Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

artme

Steinhart vs Oris vs Seiko

Porównanie trzech marek  

105 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Porównanie z czapy...

 

Zagłosowałem na Seiko, ale jakby ktoś postawił przede mną powiedzmy... nurka Seiko i Orisa, to biorę Orisa.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, dlaczego wśród forumowiczów nie ma ani jednego sprawiedliwego, który wstawi się za swoim ulubionym Stenkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Seiko równie łatwo poradziłoby sobie z innym szwajcarskimi firmami. 

 

Odkąd kupiłem Seiko monstera to Aquisa zakładam tylko czasami aby go rozruszać. 

 

Gdyby wprowadzić nakaz używania przez producentów tylko swoich mechanizmów to rynek szybko by się wyczyścił i w wielu przypadkach byłoby po "szwajcarskim prestiżu" i setkach lat tradycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na Orisa. Mam ARTIX-a i jestem zadowolony. Obecnie Oris ma też swoje mechanizmy 111 i 112. Seiko nie miałem, ma modele bardziej przystępne cenowo ale te najfajniejsze to już też i inny pułap cenowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że jeżeli bierzemy pod uwagę historię i jakość zegarków całościowo, to mało która marka podskoczy Seiko. Przecież Seiko, to nie tylko Seiko, ale jeszcze Grand Seiko i Credor. Tak więc jakby wszyscy podchodzili obiektywnie, Seiko w ankiecie powinno mieć 100%. Inny wynik może być spowodowany wyłącznie niewiedzą, lub kierowaniem się sympatią do konkretnej marki.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko to pierwszy "poważny" zegarek w moim życiu. Wiele przeżył i do dziś świetnie się trzyma. Poza tym mają świetne mechanizmy. Nie spotkałem osoby, która byłaby niezadowolona z tej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że mam Orisa a Seiko tylko w planach to glosuje na Seiko - cena/jakosc/kultowosc. Oris to tylko pare in-housów obecnie a reszta to ETY. Seiko ma wszystko w swoich rękach.


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris-Seiko-Steinhart

 

Oris, (miałem pięć modeli), dobry stosunek cena/jakość, podobają mi się niektóre projekty, nowatorskie podejście do nowych modeli-nie starają się na siłę kopiować innych producentów choć pewne inspiracje można odnaleźć.

 

Seiko, (miałem osiem modeli), jak wyżej również dobry stosunek cena/jakość, niestety jak pisał  bert kilka fajnych modeli i cała masa .... innych

 

 

z Seiko mam problem, bo robią parę fajnych modeli i całą masę kooopy. Te fajne są bardzo drogie :(

 

Steinhart, (miałem cztery modele), i tutaj z jakością jest średnio myślę że w zależności od modelu lub konkretnego egzemplarza. Niestety wtórny design, choć dzisiaj jest niewielu producentów którzy idą inną drogą w mniejszym lub większym stopniu, dla niektórych + dla innych -, ogólnie średnio ale są modele które mi się podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Seiko za jakość wykonania, własne mechanizmy .

Orisy ładne zegarki ale w większości korzystają z ETY a nie własnych mechanizmów.

Steinhart po mistrzowsku kopiuje najładniejsze zegarki na świecie, jakość zagarka jest świetna, do mechanizmów też nie można przyczepić. I choć Steinharty strasznie mi się podobają to mam wrażenie że już to gdzieś widziałem , że ktoś już to wymyślił ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko, co Koledzy piszą o Seiko to zapewne prawda - jednak, czysto subiektywnie i (niemal wyłącznie) z punktu widzenia (jak pisał autor wątku) "organoleptyczności" ;), obawiam się, że mam tak, iż Seiko, które byłoby dla mnie po prostu równie ładne, jak Oris za, powiedzmy, pięć-sześć tysięcy, zaczyna się w okolicach tysięcy dwudziestu... ;) Piszę to jako posiadacz zaledwie skromnego Kinetica. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając na ręku Seiko 7002, a w szufladzie jakiegoś Vintage Seiko powinienem głosować na tę właśnie markę. Znam ją nieźle. Ma wybór modeli ogromny, dla każdego coś się znajdzie. Uwzględniając Grand Seiko naprawdę dla każdego. Ale za naprawdę przepiękny design, nie patrząc na to że mechanizm nieinhousowy, stawiam na ORIS. Jeszcze go nie mam ale będę miał poluję i coś trafię;-). Co nie zmienia faktu że Seiko będę polecał za jakość. i różnorodność stylów. Jestem jednak zdania że to przystępność cenowa Seiko  w połączeniu  z pozostałymi zaletami uczyniła z niego tak popularną w  PL markę. I nic  w tym złego.. Mój 7002 robi +7sek na dobę po 27 latach od wyprodukowania;-)


Road-Racing.pl 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wielu zagłosuje na markę, której zegarek sami posiadają. Seiko miałem. Mam Orisa. Designersko najbardziej przemawia do mnie właśnie Oris. Steinhart ma kilka ciekawych wizualnie modeli ale mimo wszystko bardziej stawiam na Orisa. Seiko ma dopracowane i ładne zegarki aczkolwiek, nie licząc wybranych diverów, nie ma aż tak ciekawej stylistyki jak konkurenci. Jeśli elegancki garniturowiec to oczywiście Seiko choć i u Orisa się takowe trafią (jednak drożej niż u Japończyków).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na Seiko pomimo iż pod tym logo kryje się zagadka od tandety do Grand co już jest sztuką zegarmistrzostwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta marka daje dużo więcej niż się oczekuje 

 

Mam Orisa i Seiko....


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na Stenka. Wtórny design występuję nie tylko u niego, a również Davosa, Invicta i ... Tudorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.