Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

suqub

Nakręcany garniturowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Po zakupie pierwszego zegarka - Orient Ray Blue - zaczynam poszukiwania typowego klasycznego nakręcanego garniturowca. I w tym miejscu pojawił się szok i niedowierzanie. Nie mogę znaleźć nic sensownego. Same kwarce i automaty. Czy moglibyście zaproponować jakieś ciekawe zegarki?

 

Cechy jakie powinien mieć zegarek:

  • mechaniczny nakręcany;
  • ascetyczny;
  • okrągła koperta - raczej srebrna;
  • rozmiar - myślę, że - maksymalnie 41 mm;
  • tarcza - powinna być biała, ale widzą mi się szare i czarne :P

I to chyba tyle. Dodam jeszcze tylko informację najmniej istotną. Budżet to max 800 zł. Zegarki mogą być nowe jak i używane. Nadgarstek to 18 cm.

 

Chciałbym rozwinąć ten wątek dla innych poszukiwaczy. Nie znalazłem typowego wątku na forum dotyczącego zegarków nakręcanych. Jeżeli jest taki a ukrył się gdzieś przede mną to proszę dajcie mi znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza moja myśl :

Orient monarch. Tylko chyba ciut droższy i nie wiem jak z dostępnością :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak szybką reakcję. Rodina super o taki typ zegarka mi chodzi - ideałem byłby Nomos, ale jest ciut za drogi ;). Niestety obydwie propozycje to automaty.

Zegarek będzie noszony tylko kilka razy w roku :( Dlatego preferowałbym nakręcany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Compadre, ewentualnie Rodina vintage ale ta jest w tej chwili niedostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suqub, monarch to nie automat. On ma naciąg manualny. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podanych kryteriach znajdziesz zegarki rosyjskie ( mechanizm Poljot lub Mołnija). Nie są zbyt ,,ascetyczne", niemniej przeglądnąć warto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj bambino z dokręcaniem, mechanizm v4 chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Monarch nie jest automatem, ale mi nie pasuje. Jakiś taki nieład na tej tarczy. Bambino bardzo mi się widzą. Tylko one są automatami. Nie zaszkodzi to mechanizmowi jak będzie noszony kilka razy w roku?

 

@misiu Podalbys jakieś marki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł, tylko czy można go zdobyć w zadanym budżecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Z tego co zauważyłem powinienem przeznaczyć na taki zegarek 2k albo czekać na coś na bazarku :)

 

Fajne zegarki z ręcznym naciągiem znajdziesz na mechanizmach Unitas i Peseux ( np. Stowa, Epos) Niestety wspomniane 2k to będzie trochę za mało ...

Ale na pewno znajdziesz coś godnego uwagi do tysiąca złotych, choć możliwości wyboru tutaj nie powalają  :) Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę szukał. Mam wielką prośbę. Jak coś Wam wpadnie w oko to wrzuć cie link czy sygnatura modelu. Może innym to w wyborze pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atlantic Worldmaster Original

 

Fajny pomysł.

 

Fajny pomysł, tylko czy można go zdobyć w zadanym budżecie?

 

Atlantic fajny.

 

Jeśli co najmniej 3 osoby uważają, że pomysł jest fajny, to trzeba poważnie pomyśleć o zwiększeniu budżetu :)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Monarch nie jest automatem, ale mi nie pasuje. Jakiś taki nieład na tej tarczy. Bambino bardzo mi się widzą. Tylko one są automatami. Nie zaszkodzi to mechanizmowi jak będzie noszony kilka razy w roku?

 

@misiu Podalbys jakieś marki?

Nie zaszkodzi.

Bambino to bardzo dobry wybór.

post-410-0-24784200-1479495039_thumb.jpg


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bambino jest super. Z białą tarczą ciekawiej wygląda. Tylko nie wiem jak to "złoto" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdziwsze Panie , najprawdziwsze.

;) A jak takie złoto prezentuje się pod mankietem? Preferowałbym srebrną kopertę. A takiego modelu nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze srebrną kopertą bardzo dobrze wygląda ten model.

post-410-0-74564000-1480179072_thumb.jpg


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Darnok
      Witam wszystkich, od dawna zbieram się do zakupu zegarka. Interesuje mnie zegarek klasyczny ponadczasowy elegancki ( business casual/ casual) z założeniem że kiedyś zostawię go synowi :) Zawsze marzyłem o klasycznej omedze - klasyka obroni się sama. Niestety ceny tych zegarków wykraczają poza moje możliwości finansowe. Chciałbym się zmieścić w przedziale 15000 -20000 przy zakupie nowego zegarka. Znalazłem Omegę De Ville https://wkruk.pl/zegarek-omega-de-ville-55?tpmid=k9010203_s1557197_p2134436568_c17285936765&gclid=CjwKCAjw2f-VBhAsEiwAO4lNeL3TSHM6olgWy8l3m1kH28ec7fOZXF2Ren-1agRJ9BBrCdwY4yF0rxoCEf8QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&epi= Cena byłaby do zaakceptowania ale nie do końca pasuje mi on wizualnie bardziej pasowała by mi koperta w stylu tego Longonesa https://wkruk.pl/zegarki/longines/longines-presence-168?tpmid=k9010203_s1557197_p2134436568_c17143586538&gclid=CjwKCAjw2f-VBhAsEiwAO4lNeAFpHEqkn8FSq0PBrXY8FpkQMbBYQh_ROV7z6EvZ8OCMxvQlBbwQBxoCfQcQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&epi= . Powiem szczerze, że mam już kwadratową głowę od tych wszystkich modeli  dlatego postanowiłem założyć temat i poszukać pomocy u kogoś bardziej doświadczonego. Bardzo proszę o propozycje zegarków w powyższym stylu i przedziale cenowym może wasze propozycje otworzą mi oczy na coś nowego lepszego i w końcu kupię wyczekany zegarek. 
    • Przez Sierżant Julian
      Od dłuższego czasu interesuję się zegarkami o rozmiarach typowych dla złotych lat zegarków mechanicznych, co obejmuje okres od lat 50. do powiedzmy 70. wczesnych. Szczególnie interesuje mnie wybór, jaki mamy spośród zegarków typu nurkowego, gdybyśmy chcieli poruszać nadgarstkiem ze swobodą Jamesa Bonda w filmie "Dr No". Czyli muszą to być "nurki" poniżej 40 mm. Poniżej, a nie równo 40!
       
