Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
neuro

MAŁY PORADNIK KUPUJĄCEGO

Rekomendowane odpowiedzi

Nie można, jest limit 100 ojraków, dopiero jak prześlą kod na konto (za drobną opłatą ok. 5 zł) to limit wzrasta.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yarhard

a no właśnie, tego się obawiałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość scorseze

Witam

 

Jestem tu nowy. Nie znalazlem w tym poradniku kupujacego odpowiedzi na nurtujace mnie kwestie, wiec pozwole sobie zapytac.

 

Chcialbym kupic zegarek na eBay od sprzedawcy spoza Polski, ale jednak z UE. Mozliwosci jest kilka, m.in Niemcy. Czy trzeba liczyc sie z dodatkowymi kosztami poza samym zegarkiem i przesylka?

 

Czy majac internetowe konto bankowe mozna przelac pieniadze do banku kontrahenta za granica i czy banki polskie pobieraja z tego powodu jakies prowizje?

 

pozdrawiam

jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...jednak z UE. Możliwości jest kilka, m.in. Niemcy. Czy trzeba liczyc sie z dodatkowymi kosztami poza samym zegarkiem i przesyłką?

 

 

 

 

 

Nie. Jeśli kupujesz w UE, to nie ponosisz dodatkowych opłat, tylko transport.

 

 

 

Czy mając internetowe konto bankowe można przelać pieniądze do banku kontrahenta za granica i czy banki polskie pobierają z tego powodu jakieś prowizje?

 

 

 

To zależy od Banku. Ale np w miltibanku lub mbanku można. W Citibanku trzeba się pofatygować - autoryzacja przelewu.

 

 

 

Wysyłając przelew bank zawsze pobiera prowizję. W przypadku przelewów zagranicznych trzeba liczyć się z prowizją banków pośredniczących i trzeba z góry zadeklarować, kto poniesie te koszty.

 

Najczęściej banki zagraniczne są tańsze w prowizjach, niż nasze, ale nigdy nic nie wiadomo.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yarhard
Czy majac internetowe konto bankowe mozna przelac pieniadze do banku kontrahenta za granica i czy banki polskie pobieraja z tego powodu jakies prowizje?

 

jest dokładnie tak jak Klaudiusz to opisał, ja ze swojej strony dodam, że wysokość tej prowizji zależy od ilości banków pośredniczących. Czasem też musisz ponieść koszty przewaluowania.

Osobiście robiąc zakupy w Japonii zrezygnowałem z bezpośredniego przelewu bankowego właśnie ze względu na dodatkowe koszty :arrow: ponad 120 PLN dodatkowych opłat i prowizji (a płatność odbywała się do niemieckiego oddziału, więc niby w UE). Wolałem poczekać parę tygodni na autoryzację PayPal, z którego korzystam do dziś i bez opłat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chawer
Chcialbym kupic zegarek na eBay od sprzedawcy spoza Polski, ale jednak z UE. Mozliwosci jest kilka, m.in Niemcy. Czy trzeba liczyc sie z dodatkowymi kosztami poza samym zegarkiem i przesylka?

 

Jesli moge wtracic swoje 3 grosze. W ubieglym tygodniu kupilem zegarek na Ebay.de i sprzedawca nie mial PayPala, wykonalem kilka polaczen telefonicznych do roznych bankow i okazalo sie, ze PKO.BP pobiera najnizsza prowizje za przelewy poza granice Polski - 25 zl /jesli wysylasz do 1000 euro/ plus koszty banku zagranicznego. Ja za calosc oplat zaplacilem 85 zl

Zerknij tutaj, bardzo fajna strona: http://e-platnosci.23.pl/przelewy_zagraniczne.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość scorseze

Bardzo wam dziekuje za te informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość toya

