Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marmal321

Certina DS1 a może coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wpadła mi ostatnio w oko Certina DS 1 C006.407.16.031.00 w związku z czym zwracam się do Was jako pasjonatów i znawców tematu z prośbą o poradę:

 

- jak oceniacie ten model pod względem mechanicznym, awaryjności itp kwestia wyglądu jest odczuciem subiektywnym - mi się podoba :-)

- jak wypada relacja cena/jakość? warty jest wydania 1950zł?

​- może jakieś inne warte uwagi, podobne wizualnie alternatywy  w lepszej relacji cena/jakość w budżecie ok 2000zł

- ma to być w miarę uniwersalny zegarek codzienny - zarówno do garnituru, marynarki jak i jeansów - będzie ok?

- posiadam już zegarek kwarcowy na bransolecie z chronografem tak więc nowy będzie użytkowany zamiennie - czy "leżenie" w bezruchu nienakręconego zegarka automatycznego w jakiś sposób mu szkodzi, wpływa na trwałość mechanizmu itp?

 

- gdzie najkorzystniej kupić? może są jacyś forumowi sprzedawcy, osoby z kontaktami, zniżkami?

 

- chciałbym wymienić pasek na "brązowy", polecicie jakiegoś sprawdzonego producenta dobrej jakości pasków?

 

z góry dziękuję za info

 

pozdr

Marcin

post-95041-0-63443100-1482912580_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy na pewno zasypią Cię zaraz kontrpropozycjami w postaci Seiko SARB, Orient Starów i innej tego typu Japońszczyzny :).

Ja napiszę tak: podoba się to bierz. Bardzo dobry wybór. Minus - brak lumy na indeksach i wskazówkach. Cena OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór i dobra cena.  Zegarek elegancki i uniwersalny - będzie do jeansów, będzie i do garnituru. Leżenie w bezruchu nie powinno mu zaszkodzić.

Chyba w miarę regularnie, choćby kilka razy na miesiąc zamierzasz go nosić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DS1 i szczerze mogę polecić. Za tą kasę jak powiedzieli przedmówcy w konkury mogą stawać Sarby i OSy.

 

Jako, że byłem/jestem przyzwyczajony do Diverów trzeba się przestawić, że w DS1 nie masz lumy, ale w zamian są piękne "sword hands". Zegarkowi przestoje od czasu do czasu nie zaszkodzą, ale jak kupisz  DS1 to pewnie kward będzie lądował na ręku coraz rzadziej :P

 

Cenowo, nowa za 2000 to cena całkiem ok, ja swoją używaną, w bdb stanie na bransolecie wyrwałem za około 1400 zł. Jeśli Ci się nie spieszy może warto poszukać, pojawiają się choćby na allegro całkiem regularnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenowo, nowa za 2000 to cena całkiem ok, ja swoją używaną, w bdb stanie na bransolecie wyrwałem za około 1400 zł. Jeśli Ci się nie spieszy może warto poszukać, pojawiają się choćby na allegro całkiem regularnie.

Całkiem regularnie pojawiają się też na allegro podróbki bardziej bądź mniej udane. Trzeba mieć wiedzę i być ostrożnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić sobie nowy, na gwarancji ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że lepiej. Jak tylko budżet pozwala, to zawsze jest lepszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie swoją Certinę udało się wyrwać na forum :) Serio podrabiają DS1? Chce się ludziom tak tanie zegarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrabiają dużo tańsze marki/modele. Kupienie oryginalnego Tissota na all/olx to taka specyficzna ruleta :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że była plaga PRC200, natomiast DS-1, z przeszklonymi pleckami już pewnie nie tak łatwo podrobić. ETA wygląda dość charakterystycznie, chyba, że do pordóbek też kładą ETY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrabiają ETY albo kładą coś innego. Nie każdy wie, na co zwrócić uwagę.

Plaga była też z LeLocle Tissota, który może tu być ciut tańszą alternatywą dla DS-1. Certina na pewno wygrywa klasą wodoszczelności (WR100) z Tissotem (WR30).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrabia się wszystko na czym można zarobić i na co jest duży potencjalny rynek.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam OSa.

Nawet seiko 5 podrabiają. Wsystko podrabiają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 rozmiar jaki masz nadgarstek ? , by się nie okazał mały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek za mały, to pojęcie względne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że kiedyś 34-36 mm było standardem ... koniec świata! :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna alternatywa jest Tissot PRS516 w automacie ale to juz bardziej jest zegarek w sportowym charakterze. Na korzyść powiem ze praktycznie we wszystkim dobrze wygląda (kajdan, pasek, kauczuk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DS-1 to dobry wybór, największym plusem zegarka jest chyba jego uniwersalność. Fajna koperta, ładna i solidna bransoleta...jedynie zapięcie takie blaszkowe ;) Brak lumy nie przeszkadza, ten typ po prostu tak ma.

 

DSC6971.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, powracając do tematu, tchniony impulsem zamówiłem DS1, znalazłem fajną cenę 1490zł, mam nadzieję że to ciągle dobry wybór jako w miarę uniwersalny zegarek zarówno do garnituru jak i stylu casual? rozważałem tańszą opcję Orient Bambino ver 2 ale ostateczny wybór padł na DS1, mam nadzieję że będę w wyboru zadowolony... pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz zadowolony! Jak zobaczyłem zdjęcia, to zaraz zatęskniłem, bo moja od trzech tygodni się serwisuje - pierwszy raz po sześciu latach używania, więc chyba najwyższa pora ;) Przez ten okres nie sprawiała żadnych problemów i nosiła się fantastycznie przy każdej okazji. Dodam też, że chyba nie miała ze mną łatwo, bo trudów jej nie szczędziłem. Pływać na pewno lubi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie w serwisie? strasznie długo :-)

dzisiaj spodziewam się kuriera, zobaczymy jak to coś prezentuje się na żywo :-)

DS1 będzie moim pierwszym automatem - powinienem w związku z tym o nią jakoś specjalnie dbać, serwisować itp? może leżeć dłuższy czas nieużywana czy raczej nie powinno się dopuszczać do zatrzymania ciągłości pracy mechanizmu?

Będę chciał również posiadać na wymianę pasek w kolorze brązowym - polecicie jakichś sprawdzonych producentów w dobrej relacji cena/jakość? pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup w dobrej cenie, można zapytać gdzie zegarek został kupiony?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zapytam jeszcze o jedno.

Koledzy czy warto?

https://www.olx.pl/oferta/zegarek-certina-ds-1-automatic-CID87-IDoQ2hA.html#9bb4ddd998

Zegarek z 2007 roku, konieczny serwis i wymiana paska więc finalnie prawie jak nowy z oferty powyżej... Tylko że to raczej rzadko spotykana oferta.

Inna sprawa, że do Wrocławia mam kawałek a nie uśmiecha mi się płacić za coś czego nie widziałem.

Chętnie poznam Waszą opinię.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy 3 tygodnie w serwisie, to tak strasznie długo :) Tzn. subiektywnie 3 tygodnie bez zegarka to wieczność oczywiście ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.