Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Xantus

Certina PODIUM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ati

Jeśli Ci się podoba i jeśli nie zależy Ci na "mechaniku" to dobry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek wygląda ok...ale jest kwarcowy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Xantus
dobry ale w tej kasie masz już mechaniczną Certinę

http://www.certina.com/2004/flash/model.ph....66&lang=EN

 

Dzięki za podpowiedź ale jeszcze jedno pytanie czy CERTINE możemy porówmać jeszcze z jakąś inną marką zegarków w cenie do 1700 PLN ??

A prawda jest taka że mechaniczna to napewno lepszy wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certinę można porównać choćby z Tissotem, Hmiltonem, Eposem i wieloma innymi.

 

Mechaniczny zegarek nie koniecznie jest lepszy od kwarca ale trafiając na to forum stajesz się czonkiem Klubu Miośników Zegarków a zegrki to nie tylko tarcza z cyferkami i wskazówkami to również to co jest w środku czyli mechanizm wymyślony kilkaset lat temu i przez stulecia udoskonalany po to żeby podziwiać wizualnie i nie tylko kunszt mistrzów tego zawodu. Zegarek mechniczny skłania Cię do systematycznego obcowania z nim tj. trzeba go wziąć do ręki nakręcić co jakiś czas lub ponosić trochę jeżeli to jest automat. Dlatego mówi się że mechaniczny zegarek ma duszę a kwarc no cóż baterię.

Członkostwo w klubie zobowiązuje.

 

Jeżeli wybierzesz kwarca spróbuję zrozumieć


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Certinę można porównać choćby z Tissotem, Hmiltonem, Eposem i wieloma innymi.

 

Mechaniczny zegarek nie koniecznie jest lepszy od kwarca ale trafiając na to forum stajesz się czonkiem Klubu Miośników Zegarków a zegrki to nie tylko tarcza z cyferkami i wskazówkami to również to co jest w środku czyli mechanizm wymyślony kilkaset lat temu i przez stulecia udoskonalany po to żeby podziwiać wizualnie i nie tylko kunszt mistrzów tego zawodu. Zegarek mechniczny skłania Cię do systematycznego obcowania z nim tj. trzeba go wziąć do ręki nakręcić co jakiś czas lub ponosić trochę jeżeli to jest automat. Dlatego mówi się że mechaniczny zegarek ma duszę a kwarc no cóż baterię.

Członkostwo w klubie zobowiązuje.

 

Jeżeli wybierzesz kwarca spróbuję zrozumieć

Srutu-tutu-pęczek drutu. :D Kup kwarca jeśli zależy ci na zegarku, który ma być bezproblemowy w w obsłudze.

 

Ja mam kwarce i mechaniki i kwarce są pod każdym względem lepsze. Jedyne co przemawia za mechanikami to śliczny ruch sekundnika. Przemyśl więc do czego to ma być zegarek. Jeśli nie zamierzasz się z nim obchodzić delikatnie to w grę wchodzi tylko zegarek kwarcowy. Jeśli do biura/uczelni to mechanik się jak najbardziej nadaje.

 

Odnośnie tej Certiny - mechanizm w nim zastosowany drażni mnie 30 mninutowym stoperem (w Lungo jest aż dwunasto godzinny) i głośnym cykaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tsuki ciekawe dlaczego ostatnio kupujesz same mechaniki


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nie jestem ortodoksyjny jak niektórzy z nas :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Ja mam kwarce i mechaniki i kwarce są pod każdym względem lepsze. Jedyne co przemawia za mechanikami to śliczny ruch sekundnika.

 

He he, a ja ma w domu zegarek kwarcowy, w którym sekundnik "płynie" tak jak w mechaniku :D. Tsuki ma racje, kupuj kwarca - będziesz miał przynajmniej dokładny zegarek i nikt Ci nie każe zapłacić 1000 - 2000 zł za konserwację mechanizmu :twisted:. Poza tym, na bazie własnych doświadczeń odnoszę wrażenie, że zegarki mechaniczne są bardziej awaryjne od kwarcowych. Kwarc rządzi :!: 8).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic mnie już chyba nie zdziwi. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SPORTURA 01

O w mordę jeża. To po co ja swoją SPOTURĘ sprzedawałem. :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wtedy powstaje pytanie po co Certinę za ponad 1k zł jak można Perfekta za 20zł i będzie taki sam bateryjkarz.


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie najlepiej Certinę Kubica - taką jak ma Tsuki - na ostatnim spotkaniu aż nie mogłem uwiezyć własnym oczom :shock: przy przyciskach stopera ma imitacje zakręcanych koron - w dodatku z tworzywa sztucznego - nie ze stali :shock: :shock: :shock:

Nie kupuj mechanika - nie każdy może/musi mieć taki zegarek i trudzić się zawracaniem głowy aby działał poprawnie - dodam tylko że niektórzy kupują za kilkaset złotych rotomat - użądzenie do nakręcania automatów - daj spokój szkoda gadać :wink: :wink: :wink: :twisted:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ładnie... :lol: a mnie wszyscy namawiali na kupno mechanika. ale ja luie przedmioty z dusza :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorzc-1985
Tylko wtedy powstaje pytanie po co Certinę za ponad 1k zł jak można Perfekta za 20zł i będzie taki sam bateryjkarz.