Witam - ja również jestem wystwaiającym na allegro. Podobają mi się wsazówki dla kupujących. Wciąż jednak odnoszę wrazenie, że allegro jest taktowane jak złomowisko lub zgromadzenie oszustów i naciągaczy. Zawsze gdy o tym czytam tak to własnie odbieram i źle sie z tym czuję ponieważ wystawiam towar ładny po moim osobistym przeglądzie i zawsze kompleksowej naprawie przy minimum jeśli tego tylko wymaga { co jednak jest rzadkie } czyszczeniu i odpowiednim oliwieniu, smarowaniu i polerowaniu. Efektem końcowym jest zakup i uzytkowanie, które satysfakcjonuje nabywcę. Staram się też informować w jakimś minimum o historii w celu podniesienia swiadomości o danej marce i nie ukrywam, aby wiedział kupujący, że kupuje od kogoś zorientowanego. Lubie dodać nutę i akcent czegoś ponad zwykłym chłodnym opisem, czyli coś co daje zwyczajną radość z zakupinego przedmiotu; to co ja widzę w tym co oferuję i z czego miałbym satysfakcję gdybym kupił. To moim zdaniem w sposób zdecydowany może { nie musi } ukierunkować na coś bardziej subtelnego być może, poza zwykłym patrzeniem na tarczę aby zobaczyć która jest godzna. Widzę duże różnice w cenach i świadomości ich w Polsce poza naszymi granicami jak również w upodobaniach marek na rynkach naszym, niemieckim czy amerykańskim. Nie wiem tylko dlaczego tutaj tak bardzo gardzi sie tym co tak ponętne i poszukiwane jest tam. PROSZĘ WIĘC O ODROBINĘ WYROZUMIAŁOŚCI : ,, Co podoba sie tobie nie musi podobac sie komus innemu ". Nie zawsze gazeta branżowa jest autorytatywna i ostateczna. Historia i sentyment do czegoś znaczyć może wiele dla kogoś o czym ktoś inny nie ma zupełnie poijęcia lub znajomości powodu dla którego ten ktos przywiązuje tak ogromna wagę................ Móglbym tak dłużej, ale starczy..................... i tak za długo przynudzam. Ale wykład z tego to nie problem. Zachęcam wręcz Pana Władka Mellera, którego znam niestety tylko posrednio do tych akcentów dla niektórych sentymentalnych, ale jakże istotnych, ponieważ to historia tych inżynierów zegarMISTRZowskich, których próbuje sie wtłoczyć gdzieś w bezwzględną realność marketingu popularności i sprzedaży. Pozdrawiam i zachęcam do kupowania sztuki, obrazów i pamięci tych wspaniałych ludzi, którzy są inżynierami i prekursorami mechaniki precyzyjnej i tego wszystkiego co było przed nami, a zawsze tak samo tyka i zawsze tak samo odmierza okres naszego pobytu tutaj i tylko tutaj, gdyż tam juz nie ma Rolexów ni Omeg, ani nawet czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piomic

To pewnie Twoje oferty też przeglądam. A jest na Allegro kilku sprzedawców, których oferty (nawet te z jednym zdjęciem, jak u lim3) czyta się z przyjemnością. Sam kupuję na Allegro od niedawna -jakieś 2 lata - (a zegarek kupiłem dopiero raz) i ani razu się nie "naciąłem". Pewnie dlatego, że staram się uważać od kogo i co kupuję (choć zdarzyło mi się kupić sprzęt elektroniczny od człowieka bez komentarzy, zapłacić z góry i wszystko było OK).

Ale zegarki, zwłaszcza używane, wymagają "trochę" wiedzy przy podejmowaniu decyzji i tą wiedzę znalazłem właśnie tutaj - o co pytać, na co zwracać uwagę, która marka ile jest warta.

I wcale nie uważam Allegro za zbiorowisko naciągaczy, ale to oni pierwsi rzucają się w oczy z krzykliwymi tytułami i licznymi błędami. O tych godnych zaufania w tym wątku nie piszą - bo na nich nie trzeba uważać, tu są ostrzeżenia właśnie przed złodziejami. A w innych tematach bywa, że ktoś poleca zegarek pisząc, że to pewny, sprawdzony sprzedawca. Ale to jest mniej widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Władysław

Witam wszystkich

Z uwagą przeczytałem Wasze powyższe, ale chciałbym się odnieść do Allegro.

Otóż znaczna część sprzedawców to ludzie solidni pod każdym względem, ale zdarzają się i czarne owce. Narazie nie będę wymienial kto konkretnie jest czarną owcą, ale pozwólcie że napiszę co spotkało mojego znajomego.

