Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mirek 1969

lemania

Rekomendowane odpowiedzi

To na to wygląda że ok? jak tak to bym zaproponował jakąś rozsądną kwotę sprzedawcy żeby się  cieszył, może się dogadamy jak człowiek z człowiekiem :)A widzę że szkło jest chyba pęknięte da rade dopasować inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie nie jesteś jedynym zainteresowanym zakupem tego zegarka i człowiek np. zobaczy jakie są ceny na ebay itp. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta jest OK,mechanizm i wskazówki także legit .,Tacza niestety jest niewłaściwa i nie jest to zamiennik MOD, tylko czyjaś twórczość-brakuje Swiss Made i ocyfrowania w sekundniku.,No i nie były to zegarki dla RAF ,gdyż w RAF zegarki miały kod 6B/XXX lub dla pilotów Royal Navy Air Arm kod HS/XXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie @mayor 'a... Tarcza niewłaściwa... Powinna być z prostą cienką strzałką tzw. "thin arrow" a jest przemalowana na "fat arrow"... Wiec nie jest to oryginalny stan jaki wychodził z fabryki...wskazowki wyglądają mi tez na nowo wypełnione luma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GCE

Mirek jeżeli podoba Ci się ten zegarek a nie musi to być vintage to Smiths ma taką stylową reedycje w ofercie :)

 

Pozdrawiam,

Konrad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale to musi być vintage.Nie ten to inny nawet kombinowałem nad jedną omegą z bazarku ale na razie nie mam tyle kasy.Ale musi być klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz koniecznie zegarek z Dirty Dozen do noszenia to najlepiej Cyma lub Longines,gdyż mają największy rozmiar koperty.,Dodatkowo Cyma jest stalowa i najtańsza z całej dwunastki.,    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęcia, które zamieściłem powyżej to pochodzi ono z tej strony:

 

http://www.time514.com/BritishX.htm

 

Tarcza ta mimo braku oznaczeń sekundowych i swiss made opisana jest jako MoD.

 

Jest tam także taka sama bez Litery P ale ta już w dziale "room for doubt"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze zamienne,zastosowane przez MoD miały zawsze oznaczenia masy luminescencyjnej (symbol w kółku).,Odpowiednio P-promethium .,T-trytium.,albo H3-hydrogen-3 (tritium)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszedł za 2025zł.

Ty go kupiłeś?!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty go kupiłeś?!

Nie ale obserwowałem.zapytałem sprzedawcę o ten zegarek ale się nie odezwał.Jakby się odezwał to może bym się i skusił bo miałem parę pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten, co kupował zrobił to, bo uwierzył w "przeznaczony i użytkowany podczas II W.Ś przez pilotów angielskich R.A.F." "zachowany w oryginalnym stanie", to trochę wtopił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło zbrojone, koszt wymiany na nowe zbrojone ok 50 zł. Tarnów, Krakowska

 

Obawiam się, że nie nie jesteś jedynym zainteresowanym zakupem tego zegarka i człowiek np. zobaczy jakie są ceny na ebay itp. :-)Szkło z


Koperta jest OK,mechanizm i wskazówki także legit .,Tacza niestety jest niewłaściwa i nie jest to zamiennik MOD, tylko czyjaś twórczość-brakuje Swiss Made i ocyfrowania w sekundniku.,No i nie były to zegarki dla RAF ,gdyż w RAF zegarki miały kod 6B/XXX lub dla pilotów Royal Navy Air Arm kod HS/XXX

Fakt, nie były to zegarki dla RAFu ale tarcza chyba jednak jest z lat 60 wymieniane przez MoD, jest ich wiele z taka tarczą a wymieniali bo RAD jest radioaktywny, tarcza nie często spotykana ale weryfikowana w grupie Military Watches Brytyjscy koledzy twierdzą, że jednak nie jest to malowanka. Dodatkowo co jest atutem 3 ostatnie cyfry zgadzają się z cyframi na tyle koperty, czyli podczas napraw nie pomyli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło zbrojone, koszt wymiany na nowe zbrojone ok 50 zł. Tarnów, Krakowska

 

 

mi już kilka razy odmówili tam serwisu zegarka tłumacząc że takie zegarki są do pudełka a nie noszenia więc nie zrobimy serwisu...a to tylko zwykłę ESY... na szczęście znalazłem zegarmistrza które je zrobił bez łąski


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi już kilka razy odmówili tam serwisu zegarka tłumacząc że takie zegarki są do pudełka a nie noszenia więc nie zrobimy serwisu...a to tylko zwykłę ESY... na szczęście znalazłem zegarmistrza które je zrobił bez łąski

tam jest kilku pracowników i nawet nie miałam problemów, dorobili szkło i wyszło 35% ceny Swatcha. 2 zegarek z lat 40 też od razu chcieli zostawić do szkła i czyszczenia ale tyle co go kupiłam i na razie muszę się nim nacieszyć więc oddam później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.