 

 

Święte słowa !! Niech każdy nosi taki jaki lubi, ale człowiek który ma mechanika jest moim zdaniem od razu inaczej postrzegany !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SPORTURA 01
Kup sobie najlepiej Certinę Kubica - taką jak ma Tsuki - na ostatnim spotkaniu aż nie mogłem uwiezyć własnym oczom :shock: przy przyciskach stopera ma imitacje zakręcanych koron - w dodatku z tworzywa sztucznego - nie ze stali :shock: :shock: :shock:

Nie kupuj mechanika - nie każdy może/musi mieć taki zegarek i trudzić się zawracaniem głowy aby działał poprawnie - dodam tylko że niektórzy kupują za kilkaset złotych rotomat - użądzenie do nakręcania automatów - daj spokój szkoda gadać :wink: :wink: :wink: :twisted:

 

:shock: :shock: :shock:

Piotrze zatkało mnie. :x

 

To chyba ta ETERNA. Nie poznaję Cię.

Cóż te KON TIKI z Tobą zrobiło. Byłeś taki fajny Chłop. Choć STARUSZEK :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc po co zchwycamy się repetierami, turbillonami jak można kupić kwarca za 20 zł i pisać hymny pochwalne na temat jego punktualności :?:

 

Akurat post Piotra zrozumiałem zupełnie przeciwnie niż Andrzej


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SPORTURA 01
więc po co zchwycamy się repetierami, turbillonami jak można kupić kwarca za 20 zł i pisać hymny pochwalne na temat jego punktualności :?:

 

Akurat post Piotra zrozumiałem zupełnie przeciwnie niż Andrzej

 

Jacku wiem. Ja też, ale musiałem sobie użyć. :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotrze zatkało mnie. :x

 

To chyba ta ETERNA. Nie poznaję Cię.

Cóż te KON TIKI z Tobą zrobiło. Byłeś taki fajny Chłop. Choć STARUSZEK :P

Przecież wkleiłem :wink: :wink: :wink: to chyba wszystko wyjaśnia - jedynie tylko z dobrego wychowania i poszanowania wyborów dokonywanych przez Klubowiczów - nie wypowiadam się negatywnie o kwarcach :twisted: :twisted: :twisted: a sądzę ze jak wszyscy będa mieli już mechaniki - to KOGO BĘDZIEMY NAWRACAĆ :lol::lol::lol::)

Nikogo na siłę nie trzeba przekonywać z czasem Sam zrozumie - jeśli nie to tymbardziej nie warto :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
więc po co zchwycamy się repetierami, turbillonami jak można kupić kwarca za 20 zł i pisać hymny pochwalne na temat jego punktualności :?:

 

Hymny pochwalne :?:, chyba nie, bo zegarki sterowane falami radiowymi, mają w tym względzie więcej do powiedzenia :lol:. Poprzez swoją wypowiedź chciałem wyrazić sprzeciw dla totalnej krytyki zegarków kwarcowych, krytyki opartej na bazie jednego argumentu - bateryjki. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że nie wszyscy mają cierpliwość do "mechaników", którym trzeba poświęcić trochę uwagi żeby czasomierz działał tak jak powinien. Choć mnie osobiście cieszy zwiększające się zainteresowanie zegarkami mechanicznymi. Może dzięki temu przybędzie nam w kraju dobrze wyedukowanych zegarmistrzów, bo na razie mamy ich jak na lekarstwo.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden kwarc w kolekcji musi być 8) I to dokładny. Wg czegoś trzeba te mechaniki regulować i testować :lol: Kompromisem może być kinetic - nie ma bateryjki, i to kręcenie ręką takie quasimechaniczne. Sam nad takim się zastanawiam, bo stary kwarcowy Timex niedomaga trochę :oops: Ewentualnie jakiś fajny kwarcyk chrono :oops:

 

W kwestii rady - chcesz mieć chrono szwajcarskie, w tej cenie kwarc, czyli wskazana na początku Certina. Ma być mechanik - Certina bez chrono, ale w automacie. Ewentualnie mechaqniczny Tissot lub Hamilton, jak wyżej radzą :lol:


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
człowiek który ma mechanika jest moim zdaniem od razu inaczej postrzegany !!

 

Tak, z reguly jako czlowiek starej daty. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mechaniczny zegarek nie koniecznie jest lepszy od kwarca
ale nikt totalnie nie krytykuje kwarców oczywiście nie sposób im odmówić punktualności i nie absorbowania posiadacza do czasowej obsługi.

 

Ale czy o to nam chodzi :?:

Czyż to nie jest "fajne" że zegarek wymaga od nas nakręcenia, ponoszenia - że w dobie wszechogarniającej elektroniki możemy mieć na ręce trochę mechaniki.

 

A już zupełnie nie pojmuję odtsraszania od zegrka mechanicznego przez Kolegę McIntosh-a i wypisywania, że konserwacja zegarka kosztuje 1000-2000zł (oczywiście jeżeli mechanizm posiada wiele komplikacji to być może, albo jeżeli wysyłamy zegarek na przegląd do Szwjacarii) Ale tutaj mówimy o Certinie DS Podium na Ecie 2824 a konserwację wykonuje się raz na 3 lata. A koszt takiego przeglądu nie powinien przekroczyć 100zł


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.