Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Macqu

IWC - zestaw testowy

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy i kolezanki

 

W zeszlym tygodniu udalo mi sie zakupic zestaw testowy firmy IWC w sklad ktorego wchodza 2 mechanizmy cal 30110, Mark XVI. Aktualnie oba sa zamontowane w specjalnych obudowach jednak chcialbym je przelozyc do oryginalnych kopert.

(Dodatkowo jeden, by uwidocznic mechanizm, ma zdemontowana tarcze).
Sprawdzilem juz dostepnosc czesci poczawszy od allegro,e-bay, chrono oraz kilku podobnych i niestety nie wyglada to za dobrze. Moze bedziecie w stanie pomoc/doradzic gdzie ewentualnie moglbym dostac brakujace elementy? Z tego co do tej pory udalo mi sie ustalic w przypadku tarczy - IWC jest w stanie dostarczyc nowa ale dopiero po odeslaniu starej. Z góry dziekuje za pomoc.
 

Z powazaniem

Maciek

 

 

post-94709-0-86302700-1481633671_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby było łatwo nabyć oryginalne części. Nowe to raczej na wymianę za stare, których nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrobi podrobke Parnisa. Trudno bedzie go wtedy pokazac w "chinskich nowych nabytkach" :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz, nie do konca sie tego spodziewalem ..;)

To juz chyba lepiej po prostu wykorzystac koperte z repliki? :

http://www.joinwatches.me/iwc-pilots-watch-mark-xvi-swiss-eta-2892-automatic-steel-case-black-dial-zf-p-11803.html

 

Z tego co przeczytalem ponizej wyglada to calkiem dobrze:

http://rwg.cc/topic/139831-iwc-mark-xvi-replica-review-3255/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest to koperta z repliki tylko koperta z podróbki..nie robiłbym tego nigdy 

poszukaj na portalach czy forach zagranicznych , moze ktos sprzedaje uszkodzony zegarek i da się relatywnie tanio pozyskać kopertę

zakup nowej u AP czy serwisie bedzie dosyć drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zdaje sobie sprawę iż montaż oryginalnego mechanizmu w miejsce podróbki byłby swoista profanacja dlatego liczyłem ze uda mi sie znaleźć brakujace elementy wsrod kolegow na forum. Co do poszukiwań na portalach zagranicznych oraz forach to nie wyglada to za dobrze takze mam coraz większe wrażenie ze troche czasu uplynie nim bede mogl sie w pelni cieszyc swoim zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Firmy szwajcarskie robią problemy z częściami do swoich zegarków? 

 

Do jak starych zegarków można kupić bez problemu części

 

Gdy już minie mi gwarancja to pewnie sam zacznę grzebać w zegarkach i zastanawia mnie czy z częściami nie będzie problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmy szwajcarskie robią problemy z częściami do swoich zegarków? .

Nie tylko szwajcarskie.

Firmy dbają aby na rynku nie było składaków, szczególnie niezgodnych z ref. oficjalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dennyk
      Poszukuję fajnej koperty pod Unitasa 6498. Dla utrudnienia nie chińczyka
      Muszę pomieścić tarczę o średnicy 39 mm
       
      pozdrawiam
    • Przez karol1302
      Cześć,
      na sprzedaż zegarek IWC Ingenieur Automatic IW322701 z prywatnej kolekcji.
      Drugi właściciel, zegarak w pełnym sklepowym komplecie, nigdy nie polerowany i nigdy nie serwisowany.
      Zegarek nosi normalne ślady użytkowania, jednak jest jednym z wielu, stad jego stan określam spokojnie na 8 w skali forumowej.
      Zegarek na punktualnym chodzie około 3 s do przodu.
      Cena 27 tyś, wysyłka lub odbiór zgodnie z dyspozycjami kupującego.
       
       

















    • Przez s1kor
      Witam, 
       
      Czy mógłbym poprosić o ocenę tego Portugalczyka w kwestii ewentualnej nieautentyczność:
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/iwc-portugieser-iw371401-CID87-IDTeOn8.html
       
      Z góry dziękuję za pomoc. 
    • Przez Borutaia
      Witam, ostatnio w prezencie od rodziców dostałem mechanizm Tissota z tarczą i wskazówkami. No właśnie sam mechanizm, który leżał przez lata w szufladzie bez koperty, z którą nie wiadomo już co się stało. Zegarek jest po dziadku więc chciałem go włożyć, najlepiej do orginalnej albo zbliżonej do oryginału koperty. Mechanizm zegarka to 26.9-621 Tissot & Fils. Jest jeszcze taka (nie wiem jak to dokładnie nazwać) obramówka na mechanizmie, przez co szerokość bez koronki wynosi jeśli się nie pomyliłem coś ok. 31 mm. 
       
      Jeśli ktokolwiek miałby kopertę do tego mechanizmu lub inną kopertę w którą ten mechanizm wejdzie to prosiłbym o kontakt.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.