Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dariusz chlastawa

A na świecie spada ..

Rekomendowane odpowiedzi

 

 
~Pozostały im góry, scyzoryki i drastyczne kary za drogowe wykroczenia :Kupując zegarek za 20 czy 30 tysięcy zł skazuję się na obcowanie z nim właściwie do końca życia a czasy i trendy mamy takie, że lubimy częste zmiany. Poza tym zegarki tanich marek takich jak np. Timex potrafią działać bezbłędnie przez wiele lat a na koniec, znacznie zawęził się krąg ludzi znających się na rzeczy więc mało kto doceni nasz skarb na przegubie. I tak ziarenko do ziarenka, czar i prestiż z powodu posiadania drogiego zegarka upada. Na marginesie, średni smartfon pokazuje czas z dokładnością nieosiągalną dla "szwajcara" i dodatkowo co chwilkę jest korygowany.
 
 
:blink: wystarczył mi pierwszy komentarz i na tym zakończyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale trochę racji w tym jest.Może w tym roku sprzedali mniej a przyszły rok pokaże. Niech z cenami trochę zejdą na ziemię to i sprzedaż się poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lemingi po prostu maja dosyć horrendalnych cen i chwała im za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak im naprawdę zostanie tego dużo to ciekawe co z tym zrobią.Opuszczą ceny czy walcami rozjadą.Ja bym obstawiał te drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograniczą produkcję . Cen nie obniżą.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograniczą produkcję . Cen nie obniżą.

No tak ale co ze starymi rocznikami.Jak samochód kupujesz na wiosnę powiedzmy z salonu ale ze zeszłego roku to nawet dobry rabat dają a jak ze zegarkami nie mam pojęcia.A jak jakiś zegarek leży trzy lata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mercedes wymyślił W201 a potem C-klasse czy A-klasse, kwestia czasu jak pojawi się A-Klasse Rolex dla ludu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mercedes wymyślił W201 a potem C-klasse czy A-klasse, kwestia czasu jak pojawi się A-Klasse Rolex dla ludu ;)

No to jest już od dawna to Tudor - może nie dla ludu pracującego miast i wsi ale jednak tańsza opcja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys patrzył z punktu widzenia przeciętnej osoby, dla której co najwyżej istotna jest dokładność chodu.

 

Ale nie powiesz mi, że w tą stronę, gdzie masz Rolexa, Omegę i idąc dalej- IWC, Panerai itd. spogląda człowiek zarabiający w ciągu roku powiedzmy 30000 tysięcy złotych. Wiadomo, milionerów jest coraz więcej, tych którzy stają sie miliarderami również, ale nie stanowią oni nawet 10% społeczeństwa. Tacy, którzy się "przesycą" czasomierzami też pewnie przybywa. Po co Ci np. Rolex submariner w kilku tych samych kolorach, nawet jeśli pieniędzmi możesz sobie pościel haftować. Idąc dalej, wir komercjalizacji, w które wpadły pewne marki, jak np. Omega należąca do Swatcha, poprzez m.in. na swój sposób masowość produkcji już nie jest "tą wyjątkową". Jakości produkcji też wtedy nie upilnujesz w takiej mierze. Już dochodziły słuchy, ze wśród marek "lepszych" i co za tym idzie droższych zdarzają się jakieś niedoróbki. To ludzi zraża - szczególnie tych bogatych, którym nie w smak przecież rolex lub Omega, o której chodzi wieść o imających się jej boleściach. Być może stąd też bogaci inwestują nie w zegarki, a nieruchomości, kruszce czy samochody i też, co za tym idzie, spadek sprzedaży zegarków.

 

Z tym, że przeciętny użytkownik zegarka nie ma tu nic do rzeczy, bo go poprostu na luksusową markę nie stać i już. Z kolei artykuł raczej nacisk kładzie na nieco wyższy pułap cenowy niż timex czy jemu podobne. Stąd też moje wyrazenie co do bezzasadności stwierdzeń autora przytoczonego przeze mnie komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo rynek się nasycił to i ilość sprzedanych zegarków spada.

Ceny ( wysokie) też mają w tym swoj 'udział"-majetni ludzie co mieli kupić, juz kupili...

Nie obserwuje na tyle rynku, ale sądze ze najlepiej się mają te z segmentu ponizej,strzelam 200$.

