Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Crispo

Zegarek do garnituru.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Do czwartku muszę kupić zegarek więc jutro muszę go zamówić. Długo chodziłem po sklepach, jeździłem po jubilerach, zegarmistrzach i nie potrafiłem znaleźć zegarka dla mnie.. Zdecydowałem się na zamówienie go z Internetu. Mam upatrzone dwa zegarki. Jeden z firmy Atlantic drugi Doxa. Chciałbym zwrócić się do was z prośbą o pomoc, być może ktoś znajdzie coś co mi przypasuje, bo mam dosyć już 1000 otwartych zakładek w przeglądarce :( . Zależałoby mi na bransolecie ale może być pasek. Chciałbym żeby było to coś klasycznego, ale jednocześnie miało coś w sobie przykuwającego uwagę. Dlatego nie jestem pewien co do kupna tych dwóch modeli:

 

https://www.zegarek.net/zegarki/doxa/zegarek_doxa_287.10.101.10.html

 

https://luxtime.pl/pl/p/Zegarek-Meski-ATLANTIC-SEAHUNTER-CHRONOGRAPH-71465.41.61/7422

 

Proszę o szybką pomoc i od razu bardzo dziękuję. Mój budżet to około 1700zł.

P.S Mechanizm bardziej podszedłby mi kwarc, ale jeśli znajdzie się ładny automatyk w takiej cenie to też nie pogardzę. AAAaaa i głównie trafią do mnie "Swiss Made" ewentualnie, ale to bardzo ewentualnie "Japan".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie do garnituru to bardziej pasuje klasyczny zegarek.

 

post-410-0-82428200-1483376418_thumb.jpg


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelb29 

Może faktycznie zbyt bardzo stoję przy bransolecie bo nie oszukując się pasek do garniaka chyba lepiej wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko Sarb, Certina ds 1, Tissot le locle. Ja bym celował coś z tego, ale ogólnie weź to co Ci się podoba. A co do paska to zawsze sobie możesz dokupić za nieduże pieniądze i każdy będzie pasował a z bransoletą już tak łatwo nie jest. Ciężko jest kupić taką żeby pasowała a cena oryginalnych bransolet jest duża wyższa od paska. Dlatego weź na bransolecie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś jednak bardziej przemawia do mnie ten Atlantic. Po prostu bardziej mi się podoba jego design. Możecie mi jeszcze wyrazić jakąś opinie o tej firmie? Czy to prawda, że strasznie poleciała w dół z jakością? Czy warto wydać tyle pieniędzy na ten zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do garniaka kup sobie forumowego formeistera ale nie wiem czy akurat ktos ma na sprzedaz.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym osobiście brał Orienta. Albo ten Star, albo pojawiający się często na forum Bambino w takiej wersji kolorystycznej jaka najbardziej Ci odpowiada do garniaka. Zdecydowanie coś stonowanego.

Pamiętaj, że zegarek do garnituru nie musi dominować i przykuwać uwagi a ma być uzupełnieniem! Do tego dorzucasz paseczek pod kolor dodatków np. brązowy do brązowych butów, czarny do czarnych etc ;)

Nie ograniczaj się do jednego zegarka ;-) Za jakiś czas możesz sobie dokupić takie chrono Atlantica, Certiny, Tissota czy co Ci się tam spodoba do codziennego casuala ;) Ale pytasz o garniturowca, a to inny segment. Do wieczorowego stroju możesz zarzucić błyszczący pasek aby właśnie uwagę przykuwał. Ale na spotkania itp - ja bym pojechał czymś eleganckim i bardziej stonowanym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Lincoln Six Echo
      Fajny field watch (czy jak tam) singapurskiego mikrobrandu RZE.
       
      Cena sklepowa: 2900 zł.
      Cena tutaj: 2000 zł.
      Wysyłka ubezpieczonym InPost: gratis.
       
      W komplecie bransoleta tytanowa i pasek firmowy RZE. 
       
       
      RZE: Resolute C3 Lume
       
      Resolute to ultrawytrzymały i lekki tytanowy zegarek terenowy, który zniesie codzienne wyzwania, stworzony dla odkrywcy.
       
      SPECYFIKACJA:
       
      Wymiary:
      - średnica bez koronki: 40mm
      - grubość koperty: 10,5mm
      - długość od ucha do ucha (L2L): 46mm
      - szerokość w uszach: 20mm (zwężenie do 16mm przy zapięciu).
       
      Pozostałe dane:
      - koperta z tytanu z powłoką Ultrahex
      - mechanizm Miyota Premium 90S5
      - wodoszczelność: 100m
      - zakręcana koronka z logo marki
      - Swiss Superluminova
      - nakładane indeksy
      - tarcza o teksturze piasku
      - szkło szafirowe z wewnętrzną powłoką Super-AR
      - tytanowa bransoleta z powłoką Ultrahex i stalowym zapięciem z powłoką tytanową.
       
      Zegarek objęty realizowaną w Polsce, 36-miesięczną gwarancją.
       
      Zapraszam. 
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       

       
       
       
    • Przez Petru23
      Mam nowego Elements ale ma jedną istotną wadę. Ze względu na kształt koperty (spodu) i rozmiar koronki potrafi się ona (koronka) wysunąć podczas noszenia. Zahaczy o ubranie, mankiet czy cokolwiek. Problem dotyczy m.in. Beringa o podobnym kształcie koperty.
       
      Pytanie, czy jest możliwość jej wymiany i czy zegarmajster to powinien zrobić. Jaki może być koszt? Oddać raczej go nie oddam (skróciłem bransoletę).
       
       
       

    • Przez red_fork
      Witam wszystkich serdecznie,
       Jestem właśnie w trakcie zakupu zegarka Roamer Competence skeleton III. W  trakcie, ponieważ miałem trochę przejść jakościowych i zegarek był wymieniany. Zauważyłem, że różne egzemplarze miały różne mechanizmy. Jeden to na pewno STP6-15, drugi zakładam, że Soprod P024 (wkładany obecnie do nowszej serii Skeleton IV). Na początku tego modelu był jeszcze SwissTech, ale pomińmy to… Z tego, co się dowiedziałem oba mechanizmy to klony ETA, zapewne „entry level”. Specyfikacje mają podobne z dokładnością do rezerwy chodu (38h soprod i 44 stp) i jednego kamienia więcej w STP. Prośba o forumowiczów o poradę, czy któryś z tych mechanizmów jest wyraźnie lepszy jakościowo? Mam obecnie 2 egzemplarze z oboma mechanizmami i waham się który odesłać….
      Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. 




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.