Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość andree

ACzS-1 moja mała kraina szczęsliwosci

Rekomendowane odpowiedzi

Może właśnie to trochę niejasno wytłumaczyłem, ale u mnie jest właśnie tak - duża centralna wskazówka sekundnika i ta mała na dolnej tarczy tworzą stoper, i są zatrzymywane i zerowane prawym przyciskiem. Dobrze zatem, że to normalne ;) Chyba jak za 100 zł to zrobiłem całkiem dobry zakup.

 

Nie mam lampy UV i nie mogę tego sprawdzić, ale na czerwone światło niestety nie reaguje. Jak można uzyskać podobny efekt podświetlenia w nocy: LINK  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 100 opłaca się nawet trochę uszkodzonego kupić ;)

Tak jak na obrazku świeci zegar ze zwykłą lumą naświetlony wcześniej jasną latarką. Jak jest z wersją na podczerwień nie wiem, nie widziałem takiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunt, to mieć ACzS-y porozstawiane w różnych miejscach. Tutaj "product placement" mają jeszcze: Badische Uhrenfabrik, Poljot, Revue Thommen i G. Gerlach ;)

 

post-6402-0-26527200-1375302482_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj "product placement" mają jeszcze: Badische Uhrenfabrik, Poljot, Revue Thommen i G. Gerlach ;)

Posprzatales troche! Zona? :)

Po co Ci dwa? Ja nie mam ani jednego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One gdy są w pojedynkę wtedy okropnie kombinują...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posprzatales troche! Zona? :)

Zaraz tam. Pospadało trochę na podłogę...

 

Po co Ci dwa? Ja nie mam ani jednego...

I Ty to mówisz ? Właściciel identycznych miniaturek, kieszonek Beckera na przykład... Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunt, to mieć ACzS-y porozstawiane w różnych miejscach. Tutaj "product placement" mają jeszcze: Badische Uhrenfabrik, Poljot, Revue Thommen i G. Gerlach ;)

 

attachicon.gif2013-07-31-336.jpg

 

 

Szefie!! Trzeba trochę podregulować roczniaka, bo się śpieszy 27 sekund. :) 

Pozdrawiam


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy macie jakiś pomysł, w czym osadzić AWRM'a ?

Kupiłem na Allegrze za 30 zł, oddałem do zegarmistrza i sprawuje się znakomicie. Fakt naprawa to koszt 110 zł (brak kotwicy i uszkodzony balans, oraz ogólne czyszczenie itp konserwacja), ale zegar chodzi jak złoto. Nakręcony do oporu śmiga prawie 9 dni ! Nawet 7 dniowe ACzS'y mi tyle nie chodziły. No ale do rzeczy - ktoś ma jakiś pomysł ?

Myślę dorobić mu skrzynkę z jakiegoś fajnego drewna z ładnym rysunkiem słojów, ale może ktoś ma jakiś bardziej nowatorski pomysł ?

Od razu zaznaczę, że osadzanie w tych "kryształach", które czasem można spotkać na Allegro nie przemawiają so mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zegar jak najbardziej lotniczy - więc żeby było w klimacie to może coś blaszano aluminiowego koniecznie z nitami ...

"Pozytywnie" zazdroszczę Ci tego zegara, sam noszę się z zamiarem kupna czegoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że AWRM to jednak "czołgowiec". Wszelkich konstrukcji które pomogą rezonować, wolałbym uniknąć, ze względu na fakt, że cyka dość głośno i pozostałych domowników to drażni, a takie "pudełko" z metalu potęgowałoby ten efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... AWRM to jednak "czołgowiec".

No tak, jak widać mam kłopot z czytaniem ze zrozumieniem :blink:, no i mam na myśli ciągle jednak ten ACZS . To w takim razie może kawał solidnej stali, na pewno nie będzie rezonować ...

Edytowane przez kurdebalans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 To w takim razie może kawał solidnej stali, na pewno nie będzie rezonować ...

Też o tym myślałem, ale przekracza to moje domowe możliwości jeśli chodzi o obróbkę. Tu już wymagany jest cięższy sprzęt typu frezarka czy tokarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo wygląda to dość ciekawie.

A wykorzystywałeś jakieś gotowe ramki czy coś w tym stylu ?

P.S.

Co to za zegar z tyłu po prawej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotowych ramek nie spotkałem więc kawałek pleksi docięty na wymiar i wycięty otwór. Nie miałem uchwytu więc trzyma się na zagiętych blaszkach przykręcony tymi śrubami z boku obudowy.

 

Ten z tyłu po prawej to Moda :) z tego tematu : http://zegarkiclub.pl/forum/topic/90304-moda-8-tage-swiss-na-angelus-cal-190/?hl=%2Bmoda+%2Btage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za info. Biorę się za poszukiwania :)

Ta Moda, bardzo urokliwa. Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Nie chcę robić reklamy ale są w necie firmy, które dotną na wymiar, wykończą krawędzie i nawet otwór na ploterze zrobią. Kolor można dobrać albo psiknąć "szprayem" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie :-)

 

Mam pytanie czy ktoś z was posiada części do zegara lotniczego? potrzebuje oś balansu oraz widełki :P może z innego zegara będą pasować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

balans widziałem na allegro i tablicy za ok 45 zł

 

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anabuki

A ja znalazłem dla mojego Aleksieja takie coś:

post-76896-0-11354900-1421107651_thumb.jpg

post-76896-0-11644300-1421107857_thumb.jpg

post-76896-0-24348800-1421107996_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anabuki

Mam też parę zdjęć wnętrza w mojej galerii. Zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też parę zdjęć wnętrza w mojej galerii. Zapraszam.

Super zestaw... ten miernik z lewej na dole to barometr???jeśli tak to gdzie takie cudo można dostać.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odgrzeję temat gdyż stałem się szczęśliwym posiadaczem zegara ACzS-1 typu 59 z lat 70(?). Zewnętrznie wygląda tak samo jak typu 60. Z tyłu jest jakaś kostka 6 pinowa do podłączenia.Może ktoś coś może więcej o tym typie powiedzieć? Gdzie były one stosowane? Do czego ta dodatkowa kostka? Czy te zegary są bezpieczne? Słyszałem, że mogą one nieźle promieniować z uwagi na farbę, którą pokrywano wskazówki i cyfry. Czy to prawda? Zdjęcia dodam później.

 

Jak  dodać tutaj zdjęcia z Flickr`a?

Edytowane przez gornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.