Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Aleksandra Ha

Stary złoty damski zegarek Gruen Precision z patentami U.S.A. - datowanie

Recommended Posts

Witam,

posiadam bardzo stary złoty 14 K naręczny damski zegarek Gruen Precision z opatentowanym zamknięciem. O historii tej firmy już dużo się dowiedziałam -dziękuję za to Panu Piotrkowi S. oraz użytkownikowi pq i pozostałym aktywnym klubowiczom. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć na temat damskich zegarków na łańcuszku z wygrawerowanym patentem na zamknięciu.

Słyszał ktoś może o tych zegarkach ?

Zdjęcia zegarka:

Pozdrawiam

Aleksandra Ha

Przenoszę temat zgodnie z prośbą innego użytkownika i dodaje brakujące zdjęcia mechanizmu. Może ktoś coś wie na temat tego zegarka ?

post-88888-0-87096900-1479655478_thumb.jpg

post-88888-0-26238700-1479655491_thumb.jpg

post-88888-0-41275000-1479655537_thumb.jpg

post-88888-0-39088100-1479655547_thumb.jpg

Edited by DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Witam,

Moim zdaniem Style Number 290 to rok 1937. Caliber 500, 877, 500DD ale nie widzę na zdjęciach takich oznaczeń...

Został już złożony w USA, po przeniesieniu fabryki i bankructwie Dietricha Gruen'a więc ja bym go datował na lata siedemdziesiąte.

Do połowy lat sześćdziesiątych zegarki produkowano i składano w Szwajcarii. Na dekielku był tedy tylko napis Switzerland, także długie oznaczenie 256387 na dekielku może o tym świadczyć.

Serial number A293495? Możesz potwierdzić?

Podaj link proszę do głównego nt. Gruen'a

Kaliber 290 zaczęto produkować w 1940 roku, inne kalibry z tej rodziny jeszcze później, według tego co piszą w internecie.

Piotr Ratyński

Adhibe rationem difficultatibus. 

Zapięcie zostało opatentowane w 1937.,W tym czasie w USA ToV-termin ważności patentu wynosił 17 lat,a nikt nie robił PTA(przedłużenia) tego patentu 

post-67292-0-65259300-1479754996_thumb.png

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Takiludek
      Zegarek otrzymałem w spadku, niby pochodzę z rodziny zegarmistrzów, ale nie znam się na tym. 
      Średnica bez korony - 32,6mm.
      Średnica z koroną - 48,2 mm.

• By wpytlik
      Poszukiwań ciąg dalszy...
      Chcę kupić córce zegarek z okazji ukończenia studiów: 
      nowy, cena około 1000 zł, kwarcowy lub Eco-Drive, kolor złoty lub bikolor, ozdobiony kryształkami, na bransolecie najlepiej mesh, jak największa tarcza pasująca do obwodu 14 cm.
      Bardzo proszę o pomoc w wyborze, jakieś ciekawe propozycje i inspiracje. Nic jej nie zachwyca

• By agn31
      Witajcie, 
      Chodzi ze mną zakupy nowego zegarka a właściwie wymiana jednego z G-shocków na coś bardziej eleganckiego, do pracy. Mam dość wąski nadgarstek, więc wydaje mi się że tarcza max 36 mm, pasek chętnie bransoleta typu mesh srebrna. Minimalistyczny. Raczej kwarcowy - z lenistwa, mam jeden automatyczny i jak zmienię zegarek na dzień-dwa to potem muszę od nowa nastawiać
      Bardzo podoba mi się Balticus Gwiezdny Pył, ale cenowo się nie mieści. 
      Rozważam więc Balticusa z serii Sky (wiem że wychodzi nieco drożej, ale może znajdę cos z drugiej ręki), ewentualnie Skagen, podobają mi się też Orienty (również trochę drożej).  Czy coś z tych propozycji zasługuje na szczególną uwagę? Moze polecicie coś jeszcze innego?

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.