Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość andree

ACzS-1 moja mała kraina szczęsliwosci

Rekomendowane odpowiedzi

A który to już będzie? :D

Prawdziwy lotniczy, czyli z tarczą "wrjemia poljeta" dopiero pierwszy. Jest jeszcze z kutra torpedowego, ale to przecież całkiem inny zegar :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Widac-nastepnego wzięło i kompletuje uzbrojenie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taka wersja - sekundowa jest duża biała a minutowa mała na dodatkowej tarczy. W starszej wersji tego zegara stoper ma dwie wskazówki minutową i sekundową zupełnie niezależne od dużej sekundowej tak jak tu:

f0c3a8dbf71cfd73m.jpg

Mam obie wersje i to właśnie tak działa, z twoim zegarem jest wszystko w porządku, wersja taka była montowana m.in. w Migach 29.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Dziękuję za informację, to się uspokoiłem. Zegar okazał się jeszcze ładniejszy niż na zdjęciach. Nówka sztuka. Tak przy okazji znalazłem ciekawą stronę z różnymi wynalazkami, może się komus przyda:

http://www.maurnavy.com/aircraft.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem wczoraj zegarmistrza - za wyczyszczenie Aczsa zaśpiewał 200zł :shock: Za 40zł to chyba nawet szkła by w nim nie wymienił :evil: :evil:

Trzeba poszukać gdzie indziej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty mnie nie strasz, bo kupiłem sobie ostatnio coś takiego:

http://www.allegro.pl/item257771066_zegar_do_t_55.html

Podejrzewam, że tam w grę oprócz czyszczenia będzie wchodzila jakaś naprawa, bo chodzi, ale zatrzymuje się. Z tym, że mój zegarmistrz za czyszczenie prostego ruska bierze 20 zł, gdzie w Gdańsku czyszczenie może też kosztować 60 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załatwiam sprawę z Andree, więc pewnie warszawskiemu zegarmistrzowi nie dam zarobić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odwiedziłem wczoraj zegarmistrza - za wyczyszczenie Aczsa zaśpiewał 200zł :shock: Za 40zł to chyba nawet szkła by w nim nie wymienił :evil: :evil:

Trzeba poszukać gdzie indziej...

Ciesz się że w ogóle zaśpiewał, u mnie to nikt nie zaśpiewał :P t.j. nikt nie chciał się nawet podjąć robienia czegokolwiek z takim zegarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Ten jest z wozu opancerzonego nie z czołgu.Czołgowe troche inaczej wygladaja i maja dodatkowo z tyłu grzałki.Ten tez jest fajny-tez mam taki od klubowicza odkupiony :wink: Sprawdz jak długo chodzi po pełnym nakreceniu.Moj dwanascie dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amator3nr

Dzieki za info. Nie myslalem ze ten zegar na biurku az tak bedzie cieszył ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za info. Nie myslalem ze ten zegar na biurku az tak bedzie cieszył ok.

A gdzie taki zegarek kupiłeś? Te zegarki z czołgów/pojazdów wojskowych to rzadki towar :cry: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie (gdzie) w czym były montowane takie zegary "AЧX" 1MЧЗ (Первый московский часовой завод)

(sekundomierz z podgrzewaniem mechanizmu)

 

post-14-0-52631100-1330705623.jpg

 

Mam dwa identyczne używane sprawne zegary AczX może ktoś z was też ma jakieś podwójne ? Chętnie wymienię się na inny model. (fotka powyżej)

Pozdrawiam

Adam


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amator3nr

Zegarek kupilem na Hali Targowej w Krakowie. Spotkałem sie dopiero drugi raz z takim zegarkiem w tym miejscu tylko ze poprzednio jakis handlarz spiewał sobie 120zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zegarek kupilem na Hali Targowej w Krakowie. Spotkałem sie dopiero drugi raz z takim zegarkiem w tym miejscu tylko ze poprzednio jakis handlarz spiewał sobie 120zł.

Powiem Ci, że moim zdaniem to nawet 120 zł za taki zegarek warto dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś wie (gdzie) w czym były montowane takie zegary "AЧX" 1MЧЗ (Первый московский часовой завод)

 

Ogólnie one były pomyślane jako zegary do wyposażenia okrętów i aparatowni systemów technicznych, ale widziałem je też na cywilnych litewskich Jakach-18 T. Mechanicy mówili, że z tymi uproszczonymi ACzCh samoloty przyszły z remontu w fabryce.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie. Czy mechanizm tych zegarków czołgowych nakręcanych pierścieniem dookoła tarczy jest taki sam jak tych czołgowych nakręcanych pokrętłem z przodu. Chodzi mi kąkretnie, czy części (a głównie balans) z tego:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ea0289d103ce2c70.html

będą pasowały do tego:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/29b87b297ec6cd7b.html

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Tak.Balans od cywilnej mołni pasuje do czołgowej.Wydaje mi sie ze tarcza od tego drugiego typowo czołgowego i wskazówki pochodfza od innego zegara,znacznie pozniejszego. (zdjecie nr 2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak.Balans od cywilnej mołni pasuje do czołgowej.Wydaje mi sie ze tarcza od tego drugiego typowo czołgowego i wskazówki pochodfza od innego zegara,znacznie pozniejszego. (zdjecie nr 2)

Dziękuję, za informację. To może znacznie zmniejszyć ewentualne koszty naprawy tego czołgowego :lol: . Ten czołgowy jest z 1975 r. i raczej wszystko jest oryginalne. Z tyłu ma plombę więc chyba nie był otwierany. Poza tym na zdjęciu jakoś dziwnie wyszły te wskazówki. Na tarczy jest napis 5dni, bo podobno zegarek pochodzi z polskiego czołgu T-55

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Jacek za informacje.

 

Naprawdę nikt nie ma podwójnych zegarów wojskowych ?

 

Może ktoś wie (gdzie) w czym były montowane takie zegary "AЧX" 1MЧЗ (Первый московский часовой завод)

(sekundomierz z podgrzewaniem mechanizmu)

 

post-14-0-19653000-1330708083.jpg

 

Mam dwa identyczne używane sprawne zegary AczX może ktoś z was też ma jakieś podwójne ? Chętnie wymienię się na inny model. (fotka powyżej)

Pozdrawiam

Adam


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.