Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

suqub

Nakręcany garniturowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się. Jest to moja pierwsza miłość jeżeli chodzi o Bambino. Może czegoś będę szukał na bazarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer
 
klsyka

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klsyka

Słabe zdjęcie Powiesz jaki to model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

m177s

 

kliknij na nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sea gull. Marka o ile mi się o uszy, ale nie wiem o niej zbyt dużo. Trzeba poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Darnok
      Witam wszystkich, od dawna zbieram się do zakupu zegarka. Interesuje mnie zegarek klasyczny ponadczasowy elegancki ( business casual/ casual) z założeniem że kiedyś zostawię go synowi :) Zawsze marzyłem o klasycznej omedze - klasyka obroni się sama. Niestety ceny tych zegarków wykraczają poza moje możliwości finansowe. Chciałbym się zmieścić w przedziale 15000 -20000 przy zakupie nowego zegarka. Znalazłem Omegę De Ville https://wkruk.pl/zegarek-omega-de-ville-55?tpmid=k9010203_s1557197_p2134436568_c17285936765&gclid=CjwKCAjw2f-VBhAsEiwAO4lNeL3TSHM6olgWy8l3m1kH28ec7fOZXF2Ren-1agRJ9BBrCdwY4yF0rxoCEf8QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&epi= Cena byłaby do zaakceptowania ale nie do końca pasuje mi on wizualnie bardziej pasowała by mi koperta w stylu tego Longonesa https://wkruk.pl/zegarki/longines/longines-presence-168?tpmid=k9010203_s1557197_p2134436568_c17143586538&gclid=CjwKCAjw2f-VBhAsEiwAO4lNeAFpHEqkn8FSq0PBrXY8FpkQMbBYQh_ROV7z6EvZ8OCMxvQlBbwQBxoCfQcQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&epi= . Powiem szczerze, że mam już kwadratową głowę od tych wszystkich modeli  dlatego postanowiłem założyć temat i poszukać pomocy u kogoś bardziej doświadczonego. Bardzo proszę o propozycje zegarków w powyższym stylu i przedziale cenowym może wasze propozycje otworzą mi oczy na coś nowego lepszego i w końcu kupię wyczekany zegarek. 
    • Przez Sierżant Julian
      Od dłuższego czasu interesuję się zegarkami o rozmiarach typowych dla złotych lat zegarków mechanicznych, co obejmuje okres od lat 50. do powiedzmy 70. wczesnych. Szczególnie interesuje mnie wybór, jaki mamy spośród zegarków typu nurkowego, gdybyśmy chcieli poruszać nadgarstkiem ze swobodą Jamesa Bonda w filmie "Dr No". Czyli muszą to być "nurki" poniżej 40 mm. Poniżej, a nie równo 40!
       
      Oczywiście dzięki błyskotliwemu rynkowemu pomysłowi szefów Roleksa, mamy w tej kategorii wybitny zegarek, jakim jest Tudor Black Bay 58 z kopertą 38 mm. Ładny, zgrabny, kosztowny desk diver, pasujący do każdej ręki. Ale co jeszcze? Proponuję podawać tutaj swoje typy, ja jako pierwszą podam Serikę, która ostatnio wywarła na mnie wielkie wrażenie (na zdjęciach niestety) i może być dla niejednego z nas diverem idealnym:
       
       

    • Przez kubamak
      Drodzy Forumowicze,
       
      od dłuższego czasu rozglądam się za prezentem dla małżonki, która ma dość sprecyzowane wymagania co do nowego zegarka, który powinien być:
      - jak najprostszy, klasyczny, delikatny
      - srebrny z jasnym cyferblatem
      - na bransolecie typu mesh (siateczkowej)
      - ze szkiełkiem szafirowym
      - o średnicy koperty mniejszej niż 35 mm
       
      Po wielu dniach poszukiwań udało mi się znaleźć następujące modele spełniające jej kryteria:
      (1) MAURICE LACROIX Eliros Date Ladies
      (2) Doxa D-Light
      (3) Bisset BSBF32SIWX03BX
      (4) Skagen Signatur
      (5) Atlantic Elegance
      Niestety nie znalazłem zegarka automatycznego w tym stylu.
       
      Czy możecie doradzić, który z przedstawionych wyżej będzie najlepszym wyborem? Jeśli macie inne, ciekawe propozycje, to oczywiście jestem otwarty na inne modele.
       
      Dziękuję i pozdrawiam
      Kuba
    • Przez Sawpel
      Przeglądam już jakiś czas, w końcu mój pierwszy post.
       
      Posiadam zegarek codzienny, Orient Star Classic:


      Jest piękny, klasyczny, ale pod mankiet na 2 guzik się nie mieści, a na 1 jest już luźno. Irytuje mnie to wyjątkowo, więc postanowiłem, że potrzebuję drugi zegarek, który będzie mi służył garniturowo. Mój gust określany jest jako "dziadkowy"  Lubię naprawdę proste zegarki, niestety taki mamy dziwny świat, że ładne, proste, klasyczne kosztują minimum 8 tysięcy złotych albo są kwarcowymi. Poniżej zegarki, które mi się podobają:




       
      A teraz podsumowanie cech jakich wymagam:
       
      1) Srebrny, złoto jest bardzo ładne, ale nie wygląda na mnie dobrze
      2) Bransoleta, wiem, że skóra jest bardziej elegancka, ale mniej się pocę w stali
      3) Płaski, mniej niż 1 cm
      4) Klasyczny, bez cyferek, datownik ujdzie
      5) Mechaniczny bądź automatyczny
      6) Tarcza biała, szara albo niebieska/granatowa/inne pochodne niebieskiego
      7) Nie szerszy niż 40 mm, mam dość drobne nadgarstki
      8) Nie więcej niż 1000 zł, nie jestem osobą zegarkową na tyle by wydawać więcej; powiem więcej, jak się nie da takiego znaleźć, to po prostu kupię kwarcowy

      Nie muszę kupować na teraz, na już. Do świąt przeżyję, ale nie dłużej. Będę wdzięczny za wszelką pomoc
    • Przez paweu124s
      Witajcie,
       
      Jakiś czas temu w mojej głowie pojawiła się myśl, aby zakupić omegę. Interesuje mnie coś w stylu modelu de ville, chodzi o odświętny zegarek o klasycznym kształcie o przeznaczeniu garniturowym. Powiedzmy, że mam do dyspozycji budżet do 8-10 tys. Nie stać mnie niestety na nowy, dlatego w grę wchodzą chyba wyłącznie używane egzemplarze. Kolejnym argumentem jest wielkość tego zegarka. Codziennie używam Atlantica Seabase i on ma 40mm średnicy i takiego formatu zegarek mi pasuje. Czy jest jakaś szansa na omegę w takim rozmiarze? wszystkie, które dotychczas widziałem miały od 34 do 36 cm. 
      Nigdy nie używałem też zegarka automatycznego, do tej pory wszystko na baterię. Poradźcie czy jest sens w takim zakupie, gdzie szukać takiego zegarka, na co muszę zwrócić uwagę itd.
       
      Zdaję sobie sprawę z tego, że to raczej takie podstawowe pytania ale pomóżcie początkującemu koledze.
       
      pozdrawiam serdecznie
      Paweł
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.