Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

Rekordowa aukcja domu Phillips Geneve i najdroższy zegarek naręczny świata(!)

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa licytacyjne dni przyniosły Phillips Bacs & Russo pokaźne 21.000.000CHF obrotu, ale to pierwszy przejdzie do historii. Stalowy Patek Philippe z chronografem i wiecznym kalendarzem ustanowił absolutny, oszałamiający rekord rynku aukcyjnego.

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać jest sporo wolnych pieniędzy w obrocie :)

Najwyższa cena , pewnie nie na długo obserwując stały ich wzrost .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena szokująca, trudno cokolwiek powiedzieć.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wielki sukces siły marki PP ale kwota kosmiczna nawet przyjmując, że licytowane zegarki na tego typu aukcjach nie mają wiele wspólnego z zegarkami, które my nosimy lub kolekcjonujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam...przecież to góra pieniędzy, nawet w totka wygrywając nie starczy...Ciekawe czy właściciel będzie go nosił? Chociaż raz założy? Wyjdzie gdzieś w zegarku? Czy raczej postawi w gablotce jako obiekt do...podziwiania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ten zegarek nawet nie "zobaczy" nadgarstka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rynek kolekcjonerski to dziwne miejsce bogatych i co tu ukrywać ciężko chorych ludzi 

Przyjmując że taki zegarek składa się z około 200 części (nie wiem dokładnie tak tylko zakładam) to każda z nich

kosztowała prawie 226 000zł

koronka 226 000zł

sekundnik 226 000zł

włos balansu 226 000zł  

sprężynka incablock 226 000 itd.... 

 

Jak rozwinie się pełną listę licytowanych zegarków to jest tam sporo tych bardziej zwykłych które też poszły za kwoty o których można pomarzyć sprzedając swój zegarek - taki widać urok licytacji w prestiżowych domach aukcyjnych, otoczony jesteś ludźmi z kasą i nikt nie chce odbiegać ani być gorszym, licytujący wzajemnie się nakręcają  i tak to powstają takie ceny 

45 158 000 zł za zegarek Patek Philippe ładny i unikatowy ale czy ta cena jest "ziemska" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wacor, najprawdopodobniej (od razu) zalęgnie w depozycie bankowym, by wypłynąć na kolejek aukcja/ za jakiś czas. Czysta inwestycja, choć mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że z zegarkami jest podobnie jak z obrazami...mój znajomy ma kilka fajnych zegarków i też są ukryte w banku...inwestycja, ale też chęć posiadania (ma między innymi Panerai z lat 40...)

 

Szczerze powiem, ja tam wolę zegarki nosić...mój najdroższy, bo na razie jedyny (ale i tak dużo tańszy niż ma tu większość:) ) od razu wskoczył na rękę i służy mi w codziennej pracy, wypoczynku, ciągle...nie wyobrażam sobie, abym zakładał go tylko weekendowo, a do pracy ciągał G-shocka (który byłby bardziej odpowiedni)...

 

Może nie mam jeszcze zbyt wielu pieniędzy, zegarków i doświadczenia, ale dla mnie...są to rzeczy do używania, piękne i cudowne - ale do używania...jak się ich nie nosi, to się smucą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka wylicytowanych kwot zdecydowanie odbiega od realności, oczywiście każdy dowolnie może dysponować własnymi pieniędzmi, jak zrozumiałe są kwoty po kilkanaście, kilkaset tysięcy, to te milionowe dziwią.

Oczywiście rynek dziel sztuki ( kolekcjonerski) rządzi się swoimi prawami, ale więcej w nim snobizmu niż realizmu.

Zwykłemu człowiekowi łatwo zrozumieć astronomiczne kwoty za dzieła van Gogha, Rubensa czy da Vinci, to wyjątkowe, pojedyncze prace wykonane przez nieżyjących artystów ( najczęściej, bo i współczesnych osiągają astronomiczne ceny) , trudno natomiast pojąć ceny jakie osiągają użytkowe przedmioty produkowane w setkach, tysiącach sztuk...

To bardziej spekulacja niż pasja.

 

Większość " normalnych" ludzi tak to widzi...:)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu była aukcja w Szwecji i ceny były dużo niższe a tez niby w świat poszły!

Np PN miał wymieniona wkładkę bezela i bransoleta tez była wymieniona na nowsza!

 

DRSD poszedł tanio jak na taki okaz! Ale wystarczy mieć pieniądze by zainwestować! I tak takie zeczy to raczej handlarze kupują!

 

Co do cen PP to wersje które są w stali bywają dużo droższe ze względu ze są rzadziej spotykane gdyż jak ktoś miał pieniążki by kupić PP to raczej w złocie! :)

 

A tu link do zakończonej aukcji PN i innych.

 

https://www.bukowskis.com/sv/auctions/595/147-rolex-cosmograph-daytona-paul-newman-units-per-hour-200-kronograf-armbandsur-37-mm

 

Edt

Seiko chrono poszło tanio patrząc na ten model! :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, trudno natomiast pojąć ceny jakie osiągają użytkowe przedmioty produkowane w setkach, tysiącach sztuk...

 

Pamiętajmy jednak, że wyprodukowano tylko 4 sztuki stalowego Patka Ref. 1518. Wśród kolekcjonerów to jeden z najbardziej pożądanych zegarków na świecie. Cena oczywiście niesamowita, ale tu liczy się unikalność i doskonały stan tego starego zegarka. Takie zegarki krążą wśród kilku najważniejszych i najbogatszych kolekcjonerów. O ile dobrze pamiętam, to tego Patka miał kiedyś Alfredo Paramico, który w ciekawy sposób opowiada o swojej pasji oraz o swoich zegarkach w jednym z odcinków Talking Watches na Hodinkee. Warto obejrzeć.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chętnie zobacze .

 

Edit

Na forum był Patek w stalowej kopercie, niestety nie pamiętam referencji.

Został tylko niedziałający link.

Znaleziony w szufladzie.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie była podróba, jak to najczęściej bywa z "Patkami" z szuflady. Jeżeli natomiast był to oryginał, to ciekawe czy właściciel był świadomy wartości swojego zegarka.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie była podróba, jak to najczęściej bywa z "Patkami" z szuflady. Jeżeli natomiast był to oryginał, to ciekawe czy właściciel był świadomy wartości swojego zegarka.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Oryginał, temat był popularny...

Pamiętam że ten model na aukcji poszedl za około milion pln.

Właściciel dowiedział się na forum o wartości.             


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poważnie? ale jaja... zazwyczaj to się okazuje turecką plażą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.