Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Moosehead

Kieszonka W E Harrison

Rekomendowane odpowiedzi

O kieszonkach wiem... mało.

Tymczasem takie coś w rękach:

 

mechanizm na kluczyk. Na chodzie, jeszcze nie wiem, jakim.

Opisane na werku jako W E Harrison, Stockton on Tees.

Numer na werku i na kopercie ten sam, na tarczy nic.

Wskazówki wyglądają na nieoryginalne, przykręcone jakąś taką dziwną nakrętką. no chyba że sekundowa, wygląda na niebieszczoną.

tarcza - nie wiem...

ale mechanizm wygląda zacnie.

 

Punce na kopercie już do mnie gadają.

Oprócz punc wydrapanych jest kilka "adnotacji": klucz wiolinowy 9-11, klucz wiolinowy 10-12...

 

Moje poszukiwania mechanizmu niewiele dały. Ranfft milczy, Gugle też b. niewiele dają.

Co to za mechanizm?

Harrisonów jak mrówków, więc ostrożnie podchodzę do ciągnięcia proweniencji z Johnem "Longitude" Harrisonem...

 

Zgodność numeru na mechanizmie i kopercie może być oryginalna? To by dawało pewność co do datowania.

 

No i pytanie: trafiłem na coś fajnego? Coś w połowie fajnego? Fejk/składak/dziadostwo?

 

Uprzejmię proszę o informację...

 

post-30640-0-18849600-1479239843_thumb.jpg

post-30640-0-08522700-1479239895_thumb.jpg

post-30640-0-34196700-1479239917_thumb.jpg

 


Że tak wprawdzie jest obecnie, jak jest, ale nikt nie powiedział, że tak koniecznie być musiało ani że tak zawsze być musi, ten wyścig opętańczy, w którym człowiek, który sobie siądzie i się zagapi, stał się przestępcą wobec epoki swojej, bo nie powinien ani posiedzieć na przyzbie, ani się zagapiać, ani herbatkę wypić spokojnie, tylko zaraz lecieć i coś rozwijać.

Mrożek do Lema AD 1963 (sic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Trochę już sobie sam odpowiedziałem.

Wskazówek już się nie czepiam, nakrętki też nie ;P

Już z grubsza wiem, co za zwierz.

 

Ale chętnie wysłucham, co by kto mi miał do opowiedzenia.


Że tak wprawdzie jest obecnie, jak jest, ale nikt nie powiedział, że tak koniecznie być musiało ani że tak zawsze być musi, ten wyścig opętańczy, w którym człowiek, który sobie siądzie i się zagapi, stał się przestępcą wobec epoki swojej, bo nie powinien ani posiedzieć na przyzbie, ani się zagapiać, ani herbatkę wypić spokojnie, tylko zaraz lecieć i coś rozwijać.

Mrożek do Lema AD 1963 (sic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób fotkę od boku by można zobaczyć wychwyt. Spodziewam się wychwytu angielskiego...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej na tym sprzęcie nie ujmę chyba.

Co by to miało oznaczać/zmieniać w tym przypadku?

 

post-30640-0-36213100-1479250001_thumb.jpg


Że tak wprawdzie jest obecnie, jak jest, ale nikt nie powiedział, że tak koniecznie być musiało ani że tak zawsze być musi, ten wyścig opętańczy, w którym człowiek, który sobie siądzie i się zagapi, stał się przestępcą wobec epoki swojej, bo nie powinien ani posiedzieć na przyzbie, ani się zagapiać, ani herbatkę wypić spokojnie, tylko zaraz lecieć i coś rozwijać.

Mrożek do Lema AD 1963 (sic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wygląda to na wychwyt standardowy, "szwajcarski" - dla mnie, lajkonika.

 

Zauważam też (przez lupę), że piny mocujące tarczę przypięte są niekoszernymi zawleczkami - jakby z kawałków miedzianego drutu. To by mogło wskazywać, że ktoś gmerał przy tarczy.

Z jakiego materiału powinna być oryginalna tarcza?

 

Sypnie ktoś proszę mądrością? Poglądem?

 

PS. Jeśli jestem w niewłaściwym dziale, to mnie nawróćcie proszę.


Że tak wprawdzie jest obecnie, jak jest, ale nikt nie powiedział, że tak koniecznie być musiało ani że tak zawsze być musi, ten wyścig opętańczy, w którym człowiek, który sobie siądzie i się zagapi, stał się przestępcą wobec epoki swojej, bo nie powinien ani posiedzieć na przyzbie, ani się zagapiać, ani herbatkę wypić spokojnie, tylko zaraz lecieć i coś rozwijać.

Mrożek do Lema AD 1963 (sic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kotwica jest z boku koła wychwytowego? Czy też osie balansu, kotwicy i koła wychwytowego są w jednej linii? 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.