Kupił zegarek, odpowiednik "Ruhli" tylko o nazwie "EL REGALO", gdzie w opisie zegarek posiadał ileś tam kamieni rubinowych i stwierdzenie że jest w kopercie srebrnej. Cena okazyjna 85zł. Jedno foto z wizerunkiem tarczy.

A kiedy przesyłka doszła, to nic się nie zgadzało, prócz nazwy. Kiedy znajomy zaczął interweniować, to jeszcze sprzedawca nawsadzał ile wlezie. Sprzedawca ten miał kilkadziesiąt udanych dla siebie sprzedaży z pozytywnymi komentarzami, i jak byście sobie poradzili z takim oszustem, który jednoznacznie stwierdził że widziały gały co kupowały, a opis to nie jest istotny. Jednym słowem szok, a zegarek warty 2zł na pchlim targu. A kiedy znajomy napisał do Allegro to i tam nic nie pomogło, umyli ręce.

Dlaczego to napisałem, otóż nauczeny tym doświadczeniem, przestrzegam wszystkich:pytajcie jak macie wątpliwości, a jeżeli ktoś nie odpowiada ma e-meile to olejcie sprzedawce bo lepiej dmuchać na zimne.

Tak to prawda że bywają zdjęcia złej jakości i najczęściej ukrywają wady i zniszczenia, ale jeżeli cena jest np. 10zł to czasami warto zaryzykować, nigdy nie daję więcej jak nie wiem szystkiego, czego i Wam polecam.

Tak jak w każdym stadzie, tak i na Allegro są czarne owce.

Dlatego mam pytanie do Wszystkich czy nie można by założyć, tu na naszym forum tzw. "CZARNEJ LISTY" osób naciągaczy i co można napisaćdo w tej liście. Bo oszustów jest coraz więcej, rządnych łatwego zarobu.

pozdrawiam i miłego dnia

Władysław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego mam pytanie do Wszystkich czy nie można by założyć, tu na naszym forum tzw. "CZARNEJ LISTY"

 

Proponuję dopisywać do odpowiedniego watku sprawdzonych sprzedawców, a tworzenie "czarnej listy" sobie odpuscić, bo nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby powstała czarna lista nierzetelnych sprzedawców to już słysze kwik i lament tych, którzy się na niej znaleźli i tych, którzy mają neiczyste sumienie. Zaraz by pojawiły się obelgi, "dowody" uczciwości i grożenie prokuratorem lub mniej wyrafinowanym nasłaniem odpowiednio zaangażowanych łysoli :roll: Szkoda forum na takie bicie piany :?


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SPORTURA 01
Jakby powstała czarna lista nierzetelnych sprzedawców to już słysze kwik i lament tych, którzy się na niej znaleźli i tych, którzy mają neiczyste sumienie. Zaraz by pojawiły się obelgi, "dowody" uczciwości i grożenie prokuratorem lub mniej wyrafinowanym nasłaniem odpowiednio zaangażowanych łysoli :roll: Szkoda forum na takie bicie piany :?

 

Prawda :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ze PKO.BP pobiera najnizsza prowizje za przelewy poza granice Polski - 25 zl /jesli wysylasz do 1000 euro/ plus koszty banku zagranicznego. Ja za calosc oplat zaplacilem 85 zl
To strasznie drogi ten bank PKO BP. Ja pałcę za przelew zagraniczny 20 zł do 2000 EUR i koszty banków posredniczących w Europie nigdy nie wynisły wiecej niż 2-5 EUR.

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mały słowniczek

 

[...]

 

- „Replika (oficjalna replika, oryginalna replika)” – podróba

 

[...]

 

Właśnie mam przed sobą ulotkę Casio. Oficjalną! Jest tu zegareczek, który reklamowany jest tak:

Replika kultowego pierwszego G-Shocka z 1983 roku. Powrót do korzeni (podkreślenie moje)

Wniosek ORGINALNE REPLIKI istnieją :)

Przyznaję jednak oczywiście, że nie każda ORYGINALNA REPLIKA jest oryginalną repliką.

 

A wszystko dotyczy tego Casio DW-5600B-1V.

 

dw5600b1avlo5.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mwduzaa

witajcie, jestem nowa...

dzięki zawartym poradom tutaj i konsultacjom u fachowca, kupiłam na Allegro zegar z kukułką mechaniczna od zegarmistrza, sprawna.

