Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

junek92

Hamilton Khaki Field Automatic - H70595593

Rekomendowane odpowiedzi

Od czego by tutaj zacząć ? 

 

Może zacznę od początku....

 

Historia zaczęła się dokładnie dwa lata temu, gdy na ekrany kin wszedł film mojego ulubionego reżyseria Christophera Nolana "Interstellar". Jeżeli ktoś go jeszcze nie oglądał, to uwaga, za chwilę będzie spojler.  :) Bardzo istotną rolę w filmie, o ile nie najważniejszą, odgrywają dwa zegarki należące do głównych bohaterów. Jeden z nich, to model dostępny dla każdego w ofercie producenta H-64615135, natomiast drugi był zaprojektowany specjalnie na potrzeby filmu. Powstało tylko 10 sztuk modelu, które wróciły do siedziby Hamiltona.  

Szkice i wygląd obu zegarków:

 

 

post-84480-0-40025500-1479213785_thumb.jpg
post-84480-0-87478400-1479213768_thumb.jpg

 

Wtedy jeszcze nie interesowałem się za bardzo zegarkami i nie udało mi się na filmie rozpoznać marki. Po powrocie z kina szybko odpaliłem wujka Google i wyskoczyła mi od razu nazwa firmy. Krótki przegląd strony internetowej i kilka artykułów o historii marki sprawiło, że bardzo mocno zapragnąłem posiadać któryś z zegarków Hamiltona. 

 

Brak dostępności zegarków w sklepach stacjonarnych w Polsce oraz cena sprawiły, że o jakimkolwiek zegarku z logo "H" na koronce mogłem sobie tylko pomarzyć. Z czasem jednak pewne rzeczy się zmieniają i pojawił się u mnie pierwszy zegarek Hamiltona.  :) Zanim dotarł, zwiedził z moim bratem całe wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych i przejechał przez 17 stanów.

 

W związku z tym, że miałem prawie dwa lata na znalezienie idealnego modelu, wybór był bardzo prosty - model H70595593, który charakteryzował się naciągiem automatycznym, szafirowym szkłem, pięknym zamszowym paskiem oraz wodoszczelnością na poziomie WR100. 

 

Hamilton H70595593

 
Ok,koniec wstępu, zajmijmy się zegarkiem.  
 
Pierwszą rzeczą na jaką zwróciłem uwagę był inny kształt rotora niż na zdjęciach czy filmikach w sieci. Po szybkim upewnieniu się na klubie miłośników Hamiltona, na naszym forum okazało się, że mam w środku mechanizm sygnowany przez Hamiltona jako H-10, a nie standardową ETĘ 2824-2, jak na początku sądziłem.
post-84480-0-48904800-1479220965_thumb.jpg

 

 
Po zagłębieniu się w temat okazało się, że mechanizm H-10 jest to modyfikowana ETA C07.111 (będąca modyfikacją ETA 2824-2) z 80- cio godzinną rezerwą chodu. Zabieg ten wymagał zastosowania elementów wychwytu z tworzywa sztucznego, które umożliwiły zmniejszenie strat energii. Dzięki temu zabiegowi możliwe było zastosowanie cieńszej i dłuższej sprężyny napędowej, co gwarantuje tak solidną rezerwę chodu. Częstotliwość pracy werku również musiała ulec zmianie z 4 Hz na 3 Hz. 
Dla dociekliwych link do parametrów: 
 
 
 
 

Hamilton H70595593

 

 
W internecie spotkałem się z różnymi opiniami na temat  "plastikowego" werku. Przeciwnicy zarzucają mniejszą wytrzymałość w kontekście wielu lat użytkowania. Natomiast zwolennicy wypominają, że w wielu znanych werkach (m.in w VJ7750, Lemania 5100) również znajdują się elementy z tworzyw sztucznych i wiele z nich działa prawidłowo nawet po kilkunastu latach. Zostawmy te przepychanki....
 
