Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość andree

ACzS-1 moja mała kraina szczęsliwosci

Rekomendowane odpowiedzi

były 3 typy tych zegarków , 59- styki z tyłu sterowały załączaniem urządzeń telemetrycznych i innych. 60- ten sam mechanizm do zastosowań ogólnowojskowych , samoloty , urządzenia techniczne, oraz 61 w szczelnej obudowie do zastosowań w urządzeniach na okrętach wojennych, mechanizm ten sam. sam mechanizm był produkowany w wersji 2 i 5 dniowej oraz wersji jedno i dwu bębnowej / sprężyna /. Zegary produkowane były w 2 wersjach malowania tarczy i wskazówek. Białe i świecące po naświetleniu. produkowane od lat 70 / data na werku/ są bezpieczne. starsze też , ale geiger trochę mruczy . nie lizać. a nazwa CZP 60. Aczs są trochę inne do zobaczenia w temacie.

Edytowane przez wlad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem w latach 70- tych w WSK PZL Warszawa Okęcie - montowaliśmy te zegary w Wilgach i Krukach , jeszcze miały opcję "wremia paliota" ...  ;)


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę je rdza żre jakby. Ja zostawiłem jak było - trochę oblazłe, no ale rdzy nie ma...

 

dec04c0e7f8676ef.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, rudy tam działa, ale po nakręceniu  :blink: szok, robi +3 sekundy na dobę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po odnowieniu:

 

33411090232_23f3116603_c.jpg

 

Jeszcze w wolnej chwili dłubnę jakąś podstawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów

Dziś przyszedł mój pierwszy Aczs i jestem zakochany !!! Mam pytanie do Was, jaka to wersja, jakie lata ? Bez grzałek, górnego cyferblatu, no i najważniejsze - nie świeci.

a90366753c541762c825197f242a3f5b.jpg950930e59f161fd95e1800791cdb5733.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest to bardzo fajna nówka CZP 60. Zegar stosowany praktycznie wszędzie. Są 2 dniowe , 5 dniowe , z cyferblatem świecącym i nie , wodoszczelne... jak to u Rosjan, nie wspomnę o różnicach w budowie werku.   ACZS 1 to ten z 2 małymi cyferblatami.Też pewnie z 6 wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest to bardzo fajna nówka CZP 60. Zegar stosowany praktycznie wszędzie. Są 2 dniowe , 5 dniowe , z cyferblatem świecącym i nie , wodoszczelne... jak to u Rosjan, nie wspomnę o różnicach w budowie werku. ACZS 1 to ten z 2 małymi cyferblatami.Też pewnie z 6 wersji.

O i to jest konkret, czyli nadal nie mam aczs gonimy króliczka dalej !

 

Dzięki i pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest to bardzo fajna nówka CZP 60. Zegar stosowany praktycznie wszędzie. Są 2 dniowe , 5 dniowe , z cyferblatem świecącym i nie , wodoszczelne... jak to u Rosjan, nie wspomnę o różnicach w budowie werku. ACZS 1 to ten z 2 małymi cyferblatami.Też pewnie z 6 wersji.

witam ponownie, mam możliwość kupna tego zegara, mogę prosić o info na jego temat ? Ustaliłem, że to zegar czołgowy, 5 dniowy, a jak z dokładnością chodu, regulacją, od 1974 roku chodzi, zegar świeci u ciemności czyli radioaktywny raczej będzie, narażać Mistrza na radioaktywny pył i dawać do czyszczenia ? Dziękuje za wszelkie uwagi pozdrawiam !28cabbc865806487fd74f1ad83c55976.jpg878f3ab2324a5be492b10339df855e10.jpg Edytowane przez rafalczapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie to wyszło - mam podobną ale ryflowaną blachę aluminiową, mam też nity - coś pokombinuję

Mam też spore kawałki tekstolitu i o nim rozmyślałem  ale blacha chyba będzie lepsza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Długo już zegar leżał luzem na kominku, a ostatnio trafiły się nity i tabliczka z epoki, to się zmobilizowałem.

Pokaż, jak coś wydłubiesz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam, też jestem posiadaczem ACzS-1 a nawet dwóch i dlatego postanowiłem zasięgnąć wiedzy od znawców tematu. Moje zegary maja ewidentnie przeszłość lotniczą i są traktowane jako pamiątki jednakże chciałbym wzmocnić ich pamiątkowe znaczenie poprzez wykonanie odpowiedniej obudowy czy stand'u jednak w formie na jaką te zegary zasługują.

Wymyśliłem sobie iż będzie to w formie bloku a właściwie mono-bloku z szlachetnego kamienia gdzie zegar będzie wpuszczony do wewnątrz i nawet konsultowałem się w tej sprawie z wykonawcą galanterii nagrobkowej.

Wiem dziwnie to brzmi ale nie każdy zakład zajmujący się obróbką kamienia świadczy takowe usługi a tenże wspomniany zajmuje się typowo wszelakimi udziwnieniami w tej kwestii.

Po zgrubnym zapoznaniu się z technologią wykonania mojego wymysłu wynikł problem gdyż otwory w kamieniu są wykonywane spec otwornicami i o ile z większym otworem nie ma problemu tak nadal jest niewiadomy wymiar,średnica i wyznaczenie środka pod wyoblenia będące z boku zegara.

Generalnie nawet nie ma pewności czy jest to wycinek koła ? potencjalny wykonawca sugerował rozebranie zegara i zdjęcie kształtu obrysu obudowy co i tak nie daje gwarancji że boczne obłości są regularne pod względem swojej kolistości a więc mogą pojawić się trudności w wykonaniu.

Rozbierania chciałbym uniknąć gdyż zegary są w pełni oryginalne(latały),posiadają plomby,świecą, wszystkie funkcje działają i chodzą bez zastrzeżeń.

Czy może ktoś z dotychczasowych wykonawców podstaw pod ACzs'a wymiarował jego obudowę ?

Zaznaczę tylko iż dopasowanie obudowy,podstawy na zasadzie pilnika w moim przypadku nie wchodzi w rachubę.

post-50084-0-83962600-1525443061_thumb.jpg

Edytowane przez jaaano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś odebrałem kupioną na OLX obudowę do ACzS , blacha 4 mm, gięta maszynowo, wycinany / frezowany otwór, całość malowana proszkowo czarny półmat, fabryka !

 

Może tak zostać ale można też dodać wg uznania, nity, tabliczki, lotnicze emblematy z CCCP , czerwoną gwiazdę, sierp i młot i co tam komu do głowy strzeli.

 

Wybaczcie fotki robione telefonem na szybkiego. c10fd9e10ae1b08bc8899d7930ab0b4c.jpg502c6042ed114502cfc8ce8af4506d47.jpgc085ca5b2e0b058605ee2683379a3043.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

topszsz, a wiela to złotych waży? A sznurek kolega rzuci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

topszsz, a wiela to złotych waży? A sznurek kolega rzuci?

463990043 nr ogłoszenia, pozdR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda , muszę sobie też takie sprawić.. nawet dwie....a tu taka ciekawostka , ten sam mechanizm a 3 zegary jedne 5 drugie 2 dniowe.... jak chce się zbierać radzieckie zegary to trzega mieć dużo... miejsca

post-28471-0-00933200-1535041068_thumb.jpg

post-28471-0-00590800-1535041085_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.