Jestem zachwycona tym nabytkiem, bo nie dość że piękny i nieduży, to zero rozczarowań...A kukułka tak ślicznie kuka, że myślę że nigdy nie znudzi się, ani za głośno, ani denerwująco. Ponadto, sama kukułka jest drewniana i podobna do prawdziwej kukułki-samca (samica nie kuka), jest szaro-biała z czerwonym chyba języczkiem.Przeurocza, niczym nie przypomina tych plastikowych czy imitujące ptaka na siłę.Moja córcia ma taką radochę jak ja kiedy widziałam zegar z kukułką u kogoś...

 

Kupowałam u ZEGAR31, i myślę że będę dalej kupować takie cudka u niego, bo nie jest naciągaczem, ale prawdziwym pasjonatą i kocha swą pracę.Mechaniczne są super, z tym że brak mi wiedzy jak postępować z takimi zegarami (na komodę, wiszące, stojące...), by przedłużyć jego żywot a nie latać po wymianę części.

Ponadto poszukuję wiedzy jak postępować z moim nowym nabytkiem, a także jak rozpoznawać że ten zegar jest unikalny itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PIOWER

Witam

Jestem laikiem w tej materii, wiec proszę o informację czy licytowany na Allegro zegar jest autentyczny:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=300703857

Zapytałem o nr fabryczny umieszczony na werku. Niestety sprzedający nie był w stanie przesłać fotografii, ale zapewnia że na werku jest nr 720449

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie mały weekendowy przegląd aukcji na allegro.

Dlatego proszę o dopisanie do poradnika jeszcze jednego puntku:

"aukcję kończę w niedziele wieczorem" - podróba. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz
Zrobiłem sobie mały weekendowy przegląd aukcji na allegro.

Dlatego proszę o dopisanie do poradnika jeszcze jednego puntku:

"aukcję kończę w niedziele wieczorem" - podróba. ;)

 

Tak, od dłuższego czasu tak robią. Mają nadzieję, że allegro w weekend nie pracują i uda się sprzedać. Wiedzą, że w poniedziałek allegro już robią porządek z podróbami, więc tylko do niedzieli wieczorem i już. Można więc - tak jak piszesz - w ciemno uważać, że podróbki, jeśli w aukcji jest ta fraza "do niedzieli wieczorem". I jak aukcja jest tylko na dwa dni. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

A tak od podstaw.

 

Czy zakupy na Allegro podlegaja prawie o zakupach na odleglosc?

W takich zakupach kupujacy bez podania przyczyny moze w ciagu 10 dni oddac towar. Czy dotyczy to takze allegro i czy aukcje z licytacja? Oczywiscie jesli sprzedajacy nie zaznacza ze nie przyjmuje zwrotow, bo jesli tak podejmujemy wyzwanie.

 

Ma ktos pewna wiedze na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprzedający jest przedsiębiorcą to tak.Jeżeli kupujesz od os. fizycznej nie prowadzącej działalności to przepisy dot. zwrotu towaru nie mają zastosowania,tylko dobra wola sprzedającego.

 

 

O ile dobrze pamiętam w przypadku gdy kupujemy towar u sprzedawcy profesjonalnego (czyli os. fizycznej prowadzącej działalność lub os.prawnej) ale towar wystawiony jest na aukcji i wygrana następuje po licytacji a nie ma opcji "Kup Teraz" wtedy również przepisy te nie obowiązują.

Edytowane przez maxwell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem nowa na tym forum, ale ponieważ zamierzam na allegrooo zakupic zegar, proszę o pomoc znawców: czy i ewentualnie za ile warto kupic takie oto zegary:

Junghans - http://allegro.pl/junghans-unikat-i1388554495.html

Kienzle - http://allegro.pl/piekny-kienzle-i1388553065.html

Czy to dobry, czy zły wybór? Jako laik w temacie kieruję się głównie wyglądem skrzyni, ale po lekturze tego forum, już wiem, że ważne jest co ta skrzynia ma w środku. Czym się kierowac kupując zegar wiszący?

 

Czekałam tydzień i się nie doczekałam - nikt mi nie podpowiedział, czym się kierowac przy zakupie starego, wiszącego zegara. Szkoda. A więc decyzję podjęłam kierując się głównie wyglądem skrzyni i tarczy.

Edytowane przez kasia1972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.