Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość andree

ACzS-1 moja mała kraina szczęsliwosci

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zbigniewS
Na tarczy masz wytłoczoną informację o rezerwie chodu

zauwazylem ze cyfra "2" zamienila sie na "1" fajnie :) pokazuje ile zostalo

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Nie mogłem sie powstrzymac zwłaszcza ze cena byla super i nie kupienie by było grzechem smiertelnym.

0300cqt1.th.jpg

 

post-0-0-01130500-1330690227.jpg

 

Zdjecia zapozyczone ale moj jest identyczny z jednym wyjatkiem.Na tej wegierskiej stronie ten ASH ma wskazowki od nowszych typow i na nowo robione indeksy a moj jest w wersji fuull radiacyjnej-wszystko pomaranczowo-brazowa farba

 

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet wiem za ile go kupiłeś :lol: Nie byłem akurat przy kompie jak się aukcja kończyła :? Wiesz już, co z nim było nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

wiem.Czyszczenie.Szybka juz po polerce i nie ma rys. Troche go podregulowałem i robi minus trzy minuty na dobe.Jest to wersja jedno bebnowa z pieciodniowa rezerwa chodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Dzieki bardzo.Mechanizm kopia JLC...znaczy licencyjny ;-) .Tylko to czatowanie niczym zbik na koniec aukcji juz mnie zaczyna nuzyc :cry: Lecz fakt na zegar za taka cene warto było poczekac.

post-0-0-73262200-1330690228.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki bardzo.Mechanizm kopia JLC...znaczy licencyjny ;-) .Tylko to czatowanie niczym zbik na koniec aukcji juz mnie zaczyna nuzyc :cry: Lecz fakt na zegar za taka cene warto było poczekac.

post-8924-0-84489300-1330691787.jpg

 

Czy mógłbyś wyjawic tajemniczą cenę tego czasomierza?

 

Pozdro


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty taka okazje wychaczyłes?

:twisted:

Pozdro


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Na Allegro.Kupiłem jako uszkodzony.Po ogledzinach stwierdziłem ze to opoznianie sie zegarka to wina brudu.Zrobiłem mu czyszczenie podstawowe czyli zdjałem balans ,kotwice i koło wychwytowe.Wymyłem,nasmarowałem i załozyłem.Szedł idealnie ale po kilku dniach znowu zaczał sie poznic o około 15-20 minut na dobe.No to ponowne ogledziny oraz pomiar pracy stopera zegarka.Okazało sie ze stoper sie spieszy.No to wiedziałem juz co mu dolega .Zdjałem wskazówki i naprawiłem cwiertnik.No i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo wertowałem allegro, że go nie zobaczyłem :lol:

 

Pozdro


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lew

Ja mam cos takiego. podobno z czołgu :lol:

cyka strasznie głosno.

post-0-0-48822300-1330691883.jpg

 

 

p1010003smallec3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Bardzo ładna czołgowa mołnia.Po nakreceniu powinna chodzic około 12 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lew

Wlasnie zapomnialem dopisać.

Ruski mówił ze siedmio dniowy ale dochodzi do 9dni. Niestety spieszy sie 15, 20min na tydzien :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Interwał nakrecania co piec dni .Jest to opisane na tarczy.Moje czołgowce chodza po jedenascie a rekordzista z czołgu T72 dwanascie. Mozna je ustawic ze beda bardzo dokładne bo układ balansowy jest identyczny z wczesnymi wersjami aczsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozna je ustawic ze beda bardzo dokładne bo układ balansowy jest identyczny z wczesnymi wersjami aczsów.

 

Cześć

 

Sorki za głupie pytanie, ale co to jest interwał :oops:

Co do cytatu wyżej. Czy mówiłeś o "mołniach-czołgistach", czy czymś innym. Poza tym, czy mógłbym zobaczyć zdjęcie werku tego cuda z czolgu wyżej?

 

Pozdro


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interwał to po prostu przedział czasu. A mechanizm to z tego co wiem jest podobny jak w tych Mołniach pokojowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Inaczej.W tabeli dla tankistow i na tarczy zegarka stało zeby go nakrecac co piec dni-wtedy utrzymuje dokładnosc. Poczynajac od szostego i dalej zegarek ten zwykle zaczyna przyspieszac.Zdjecia werku sa w wątku o czołgowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak siedzi tam zwykła mołnia z centralnym sekundnikiem, to już coś takiego miałem w rączce :)

Co do nakręcania co 5 dni. Czy po 6 dniu nie powinien zacząć się spóźniać? Przecież spręzyna jest coraz słabsza. Czy ktoś może mi to wyjaśnić?

 

Pozdro


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak siedzi tam zwykła mołnia z centralnym sekundnikiem, to już coś takiego miałem w rączce :)

Co do nakręcania co 5 dni. Czy po 6 dniu nie powinien zacząć się spóźniać? Przecież spręzyna jest coraz słabsza. Czy ktoś może mi to wyjaśnić?

 

Kiedy naciąg sprężyny się amniejsza, zmniejsza się też amplituda wychyleń balansu. Po przekroczeniu granicznego kąta wychylenia, zmniejsza się okres wahań. W pewnym sensie to odmiana błędu pozycyjnego.

 

Ja mam cos takiego. podobno z czołgu :)

 

Mosze być :)

Monytowano je także na radiostacjach R137 i R140. Ja poluję na odmianę nakręcaną koronką na 12 lub 6, osadzoną w masywnym pierścieniu, wytoczonym z tekstolitu.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Zdradzisz moze skad u Ciebie taka ogromna wiedza na temat wszelakich zegarow? Po prostu czasem az mnie zatyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:oops:

Dobra, już nie będę się mądrzył :wink:

 

J.

 

edit: zegarami i zegarkami zacząłem się bawić jako 8-letni szczawik. I, mimo różnych kolei losu, do dziś mi nie przeszło. :)


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:oops:

Dobra, już nie będę się mądrzył :wink:

 

J.

 

edit: zegarami i zegarkami zacząłem się bawić jako 8-letni szczawik. I, mimo różnych kolei losu, do dziś mi nie przeszło. :)

 

Ja zacząłem wcześniej 8)

 

Nigdy bym nie wpadł, że tu chodzi o wychylenie balansu. Chociaż nie wszędzie się to sprawdza. W moim budziku po 12 godzinach zaczyna sie późnić (ma zasłabą spręzynę)

 

Pozdro


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.