Co ja sądzę o tym werku ? 
Po pierwsze, wiem że elementy syntetyczne będę musiał wymienić podczas serwisu za kilka lat. I z pewnością będzie to zabieg nieco droższy niż w przypadku serwisu zwykłej 2824-2, którą ogarnia praktycznie każdy przyzwoity zegarmistrz.
 
Po drugie, dla mnie rezerwa chodu jest jednym z najważniejszych parametrów zegarka. W przypadku tego modelu sprawdza się idealnie i zegarek odłożony w piątek popołudniu jest gotów w poniedziałek rano, aby wskoczyć na nadgarstek. Częstotliwość zegarka ? Niektórzy narzekają, że 3 Hz to prawie jak kwarc. Chyba zapomnieli, że z taką częstotliwością działa praktycznie 90% modeli Seiko, a kiedyś standardem było 2,5 HZ i nikt nie narzekał. 
 
Po trzecie zegarek jest naprawdę dokładny. 15 dniowy test zakończył z odchyłką wynoszącą... 20 sekund, co daje nam około 1,3 sek/dobę. Wynik rewelacyjny. Odczyt sprawdzałem też wyrywkowo w niektóre dni i również wychodziło +/- 1 sek.  
 
post-84480-0-33506200-1475346000_thumb.jpg

 

Teraz może mniej kontrowersyjne tematy:

 

Na plus wypada koperta zegarka w pełni szczotkowana. Szlify są zrobione poprawnie i nie zauważyłem jakichś większych niedoróbek. Polerowana jest za to luneta, co sprawia, że zegarek wygląda o wiele ciekawiej. Tarcza jest bardzo czytelna, wskazówki mają odcień ecru, tak samo jak indeksy. Sekundnik natomiast jest w kolorze, który określiłbym jako matowy srebrny.  :) Tak samo jak ramki wskazówek. Ciężko jest uchwycić to na zdjęciach.

post-84480-0-25208100-1471391814_thumb.jpg
post-84480-0-69551500-1476474880_thumb.jpg
post-84480-0-42082300-1479220932_thumb.jpg
post-84480-0-26705300-1479225863_thumb.jpg

 

 

Lekki minus za lumę - nie świeci tak mocno i długo jak Seiko. I tyle w temacie. 

 

post-84480-0-23465200-1479225817_thumb.jpg

 

 

Na minus zdecydowanie pasek. Ogólnie co do wykonania nie mam zastrzeżeń, chociaż uważam, że nie jest wart nawet 1/3 kwoty, jaką życzy sobie za niego producent. Jednak pasek bardzo szybko zbierał brud. Nawet kosteczka do czyszczenia paska, która była dołączona do zestawu na nic się zdała. Obecnie zegarek noszę na kremowym perlonie. Według mnie, to idealne połączenie.  :) A skórzany pasek już się szyje. Żeby nie było za prosto, otwory będą pasować do typowej dla Hamiltona klamerki.  :)

 

post-84480-0-84700200-1475663161_thumb.jpg

 

 

Wymiary zegarka sprawiają, że jest on bardzo wygodny w codziennym użytkowaniu.  :) Gwarantuje to jedyne 40 mm średnicy i 12 mm wysokości. Jednak jeżeli ktoś uważa, że to dla niego mało, to myślę, że powinien zaryzykować, ponieważ zegarek wizualnie sprawia wrażenie na około 42mm :)

 

 

Recenzja jest tak krótka, że podsumowanie chyba nie ma sensu.  :P  Polecam zainteresować się zegarkami tej marki, jeśli jeszcze nie mieliście okazji. Zajrzyjcie także do klubu miłośników Hamiltona na naszym forum, jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej.  :) Historii firmy celowo nie przytaczałem, bo jak ktoś będzie chciał, to sam przyswoi tyle wiedzy ile będzie potrzebował.  

