Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Macqu

IWC - zestaw testowy

Recommended Posts

Drodzy koledzy i kolezanki

W zeszlym tygodniu udalo mi sie zakupic zestaw testowy firmy IWC w sklad ktorego wchodza 2 mechanizmy cal 30110, Mark XVI. Aktualnie oba sa zamontowane w specjalnych obudowach jednak chcialbym je przelozyc do oryginalnych kopert.

(Dodatkowo jeden, by uwidocznic mechanizm, ma zdemontowana tarcze).
Sprawdzilem juz dostepnosc czesci poczawszy od allegro,e-bay, chrono oraz kilku podobnych i niestety nie wyglada to za dobrze. Moze bedziecie w stanie pomoc/doradzic gdzie ewentualnie moglbym dostac brakujace elementy? Z tego co do tej pory udalo mi sie ustalic w przypadku tarczy - IWC jest w stanie dostarczyc nowa ale dopiero po odeslaniu starej. Z góry dziekuje za pomoc.

Z powazaniem

Maciek

post-94709-0-86302700-1481633671_thumb.jpg

Nie sądzę aby było łatwo nabyć oryginalne części. Nowe to raczej na wymianę za stare, których nie masz.

To zrobi podrobke Parnisa. Trudno bedzie go wtedy pokazac w "chinskich nowych nabytkach" :)

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

nie jest to koperta z repliki tylko koperta z podróbki..nie robiłbym tego nigdy 

poszukaj na portalach czy forach zagranicznych , moze ktos sprzedaje uszkodzony zegarek i da się relatywnie tanio pozyskać kopertę

zakup nowej u AP czy serwisie bedzie dosyć drogi

Oczywiście zdaje sobie sprawę iż montaż oryginalnego mechanizmu w miejsce podróbki byłby swoista profanacja dlatego liczyłem ze uda mi sie znaleźć brakujace elementy wsrod kolegow na forum. Co do poszukiwań na portalach zagranicznych oraz forach to nie wyglada to za dobrze takze mam coraz większe wrażenie ze troche czasu uplynie nim bede mogl sie w pelni cieszyc swoim zakupem.

Firmy szwajcarskie robią problemy z częściami do swoich zegarków? 

Do jak starych zegarków można kupić bez problemu części

Gdy już minie mi gwarancja to pewnie sam zacznę grzebać w zegarkach i zastanawia mnie czy z częściami nie będzie problemów.

Kupię katalogi firm zegarkowych.

Firmy szwajcarskie robią problemy z częściami do swoich zegarków? .

Nie tylko szwajcarskie.

Firmy dbają aby na rynku nie było składaków, szczególnie niezgodnych z ref. oficjalną.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By MeB
      Po ponad 100 lat, pięciu pokoleniach i trzech właścicielach, myślę że może warto odświeżyć kieszonkowiec po dziadku. Zegarek swoje przeżył,   od codziennego użytku we wczesnym okresie miedzywojennym,   do zerwanego łańcuszka kiedy złoto trzeba było sprzedać na żarcie, a pierwotny właściciel zegarka miał wczesną emeryturę w Dachau, zostawiajac dzieci,   do leżenia w szufladach i sejfach przez pół wieku.

Mechanizm działa całkiem nieźle (po dwóch dniach stracił ok. minutę do mojej omegi) i może nie warto w niego ingerować. IWC montowane w Wiedniu jednak trzyma poziom. Zegarek nie będzie też używany częściej niż raz na rok. Pięknie jednak wyglądał na łańcuszku kilka lat temu przy pełnym ubiorze galowym.

Głównie zależy mi na wyprostowaniu i poprawieniu uchwytu, który odkąd pamietam jest wygięty, oraz na dodaniu trochę oleju do kluczowych elementów mechanizmu. 

Gdzie w Europie mogę to zrobić najlepiej. Zegarek ma ogromną wartość sentymentalną, więc wolę zapłacić równowartość nowego Bamforda za serwis, niż mieć ‚BAM!’ i uszkodzić tą pamiątkę.

Załączam zdjęcia dla kontekstu i krótki filmik z chodu. Może ktoś oceni czy warto ingerować (ryzyko nieudanego serwisu zawsze istnieje).

IMG_9198.MOV
    • By madrock
      Szanowni Koledzy,

Prosiłbym w miarę możliwości o pomoc w stwierdzeniu oryginalności kieszonkowych zegarków ( udało mi się kupić je za grosze, dosłownie) Dwa rzekome IWC i zegarek oznaczony jako Tavannes Watch Co. Czy ktoś może mi coś więcej powiedzieć o Tavannes? Czy opłaca się je naprawiać i czyścić - chodzi o jedno IWC i Tavannes, drugi IWC sprawny i pięknie chodzi. Czy ktoś ewentualnie może mi podsunąć dobrego zegarmistrza? Serdecznie dziękuję z góry za pomoc.  

• By treidi
      Witam  
      Poszukuję tarczy do Seiko skx 007, skx 009
      Może komuś pozostała po modzie?
    • By lysolek007
      Więc jak w temacie koleżanki i koledzy 
      '' Pomarańczowa tarcza energii dostarcza'' 🍊🍊🍊 

Pokazujemy tutaj wyłącznie pomarańczowe tarczę  🍊⌚📸👌 

• By pepco
      Witam, kupię kopertę do zegarka marki Błonie model Kurant.
      Pozdrawiam Piotr.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.