Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marcuso86

Zegarek dla starszej osoby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuje jakiegoś zegarka dla starszej osoby.

Wymagania:

Tarcza - koniecznie biała i bardzo czytelna

Bransoleta

Datownik - (fajnie jak by był z lupką)

Wielkość koperty 40-45mm

Mechanizm - kwarcowy (chyba że w tej kwocie trafi sie automat - tylko nie wiem czy jest to dobre rozwiązanie dla osoby starszej która możliwe że bedzie zakładała zegarek raz na jakiś czas).

 

Budżet 400-450zł max

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takich 100M fajny jest Seiko sur057p1 a z 50M Orient fung2002w0 w podanej kwocie. Również rozglądam się za takim zegarkiem - dla ojca.

Fajne i bardzo czytelne a nawet podświetlane są casio z serii mtd np.  mtd-1079d-7a1, casio mtd-1082d-7av.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starszym osobą mogą się podobać zegarki Adriatica.

Takie osoby zazwyczaj bardziej cenią sobie mechanizmy szwajcarskie niż japońskie.

Sam kupiłem dla ojca parę lat temu kwarca na bransolecie z tej firmy i jest bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że cenią pewnie bardziej mechanizmy szwajcarskie.

Adriatica - ok fajnie by było ale to nie ten przedział cenowy niestety.

Pozostaje orient bądz seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem dla ojca parę lat temu kwarca na bransolecie z tej firmy i jest bardzo zadowolony.

 

Adriatica - ok fajnie by było ale to nie ten przedział cenowy niestety.

 

2-3 lata temu zapłaciłem ok 350zł za nową Adriatice na bransolecie

do 450-500 już się coś kupi - zależy tylko czy ci się to podoba

 

http://www.ceneo.pl/Zegarki/p:Adriatica/Typ:Meskie;m1;n499;0112-0.htm

 

// a może taki Orient http://www.dutyfreeislandshop.com/pl/orient-sug1r003w6-ug1r003w-capital-dome-crystal-japan-quartz-gents-leather-elegant-watch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla siebie też wolałbym Citizena.

Lecz nie znam osoby dla której ma to być zakup ale na prawdę starsze osoby (zwłaszcza nie siedzące w tematyce zegarkowej) bardziej docenią namiastkę luksusu jaką jest/była (w ciężkich czasach) Adriatica niż japońską myśl techniczną.

Dla osób w starszym wieku wartościowym zegarkiem jest zegarek szwajcarski (ewentualne z innych krajów europejskich).

Wnioski takie wyciągam po poszukiwaniach właśnie parę lat temu wspomnianego wcześniej zegarka dla ojca. O wiele bardziej identyfikował się z szwajcarską klasyczną i oldschoolową marką niż z zegarkami japońskimi które postrzegał raczej jak takie bardziej dla młodych i modnych.

Nie kwestionuje walorów Citizena lecz patrzył bym także kto ma ten zegarek nosić.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.