Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mat_k

Bulova Moon Chronograph vs. Seiko Giugiaro 7A28

  

36 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Dwie ciekawe reedycje modeli kwarcowych. Dwa różne wydarzenia z nimi związane - świetny film SF oraz prawdziwe lądowanie na księżycu. Który wybieracie :) Możecie też napisać dlaczego :)

 

Seiko-Giugiaro-7A28-ripley-watch-18.jpg

 

Bulova-Moon-Chronograph-hero-image.jpg


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

news-093015a-lg.jpg

 

1523065828082422700.jpg


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos na Bulve, Obcy trochę za bardzo odjechany no chyba że to do kolekcji dla tak zwanego "mania"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też Bulova. To chyba, po prostu, ładniejszy zegarek. Ciekawa koperta, bez Seikowej groteskowości. Uwielbiam Alieny i jak przedpiśca zauważył, do kolekcji super, ale do noszenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bulova lepej wygląda i ciekawszy rodowód ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model Seiko zupełnie mi się nie podoba, głos na Bulove.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak pojedynek Speedmastera i bondowskiego Seamastera :) Ja sam głosowałem na Bulovę, ale Seiko jest bardzo ciekawym zegarkiem - mniej nudnym i przewidywalnym :)


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako były już niestety posiadacz tej Bulovy stawiam właśnie na nią, gdyż to jednak dla wielbiciela klimatów okołokosmicznych coś o znaczeniu historycznym. A i zegarek jest świetnie wykonany i sprawia dużo radochy.

 

Z Seiko mam ten problem, choć fanem Aliena jestem od lat, że jego design jest jednak trochę kłopotliwy. Sam zegarek, tarcza, wskazówki są świetne, jednak to spore "pudło" z boku zniechęca. Czytałem też recenzję i wykonanie tego pudła właśnie nie jest zbyt dobre, plastikowe przyciski trochę luźno się podobno bujają. Gdyby nie ten element, połasiłbym się na zegarek E. Ripley od razu chyba.

 

W takim zestawieniu jednoznacznie głosuję na Bulovę - historyczne korzenie, wygląd, jakość wykonania na wysokim poziomie.

 

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również na Bulovę oddałem głos

 

Seiko i obcy fajne, ale w codziennym użytkowaniu wyglądałby groteskowo


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na seiko.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Głos na Seiko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos na Bulovę. Seiko przesadnie "odjechane".


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głos na Bulove, świetna historia, reedycja nie jest przekoloryzowana ani nachalna w sensie np 15 wersji, miałem okazję pomacać i nadaje się wyśmienicie do normalnego użytkowania. Seiko ciekawe, oryginalne, ale ta dobudówka jest tak niedorzeczna, że chyba tylko na rekwizyt filmowy się nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bulova - bardzo ładny zegarek. Dziwaka Seiko bym nie założył.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos na klasykę . Prezentuje sie swietnie.

Seiko zbyt ekstrawagancki.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bulova bardzo ładnie się prezentuje i z chęcią bym ją przyjął do swojej kolekcji :D


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na Seiko za oryginalność i design.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość urko12

Bulova, gdyż to po prostu ładny zegarek z ciekawą historią, nie bez znaczenia dla mnie jest również jego uniwersalność. Noszenie tego Seiko, na ręku, jest równie racjonalne jak przechadzka z zegarem z kukułką ;-). No chyba, że dla tzw. "miecia", dla miecia można mieć i przedmiotowe Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wawie bulova do obejrzenia na żywo jedynie w blue city. Wczoraj przymierzałem, szkoda ze 45 mm - dla mnie za duza

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bulova. Seiko oryginalny ale jakoś nie w moim stylu. Albo jestem za stary albo za bardzo wybiegł w przyszłość!  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLMEGA

Seiko!

 

bo Bulova nie była na księżycu,omega była, i ta bulowa po prostu trąci mi kopią, żeby nie powiedzieć podróbą.

BTW: Markę Bulowa średnio kojarzę, jeśli faktycznie ma ona coś wspólnego z misja na księżyc (coś więcej niż tylko skopiowanie designu omegi) to wychodzi tutaj moja niewiedza, mój błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.