Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Plejboj

zegarek codzienny do 15000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam już porządnego garniturowca i poszukuję zegarka codziennego. Oczywiście sam też zrobiłem mały przegląd i najbardziej podoba mi się Omega Aqua Terra 150M. Bardzo proszę Was o sugestie i podpowiedzi.

 

Czego wymagam od zegarka:

- szwajcarski automat

- czarna tarcza 40-42mm

- bransoleta

- musi pasować do t-shirta / bluzy / stylu smart casual

- nie lubię chronografów, ale mógłbym się skusić

 

Z góry dziękuję za wszystkie propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqua Terra to dobry kierunek.

Musi być Szwajcar? Bo zaproponowałbym Grand Seiko.

Z chronografów Tag Heuer Carrera 1887.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko to był mój pierwszy zegarek, więc chętnie zobaczę Twoją propozycję. Taga widziałem i podoba mi się, ale Aqua Terra jest dla mnie dużo ładniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Seamaster Diver 300? A może Moonwatch? Pasuje niemal na każdą okazję, choć w sumie to nie automat i chrono, jednak mówiłeś, że mógłbyś się ewentualnie skusić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seamaster Diver 300 też jest super, ale w moim gronie znajomych już dwie osoby go mają. Moonwatch ładny, ale nie w moim stylu.

 

Przejrzałem ofertę Damasko, jednak wolałbym szwajcara albo japońca.

 

Myślałem, żeby po prostu kupić AT, ale wolałbym przed zakupem zobaczyć możliwie jak najwięcej alternatyw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz rasowego garniturowca to AT będzie stylistycznie bardzo nieopodal. Ja bym postawił na SMP300.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój garniturowiec jest bardzo szczupły, a zależy mi teraz na grubszym zegarku (a AT taka jest, chociaż jak zauważyłeś z powodzeniem sama może służyć jako garniturowiec na ładnym pasku). Byłem wczoraj w salonie Apart i oglądałem Breitlingi, bardzo mi się podobają ale nawet te z rozmiarem koperty 41mm wyglądają na "aż za duże" na moją rękę... A szkoda, bo Colt 41 Automatic też jest piękny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój garniturowiec jest bardzo szczupły, a zależy mi teraz na grubszym zegarku (a AT taka jest, chociaż jak zauważyłeś z powodzeniem sama może służyć jako garniturowiec na ładnym pasku). Byłem wczoraj w salonie Apart i oglądałem Breitlingi, bardzo mi się podobają ale nawet te z rozmiarem koperty 41mm wyglądają na "aż za duże" na moją rękę... A szkoda, bo Colt 41 Automatic też jest piękny.

A patrzyles moze na tag carrera cal 5? Wprawdzie w srodku "jedynie" eta 2824 ale podobny do AT i 3 razy tanszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A patrzyles moze na tag carrera cal 5? Wprawdzie w srodku "jedynie" eta 2824 ale podobny do AT i 3 razy tanszy...

 

Tak, patrzyłem i nawet mierzyłem w tym samym salonie co Omegę. Oba mi się podobały, jednak z korzyścią w stronę AT.

 

Tudor North Flag

Eterna Royal Kontiki GMT

IWC Ingenieur Automatic 40mm (trochę ponad budżet)

IWC TZC

 

IWC bardzo mi się podobają, szczególnie ten przekraczający budżet. Sprawdzę, czy można go gdzieś w Wawie przymierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Tak, patrzyłem i nawet mierzyłem w tym samym salonie co Omegę. Oba mi się podobały, jednak z korzyścią w stronę AT.

 

 

IWC bardzo mi się podobają, szczególnie ten przekraczający budżet. Sprawdzę, czy można go gdzieś w Wawie przymierzyć.

 

Zapytaj na PW kolegę Bartek79, jakiś czas temu miał IWC Inge na sprzedaż…moim zdaniem jest temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo , najlepiej przymierzyć . Niestety u nas dostępność nie najlepsza.

Ważniejsze jak się układa koperta na nadgarstku niż same suche dane dotyczące jej wielkości .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - mój garniturowiec ma kopertę 42mm a wygląda na sporo mniejszy niż Breitling 41mm. Zastanowię się nad nim, bo cena jest świetna a jest "inny" od zegarków, z jakimi się spotkałem. IWC zobaczę najpierw na żywo, ale za tą cenę to pomyślałbym już nad Rolexem DJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

IWC był na bazarku za ok. 15 tysięcy zł, za takie pieniądze DJ'a nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... za tą cenę to pomyślałbym już nad Rolexem DJ.

Dobrze kombinujesz, bo Rolex DJ i Omega AT (a także Grand Seiko) to zbliżone stylistycznie i jakościowo zegarki, a w necie jest wiele ich bezpośrednich porównań. Skoro podoba Ci się AT, to warto poważniej pochylić się nad opcją Rolex DJ, nawet kosztem dołożenia paru tysiaków.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że założyłem ten temat. Czeka mnie sporo mierzenia zegarków w ten weekend, ostatnio miałem DJ dwa lata temu i muszę sobie go przypomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.