 

Na koniec kilka zdjęć na tle hamiltonowego katalogu który każdy z Was może sobie za darmo zamówić na stronie producenta. Mój dotarł ze Szwajcarii w 4 dni.  :)

post-84480-0-09632200-1475346011_thumb.jpg
post-84480-0-31332500-1475346006_thumb.jpg
post-84480-0-10323400-1475346023_thumb.jpg

post-84480-0-87478400-1479213768_thumb.jpg

post-84480-0-40025500-1479213785_thumb.jpg

post-84480-0-42082300-1479220932_thumb.jpg

post-84480-0-48904800-1479220965_thumb.jpg

post-84480-0-23465200-1479225817_thumb.jpg

post-84480-0-26705300-1479225863_thumb.jpg

post-84480-0-82164200-1479225922_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że warto było czekać! Jeszcze raz: niech się nosi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GCE

Wszystkie Khaki to fajne zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny Khaki i rzeczowa recenzja :)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie.

 

Gratuluję recenzji, zegarka oraz cierpliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa recenzja i fajny zegar. Niech się dobrze nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest i pasek w wersji hand made  :) Klamerka oczywiście pasuje  :)
 
post-84480-0-40461800-1479761920_thumb.jpg
post-84480-0-03175000-1479761915_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej liście cały czas Khaki Field Mechanical, mam nadzieję że kiedyś się uda..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegarek,

Pozwolę sobie zapytać czy w tym czasie miałeś z nim jakieś problemy, usterki, itp.?

A pytam bo mam chrapkę na bardzo podobnego Hamiltona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy go mam czyli ponad rok - zero problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sam jestem zainteresowany tym modelem.

Podaj proszę jaki jest rozmiar od ucha do ucha?

Mój nadgarstek ma ok 17cm więc nie wiem czy brać wersję 38,40mm.

Pozdawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzę w domu :) mój ma 17,5 cm i leży idealnie wiec brałbym właśnie wersję 40 mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dyga222
      🔥 Hamilton Lancaster HTC🔥
      Zegarek z najlepszego rocznika czyli 1987😊
      W marcu przeszedł serwis, na gwarancji do 2025‼️ 
      Świetny pasek od Blackpawstrap, bardzo dobrej jakości i idealnie pasuje do zegarka. Zapięcie Hamilton.
      W zestawie:
      - pasek handmade z zapięciem Hamilton 
      - karta gwarancyjna Hamilton  
      - eleganckie pudełko z epoki (zamiennik)
      - dokumenty potwierdzające serwis i gwarancja serwisu
      - Mechanizm Lemania LWO 283
      - 39 mm b/k
      - Stan zegarka ostrożnie 8,5/10, normalne ślady użytkowania w postaci małych rysek na kopercie. Nic co rzuca się w oczy. Biorąc pod uwagę wiek to stan idealny.
      - Szkło bez uszkodzeń.
      Myślę że wszystko widoczne na zdjęciach, na życzenie mogę dosłać więcej.
      Cena 2999 PLN
      Odbiór osobisty mile widziany ☕
      Wysyłka do dogadania
      Możliwe allegro, olx, vinted.
      Chętnie odpowiem na wszystkie pytania











    • Przez Jaspel
      Cześć, dziś na sprzedaż (lub zamianę z moją dopłatą do 5k) leci rasowy wakacyjniak z mojej kolekcji - czyli Christopher Ward C60 Trident Bronze. Jeżeli nie miałeś styczności z zegarkiem wykonanym z brązu - warto spróbować eksperymentów z patyną . Zegarek z 06.2022 więc jeszcze na gwarancji (CW daje 5 lat). Stan bardzo dobry, kilka drobnych rysek na kopercie (dół górnego ucha - strona prawa troszkę głębsza ale nie przeszkadza), szkło czyste. Dodatkowo zegarek na pasku Diaboliq o wartości 100 euro. Aktualnie zegarek pokryty patyną, mogę zdjąć lub zostawić nowemu właścicielowi do zabawy    Technikalia: Rozmiar koperty 40mm Materiał koperty Brąz Case Colour Wysokość 12.95mm Lug-to-Lug 47.46mm   W zestawie: Zegarek Pasek CW Dodatkowa pasek Diaboliq Pudła, karta wg Cena 3650 Zapraszam do kontaktu Zalecam odbiór osobisty w okolicach Bielsko Biała/Bydgoszcz, lub wysyłka inpost + 20 PLN