 

P.S Za szmaciany pasek typu 'nato' producenci ządają okolo tysiaca zlotych to jak sprzedaż ma rosnać? :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za szmaciany pasek tylko za logo na pasku.Bo pasek się niczym nie różni od zwykłego.Myślę że np. w roleksie go nie szyją. Kupią hurtowo siekną logo i już jest 10razy drożej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za szmaciany pasek tylko za logo na pasku.Bo pasek się niczym nie różni od zwykłego.Myślę że np. w roleksie go nie szyją. Kupią hurtowo siekną logo i już jest 10razy drożej. :)

Tak się zapewne dzieje. Przypomniała mi się opowieść pewnego kierowcy który to "uczestniczył" w produkcji włoskich mebli. Ładowali mu na tira meble następnie wiózł je do Włoch gdzie zostały wypalane loga i dawane certyfikaty i wracał z tym do PL. Operacja bardzo mocno opłacalna bo meble drożały minimum 20 razy. W wielu branżach stosuje się podobne praktyki

 

Napisane z Tapatalka za pomocą Xiaomi RN2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie u mnie, kiedy to do szkolnych warsztatów przywieziono, a jakże, niemieckie obrabiarki. Za ok. rok przyjechał przedstawiciel polskiej firmy ściągającej z Chin również obrabiarki, ale sygnowane ich logo, bo dopuszczenia załatwiali itd. No fajnie.

Rozdali katalogi i po upływie plus minus minuty raz po raz wybuchały salwy śmiechu. Otóż jedna z maszyn była identyczna z ta niemiecką. Różnice polegały jedynie na naklejce rzekomego producenta, czy tam dystrybutora i oczywiście w cenie. "Polska" maszyna była tańsza o równą połowę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie ,,Logowanie" to chyba cos naprawdę wyjątkowo ważnego. Kolega jakieś 10-15 lat temu pracował w Niemczech, w fabryce Opla. Czasy gdy Opel Signum byl nowością. Przysyłali w skrzyniach silniki od BMW. Na skrzyni było oczywiscie logo BMW, Jego zadaniem było rozp...lic skrzynie i włożyć do tej z logo Opla. Potem już z właściwym logo czekało to w magazynie na montaż di auta. Ale po co te manewry to do tej pory sie zastanawiam. On sam tego nie wie.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Signum zastąpił Omegę - i wtedy zaprzestano korzystania z silników BMW............, Konkretnie ze 150 konnego 2,5 DTI commona rail. Ostatnie sztuki Omegi poszły podobno z taśmy w wersjach benzynowych w czerwcu 2003. Signum zaprezentowano we wrześniu 2003. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak w nawiązaniu do tematu uzupełnienie nt zegarków typu iwatch

 

http://businessinsider.com.pl/technologie/firmy/rynek-urzadzen-noszonych-wereable-devices/ngn2761

 

a nie mówiłem , pytano mnie kiedyś czy zegarki iwatch wyprą tradycyjne :)

 

:)

:)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/110650-apple-watch/page-5?do=findComment&comment=1608052


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak zawsze ciekawe analizy i cenne studium międzynarodowe. Z tego co pamiętam, to w ciągu ostatnich lat dynamicznie podniósł się poziom średniej ceny zegarka uważanego za luksusowy. Teraz to ca 6 tys.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w tym komentarzu takiego niemądrego? Moim zdaniem patrząc z punktu widzenia przeciętnego użytkownika zegarka jest to bardzo sensowne spojrzenie na sprawę.Ja tam widzę wiele bardzo sensownych komentarzy.To my tutaj jesteśmy nienormalni, gdybym patrzył z punktu widzenia przeciętnego użytkownika kwarców to też nie kupiłbym szwajcara, bo ceny wyjechały w kosmos. Mechaników zresztą też, a przeciętny klient spoza kręgu fanatyków nie będzie siedział na allegro i bazarku żeby kupić używkę.

Wrecz przeciwie.

Maniacy zegarkowi to ulamek procenta rynku zegarkowego. Reszta to zwykli ludzie, chociaz nie do konca zwykli. Bardziej wrazliwi moze? Zegarki sa po prostu piekne. To sa komentarze ludzi (przyznaje logiczne), ktorzy nie kupia porzadnych butow, bo w CCC sa "takie same", nie zainteresuja sie sztuka, bo wystarczy telewizor 4k i rodzina kiepskich.

 

Co do spadkow to ma z czego spadac, po chinskim i arabskim szale zaiupowym. Nie zbiednieja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.