Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LuckyLuk

Rolex vs Pam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Noszę się z zamiarem zakupu Rolexa bądź Pama. Od zawsze chodził za mną "Hulk" ale boję się, że może się znudzić ta zieleń. Wersja czarna jest klasyczna ale chciałbym coś wyróżniającego się. Pam wydaje się zegarkiem na całe życie. Podoba mi się też Omega Moonwatch ale tutaj może jakąś używkę złapię za jakiś czas. 

 

Aktualnie posiadam Tudora Black Bay i już wiem, że go nie oddam. Po prostu się zżyłem z nim i ta czerwień mi się nie znudziła przez 4 lata. Zawsze myślałem, że to tylko substytut do upragnionego Suba ale teraz wiem, że ten zegarek zostaje, koniec kropka. Teraz mając możliwości finansowe stoję przed poważnym wyborem. Powiedzcie, doradźcie jak do tego podejść ?  

 

_KD24255_zps0ccdaf35.jpg

 

 

erfrrfrfedfdfdfdfdf.jpg

 

 

Zdjęcia zaczerpnięte z sieci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolek to Rolek, a Pam tylko ta wersja widoczna na zdjęciu czy inna tez wchodzi w grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna też wchodzi w grę. Podobnie uważam, że Rolek to Rolek. Przywiązuje się do zegarków i chcę mieć w swoim życiu 3 - 4 klasyki które zawsze będą wyznacznikiem i wzorem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Radiomirów może taki.

 

PAM514_NEW_06.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pam 514. Jak lubisz więcej na tarczy to może taki:

Panerai Luminor 1950 8 Days GMT Manual Wind

9ba5b9413840f5d0c6bb95a8941f5b92.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest problem z koronką. Nie do końca mi się podoba i Luminory są już zbyt masywne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pamie mysi być mało na tarczy, najlepiej tylko dwie wskazówki :)

Skoro masz już BB, który ma zostać, to poszedłbym w coś o innej stylistyce, czyli Pam.

 

Ewentualnie coś z Rolexa np. polar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje Pam w kopercie 1940 lub klasyczny Radiomir.

 

Panerai-RADIOMIR-1940-3-DAYS-GMT-AUTOMAT

Panerai-Radiomir-Black-Seal-Ceramic-PAM2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panerai Radiomir 1940 3 Days GMT Automatic

 

Panerai-RADIOMIR-1940-3-DAYS-GMT-AUTOMAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tymi paskami do pamów ? Na każdym zdjęciu inny. Rozumiem, że można sobie zmienić ale są jakieś standardowe które dodają ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paski do Pamów to osobny temat, a koledzy z odpowiedniego działu uszyją ci jaki chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz w życiu widziałem na żywo Rolexa takiego jak ten na pierwszym zdjęciu. Nie mogłem uwierzyć, że zegarek może być tak ładny. Pama też widziałem, właściciel jednego z Lombardów chwalił się, że kosztował ileś tam kilo ojro, ale jakoś mnie nie przekonywał.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co Hulk jest na bazarku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na bazarku ale cena średnia :) Dają jakieś rabaty na Rolexa ? Jest też Batman. Super zegarek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex, to Rolex. Jednak mając Tudora bardzo mocno zastanowiłbym się nad Paneraiem. Ważne co będzie Tobie sprawiało większą frajdę. Rolex raczej na pewno będzie cieszył Twoje oczy. Plusem Paneraia jest to, że również jest to bardzo dopracowany zegarek i jest zupełnie inny od tego, który masz (Tudor). Innymi słowy - Rolex to bezpieczniejszy zakup. Panerai, to wyzwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z Pama wrocilem wlasnie do Hulka i jak na razie nie zaluje B)

Zielen sie nie nudzi - to czarny byl u mnie nudny jak flaki... ;)

 

Sub jako podstawa i do tego pozniej dokupic prostego Pama i komplet nie do pobicia B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z Pama wrocilem wlasnie do Hulka i jak na razie nie zaluje B)

Zielen sie nie nudzi - to czarny byl u mnie nudny jak flaki... ;)

 

Sub jako podstawa i do tego pozniej dokupic prostego Pama i komplet nie do pobicia B)

 

Przemawiasz teraz przeze mnie :) dokładnie tak uważam jak napisałeś chociaż jak stoję przed samym zakupem to mnie trochę paraliżuję. Niestety nie mogę sobie pozwolić na Pama i Suba. Może w przyszłości do kolekcji. Zawsze mnie ciągnęło do takich kolorów jak czerwony, zielony. Niebieski i czarny owszem nuda ale "Batman" jest świetny :) Kiedyś chorowałem na planetę od Omegii w wersji pomarańczowej ale Tudor go zdeklasował jak dla mnie. Chociaż wygląd Rolexa zawsze za mną chodził i Tudor jest jego namiastką. Teraz ten zegarek jest tyle czasu ze mną, że nie potrafię go oddać. Myślałem, żeby go sprzedać i bym wziął wtedy Rolexa i za jakieś pół roku na spokojnie Pama bez kombinowania, pytania o rady. Wiem, że Rolex to zegarek na całe życie dla mnie. Pam jest świetny ale boję się, że się znudzi. 

 

Tutaj Tudor ma mniejsze znaczenie bo go traktuję sentymentalnie. Był ze mną tu i ówdzie. Nurkował również i dopisuje mu jakieś historie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.