Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rhotax

Jak zostało zrobione takie zakończenie szwu ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak został zrobiony ten krótki szew, gdzie ani z góry, ani z dołu nie widać "supełka" kończącego ??

post-31332-0-28536700-1479245926_thumb.jpg

 

Pytam jako laik. Chciałem na jakimś istniejącym pasku testowo dodać takie pojedynczy szew przy kopercie, ale ja zostawiam duże "supełki" od strony ręki, które uwierają :) A tu nagle widzę takie coś ?! ŻADNEGO supełka ?? JAK ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Został schowany do środka.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ jaki on musi być mały skoro tak totalnie bez śladu zniknął w tej małej dziurce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ jaki on musi być mały skoro tak totalnie bez śladu zniknął w tej małej dziurce ?

Hmmm... :D  :D :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni robią to tak jak na zdjęciu tylko nie chcą się przyznać  ;)

post-68206-0-62191600-1479371097.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie na "obcojęzycznych" forach znajduję tylko rozwiązanie, że to jest 'szyte' przed klejeniem. Schowane pod zakładkę, a dopiero potem zakładka jest sklejona :/

http://leatherworker.net/forum/topic/61710-best-way-to-hide-this-knot-on-the-strap/

 

Tyle tylko, że ja znajduję ciągle wypowiedzi kogoś "komu się wydaje", a nie że pokazuje, że sam tak robił i to tak wtedy wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie! Wreszcie znalazłem coś konkretnego na temat.

Ale oglądam, oglądam, czekam i czekam na koniec i ... i się nie doczekałem :/

Bo najbardziej w tej teorii, że najpierw szyją, chowają pod skórę, a potem kleją frapowało mnie to, jak kleją skoro przed chwilą ciasno zaszyli ?!

No i niestety ten gościu na filmiku pokazuje, że nie klei w ogóle ? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Rhotax
      Często przy szyciu paskach widzę, że poszczególne szwy są między sobą "oddzielone przestrzenią". Tzn. jest nic, przerwa, nic, przerwa, itd.
      Te przerwy są czarne, widoczne i wydaje się, że prawe tak długie jak sama jedna 'pętelka' nici.
      Tak jak np. tutaj

       
      Ale jak ja szyję to zawsze mi wychodzi taka prawie jednolita, ciągła linia. Widać miejsce w którym te nitki się ze sobą stykają, ściskają. Widać, że jedna jest wyżej, a druga niżej :/
      Nie ma żadnej przestrzenii między nimi.
      Czyli wygląda to mniej więcej jak coś takiego:

      Od czego to zależy?
      1. Trzeba mieć jak najszersze otwory i jak najcieńsze nici, bo gdy otwór jest ciasny, a nici grube to one się właśnie w tym otworze tak blisko cisną ze sobą?
      2. A może musi być gruba warstwa skóry, tak żeby otwór był głęboki i wtedy to miejsce 'styku nici' ze sobą, jest gdzieś tam głęboko i go tak nie widać na wierzchu?
       
      PS.
      Na tym pierwszym pasku na krawędzi szlufki jest biały kolor ale to nie jest taka gładka, błyszcząca powierzchnia jak zawsze widuję w przypadku nałożenia farby — do krawędzi. Tu widać taką zwykłą, chropowatą, "włochatą" powierzchnię. Czy to kwestia TYPU farby do krawędzi i są też takie dające ten matowy, chropowaty efekt czy może to się uzyskuje zwykłą farbą do skóry, a nie konkretnie do krawędzi?
    • Przez marcin.grabowski
      Witam Forumowiczów,
      W najbliższym czasie chcę uszyć własny pasek do zegarka Vintage, aby był unikatowy. Mam pytania do osób bardziej doświadczonych w szyciu, jakiej skóry użyć (świńska/ bydlęca), czy grubość 1- 1,2 mm wystarczy? Proszę o pomoc osoby, które szyją
      Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.