    • Przez Jaspel
      W ramach redukcji kolekcji na sprzedaż trafia kapitalny nuras od Squale - najnowszy wypust legendarnego y1545 (polecam zapoznać się z historią Squale i tej linii modelowej - firma produkowała koperty dla wielu uznanych manufaktur zegarkowych)
       Zegarek pochodzi z włoskiej dystrybucji - kupiony w styczniu 2023, więc ciągle na gwarancji.
       Czarna tarcza ze szlifem, piękne nakładane indeksy, szkło z niezłym AR i ultra wygodna koperta sprawiają, że zegar bardzo dobrze się nosi. Bransoleta skręcana na śruby, nowej generacji klamrą z zabezpieczeniem.
      Technikalia :
       - Koperta: 40mm
      - rozstaw paska 20mm
      - wodoszczelność na poziomie 300m
      - grubość 12mm
       
       -  mechanizm automatyczny na bazie sw200, na poprawnym chodzie
      - szafir z fajnym AR
      - bezel z ceramiczną wkładka 
      W komplecie otrzymujesz : 
      -  Zegarek w stanie 8.5/10 - minimalne ślady na polerkach na bokach koperty, minimalne ryski na ogniwach bransolety 
      - Zegarek na bransolecie z dodatkowymi ogniwami
      -  podbitą kartą gw wraz z instrukcją i zawieszką
      - komplet pudeł
       Poproszę REALIZACJA - PROSZE JESZCZE NIE USUWAC.
      Dodatkowe zdjęcia mogę doslac.
      Odbiór osobisty możliwy w Bydgoszczy/ okolicach.
      Zapraszam!
       







       










       
       



       















    • Przez Lincoln Six Echo
      Zegarek z coraz popularniejszego singapurskiego mikrobrandu - RZE WATCHES, założonego przez szefa HVD i współtwórcę BOLDR, Travisa Tana.
       
      Cena specjalna dla forumowiczów: 2400 zł (w komplecie bransoleta + pasek firmowy).
      Zegarek nowy, a więc stan 10/10. Full set.
       

      SPECYFIKACJA:

      Wymiary:

      - średnica bez koronki: 40mm
      - grubość koperty: 10,5mm
      - długość od ucha do ucha (L2L): 46mm
      - szerokość w uszach: 20mm (zwężenie do 16mm przy zapięciu).

      Pozostałe dane:

      - koperta z tytanu z powłoką Ultrahex
      - mechanizm Miyota Premium 90S5
      - wodoszczelność: 100m
      - zakręcana koronka z logo marki
      - Swiss Superluminova
      - nakładane indeksy
      - tarcza o teksturze piasku
      - szkło szafirowe z wewnętrzną powłoką Super-AR
      - tytanowa bransoleta z powłoką Ultrahex i stalowym zapięciem z powłoką tytanową.

      W komplecie bransoleta tytanowa plus pasek materiałowy i narzędzie do zmiany.

      Zegarek objęty 30-miesięczną gwarancją, realizowaną w Polsce u Autoryzowanego Sprzedawcy marki RZE WATCHES.
       
      Wysyłka ubezpieczonym InPost: GRATIS.
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

    • Przez tomaliusz
      Na sprzedaż świetnie wykonany nurek z microbrandu PHOIBOS KRAKEN PY033A
      Zegarek kupiony kilka tygodni temu na SW – gwarancja 2 lata.
      Stan spokojnie 9/10 – kilka razy na ręku – nie dostrzegam śladów używania.
      Oczywiście kpl. zestaw producenta z dowodem zakupu.
      Dane techniczne na stronie SW:
      https://www.seriouswatches.com/products/phoibos-kraken-py033a
      Cena: 2000 zł.
      Zegarek dostępny do środy, potem leci na wymianę.
      Zapraszam











×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.