbonowy bezel. 


Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładniusi. No i ma wskazówkę sekundnika :o czego brakuje w moim. Fajnie że rodzina GST się rozrasta :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cygańską nutę :D Gratuluje zakupu, świetny zegar. Ja w moim zakochałem się od pierwszego wejżenia, mam jeszcze chętkę na carbonowy bezel.

No cygan. Chciałem bez złota ale był tylko na pasku. A propo paska czy będzie pasował od innych GST ?

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje jak ulał, właśnie kupiłem do swojego gst.

 

post-27929-0-27661200-1518270751_thumb.jpg

 

post-27929-0-43298100-1518270769_thumb.jpg

 

post-27929-0-46867700-1518271965_thumb.jpg

 

 

Edytowane przez bohush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bohush zamawiałeś w tiktaki.pl?? Jak tak to dostaleś sam pasek czy tulejki i metalowy adapterek są w komplecie?

Edytowane przez GeRmAnOs

Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w tiktaki, a tylko sam pasek bez tulejek i śrubek, a adapterek, teraz nie wiem co pod tym rozumieć, jeśli ten prostokąt, do którego przymocowany jest pasek, to nie jest samodzielna część, to część koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gumowym pasku jest taki metalowy element ktory wchodzi w to wycięcie w pasku(pewnie żeby wzmocnić to miejsce), ale najwidoczniej w skórce nie jest potrzebny jak jest to usztywnione.

Rozkręciłbym i pokazał ale za chwilę chyba pojdzie na wymianke za Romana desert camo.

Edytowane przez GeRmAnOs

Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdzie czarna skórka to wrzuce zdjięcia jak wygląda na B100. Straszy braciszek S110 już cieszy kogoś innego :P  :D  

Post pod postem ,ale wtopa :ph34r:

Edytowane przez GeRmAnOs

Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.