      Oczywiście dzięki błyskotliwemu rynkowemu pomysłowi szefów Roleksa, mamy w tej kategorii wybitny zegarek, jakim jest Tudor Black Bay 58 z kopertą 38 mm. Ładny, zgrabny, kosztowny desk diver, pasujący do każdej ręki. Ale co jeszcze? Proponuję podawać tutaj swoje typy, ja jako pierwszą podam Serikę, która ostatnio wywarła na mnie wielkie wrażenie (na zdjęciach niestety) i może być dla niejednego z nas diverem idealnym:
       
       

    • Przez kubamak
      Drodzy Forumowicze,
       
      od dłuższego czasu rozglądam się za prezentem dla małżonki, która ma dość sprecyzowane wymagania co do nowego zegarka, który powinien być:
      - jak najprostszy, klasyczny, delikatny
      - srebrny z jasnym cyferblatem
      - na bransolecie typu mesh (siateczkowej)
      - ze szkiełkiem szafirowym
      - o średnicy koperty mniejszej niż 35 mm
       
      Po wielu dniach poszukiwań udało mi się znaleźć następujące modele spełniające jej kryteria:
      (1) MAURICE LACROIX Eliros Date Ladies
      (2) Doxa D-Light
      (3) Bisset BSBF32SIWX03BX
      (4) Skagen Signatur
      (5) Atlantic Elegance
      Niestety nie znalazłem zegarka automatycznego w tym stylu.
       
      Czy możecie doradzić, który z przedstawionych wyżej będzie najlepszym wyborem? Jeśli macie inne, ciekawe propozycje, to oczywiście jestem otwarty na inne modele.
       
      Dziękuję i pozdrawiam
      Kuba
    • Przez Sawpel
      Przeglądam już jakiś czas, w końcu mój pierwszy post.
       
      Posiadam zegarek codzienny, Orient Star Classic:


      Jest piękny, klasyczny, ale pod mankiet na 2 guzik się nie mieści, a na 1 jest już luźno. Irytuje mnie to wyjątkowo, więc postanowiłem, że potrzebuję drugi zegarek, który będzie mi służył garniturowo. Mój gust określany jest jako "dziadkowy"  Lubię naprawdę proste zegarki, niestety taki mamy dziwny świat, że ładne, proste, klasyczne kosztują minimum 8 tysięcy złotych albo są kwarcowymi. Poniżej zegarki, które mi się podobają:




       
      A teraz podsumowanie cech jakich wymagam:
       
      1) Srebrny, złoto jest bardzo ładne, ale nie wygląda na mnie dobrze
      2) Bransoleta, wiem, że skóra jest bardziej elegancka, ale mniej się pocę w stali
      3) Płaski, mniej niż 1 cm
      4) Klasyczny, bez cyferek, datownik ujdzie
      5) Mechaniczny bądź automatyczny
      6) Tarcza biała, szara albo niebieska/granatowa/inne pochodne niebieskiego
      7) Nie szerszy niż 40 mm, mam dość drobne nadgarstki
      8) Nie więcej niż 1000 zł, nie jestem osobą zegarkową na tyle by wydawać więcej; powiem więcej, jak się nie da takiego znaleźć, to po prostu kupię kwarcowy

      Nie muszę kupować na teraz, na już. Do świąt przeżyję, ale nie dłużej. Będę wdzięczny za wszelką pomoc
    • Przez paweu124s
      Witajcie,
       
      Jakiś czas temu w mojej głowie pojawiła się myśl, aby zakupić omegę. Interesuje mnie coś w stylu modelu de ville, chodzi o odświętny zegarek o klasycznym kształcie o przeznaczeniu garniturowym. Powiedzmy, że mam do dyspozycji budżet do 8-10 tys. Nie stać mnie niestety na nowy, dlatego w grę wchodzą chyba wyłącznie używane egzemplarze. Kolejnym argumentem jest wielkość tego zegarka. Codziennie używam Atlantica Seabase i on ma 40mm średnicy i takiego formatu zegarek mi pasuje. Czy jest jakaś szansa na omegę w takim rozmiarze? wszystkie, które dotychczas widziałem miały od 34 do 36 cm. 
      Nigdy nie używałem też zegarka automatycznego, do tej pory wszystko na baterię. Poradźcie czy jest sens w takim zakupie, gdzie szukać takiego zegarka, na co muszę zwrócić uwagę itd.
       
      Zdaję sobie sprawę z tego, że to raczej takie podstawowe pytania ale pomóżcie początkującemu koledze.
       
      pozdrawiam serdecznie
      Paweł
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.